تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

آکواریوم سیدنی | تماشای تعداد زیادی از آبزیان در یک مجموعه

۳ تیر ۱۳۹۶
آکواریوم سیدنی | تماشای تعداد زیادی از آبزیان در یک مجموعه

آکواریوم سیدنی

آیا تمایل دارید تنوع بیشماری از آبزیان را در تور استرالیا را در آکواریوم سیدنی تماشا کنید؟شما میتوانید با مطالعه این مطلب اطلاعات فوق العاده ای در مورد آکواریوم سیدنی به دست آورید؟


خصوصیات آکواریوم سیدنی

آکواریوم سیدنی مکانی تفریحی با جاذبه های با شکوه است که در شهر سیدنی استرالیا واقع شده‌است. این آکواریوم از شرق به بندر مشهور سیدنی یا “Darling Harbour” و از شمال به پل پیرمونت یا “Pyrmont Bridge” منتهی شده‌است.

این مکان دیدنی، تنوع بیشماری از آبزیان استرالیا را در خود جای داده‌است که شامل ۶۵۰ گونه مختلف جانوری، از جمله بیش از ۶۰۰۰ نوع ماهی و دیگر موجودات دریائی از زیستگاههای آبی استرالیا می‌باشد که همه روزه جهت بازدید عموم آزاد است. آکواریوم عمدتاً با هدف نمایش جاذبه‌های منحصر به فرد طبیعی و حیات آبزیان کشور استرالیا در معرض دید عموم قرار گرفته‌است و بازدیدکنندگان بیشماری را از قاره‌های مختلف به سوی خود جذب می‌کند.


مهمترین بخش آکواریوم سیدنی

عمده‌ترین بخش نمایشی آکواریوم، تونل شیشه‌ای آن است که به گونه‌ای خاص، در زیر آب تعبیه شده و کوسه‌های عظیم‌الجثه و ماهی‌های زیبا، از بالای سر بازدیدکنندگان عبور کرده و منظره‌ای شگفت انگیز را پدید می‌آورند. وزن برخی از این کوسه‌ها به ۷۰۰ کیلوگرم و طول آنها به بیش از سه متر می‌رسد.آکواریوم سیدنی3

این مکان خاطره‌انگیز، سالانه پذیرای بازدیدکنندگان بیشماری می‌باشد که ۵۵ درصد آن را بازدیدکنندگان خارجی تشکیل می‌دهند. از این رو، یکی از جاذبه‌های توریستی شهر سیدنی به حساب می‌آید. یکی از برنامه‌های آینده سازمان گردشگری استرالیا، ساخت آکواریومی مخصوص تمساح می‌باشد.

تاریخچه آکواریوم سیدنی

این مجموعه در سال ۱۹۸۸ همزمان با دویستمین سالگرد اکتشاف قاره استرالیا گشایش یافت و هم اکنون یکی از بزرگترین آکواریوم‌های موجود در جهان به شمار می‌آید.در سال ۲۰۰۶ حیات وحش سیدنی یا “Sydney Wildlife World” نیز در مجاورت آکواریوم گشایش یافت که هر دو مکان متعلق به سازمان جاذبه‌های طبیعی سیدنی می‌باشند.
آکواریوم سیدنی به منظور تاکید بر القای حیات آبزیان و زندگی زیر آب، توسط مهندسین معمار استرالیائی طراحی شد و ساخت آن حدود دو سال به طول انجامید. مجموعهٔ “Great Barrier Reef” نیز به همین منظور در سال ۱۹۹۸ طراحی و افتتاح شد. به دنبال گشایش نخستین مکان پرورش فک آبی در دسامبر سال ۱۹۹۱، آکواریوم سیدنی نیز امکانات تفریحی خود را گسترش داده و در سپتامبر سال ۲۰۰۳ جایگاه ویژه‌ای را نیز برای فک‌های آبی، افتتاح نمود.آکواریوم سیدنی 5

آدرس 

سیدنی، نیو ساوت ولز، استرالیا

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت استرالیا،اخذ ویزای استرالیا و در نهایت اقامت دراسترالیا با تور استرالیا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع:
wikipedia

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات