تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

یادبود تری فاکس | چشم اندازی در خلیج ثاندر اونتاریوی

۳۰ مرداد ۱۳۹۶
یادبود تری فاکس | چشم اندازی در خلیج ثاندر اونتاریوی

چشم انداز و یادبود تری فاکس (Terry Fox)

یادبود تری فاکس در دامنه های خلیج ثاندر (Thunder Bay) در اونتاریوی کانادا، یک یادبود عمومی است که برای بزرگداشت فعالان پژوهش درباره سرطان، به نام ماراتون امید به یاد تری فاکس بنا شده است. این یادبود که فاکس را به تصویر می کشد، به روی عموم باز است و نمایی جهان بین از خلیج ثاندر و اطراف آن دارد.

[aparat id=”Llo09″]


نگاهی به پیشینه مجسمه یادبود تری فاکس

یادبود تری فاکس ؛مجسمه تری را مانفرد پرویچ ساخت و جایی قرار داد که تری مجبور شد در ۳۱ آگوست ۱۹۸۰ مسیر خود را متوقف کند. با این که مجسمه دقیقا در همان محل قرار ندارد، اما در فاصله چهار کیلومتری غرب آن است و محل دقیق اتمام مسیر فاکس با نشانی علامت گذاری شده که از داخل جاده قابل دیدن نیست. این یادبود در ۲۶ جون ۱۹۸۲ و تنها چند روز قبل از سالگرد درگذشت تری توسط فرماندار کل ادوارد شرییر اهدا شد.شما میتوانید با انتخاب تور کانادا و سفر به این کشور از این بادبود بازدید به عمل بیاورید.

این مجسمه در ابتدا در امتداد بزرگراه ۱۷ قرار داشت ولی بعدها وقف یک پارک شد که به بزرگراه مشرف بود تا مرحله تعریض بزرگراه آسان تر انجام شود. حوالی سال ۱۹۸۹ سیاستمداران شهری در خلیج ثاندر متقاضی مرکز راهنمایی توریستی و سرویس بهداشتی در آن محل شدند، زیرا گزارش هایی دریافت شد که بازدید کننده ها در اطراف مجسمه زباله های زیادی تولید می کنند. مرکز راهنمایی و اطلاعات به این ترتیب هنگام جابه جایی در محل تاسیس شد.یادبود تری فاکس 3

به دنبال جابه جایی مجسمه در دهه ۱۹۹۰، چند مورد خرابکاری اطراف مجسمه گزارش شد از جمله بطری های نوشیدنی الکلی و سوزن تزریق مواد مخدر و همچنین کنده شدن رنگ ارغوانی پای مجسمه، آسیب به سروریس های بهداشتی محل، کنده شدن یکی از دست های مجسمه و تلاش ناتمام برای کندن سر مجسمه.یکی از مراحل سفر به کانادا اخذ ویزای کانادا میباشد ،شما میتوانید برای انحام این امر از مشاوره همکاران ما در ایران آنکارا استفاده کنید.

اهمیت فرهنگی یادبود تری فاکس

رویدادهای فرهنگی بسیاری اطراف این مجسمه برگذار می شود. استیو فونیو (Steve Fonyo) در مسیر دوی خود که سفری برای جان ها نام داشت، کنار مجسمه توقف کرد تا قبل از حرکت به سوی بخش هایی که فاکس نتوانسته بود کامل کند، ادای احترام کند. در سال ۱۹۹۷ یک فرد قطع نخاع شده به نام دیو شانون به عنوان بخشی از سفر دور کانادا برای افزایش هشیاری مردم نسبت به معلولیت ها، کنار مجسمه توقف کرد.یادبود تری فاکس 4

در سال ۲۰۰۰، اعضای بازمانده خانواده فاکس رویدادی عمومی در کنار یادبود برگزار کردند تا بیستمین سالگرد آغاز مسیر توسط وی را گرامی بدارند. برای حمل مشعل المپیک در سرتاسر کانادا قبل از بازی های المپیک زمستانی ونکوور، یک بازمانده سرطان به نام کایلی کرناگان کیست (Kailie Kernaghan-Keast) برای دویدن در بخش شرقی خلیج ثاندر انتخاب شد و بنای یادبود تری فاکس به عنوان محل دست به دست کردن مشعل انتخاب شد.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا، اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

wikipedia

دسته بندی :کانادا

نظرات