تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

ده رشته برتر تحصیل در کانادا

۱۳ شهریور ۱۳۹۸
ده رشته برتر تحصیل در کانادا

کشور پهناور و دوزبانه کانادا، دارای بالاترین نرخ پذیرش مهاجران در میان کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته دنیا بوده و همانطور که در مطلب برترین دلایل مهاجرت به کانادا به این موضوع پرداختیم، این کشور از جوانب مختلفی نظیر امنیت، رفاه اجتماعی، کیفیت بالای زندگی، امکان اقامت دائم، بازارکار فعال و نرخ بیکاری پایین، آزادی بیان و حمایت از حقوق مهاجران، خدمات درمانی گسترده و کم‌هزینه، اقتصاد پویا، دارابودن برترین دانشگاه‌های دنیا و موارد بی‌شمار دیگر، کشوری سرآمد بوده و جزو بهترین گزینه‌های موجود برای زندگی، کار و ادامه تحصیل محسوب می‌شود.

هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر دنیا با دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا به این کشور سفر کرده و به ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های برتر این کشور می‌پردازند. از این رو قصد داریم تا برای راحت‌تر شدن تصمیم‌گیری شما در مورد انتخاب رشته مناسب ادامه تحصیل در کانادا، ۱۰ رشته برتر تحصیلی این کشور را معرفی کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

 • ده رشته برتر تحصیلی در کانادا

علوم کامپیوتری در کانادا

عموما دانشگاه‌های معروف و معتبر کانادا دامنه وسیعی از رشته‌های تخصصی علوم کامپیوتری از علوم داده و روباتیک گرفته تا محاسبه فضای ابری Cloud Computing و سیستم‌های کسب و کار Business systems را ارائه می‌دهند. همچنین تمامی رشته‌های علوم کامپیوتری تحت پوشش ترکیبی از پیش‌زمینه‌های متنوع نظری با تکالیف عملی، پروژه‌ها، تحقیقات و فرصت‌های کارآموزی در شرکت‌های IT قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است که تقاضای بسیار بالایی برای نیروی فارغ‌التحصیل علوم کامپیوتری در بازار کار وجود دارد.

از آنجایی که همواره گسترش جهانی فناوری بدون وقفه، حرکتی رو به جلو دارد، جایگاه‌های شغلی تمام‌وقت زیادی در بازار کار کانادا و سراسر جهان منتظر جذب و استخدام نیروی فارغ‌التحصیل و مناسب این رشته تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر و بین‌المللی هستند. بنابر اطلاعات وبسایت neuvoo، به طور میانگین در آمد سالانه مشاغل علوم کامپیوتری در کانادا در حدود ۶۳٫۳۹۰ دلار یا به بیانی دیگر ساعتی ۳۲٫۵۱ دلار است ، این مبلغ برای افراد تازه‌کار این رشته چیزی در حدود ۲۴٫۶۶۸ دلار و برای افراد باتجربه و حرفه‌ای به طور میانگین ۱۰۷٫۷۶۳ دلار در سال خواهد بود.

علوم کامپیوتری در کانادا

مهندسی عمران در کانادا

با ثبت‌نام در رشته مهندسی عمران در هر یک از دانشگاه‌های معتبر کانادا، شما در زمینه‌ برنامه‌ریزی شهری و محیطی و یادگیری طراحی پل‌ها، اتوبان‌ها و ساختمان‌ها از تجربه و تخصص لازم برخوردار خواهید شد. مدرک مهندسی عمران به شما چگونگی خلق سازه‌ها و ساختمان‌ها با توجه به ویژگی‌های زیبایی‌شناختی را یاد خواهد داد.

بنابر اطلاعات تحلیلی و بررسی جدید وب‌سایت PayScale درآمد سالانه مهندسی عمران در کانادا به طور میانگین ۶۵٫۶۲۳ دلار خواهد بود.

سلامت عمومی در کانادا

کیفیت زندگی، مدیریت سلامت عمومی، مراقبت اولیه و پیشگیری از بیماری از اصلی‌ترین اولویت‌های کانادا محسوب می‌شوند. بدین‌خاطر با انتخاب رشته و ثبت‌نام در رشته سلامت عمومی در هر یک از دانشگاه‌های کانادا، اطلاعات متنوع و زیادی برای یادگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است که مقطع ارشد رشته سلامت عمومی یا همان Public  Health کارآموزی و کار تحت نظارت در آژانس‌های سلامت عمومی، واحدهای درسی سلامت عمومی و مقوله‌های وزارت بهداشت و سازمان جهانی بهداشت را پوشش می‌دهد.

بنابر اطلاعات وبسایت neuvoo، درآمد تقریبی فارغ‌التحصیلان رشته بهداشت عمومی در کانادا چیزی در حدود ۷۸٫۵۹۱ دلار و یا ۴۰٫۳۰ دلار در ساعت است. لازم به ذکر است که درآمد ورودی و اولیه این جایگاه شغلی در کانادا چیزی در حدود ۳۹٫۴۵۸ دلار است و این میزان درآمد برای نیروی مجرب این رشته تا ۱۳۳٫۶۰۵ دلار در سال افزایش می‌یابد.

 • سلامت عمومی در کانادا

امور مالی در کانادا

کشور کانادا با برخورداری از یک بازار اجتماعی-اقتصادی که یک بازار آزاد را با امنیت اجتماعی ترکیب کرده، دارای سریع‌ترین رشد اقتصادی در میان کشورهای پیشرفته دنیا است. به عنوان یک دانشجوی مالی، شما می‌توانید درباره سیستم‌های مالی دنیا بیاموزید و به آنالیز و ارزیابی اولیه و اساسی مزایای سیستم اقتصادی کانادا بپردازید.

بنابر آخرین اطلاعات وبسایت indeed، درآمد یک مسئول و آنالیزور مالی در کانادا به طور تقریبی برابر با ۶۰٫۳۴۹ دلار در سال است.

منابع انسانی در کانادا

کانادا به داشتن نیروی کار متخصص و پشتیبانی از بازار کار فراگیر و چندجانبه افتخار می‌کند. این کشور موجب ایجاد فرصت‌های شغلی برابر شده و همچنین مسبب حفظ اهمیت ارائه پشتیبانی به نیروی اقلیت شده است.

بدین خاطر می‌توان اینطور گفت که تحصیل در رشته مدیریت منابع انسانی در کانادا هم‌چون یک شرط‌بندی مطمئن است. شما می‌توانید با تحصیل در این رشته، ساختارهای درونی و هسته یک کسب و کار را به طور کامل درک کرده و برای هدایت نتایج سازمانی در بازارهای بی‌ثبات و در حال تغییر، تکنیک‌های با ارزشی را یاد بگیرید.

بنابر جدیدترین آمار وبسایت neuvoo، درآمد یک مدیر منابع انسانی در کانادا به طور تقریبی و سالانه در حدود ۷۷٫۳۸۱ دلار است که البته این مقدار برای نیروهای باتجربه و سابقه‌دار تا ۱۱۱٫۹۰۵ دلار افزایش می‌یابد.

منابع انسانی در کانادا

مهندسی مکانیک در کانادا

با انتخاب رشته مهندسی مکانیک در یکی از دانشگاه‌های کانادا، شما می‌توانید آموزش با کلاس و استاندارد جهانی را تجربه کرده و از مزایای انجام تحقیقات در آزمایشگاه‌های قابل‌توجه و مدرن دانشگاه‌های این کشور بهره‌مند شوید.

در عین حال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کانادا برای سیستم آموزشی فوق‌العاده و دستاوردهای تحقیقاتی متعدد در سراسر دنیا مورد تصدیق و تائید قرار گرفته‌اند. شما می‌توانید با تحصیل در این رشته یک‌سری از مهارت‌های با ارزش را کسب کرده و از یک بینش و بصیرت کامل در زمینه‌های مهندسی وسایل نقلیه با کمک کامپیوتر، کامپوزیت‌ها و یا دینامیک محاسباتی سیالات برخوردار شوید و در تعامل با چندین پروژه مکانیک کاربردی قرار بگیرید.

بنابر اطلاعات وبسایت glassdoor میزان درآمد تقریبی و سالانه مهندسی مکانیک در کمپانی هوندا در تورنتوی کانادا برابر با ۴۹٫۰۰۰ دلار است، این بدین معنی است که درآمد ساعتی این کار در کانادا چیزی در حدود ۲۲ تا ۲۴ دلار در ساعت است.

داروسازی در کانادا

رشته داروسازی در دانشگاه‌های کانادا تخصص‌های متعددی نظیر تحویل دارو واکسن، شیمی دارو و داروسازی، بیوتکنولوژی، بیولوژی مولکولی، داروسازی بالینی و یا آموزش داروسازی را پوشش می‌دهد.

شما این امکان را دارید تا با تحصیل در این رشته به آزمایشگاه‌های فوق مدرنی نظیر اتاق‌های اختصاصی برای سنتز آلی (organic synthesis)، مرکز کشت سلولی و آزمایشگاه‌های داروسازی دسترسی داشته باشید.

همچنین مجاز هستید تا ماموریت شگفت‌انگیز کشف و توسعه داروهای جدید و آماده‌سازی آنها برای یک حرفه رضایت‌بخش در صنعت داروسازی، دولت، دانشگاه و یا سایر تخصص‌های حوزه بهداشت را شروع و هدایت کنید.

بنابر اطلاعات وب‌سایت ERi ، متوسط درآمد تقریبی تخصص داروسازی در کانادا ساعتی ۶۵ دلار و در مجموع سالانه ۱۳۴٫۳۹۶ دلار است.

 

 • داروسازی در کانادا
 • مهندسی برق در کانادا

  دانشجویانی که به تحصیل در رشته مهندسی برق در هر یک از دانشگاه‌های کانادا می‌پردازند، این امکان را دارند تا دانش عمومی مهندسی را با پروژه‌های طراحی و تعداد زیادی از کارهای آزمایشگاهی ترکیب کنند.

  علاوه بر دوره‌های متعددی که بر مقوله اصول مهندسی برق تمرکز دارند، شما می‌توانید در کلاس‌های اقتصاد، نگارش فنی و یا بوم‌شناسی شرکت کنید تا به خوبی محیط کاری صنعت و جوانب تجارت واقعی این رشته را درک کنید.

  بنابر اطلاعات وبسایت Economic Research institute، میانگین درآمد رشته مهندسی برق در استان کبک کانادا چیزی در حدود ۱۱۳٫۰۹۲ دلار در سال و ۵۴ دلار در ساعت است.

  روانشناسی در کانادا

  رشته روان‌شناسی در دانشگاه‌های کانادا به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا به فرصت‌های آموزشی جالب توجه دسترسی داشته باشند. از این رو شما می‌توانید در کلینیک‌های محلی تجربه عملی بدست بیاورید. در این میان، برخی از دانشگاه‌ها دارای بیمارستان آموزشی-دانشگاهی مختص به خود هستند.

  با تحصیل در رشته روان‌شناسی، شما اطلاعات بیشتری در رابطه با علوم عصبی و رفتاری، رشد و پیشرفت کودک و علوم شناختی (cognitive ) می‌آموزید. شما همچنین فرصت یادگیری از استادان تراز اول و متخصص در امر تحقیق کسب مهارت‌های زبانی، نقش‌های جنسیتی و یا چندشخصیتی را خواهید داشت.

  بنابر آخرین گزارش وب‌سایت neuvoo، به طور میانگین درآمد سالانه یک روانشناس بالینی در کانادا برابر با ۹۷٫۴۵۱ دلار و یا ساعتی ۴۹٫۹۸ دلار است. البته درآمد اولیه این موقعیت شغلی در کانادا از ۶۲٫۱۰۰ دلار شروع شده و برای روانشناسان مجرب و مشهور تا ۱۶۵٫۶۶۷ دلار در سال افزایش می‌یابد.

 • روانشناسی در کانادا
 • روابط بین‌الملل در کانادا

  یکی از محبوب‌ترین رشته‌های حال حاضر دانشگاهی در کانادا، رشته روابط بین‌الملل است. دوره‌های این رشته به عنوان‌های مهم و چالش برانگیزی نظیر امور مالی جهانی، اقتصاد سیاسی بین‌المللی و مداخله بشردوستانه می‌پردازد.

  با تحصیل در این رشته تاثیر تصمیم‌گیری‌های سیاسی در جهان، مقررات قانونی و سیاست‌های اجتماعی برای کشورهای در حال توسعه را درک کرده و به یادگیری استراتژی‌های ارزیابی که منجر به هدف‌های وسیع‌تری نظیر صلح و ثبات در منطقه می‌شود، می‌پردازید.

  به طور کلی اغلب رشته‌های روابط بین‌الملل در هر یک از دانشگاه‌های کانادا شامل مواردی نظیر آموزش زبان، تجارب تحصیل در خارج از کشور و کارآموزی در سازمان‌های بین‌المللی نظیر سازمان ملل UN می‌شود.

  بنابر اطلاعات وب‌سایت neuvoo، درآمد مسئول روابط بین‌الملل در کانادا سالانه در حدود ۸۱٫۹۱۸ دلار است که به بیانی دیگر معادل ساعتی ۴۲ دلار می‌شود. لازم به ذکر است که درآمد این حرفه برحسب تجربه و شهرت فردی، بین ۴۴٫۴۳۷ تا ۱۳۹٫۲۶۱ دلار در سال متغیر است.

  شما همچنین می‌توانید در خلال تحصیل در هریک از رشته‌های محبوب و مورد علاقه خود در کشور کانادا به کار دانشجویی پاره‌وقت در حین تحصیل مشغول شده و علاوه بر کسب درآمد و پوشش بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور، سوابق کاری مرتبط و با ارزشی را برای خود ایجاد کنید.

  در عین حال این امکان برای شما وجود دارد تا پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های کانادا برای کسب مجوز کار ۳ساله PGWP اقدام نموده و با دریافت آن به کار تمام‌وقت و قانونی در بازار کار این کشور بپردازید و پس از گذشت ۵ سال از زمان اقامت، تحصیل، زندگی و کار در کانادا، واجد شرایط دریافت اقامت دائم این کشور شوید.

 

مشاوره رایگان ادامه تحصیل در کانادا۰۲۱-۷۵۲۳۷

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 74    میانگین: 4/5]
دسته بندی :تحصیلی

نظرات

مسعود سروش نیا

عالی

ادمین

ممنون از حضور شما.

احمدبوداغی

تشکر

ادمین

خواهش می کنم در خدمتتون هستیم

زهرا اصلانی

من کارشناس ارشد تغذیه هستم.میخواستم بدونم شرایط ادامه تحصیل و کار در کشور کانادا به چه صورت هست؟
با سپاس

مشاور نیلگام

سلام دوست عزیز شرایط کلی تحصیلی شرایط سنی ، معدل ، میزان گپ تحصیلی و سطح زبان هست که برای هر شخص متفاوت است و بایستی رزومه شخص با دقت برسی گردد. کارشناسان تحصیلی نیلگام با مشاوره رایگان در خدمت شما هستند . لطف بفرمایید با ۰۲۱۷۵۲۳۷ و ۰۲۱۷۵۴۲۱۰۰۰ تماس بگیرید. سپاس از همراهی شما

معصومه حسینی فراز

پسرم سال اول دبیرستانه رشته صنایع غذایی می خونه . چطوری میتونه تحصیلش رو در کانادا ادامه بده ؟ از لحاظ هرینه ای چه قدر باید هزینه کنم ؟ و آیا خودمم میتونم باهاش برم یا خیر ؟

مشاور نیلگام

سلام دوست عزیز بله برای مدارس کانادا در خدمت شما هستیم . شما هم میتوانید با اخذ ویزای همراه کاری یا توریستی همراه ایشان باشید.
هزینه پذیرش تحصیلی توسط نیلگام ۵ میلیون تومان است. هزینه مدارس بسیار متغیر هستند و بایستی بسته به شرایط شما برسی شود . با مشاوره رایگان در خدمت شما هستیم . شماره تماس نیلگام ۰۲۱۷۵۲۳۷ هست.
سپاس از ارتباط شما با نیلگام

محمد رضا ایزدی

لیسانس فیزیک هستم و فعلا تدریس میکنم .ایا میتونم به کانادا مهاجرت کنم؟

Admin

سلام وقت بخیر در حال حاضر برای کانادا به صورت توریستی و تحصیلی در خدمتتون هستیم.

فرهادجوادی

برای تحصیلات تکمیلی دوره دکترا ,رشته پلیمر دانشگاههای کانادا شرایط پذیرشون چه جوری هست؟ممنون می شوم راهنمایی فرمایید

Admin

سلام وقتتون بخیر دوست عزیز در حال حاضر برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در خدمتتون هستیم

هانیه

با عرض سلام من دانشجوی رشته مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک هستم بنظر شما بهترین رشته برای ادامه ی تحصیل در کانادا چیست خیلی متشکرم

Admin

سلام وقتتون بخیر ،دوست عزیز برای اعلام بهترین رشته مناسب شرایط شما و بررسی مدارک و شرایط کارشناسان تحصیلی ما به صورت تخصصی در خدمت شما هستند لطفا جهت مشاوره با دفتر تماس بگیرید.

arash

سلام و خسته نباشید خدمت شما. بنده دیپلم هستم و میخواهم بدانم میشود برای ادامه تحصیل به کانادا مهاجرت کرد و چه مقدار هزینه دارد.باتشکر

Admin

سلام وقتتون بخیر ،بله برای کانادا تحصیلی اقدام خواهیم کرد و هزینه پذیرش تحصیلی در مجموعه نیلگام شش میلیون تومان می باشد میتوانید جهت مشاوره تحصیلی و بررسی شرایط و مدارک لطف بفرمایید با دفتر تماس بگیرید.

محمد یاراحمدی

سلام من کارشناسی ارشد طراحی شهری و همچنین کارشناسی ارشد معماری دارم من چطور میتونم ادامه تحصیل بدم البته متاهل هستم

Admin

سلام وقتتون بخیر ،جهت بررسی مدارک و شرایط کارشناسان تحصیلی ما در خدمت شما هستند لطفا با دفتر تماس بگیرید.

سینا

رشته بهداشت حرفه ای توی کانادا بازار کار خوبی داره؟

Admin

سلام وقتتون بحیر جهت اخذ ویزای کاری کانادا لطف بفرمایید فرم ارزیابی موجود در سایت را پر فرمایید در صورت کسب امتیاز لازم با شما تماس گرفته خواهد شد.

سارادریانی

لیسانس پرستاری وارشد آموزش بهداشت ودارای ۱۰ سال سابقه تدرس دربهداشت هستم ۴۷ساله دارای دوفرزند .می خواهم برای مستری رشته سلامت ادامه تحصیل بدهم امکان پذیر است

Admin

سلام وقتتون بخیر دوست عزیز برای بسیاری از سفارت ها نداشتن گپ تحصیلی و شرایط سنی مطرح است میبایست شرایط و مدارک شما توسط کارشناسان ما مورد بررسی قرار گیرد لطف بفرمایید جهت مشاوره با دفتر تماس بگیرید.

ابوالفضل رحمان زاده

خوب بود.

Admin

ممنون از حضور شما.

امیر پورسلمان

با سلام و احترام من با مدرک لیسانس برق چجوری میتونم به کانادا برم و مشغول بشم تخصصم توی ساخت تابلو برقه

Admin

سلام وقتتون بخیر،برای اخذ ویزای کاری کانادا لطف بفرمایید فرم ارزیابی موجود در سایت را پر فرموده در صورت کسب امتیاز لازم با شما تماس گرفته خواهد شد و یا جهت مشاوره لطف بفرمایید با دفتر تماس بگیرید.

جواد نصیرخانی

سلام

Admin

سلام بفرمایید در خدمتم.