تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

آثار باستانی استون هنج | بنایی قدیمی تر از اهرام مصر

۶ تیر ۱۳۹۶
آثار باستانی استون هنج | بنایی قدیمی تر از اهرام مصر

آثار باستانی استون هنج

آیا به آثار باستانی علاقه مند هستید؟آیا دوست دارد با استون هنج که قدمتش قدیمی تر از اهرام مصر است آشنا شوید؟اگر قصد سفر به انگلستان را دارید در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با استون هنج آشنا کنیم.


استون هنج سمبل نمادین بریتانیا است،که امروزه معنای متفاوتی برای مردم این کشور دارد. این میراث عجیب و تاریخی که در ویلت‌شایر انگلستان واقع شده، مکانی معنوی و دارای قدرت الهام‌بخش به شمار می‌آید. این حلقه‌ی سنگی همچنین یک شاهکار مهندسی است که مطمئنا با تلاش صدها نفر و البته با ساده‌ترین ابزار و فناوری‌ها ساخته شده است.

ساخت استون هنج چگونه بوده؟

چه کسی می‌داند که استون هنج دقیقاً چگونه ساخته شده‌است؟سنگ‌هایی بزرگی، که تا ۵۰ تن وزن داشتند روی غلطک‌ها به وسیلهٔ گروهی از مردان، کشیده شده وبه محل آورده می‌شدند. وقتی سنگ‌ها به محل می‌رسیدند، با استفاده از طناب و در صورت لزوم با ایجاد سراشیبی خاکی، آن‌ها را در حالت ایستاده قرار می‌دادند.

استون هنج 1
بیشتر بناهای تاریخی بزرگ برای دنیای امروزی یک معما هستند. برای آنها یک کار بسیار مشکل بود که بتوانند این سنگ‌های عظیم را طوری در کنار هم قرار دهند که دارای یک اثر باشکوه و عظیم بشود.

استون هنج 2
این بناها به عنوان محل سکونت، معابد، مقابر و یا حتی تقویم‌های بزرگ در فضای باز مورد استفاده قرار میگرفتند.آنها فصل‌های سال را با مراسم و تشریفات مذهبی جشن می‌گرفتند. احتمال اینکه این مناطق و نواحی حکم مقدس برای مردم داشته‌ باشد، بسیار زیاد است.

استون هنج 3
بسیاری از دانشمندان بر این باورند که این حلقهٔ بزرگ سنگی در استون هنج برای نظارت و همچنین به عنوان معبدی برای ستایش کردن به کار می‌رفته‌است. آنها به خاطر وضعیت قرار گرفتن سنگ بزرگ به نام «سنگ هیل»که ۶ مترارتفاع دارد و ۳۵ تن وزن آن است، بر این باور هستند: هنگامی که در زمان تغییر تابستان ۲۲ ژوئن، طولانی‌ترین روز سال، خورشید طلوع می‌کند، به سنگ هیل می‌تابد و یک سایهٔ بلند بوجود می‌آید که تدریجاً از مرکز بنا عبور می‌کند. این امر ثابت می‌کند که استون هنج بر اساس دستورهای نجومی ساخته شده‌است و اهداف مذهبی داشته ‌است.

تاریخ استون هنج

ناقلان می‌گفتند که مارلین جادوگر سنگها را در زمان شاه آرتور افسانه‌ای قرن پنجم میلادی از ایرلند به استون آورده‌است. امروزه متخصصان پی برده‌اند که قدمت این بنا بسیار بیشتر از تاریخ فوق است.این بنا در سه مرحله ساخته شده‌است که تقریباً آغاز بنای آن از سال ۳۱۰۰ قبل از میلاد بوده‌است. این مسئله ثابت می‌کند که استون هنج از اهرام مصر هم قدیمی تر است.

استون هنج 4

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت انگلیس،اخذ ویزای انگلیس و در نهایت اقامت در انگلیس با تور انگلیس پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع

vaghtsefaratuk

دسته بندی :انگلیس

نظرات