تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

کوه های المپیک آمریکا | جاذبه های شبه جزیره المپیک در غرب واشینگتن

۱۴ مرداد ۱۳۹۶
کوه های المپیک آمریکا | جاذبه های شبه جزیره المپیک در غرب واشینگتن

کوه های المپیک (Olympic)، ایالت واشینگتن، آمریکا

جنگل های مخروطی منحصر به فرد کوه های المپیک جزو پرباران ترین مناطق در آمریکا هستند. در این مطلب شما میتوانید با خصوصیات کوه های المپیک آمریکا آشنا شوید .

[aparat id=”iJv6N”]


خصوصیات کوه های المپیک آمریکا

کوه های المپیک آمریکا ، رشته کوه هایی هستند که در شبه جزیره المپیک در غرب ایالت واشینگتن آمریکا قرار دارند. آن ها بخشی از رشته کوه های پاسیفیک کوست (Pacific Coast) هستند و به شکل دایره یا نعل اسب در مختصات ۴۷ درجه و ۵۰ دقیقه عرض شمالی و ۱۲۳ درجه و ۵۰ دقیقه طول غربی قرار دارد. گستره آن از غرب پوگت ساوند (Puget Sound) یا جنوب هوان دو فوکا (Juan de Fuka) است.

بلندترین قله این رشته کوه، با نام مستعار الیمپوس (mount Olympus) 2428 متر ارتفاع دارد. قله های دیگری که از ۲۰۰۰ متر مرتفع تر هستند نیز در این رشته کوه وجود دارد، مثل کوه های آندرسون (Anderson) و دیسپشن (Deception). این کوه ها حدود ۶۰ یخچال دارند. بادهای غربی از سمت اقیانوس آرام، باران زیادی به سمت غرب می آورد (بیش از ۴۰۰۰ متر بارش) که باعث شده این منطقه، مرطوب ترین مکان در آمریکا باشد و جنگل های بارانی را در پای کوه ها به وجود آورده است. در جای جای این جنگل شاه درخت داگلاس (Douglas fir)، افرای پهن برگ (bigleaf maple)، صنوبر سیتکا (Sitka spruce) و سرو سرخ (red cedar) روییده است.شما میتوانید با گرفتن وقت سفارت آمریکا و در نهایت سفر به این کشور از جاذبه های این منطقه دیدن کنید.

منطقه زیستی کوه های المپیک آمریکا

کوه های المپیک حدود ۳۵ میلیون سال پیش و هنگامی که صفحه هوان دو فوکا به صفحه آمریکای شمالی برخورد کرد و زیر آن قرار گرفت، شکل گرفت. همین باعث شکل گیری گستره های صخره ها در منطقه شد. گنبد اصلی ایجاد شده را یخچال ها و نهرها تراش دادند و باعث ایجاد دره ها و دریاچه های بین قله ها شدند. دریانورد انگلیسی به نام جان مییرز (John meares) نام المپ را انتخاب کرد زیرا اینگونه به نظر میرسید که این منطقه بهترین مکان برای زندگی خدایان بود. بیشتر کوه ها در محدوده پارک ملی المپیک قرار دارند که در سال ۱۹۳۸ برای محافظت از جنگل ها، حیات وحش و تفریح تاسیس شد. داخل پارک هم جنگل ملی المپیک قرار دارد که برای تهیه الوار و تفریح به کار می رود. در سال ۱۹۸۱، یونسکو کوه المپیک را به عنوان میراث جهانی معرفی کرد.کوه های المپیک آمریکا 3

تنوع زیستی کوه های المپیک آمریکا

حیات وحش محافظت شده المپیک جایگاه انواع گونه های گیاهی و جانوری است که بسیاری از آن ها مختص همین منطقه هستند. گیاهانی عجیب مانند گون (milkvetch) کوهی، گل استکانی پایپر (Piper’s bellflower)، کورالیزا ماکولاتا (Spotted coralroot)، بنفشه فلت (Flett’s violet)، گیاه حشره کش سرگردان تامپسون (Thompson’s wandering fleabane)، سوسن چمنی کوینوالت (Quinault fawn lily)، راک مات (Rockmat)، شیخ الربیع (groundsel)، پنجه کلاغی (cut-leaf synthyris)، قاصدک (dandelion)، و بنفشه المپیک زیر درختان مخروطی سربه فلک کشیده، می رویند.کوه های المپیک آمریکا 4

گونه های مختلف جانوری هم در پارک زندگی می کنند که ۱۶ گونه از آن ها بومی منطقه اند. پستانداران آن شامل موش خرمای کوهی، سنجاب، موش کور برفی، موش مازما و قاقم هستند. سمندر تورنت، تنها دوزیست بومی این جاست. نهرها و دریاچه های پارک، جایگاه انواع ماهی مانند لجن ماهی و قزل آلای رنگین کمانی و قزل آلای کرسنتی هستند. گونه های دیگری هم که در این جا زندگی می کنند شامل سمندرهای غول پیکر، سمندر ون دیک، قورباغه دم دار و سگ آبی کوهی هستند.

زیستگاه های طبیعی غنی کوه های المپیک آمریکا

کوه های المپیک تاریخچه ای طولانی در تعامل با انسان دارند. بومیان از بلندترین قله های این رشته کوه ها، برای در امان ماندن از سیل، استفاده میکردند. امروزه، این رشته کوه، کانون زیست بوم متنوعی است که مجزا شده اما منبع طبیعی مهمی برای آمریکا است. شهروندان می توانند در زیستگاه های اطراف به کوه نوردی، قایق سواری، پیاده روی و پیک نیک بپردازند.کوه های المپیک آمریکا 6

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.
منبع : 

worldatlas

دسته بندی :آمریکا

نظرات