تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال – اخذ مهاجرت تحصیلی به پرتغال

اگر به دنبال ادامه تحصیل در کشوری اروپایی هستید که هم دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبری داشته باشد، هم بلافاصله پس از پایان تحصیل امکان اخذ اقامت دائم کشوری عضو پیمان شینگن وجود داشته باشد و هم از منظر استاندارهای زندگی و طبیعت نمونه تمام عیار اروپا باشد، پرتغال را حتما در شورت لیست نهایی قرار دهید و ادامه تحصیل در پرتغال را به عنوان گزینه‌ای جدی بررسی کنید. اگرچه تحصیل در پرتغال میانبرهای مطمئن جهت اخد اقامت دائم این کشور خواهد بود و بسیاری از این طریق بدنبال اخذ مهاجرت تحصیلی به پرتغال هستند اما ادامه تحصیل در این کشور اگر صرفا از زاویه تحصیل به آن نگاه شود نیز ویژگی‌ها و جذابیت‌های بسیاری دارد که در ادامه به تفصیل به آنها می‌پردازیم.

اطلاعات بیشتر
مهاجرت تحصیلی به پرتغال

چرا کشور پرتغال برای مهاجرت تحصیلی مناسب است؟

با نگاهی اجمالی به دانشگا‌ها و مراکز علمی کشور پرتغال درخواهید یافت این کشور یکی از بهترین مقاصد برای ادامه تحصیل و مهاجرت تحصیلی خواهد بود. رتبه عالی علمی با تنوع بالای رشته‌های دانشگاهی و همچنین فرصت‌های بی‌شمار تحقیقاتی تنها بخشی از ویژگی‌های موجود برای ادامه تحصیل در پرتغال محسوب می‌شوند. شهریه دانشگاه‌های پرتغال در مقاطع مختلف تحصیلی به مراتب در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی کمتر است و از سوی دیگر مدارک ارائه شده توسط این دانشگاه‌ها از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

از سوی دیگر کشور پرتغال به عنوان کشوری با مناظر کارت پستالی و سواحلی رویایی به واقع جای زندگی است و چه زندگی‌ای خواهد شد اگر اولویت و هدف اصلی در آن ادامه تحصیل در پرتغال و در نهایت مهاجرت تحصیلی به این کشور باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم ادامه تحصیل در پرتغال نبود محدودیت سنی است. بدان معنی که متقاضی در هر سنی می‌تواند برای دریافت پذیرش تحصیلی پرتغال اقدام نماید.

اخذ اقامت پرتغال پس از پایان تحصیل به سادگی امکان پذیر است و کارشناسان اجرایی دپارتمان پذیرش تحصیلی هلدینگ نیلگام با سالها تجربه و اشراف کامل بر قوانین مهاجرتی کشور پرتغال آماده ارائه مشاوره رایگان و بررسی شرایط متقاضیان محترم تحصیل در پرتغال خواهند بود.

ارزیابی تحصیلی

با پر کردن فرم ارزیابی تحصیلی از خدمات ویژه نیلگام بهره مند شوید

ثبت نام کنید

مقاطع تحصیلی جهت ادامه تحصیل در پرتغال

متقاضیان ادامه تحصیل در کشور پرتغال می‌توانند با داشتن شرایط لازم در هر سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی نمایند. پس از پایان هر یک از این مقاطع امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر تحصیلی نیز به راحتی امکان پذیر خواهد بود و وجود زیر ساخت‌های مناسب آموزشی و از همه مهمتر دورنمای بسیار مناسب شغلی پس از پایان تحصیل، گزینه‌های بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار خواهد داد.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال

مقطع کارشناسی یا لیسانس در پرتغال دوره‌ای ۴ ساله است که دانشجو برای پایان این مقطع ملزم به گذراندن دست کم ۱۸۰ واحد درسی است (در برخی رشته‌ها تا ۲۴۰ واحد). متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های پرتغال ملزم به ارائه مدرک پیش دانشگاهی است و در صورت ارائه مدرک دیپلم برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی در پرتغال، می‌بایست دوره پیش دانشگاهی را در پرتغال پشت سر بگذراند. موارد ذیل را می‌توان به عنوان شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال ذکر کرد:

 • اخذ پذیرش تحصیلی
 • مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم
 • نامه تمکن مالی برای تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در پرتغال
 • حداقل نمره آیلتس ۶ و یا معادل نمره تافل
 • ویزای تحصیلی پرتغال

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال

مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس در پرتغال دوره‌ای ۲ ساله است که دانشجو جهت پایان مقطع و دریافت مدرک کارشناسی ارشد از پرتغال ملزم به گذراندن دست کم ۹۰ واحد درسی (در برخی رشته‌ها ۱۲۰ واحد) خواهد بود. ارائه مدرک معتبر کارشناسی یکی از الزامات اخذ پذیرش تحصیلی پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد است.

مهمترین موارد قابل ذکر درخصوص شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال عبارتند از:

 • اخذ پذیرش تحصیلی
 • مدرک معتبر کارشناسی
 • تمکن مالی مناسب جهت تامین هزینه‌های تحصیل در پرتغال و زندگی در این کشور
 • حداقل نمره شش و نیم آیلتس و یا معادل تافل
 • ویزای تحصیلی پرتغال

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد یکی از مزیت‌های مهم ادامه تحصیل در پرتغال است که در کاهش هزینه‌های تحصیل و حتی زندگی در این کشور نقش به سزایی خواهد داشت.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا در پرتغال

مقطع دکترا یا PhD در پرتغال دوره‌ای ۳ تا ۵ ساله است که اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع نیازمند رتبه خوب علمی و داشتن مقالات منتشر شده در نشریات معتبری همچون ISI خواهد بود. برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در پرتغال باید نمره آیلتس و یا تافل بالا داشت و نباید بیش از ۶ سال از زمان پایان مقطع کارشناسی ارشد آنها گذشته باشد.

مهمترین شرایط تحصیل در مقطع دکترا در پرتغال عبارت است از:

 • اخذ پذیرش تحصیلی
 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد
 • حداقل نمره آیلتس شش و نیم (برای برخی رشته‌ها حداقل نمره آیلتس ۷) و یا معادل تافل
 • داشتن مقالات علمی
 • نمرات بالای GRE یا GMAT یا LSAT یا USMLI
 • معدل بالای ۱۷ در دوره کارشناسی ارشد

زبان تدریس در دانشگاه‌های پرتغال

دانشگاه‌های پرتغال به دو زبان انگلیسی و پرتغالی پذیرش تحصیلی ارائه می‌دهند. اگرچه برخی رشته‌ها در مقطع کارشناسی در برخی دانشگاه‌های این کشور صرفا به زبان پرتغالی ارائه می‌شود اما تقریبا تمام واحدهای درسی در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا در پرتغال به دو زبان انگلیسی و پرتغالی قابل تحصیل است. برای اخذ پذیرش تحصیلی کشور پرتغال نیاز به ارائه مدرک زبان پرتغالی نیست و اگر متقاضی مهاجرت تحصیلی به پرتغال قصد یادگیری زبان رسمی این کشور در حین تحصیل را داشته باشد، دوره‌های زبان پرتغالی به راحتی قابل دسترس خواهد بود.

مجموعه شرکت‌های نیلگام با بهره‌مندی از کادری مجرب و دفاتر برون مرزی خود حتی امکان اخذ پذیرش تحصیلی کشور پرتغال بدون ارائه نمره آیلتس را برای متقاضیان محترم فراهم خواهد کرد. کافی است با مشاورین ما در دپارتمان ویزا و پذیرش تحصیلی تماس حاصل کرده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

دریافت مشاوره جهت تحصیل در پرتغال

021-75237

برترین دانشگاه‌های پرتغال

یکی از مواردی که پرتغال را به اولویت نخست برای ادامه تحصیل در اروپا تبدیل کرده‌است، رتبه علمی و سطح بالای آموزشی در این کشور است. پنج دانشگاه پرتغال در فهرست برترین دانشگاه‌های جهان برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف قرار دارند و امکانات رفاهی و قوانین نه چندان سخت گیرانه نظام آموزشی این کشور برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی پرتغال را به گزینه‌ای ایده‌ال برای ادامه تحصیل در اروپا تبدیل کرده‌است.

نشریه معتبر تایمر فهرست ۱۰ دانشگاه‌ برتر کشور پرتغال در سال ۲۰۱۸ را به شرح زیر منتشر کرده است:

هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال

کشور پرتغال بی‌شک یکی از ارزان‌ترین کشورهای اروپا برای ادامه تحصیل و زندگی است. هزینه تحصیل در پرتغال در مقایسه با کشورهایی همچون اتریش، آلمان، انگلیس، سوئیس و ایتالیا تقریبا رایگان است. هزینه تحصیل در پرتغال را می‌توان به دو بخش تقسیم بندی کرد؛ نخست شهریه دانشگاه و هزینه اخذ پذیرش تحصیلی و دوم هزینه زندگی دانشجویی در پرتغال.

هزینه تحصیل در پرتغال

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی اندکی متفاوت است اما بطور میانگین هر دانشجوی دوره لیسانس برای یک سال تحصیلی حدود ۱۰۰۰ یورو هزینه می‌کند. این رقم برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۳۰۰۰ هزار یورو در سال است و هزینه ادامه تحصیل در مقطع دکترا در پرتغال از ۴۰۰۰ یورو در سال تجاوز نمی‌کند. البته باید توجه داشت که امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در پرتغال وجود دارد که این امتیاز می‌تواند علاوه بر پوشش شهریه دانشگاه، بخشی از هزینه زندگی در پرتغال به عنوان دانشجو را نیز تامین کند.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی پرتغال نیز همچون بسیاری دیگر از کشورها کمی بیشتر از دانشگاه‌های دولتی است بطور میانگین تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی پرتغال تا مقطع کارشناسی ارشد حدود ۴۰۰۰ یورو هزینه دارد. متقاضیانی که قصد گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی و پرتغالی در این کشور را دارند نیز می‌توانند با پرداخت هزینه ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورویی به سادگی در این دوره‌ها شرکت کنند.

امکان کار در حین تحصیل در پرتغال

امکان کار یا اجازه کار در حین تحصیل یکی از امتیازاتی است که بسیاری از دانشجویان خارجی از آن به عنوان فرصتی برای تامین بخشی از هزینه‌های خود یاد می‌کنند. امتیازی که علاوه بر کمک به پوشش هزینه‌های تحصیل در پرتغال، این امکان را به دانشجو می‌هد تا برای دوران پس از تحصیل و اخذ اقامت دائم پرتغال سابقه و رزومه کاری مناسبی ارائه دهد. مهمترین نکته برای یافتن کار در حین تحصیل در پرتغال، میزان تسلط به زبان پرتغالی است.

کار حین تحصیل در مقطع کارشناسی

دانشجویان مقطع کارشناسی در پرتغال اجازه کار پاره وقت حین تحصیل را خواهند داشت. هر دانشجوی مقطع لیسانس در پرتغال می‌تواند در ساعات فراغت از تحصیل تا ۱۰ ساعت در هفته کار کند و برای هر ساعت کار تا ۱۰ یورو مزد بگیرد.

کار حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در پرتغال نیز اجازه کار پاره وقت حین تحصیل را خواهند داشت. هر دانشجوی مقطع فوق لیسانس در پرتغال می‌تواند در ساعات فراغت از تحصیل تا ۲۰ ساعت در هفته کار کند و برای هر ساعت کار تا ۱۲ یورو مزد بگیرد.

کار حین تحصیل در مقطع دکترا

همچون مقاطع دیگر تحصیلات تکمیلی در پرتغال، دانشجویان مقطع دکترا در این کشور نیز اجازه کار پاره وقت حین تحصیل را خواهند داشت. هر دانشجوی مقطع دکترا در پرتغال می‌تواند در ساعات فراغت از تحصیل تا ۳۰ ساعت در هفته کار کند و برای هر ساعت کار تا ۱۵ یورو مزد بگیرد.

امکان کار پس از تحصیل در پرتغال

اگرچه در پرتغال دوران تحصیل جزء سابقه کار محسوب نمی‌شود اما کار پاره وقت در حین تحصیل می‌تواند برای یافتن شغلی مناسب پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه بسیار مفید باشد. بطور معمول پس از پایان تحصیل در کانادا تا یکسال به متقاضی فرصت داده می‌شود تا شغلی مناسب برای خود بیابد. عواملی همچون رشته تحصیلی، تسلط به زبان پرتغالی و انعطاف‌پذیری از مهمترین عامل در اشتغال در پرتغال پس از تحصیل قلمداد می‌شوند. سابقه کار پاره وقت در حین تحصیل یکی از مهمترین عوامل در یافتن شغل تمام وقت در این فرصت یکساله محسوب می‌شود.

با یافتن شغلی تمام وقت و مناسب در این فرصت یکساله به راحتی خواهید توانست برای تبدیل ویزای تحصیلی پرتغال به ویزای کاری این کشور اقدام کنید و اقامت دائم پرتغال را دریافت کنید و در نهایت با گذشت ۵ سال تمام کار در این کشور، پاسپورت پرتغالی و تابعیت این کشور اروپایی را بدست بیاورید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی پرتغال

همانطور که می‌دانید برای ادامه تحصیل در هر کشور خارجی از جمله پرتغال، دو مرحله اصلی را باید پشت سر بگذارید؛ نخست اخذ پذیرش تحصیلی از کالج و یا دانشگاهی معتبر در کشور مقصد و سپس اخذ ویزای تحصیلی از سفارت آن کشور. بدون ویزای تحصیلی اجازه ورود به کشور مقصد را ندارید و بدون پذیرش تحصیلی، ویزای تحصیلی برایتان صادر نخواهد شد. اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی پرتغال هر یک نیازمند مدارکی خاص خواهد بود که در ادامه به تفکیک به آنها اشاره می‌شود.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از پرتغال

مقطع کارشناسی:

 • مدرک پیش دانشگاهی
 • نامه تمکن مالی برای اثبات توانایی تامین یک سال هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال
 • نمره آیلتس ۵/۵ و یا معادل تافل

مقطع کارشناسی ارشد:

 • مدرک مقطع کارشناسی معتبر به همراه ریز نمرات
 • حداقل دو توصیه نامه (Recommendation Letter) از اساتید دوره لیسانس
 • نمره آیلتس ۶ و یا معادل تافل
 • انگیزه نامه (Motivation Letter)
 • رزومه تحصیلی و کاری

مقطع دکترا:

 • مدرک مقطع کارشناسی به همراه ریز نمرات
 • مدرک مقطع کارشناسی ارشد به همراه زیر نمرات
 • نمره آیلتس ۵/۶ یا معادل تافل
 • انگیزه نامه (Motivation Letter)
 • رزومه تحصیلی و کاری
 • حداقل ۳ توصیه نامه (Recommendation Letter)
 • پروپوزال
 • خلاصه پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد
 • تمامی مقالات منتشر شده در نشریات معتبر

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی از پرتغال

فرقی نمی‌کند از کدام دانشگاه و برای ادامه تحصیل در چه مقطعی از کشور پرتغال پذیرش تحصیلی دریافت کرده‌اید. ویزای تحصیلی کشور پرتغال ویزای شینگن نوع D خواهد بود. مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی پرتغال یکسان بوده و موارد زیر را شامل می‌شود:

 • پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • پاسپورت قدیمی در صورت مهر شینگن
 • پذیرش تحصیلی معتبر از پرتغال
 • فیش پرداخت هزینه درخواست
 • فرم درخواست ویزای دانشجویی
 • نامه تمکن مالی از بانک
 • گواهی بیمه نامه سلامت

اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی پرتغال با نیلگام

مجموعه شرکت‌های نیلگام را بسیاری با نام تجاری ایران-آنکارا می‌شناسند. مجموعه‌ای که طی ۱۰ سال فعالیت خود در عرصه خدمات گردشگری و مشاوره در امور اقامت و مهاجرت همواره کوشیده‌ است با ارائه خدماتی به روز، فنی و دقیق با قیمتی رقابتی، رضایت حداکثری مشتریان خود را جلب نماید.

اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی پرتغال، ویزای تحصیلی کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی کانادا (دانشجویی و دانش آموزی) گوشه‌ای از مجموعه خدمات دپارتمان ویزا و وقت سفارت نیلگام محسوب می‌شود و به جرات می‌توان ادعا کرد در این عرصه خدماتی تضمینی بر اساس نیاز و شرایط متقاضیان محترم عرضه خواهد شد. تدوین فرم‌های تخصصی ارزیابی تحصیلی با جدیدترین پارامترهای مدنظر نظام آموزشی کشورهای مختلف مطابقت داشته و کارشناسان اجرایی ما با بررسی دقیق اطلاعات شما، بهترین گزینه را پیش رویتان قرار خواهند داد.

ارزیابی تحصیلی

با پر کردن فرم ارزیابی تحصیلی از خدمات ویژه نیلگام بهره مند شوید

ثبت نام کنید

نظرات