تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

ساحل مدیترانه ای فرانسه | زیبایی های دریای مدیترانه در فرانسه

۳ مرداد ۱۳۹۶
ساحل مدیترانه ای فرانسه | زیبایی های دریای مدیترانه در فرانسه

ساحل مدیترانه ای فرانسه French Riveria

این ساحل مدیترانه ای واقع در جنوب شرقی فرانسه که به Cote d’Azur هم معروف است، بازدیدکنندگان بسیاری را از سرتاسر دنیا به خود جذب می کند.در این مطلب در خصوص ویژگی های ساحل مدیترانه ای فرانسه توضیح خواهیم داد.


ویژگی های ساحل مدیترانه ای فرانسه

French Riveria یا Cote d’Azur، یک خط ساحلی مدیترانه ای است که در گوشه ی جنوب شرقی فرانسه کشیده شده است. همچنین با موناکو مرز مشترک دارد و از شرق به ساحل ایتالیا و از غرب به Hyeres، Toulon و Cassis ختم می شود. ساحل مدیترانه ای فرانسه ، اولین گردشگاه تفریحی مدرن منطقه بوده و بزرگترین شهر نزدیک آن Nice است که سومین فرودگاه شلوغ به نام فرودگاه Nice Cote d’Azur و دومین فرودگاه در بخش Mandelieu در آن قرار دارد و برای اهداف تجاری از آن استفاده می شود. جمعیت کل منطقه ۲ میلیون نفر است. یک پارک علم وفناوری در شمال Antibes در Sophia Antipolis و نیز یک مرکز تکنولوژِی در منطقه قرار دارد.

نقش تاریخی ساحل مدیترانه ای فرانسه

این ناحیه از عصر برنز تبدیل به سکونت گاه شده و ساختمان های سنگی و یادبودها، شواهدی بر آن است. یک معبد دینی در این محل وجود دارد که دارای نقشه ای شامل ۴۰۰۰۰ حیوان و انسان متعلق به ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد است. پس از آن، این محل تبدیل به سکونت گاه مهاجران رومی شد، درحالیکه تاثیراتی از یونان هم گرفته بود. بعدها آلمانی ها این ناحیه را مورد تاخت وتاز قرار دادند و مسیحیت به اینجا کشیده شد.

زیرا در قرن چهارم، نخستین کلیساها در اینجا ساخته شد. Cote d’Azur همچنین در قرن ۱۸ و ۱۹ میان بریتانیایی های ثروتمند، به علت وجود مزارع زیتون، ماهیگیری و پروش گل ها برای تولید عطر، محبوب شد. ورود راه آهن در قرن نوزدهم، این منطقه را تبدیلی به مقصدی تعطیلاتی برای روس ها، بریتانیایی ها و دیگر اشراف زادگان نمود. در قرن بیستم بسیاری از هنرمندان در این ناحیه گرد هم آمدند؛ ازجمله پابلو پیکاسو، آلدوس هوکسلی و سومرست ماوقام.

اهمیت ساحل مدیترانه ای فرانسه عصر حاضر

French Rivieria دارای تفریگاه های ساحلی بسیاری است؛ ازجمله Saint-Jean-Cap-Ferrat، Juan-les-Pins، Cannes و Frejus. این ناحیه همچنین دارای امکانات قایق رانی است که شامل گشت های دریایی و تفرجگاه های ساحلی می باشد. همچنین یک مرکز گردشگری بزرگ با ۱۴ پیست اسکی، خط ساحلی و نزدیک به ۳۰۰۰ رستوران موجود است. توریستها می توانند از امکانات موزه های هنری، بنادر ماهیگیری، رزرو فیلم در جشنواره ی فیلم کن، کاخ های رنگی شیرینی و شهر کهنه استفاده کنند. همچنین می توانید از پارک ملی Calanques و تفریحگاه های خانوادگی مثل La Ciotat، Frejus رومی و رافائل مقدس دیدن کنید.مامیتوانیم شما را در گرفتن و اخذ ویزای فرانسه شما را همراهی کنیم.ساحل مدیترانه ای فرانسه 4

سکونتگاه و تنوع زیستی ساحل مدیترانه ای فرانسه

گفته شده که بسیاری از گونه های حیوانات این منطقه منقرض شده اند. در نتیجه مسائل محافظتی اهمیت دوچندانی در این ناحیه پیدا کردند. گاومیش اروپایی، خرس، گوزن، گراز، گرگ و اسب Przewalkski در این ناحیه قابل مشاهده هستند. یک اکوسیستم مناسب برای این حیوانات در حفاظتگاه کوچک Des Monts D’Azur فراهم شده است.ساحل مدیترانه ای فرانسه 5

خطرات زیست محیطی ساحل مدیترانه ای فرانسه

پالایشگاهی واقع در شمال Genoa مسئول نشت نفت به French Rivieria می باشد که بخش عمده ی آن به خط ساحلی هم رسیده و خطر آلودگی محیط را افزایش داده است. معضل از دست رفتن شن زارها نیز ناحیه را تحت تاثیر قرار داده، خصوصاً در طوفان های پاییزی و زمستانی این کاهش بیشتر می شود و فرسایش افزایش می یابد.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت فرانسه ،اخذ ویزای فرانسه و در نهایت اقامت در فرانسه با تور فرانسه پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

دسته بندی :فرانسه

نظرات