تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

پل بندرگاه سیدنی | شاهکارهای معماری در شهر سیدنی

۷ تیر ۱۳۹۶
پل بندرگاه سیدنی | شاهکارهای معماری در شهر سیدنی

پل بندرگاه سیدنی

شاید برای شما هم جالب و مقرون به صرفه باشد که دو جاذبه اصلی شهر سیدنی را در کنار هم بازدید کنید.اگر قصد سفر به کشور استرالیا را دارید حتما باید یکی از برنامه شما بازدید از پل بندرگاه سیدنی و معماری جالب باشد.ما در این مقاله قصد داریم تا با معرفی پل بندرگاه سیدنی در خدمت شما باشیم.در ادامه با ما باشید.


پل بندرگاه سیدنی همراه با اپرای سیدنی که در دیگر سوی بندرگاه سیدنی واقع شده دو نماد اصلی شهر سیدنی است که اصلی ترین جاذبه های شهر را تشکیل میدهند.پل سیدنی از شاهکارهای مهندسی و معماری جهان است و با ۴۹ متر عرض، پنجمین پل قوسی جهان به حساب می‌آید.

پل بندرگاه سیدنی 1شهر سیدنی پایتخت کشور استرالیا است و جاذبه‌های گردشگری فراوانی را در خود پنهان کرده است. یکی از زیباترین این جاذبه‌ها پل بندرگاه سیدنی است. این پل جزو شریان‌های مهم ارتباطی شهر سیدنی می‌باشد، که بر روی بندرگاه سیدنی احداث شده و مرکز شهر سیدنی را با مناطق شمالی این شهر مرتبط می‌کند.

پل بندرگاه سیدنی 2
تاریخچه پل بندرگاه سیدنی

تا پیش از افتتاح این پل، ارتباط نقاط شمالی سیدنی با دیگر مناطق آن از طریق قایق و یا راهی به مسافت بیست کیلومتر در غرب این شهر امکان پذیر بود. نخستین بار در سال ۱۸۱۵ از سوی معماری به نام فرانسیس گرین‌ وی پیشنهاد ساخت پلی بر روی بندرگاه سیدنی داده شد اما نخستین طرح‌های مهندسی برای ساختن پل از اوائل سده بیستم تهیه شد.

پل بندرگاه سیدنی 3
در سال ۱۹۱۲ مهندس جان بردفیلد بعنوان مدیریت پروژه ساخت پل بندرگاه سیدنی انتخاب شد.وی در سال ۱۹۱۶ طرح کاملی برای ساخت پل ارائه کرد اما به دلیل وقوع جنگ جهانی اول، ساخت این پل به تعویق افتاد. از سال ۱۹۲۲ مراحل عملی ساخت پل شروع شد.مراسم افتتاح پل در روز ۱۹ مارس ۱۹۳۲ با حضور فرماندار ایالت نیو ساوت ولز، شهردار سیدنی و دیگر مسئولان محلی برگزار شد.پل بندرگاه سیدنی 4

معماری پل بندرگاه سیدنی

پل بندرگاه سیدنی از گونه پلهای فلزی است که از قطعات عظیم فولاد ساخته شده‌است. از نظر معماری پل بندرگاه سیدنی در رده پلهای قوسی قرار دارد. طول آن در مجموع ۱۱۴۹ متر و عرض آن ۴۹ متر است. حداکثر ارتفاع آن ۱۳۹ متر و فاصله سطح پل تا سطح آب تقریباً ۴۹ متر است. طول دهانه قوس اصلی پل ۵۰۳ متر است.همچنین این پل دارای دو خط ریلی برای عبور قطار است،و حتی میتوان پیاده یا با دوچرخه از روی آن عبور کرد.

پل بندرگاه سیدنی 5
یکی از تفریحاتی که برای گردشگران جذابیت دارد صعود گردشگران به بالای پل امکانپذیر شده‌است. هزینه این کار معمولاً دویست دلار استرالیا است که بستگی به زمان صعود دارد.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت استرالیا،اخذ ویزای استرالیا و در نهایت اقامت در استرالیابا تور استرالیا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

امیدواریم مطلب فوق برای سفر شما مفید واقع شود.

منبع

vaghtsefaratuk

دسته بندی :استرالیا

نظرات