تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

گذرگاه کراوزنست (Crowsnest) در آلبرتا کانادا

۲۵ تیر ۱۳۹۶
گذرگاه کراوزنست (Crowsnest) در آلبرتا کانادا

گذرگاه کراوزنست (Crowsnest) کانادا

رشته کوه‌های راکی در غرب اَلبرتا قراردارند. تعداد زیادی رودخانه و چشمه و دریاچه در این استان قراردارد و منبع آب و همچنین پوشش گیاهی خوبی است. گذرگاه کراوزنست پای کوه، نمونه برجسته زیبایی طبیعی کانادا است.این مکان جز برجسته ترین مکان های آلبرتا میباشد،شما میتوانید با مطالعه این مقاله دانسته های خود را راجع به این مکان افزایش بدهید.


معرفی گذرگاه کراوزنست

گذرگاه کراوزنست در آلبرتا مکانی مناسب برای گردشگران تور کانادا است،آلبرتا چهارمین ایالت پرجمعیت کانادا میباشد. موقعیت آن تقریبا در بخش جنوب شرقی بریتیش کلمبیا هم هست و جنوبی ترین بزرگراه و مسیر ریلی است که به کوه های راکی می رود. جنوب کانادا چهار گذرگاه کوهستانی عمده دیگر به نام های یلوهد (Yellowhead)، کیکینگ هورس (Kicking Horse)، هاوز (Howse) و ورمیلیون (Vermillion) هم دارد.

اما گذرگاه کراوزنست با ۱۴۸۵ متر ارتفاع، کم ارتفاع ترین آن هاست. این منطقه معمولا سرد و معتدل است و کل سال مقدار قابل توجهی باران در آن می بارد. در ماه جولای از همه سردتر و در ماه ژانویه از همه ماه های دیگر سردتر است. برخلاف ظاهر دست نخورده گذرگاه، می توان طی فصل اسکی با خودرو و با اتوبوس های اسکی فرودگاه کالگاری از آن عبور کرد.

تفریحات گذرگاه کراوزنست

گذرگاه کراوزنست مقصد گردشگری محبوب آن ماجراجوهایی است که عاشق فعالیت های فضای باز هستند؛ خواه پیاده روی باشد، خواه غارنوردی، اسب سواری، قطار سواری، ماهیگیری، اسکی صحرایی، دوچرخه سواری کوهستان، شنا یا یخ نوردی. گردگشری در این منطقه صنعت اول است و تقریبا از همه شهرهای اطراف می توان به راحتی به اینجا رسید. سالانه بیش از ۳۰۰ هزار نفر از این محل دیدن می کنند و چون بزرگراه های منتهی به آن دائم در حال بهسازی و گسترش است، بر این تعداد افزوده می شود.با گرفتن وقت سفارت کانادا  و سپس سفر به آلبرتا میتوانید از این مجموعه های زیبا بازدید کنید.

خصوصیات گذرگاه کراوزنست

طبیعت گردها بکری و دست نخورده ماندن مناظر کوهستانی اطراف که گذرگاه به آن معروف است، را می ستایند. در این گذرگاه زمانی استخراج زغال سنگ صنعت درآمدزایی بود و با این که این صنعت عملا به سمت غرب منتقل شده است اما برخی محلی ها به انتخاب خود در این منطقه مانده اند که بابت سبک زندگی آرامش و فرصت های اقتصادی که منطقه دارد نیست بلکه تاریخ فرهنگی غنی ان را دوست دارند و هر روز به آن می بالند. گذرگاه کراوزنست یکی از نگین های تاریخی آلبرتا است که در کنار رویارویی نزدیک با شکوه مادر طبیعت، تجربه فرهنگی پویایی را به نمایش می گذارد.گذرگاه کراوزنست 4

مهمانانی که عاشق تاریخ هستند قطعا از رفتن به مرکز ترجمه فرانک اسلاید (Frank Slide Interpretative Center)، موزه کراوزنست (Crowsnest Museum)، معدن زیرزمینی بله وو (Bellevue Underground Mine)، پارک فلومرفلت (Flummerfelt Park) و سالن تئاتر راکسی (Roxy Theater) در همان حوالی لذت می برند. در این گذرگاه خیلی جاها هست که بشود پیاده روی یا دوچرخه سواری کرد و سطوح سختی مختلف دارند.گذرگاه کراوزنست 5

این مسیرها شامل گذرگاه ماینر (Miner Pass) در کولمن (Coleman)، شهر طلای ارواح لیل (Lille)، دریاچه ویندو ماونتین (Window Mountain)، کوه ترتل (Turtle)، و بالای کوه کراوزنست هستند. اگر اهل عکاسی هستید، بد نیست به این منظره آرام هم سربزنید و شکل سنگ ها در غارهای معروفش را ببینید.

حیاط وحش گذرگاه کراوزنست

گذرگاه، محل انواع گونه های جانوری است. شاهین های دم قرمز و عقاب های طلایی معمولا در آسمان به چشم می خورند و گرگ، گربه وحشی، خرس های گریزلی، و خرس های سیاه در کوهستان تردد می کنند. در امتداد رودخانه، می شود بزکوهی و گوسفندهای شاخ دار را دید و در جنگل ها قطعا گوزن و آهو خواهید دید.

خطرات احتمالی گذرگاه کراوزنست

محافظت از حیات وحش محلی و زیستگاه طبیعی حیوانات گذرگاه کراوزنست، دل مشغولی اصلی ساکنان منطقه و دولت های ایالتی و ملی است. علاوه بر آن، هدف، محافظت از معبرهایی است که محل تردد حیوانات وحشی منطقه است. طرح های ایالتی مانند بییر اسمارت (BearSmart)، لیوینگ ویث بییرز (Living with Bears به معنی زندگی با خرس ها)، اپل نتورک (Apple Network به معنی شبکه سیب)، کراوزنست ریور کلین آپ (Crowsnest River Cleanup به معنی تمیز کردن رود کراوزنست)، روز اد گرگور استواردشیپ (Ed Gregor Stewardship Day)، و رویال واچ (Royal Watch) و کارهای هر روزه، که محافظت از محیط زیست را تشویق می کنند برای رفع این دلمشغولی ها هستند.ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

دسته بندی :کانادا

نظرات