تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

چادر زدن در کیلارنی | ۶ محوطه برتر برای چادر زدن در کیلارنی

۱۷ تیر ۱۳۹۶
چادر زدن در کیلارنی | ۶ محوطه برتر برای چادر زدن در کیلارنی

چادر زدن در کیلارنی

آیا قصد سفر به کانادا و اقامت در پارک ایالتی کیلارنی را دارید؟ یکی از بهترین و مهیج ترین روش های اقامت در این پارک چادر زدن در کیلارنی است. ما با انتشار این مطلب دانسته های شما را در خصوص چادر زدن در کیلارنی افزایش خواهیم داد.


۶محوطه برتر برای چادر زدن در پارک ایالتی کیلارنی (Killarney)، اونتاریو

بهترین محوطه چادر زدن در کیلارنی ، محوطه چادرزنی دریاچه گورگ (Gorge) در پارک ایالتی کیلارنی است. این محوطه که در امتداد دریاچه گسترده است، دارای مناطق چادرزنی مختلفی است که برخی به ساحل نزدیکند، برخی روی صخره اند و برخی در محوطه پردرخت آن قرار دارند. این محوطه چند یورت (خیمه های قدیمی شبیه خیمه های ترک ها و مغول ها) هم دارد. بیرون پارک چند محوطه چادرزنی خصوصی هم هست که تریلر با حمام و دستشویی مجزا دارد.

چادر زدن در کیلارنی 2اگر با قایق به کیلارنی می آیید، گزینه های چادرزنی آن زیاد است. اگر از قبل خوب برنامه ریزی کرده باشید، می توانید در پارک جای گشتن با قایق هم پیدا کنید. برخی از مکان های داخل پارک با یک روز پارو زدن هم قابل رسیدن هستند و برخی دیگر چند روزه است. اگر در این دریاچه سفر کوتاه می خواهید، می توانید مناطق مرتفع زیبا و مکان های چادرزنی را در جزایر خلیج گرگین (Georgian Bay) و دریاچه هورون (Huron) پیدا کنید که درختان کاج بزرگ و کلی تخته سنگ مسطح برای برپا کردن چادر دارند. اگر محوطه چادرزنی پر است یا دلتان می خواهد تخت خواب داشته باشید، شهر کیلارنی هم چند گزینه خوب دارد.

چادرزنی در کیلارنی

بهترین محل چادرزنی در اطراف کیلارنی، محوطه چادرزنی دریاچه گرگ در پارک ایالتی کیلارنی است. محوطه چادرزنی آن در امتداد ساحل دریاچه زیبای گرگ قرار دارد و چند ساحل و صخره مرتفع و مناطق سنگی کم ارتفاع دارد. منطقه چادرزنی آن عاری از آلودگی صوتی است و می توانید از سکوت آن لذت ببرید. مناطق نزدیک ساحل مورد علاقه خانواده هاست و مناطق پردرخت آن حریم خصوصی واقعی دارد. مناطق چادرزنی پارک به سه بخش تقسیم شده تا رزروها دقیق تر باشد. بخش A، بخش B و C، و بخش D. توضیح هر بخش را برایتان ارائه خواهیم کرد.چادر زدن در کیلارنی 3

این پارک شلوغ است و در ماه های تابستان کاملا رزرو شده است. می توانید از پنج ماه قبل تر جا رزرو کنید و اگر قصد دارید در ماه های جولای یا آگوست به آن سفر کنید حتما به رزرو نیاز خواهید داشت. می توانید با تلفن یا آنلاین جا رزرو کنید.

۱-محوطه چادرزنی دریاچه گورگ» بخش A

بخش A شامل قسمت های ۱ تا ۳۳ است و در بخش مرطوب تر محوطه است. بسیاری از آن ها در بخش های پردرخت قرار دارند و بین محل ها حریم خصوصی قرار دارد و دو طرف جاده محوطه چادرزنی نمی بینید. مکان هایش بزرگ و مسطح است و آفتاب و سایه با هم دارد. جدا از این که مکان آن خوب است، نزدیکی ان به سواحل دریاچه گورگ در انتهای مسیر جزو مزیت هایش است.

چادر زدن در کیلارنی 4مناظر دریاچه که دیواره های گرانیتی صورتی رنگ و کوه های سفید رنگ لاکلوش (La Kloche) در سوی دیگر دریاچه است، بسیار دیدنی هستند. یک محوطه مخصوص آب تنی و محصور هم در کل دریاچه هست اما قایق سوارها می توانند از آن عبور کنند.

۲- محوطه چادرزنی دریاچه گورگ» بخش B و C

این بخش اردوگاه مکان های ترکیبی دارد اما بیشترشان بزرگ و خصوصی هستند و فقط چندتا از آنها نزدیک جاده هستند. قسمت غربی این بخش، کم ارتفاع تر است و تراکم جمعیتی بیشتری دارد اما پیاده می شود به لب آب رسید. محوطه های بخش شرقی اش مرتفع ترند و تا آب باید بیشتر پیاده روی کنید اما مناظرش خیره کننده اند و به دریاچه نما دارند.

چادر زدن در کیلارنی 5

چند میز پیکنیک هم جلوی مکان های ۷۸ و ۷۹ هست. با مسیر بین دو محوطه می شود به اینجا رسید که مسیر آن در منتهی الیه غربی هر ساحل مشخص است. مسیر از هر ساحل که از محوطه پارکینگ شروع می شود کوتاه است اما شیب دار می باشد و با رنگ آبی مشخص شده است.

۳- محوطه چادرزنی دریاچه گورگ» بخش D

بخش D این اردوگاه محوطه بدون رادیو است و مختص عاشقان طبیعت است که آرامش و سکوت می خواهند. بیشتر محوطه های این بخش کوچکند و برای چادر یا تریلرهای کوچک طراحی شده اند. ساحل خوبی دارد اما به زیبایی بخش غربی اردوگاه نیست. قسمت هایی از ساحل سنگی دریاچه هم به این قسمت نزدیک است. بقیه مناطقش به پرولکس مارش (Proulx Marsh یعنی باتلاق) مشرف است که در آن می توانید حیات وحش را ببینید؛ به ویژه صبح ها.شب های ماه جون باتلاق با نور هزاران کرم شب تاب می درخشد که روی سبزه های بلند آن هستند.

چادر زدن در کیلارنی 6مسیر کرانبری باگ (Cranberry Bog) از همین بخش اردوگاه شروع و در آن خاتمه می یابد. می توانید از اینجا در امتداد مسیر لاکلوش پیاده روی کنید و تا دریاچه ای وای جکسون (A. Y. Jackson) بروید.

۴-محل های چادرزنی مناطق دورتر برای قایق سواران و پیاده روها

محل های دورتر، تجربه واقعی حیات وحش کانادا را دارند. کسانی که با قایق به این جا می آیند و می مانند می توانند به دریاچه های بسیار زیاد پارک ایالتی کیلارنی، مسیرهای مشخص روی نقشه آن و نقاط اتصال دریاچه ها دسترسی داشته باشند. اگر اهل ماجراجویی نیستید اما می خواهید از محوطه چادرزنی بیرون بزنید، می توانید با قایق از روی دریاچه گورگ به آن سو بروید و بدون نیاز به پیدا کردن جا برای قایقتان جایی برای چادر زدن پیدا کنید.چادر زدن در کیلارنی 7

اگر می خواهید پیشتر بروید، می توانید از دریاچه گورگ به دریاچه های دیگر وارد شوید یا اصلا روی دریاچه دیگری حرکت کنید. دریاچه بل (Bell) نقطه شروع محبوب دیگری است که برای سفر با قایق خوب است.چادر زدن در کیلارنی8

یا هم می توانید به مناطق دورتر بروید و در مناطق مشخص شده چادر بزنید. محبوب ترین منطقه هم مسیر لاکلوش سیلوهه، یک پیچ ۷۸ کیلومتری است که پیاده روها را تا مناطق دور پارک می برد. اهالی اردوگاه می توانند پیاده روی یک روزه هم در این مناطق انجام دهند. محوطه های چادرزنی دورتر واقعا جادار هستند و در مناطق زیبایی قرار دارند که زنگ هشدار حریق و حریم خصوصی هم دارند. البته باید از قبل این جاها را رزرو کنید.

۵-خیمه های یورت در محوطه چادرزنی دریاچه گورگ

اگر وسایل چادرزنی تان تکمیل است اما می خواهید بیرون بروید و از تجربه چادرزدن لذت ببرید، شاید یورت برایتان عالی باشد. این سازه های نیمه دائمی بنا شده روی سکوهای چوبی، در مناطق بسیار خصوصی و پردرخت بخش A محوطه چادرزنی قرار دارند. آن ها خاصیت خودشان را دارند و برای همین حس چادرزنی ندارید بلکه حس می کنید در جنگل قرار دارید.

چادر زدن در کیلارنی 9یورت تا تا شش نفر را در خود جا می دهند و دو سری رخت خواب، نور و گرمایش برقی و دوشاخه برق دارند. بیرون هم محوطه وسیعی با جای منقل، محوطه غذاخوری سرپوشیده، دو میز پیک نیک و اجاق آتش هست. محل پارک خودرو هم در مقابل ساحل است اما واگن های کوچکی هست که می تواند تجهیزات شما را تا یورت ببرد.

بیرون پارک
۶-روش روگ (Roche Rouge)

در شهر کیلارنی در سواحل خلیج گورگین، روش روگ جایگزینی عالی برای چادرزنی در پارک است و وقتی پارک پر است چادرزن ها اول به آن جا هجوم می برند. وقتی محوطه پر است، خود پارک هم آن جا را پیشنهاد می کند. بیشتر مناطق آن نمای زیبایی از آن سوی خلیج کیلارنی تا کوه های لاکلوش دارد. مکان های آن تقریبا باز و جادار است اما درختان تنومند سایه دار هم دارد. لب آب آن مخلوطی از سنگ و ماسه است. روش روگ حدود ۱۰ کیلومتری ورودی پارک ایالتی کیلارنی است اما نزدیکی اش به شهر باعث می شود گردش در شهر و رفتن به فانوس دریایی آسان شود.

چادر زدن در کیلارنی 10چادرزنی یک شبه قبل از رفتن به مکان های دورتر: محوطه چادرزنی کیلارنی اوت فیترز بک ۴۰ جامبوری (Outfitters Back40 Jamboree)

کیلارنی اوت فیترز (به معنی ابزار یا ساز و برگ فروشان) قایق کرایه می دهد و هرچه قایق سواران لازم دارند را در اختیارشان قرار می دهد. این مغازه نقشه و لوازم مورد نیاز چادرزنی و پیاده روی دارد. پشت مغازه و گاهی روی چمن جلوی مغازه مردم چادرهایشان را برپا می کنند و قبل از راهی شدن به مناطق دورتر بیتوته می کنند.

چادر زدن در کیلارنی 11اینجا جایی نیست که برای لذت چادرزدن بتوانید برنامه ریزی کنید. اینجا فقط برای چادرزدن یک شبه خوب است. اگر از این مغازه یک قایق کرایه کنید، می توانید رایگان در آن چادر بزنید؛ چه شب قبل از عزیمت و چه شب بعد از رسیدن. این امکانات برای رفاه مشتریان است. در خود محوطه یک حلقه آتش هم هست و سرویس بهداشتی هم دارد.

اگر محوطه چادرزنی پر بود کجا اقامت کنم؟

محل های چادرزنی سریع پر می شوند و اگر از قبل رزرو نکرده باشید، می توانید به جایی لوکس تر بروید. بهترین جا برای اقامت در کیلارنی، کلبه کوهستانی کیلارنی است. این مکان که خیلی قدمت دارد، سادگی روستایی و تجمل را با هم به شما عرضه می کند. این محل که در دو طرف شرقی و غربی شهر کیلارنی اطراف آبراه گسترده شده است، مکانی لب آب دارد و منظره های زیبایی از اتاق ها و کلبه هایش به شما می دهد. محوطه فضای باز آن هم عالی است تا از طبیعت بهره ببرید.

چادر زدن در کیلارنی 12دو رستوران آن هم غذاهای عالی و عادی دارند و تراس آن رو به دریاچه است. این محل دارای گزینه های اقامت با کلیه خدمات، خدمات قایق سواری و فعالیت های دیگر دارد. کلبه کوهستانی کیلارنی با مدیریت جدید در سال ۲۰۱۶ افتتاح شد و بهسازی کامل در آن صورت گرفت. مالکان جدید آن در مهمان خانه اسپورتس من همان حوالی هستند که یک هتل تاریخی و لوکس لب آب است.چادر زدن در کیلارنی 13

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

planetware

دسته بندی :کانادا

نظرات