تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

اسکی در سوئیس | بهترین مکان ها اسکی در سوئیس(قسمت ۱)

۱۶ تیر ۱۳۹۶
اسکی در سوئیس | بهترین مکان ها اسکی در سوئیس(قسمت ۱)

اسکی در سوئیس

آیا از دوست داران و مشتاقان ورزش اسکی هستید؟ سوئیس به عنوان متنوع ترین عرصه اسکی جهان ، پذیرای اکثر توریست ها از اقصی نقاط جهان میباشد. شاید بهتر باشد قبل از سفر به سوئیس اطلاعاتی را راجع به اسکی در سوئیس کسب کنید.ما با انتشار این مطلب دانسته های شما را در خصوص اسکی در سوئیس افزایش خواهیم داد.


بهترین مکان ها برای اسکی در سوئیس(قسمت ۱)

سوئیس در راس لیست آرزوهای همه مشتاقان اسکی قرار دارد: این کشور دارای متنوع‌ترین عرصه‌ی اسکی جهان می‌باشد، اسکی در سوئیس می‌تواند برای هر فردی از لذت فراوانی برخوردار باشد. قله‌های دیدنی و دسترسی به اسکی روی یخچال را دارد. برخی از برترین کوه‌های جهان،ازجمله ماترهورن (Matterhorn) و ایگر (Eiger) در سوئیس هستند و ۵۵ قله دیگر به ارتفاع بیش از ۴۰۰۰ متر در سوئیس هستند. به علاوه، با سبک زندگی سوئیسی (après) که پر از اجاق های گرم و نرم و پنیر سوئیسی است، چرا عاشق این کشور نشویم؟ حالا ده مکان برای اسکی را به شما معرفی می کنیم که دفعه بعد برای اسکی در سوئیس به آن ها سربزنید زیرا از همه محبوب‌ترند.اسکی در سوئیس 2

۱/۱۰- سنت موریتز (St. Moritz)

به بهشت گردشگری زمستانی آلپ خوش آمدید. اسکی در سوئیس انواع گوناگونی دارد،سنت موریتز به عنوان یک استراحتگاه اسکی برفراز جهان با اسکی پیوندهای عمیق دارد. این مکان در سال ۱۸۶۴ بازگشایی شد و در سال ۱۹۳۵ اولین تله کابین سوئیس در آن نصب شد. این محل در سال های ۱۹۲۸ و ۱۹۴۸ دوبار میزبان المپیک زمستانی بوده است. این مقصد اسکی برفراز انگادین (Engadine) در ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متر شروع می شود و وقتی به قله کوه های مجاورش می رسید، ارتفاعش هم بالاتر می رود. به گروه سوئیسی های مرفه و جت نشین های بین المللی بپیوندید که برای چشیدن طعم زندگی خوب به این جا سفر می کنند.اسکی در سوئیس 3

وضعیت: با ۵۶ تله کابین به ۸۸ مسیر دسترسی دارید و امکان ندارد کسل شوید. روزی ۷۷ دلار بدهید و بیش از ۲۰۰ مایل مسیر را در اختیار داشته باشید.
آن اطراف کجا می شود غذا و نوشیدنی پیدا کرد؟ از رستوران های کلاسیک پاتریزییر اشتوبن سوئیس (Patrizier Stuben) در قدیمی ترین خانه روستایی داخل شهر با حضور سرآشپز برجسته نوبو که غذاهای ژاپنی و پروئی را در لا کوپول-ماتسوهیسا (La Coupole-Matsuhisa) مخلوط می کند. کاخ بادروت (Badrutt) بهترین غذاها و نوشیدنی های منطقه را دارد و ثروتمندان برای چشیدن غذایش به آنجا سرمی زنند. جوریز تالوو (Johri’s Talvo) هم هست که به سرو کردن غذاهای سنتی اروپایی مثل بوئیابایس (bouillabaisse) و پائلا (paella) معروف است.

اسکی در سوئیس 4کجا اقامت کنم؟ به کاخ باشکوه بادروت (Badrutt) بروید که ملافه هایش گرم و هر شب بطری آب گرم دارد-و آلفرد هیچکاک ماه عسلش را در آن گذراند. (یکی از برترین اسپاهای دنیا را هم دارد)

۲/۱۰-زرمات (Zermatt)

سوئیس کلاسیک را در کوهپایه ماترهون تجربه کنید که ۴۴۷۸ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و شکلی هرمی و زیبا دارد. این کوه که در والایس (Valais) واقع است، در حدود ۱۰ کیلومتری گذرگاه ثئودول (Theodul) در مرز مشترک با ایتالیا قرار دارد و همیشه پر از برف، اسکی بازان مشتاق و منظره های رفیع ترین قله های سوئیس است. مغازه ها، کافه ها، بارها، و رستوران ها در دوطرف خیابان اصلی شلوغ شهر بانهوف اشتراس (Bahnhofstrasse) قرار دارد و می توانید آن جا مفهوم لذت را درک کنید: گرم، نرم، پر از اشترودل سیب.

اسکی در سوئیس 5وضعیت: برای مجوز عبور یک روزه به زرمات ۷۸ دلار می پردازید و وارد ۱۴۷ مسیر مختلف می شوید. ۵۴ تله کابین و ۳۶۰ کیلومتر مسیر پر برف برای همه نوع اسکی بازی مناسب است. اگر به هلی-اسکی هم علاقه دارید، مهیا است.

آن اطراف کجا می شود غذا و نوشیدنی پیدا کرد؟ در زرمات گرسنه نخواهید ماند. علاوه بر زندگی شبانه در امتداد بانهوف اشتراس، استراحتگاه های محلی برخی از بهترین غذاهای سوئیس را دارند. می توانید در رستوران اومنیا (Omnia) کنار آتش قهوه اسپرسو مزمزه کنید تا یختان آب شود یا از نوشیدنی های سنتی و کوکتل در بار گراند هتل زرماترهوف استار لذت ببرید و شکمتان را با برخی از غذاهای آلپی خوشمزه در براسری لوسی (Brasseri Lusi) پر کنید. گراند هتل حتی کافه پنیر مخصوص هم دارد.

اسکی در سوئیس 6کجا اقامت کنم؟ در اومنیا، گراند هتل دیدنی زرماترهوف یا بک استیج (Backstage) گرم و نرم بمانید که تا قطار سریع السیر گلاسیر-موریتز به زرمات چند قدم راه است.

۳/۱۰-گشتاد (Gstaad)

در جنوب غربی سوئیس، در منطقه آلمانی زبان کانتون برن (Canton of Bern) استراحتگاه اسکی گشتاد قرار دارد. اگرچه اشتاد در اوایل دهه ۱۹۰۰ افتتاح شد اما همین اواخر بود که به کانون مراجعه اسکی بازان و مسافرانی تبدیل شد که دنبال لوکس ترین تعطیلات بودند. این استراحتگاه با شیب های خوبی که دارد، درجات مختلفی از سختی را در مسیرهایش دارد و برای مسافرت خانوادگی عالی است. اسنوپارک گلاسیر ۳۰۰۰ (Snowpark Glacier 3000) میزان آدرنالین اسنوبورد سواران را موقع فرودشان از مناطق کوه به اوج می رساند و خود استراحتگاه برای اسکی بازان صحرایی مسابقه برگزار می کند.

اسکی در سوئیس 7وضعیت: گشتاد با ۸۰ مسیر، ۵۳ تله کابین و ۲۲۰ کیلومتر اسکی هیچ کس را ناامید بازنمی گرداند. برای مجوز ورود به مسیرها و پارک ها باید حدود ۶۱ دلار بپردازید.

آن اطراف کجا می شود غذا و نوشیدنی پیدا کرد؟ انرژی از دست رفته تان را با غذای خوشمزه ایتالیایی در ریالتو (Rialto) بازیابید (فکر کنید: کارپاچیوی خوشمزه و پیتزا آن هم درست از داخل تنور چوبی). می توانید یک سمفونی آشپزی هم در سامت (Sommet) بشنوید، در مگو (Megu)غذای ژاپنی میل کنید یا در اشتوبلی (Swiss Stübli) غذای سنتی سوئیسی بخورید که همگی در گشتاد آلپ قرار دارند. برای خوردن بهترین فوندو (fondue) به کلبه چوبی لو پتی شاله (Le Petit Chalet) در لو گرند بله وو (Le Grand Bellevue) بروید. حتما از قبل رزرو کنید: حداکثر ظرفیت ۱۸ نفر است.

اسکی در سوئیس 8کجا اقامت کنم؟ در الپینا اشتاد لوکس و اسپای آن با غذاهای خوشمزه اش خوش بگذرانید یا در کاخ گشتاد سوئیت اجاره کنید که چند سال است پشت سرهم جزو برترین هاست.

۴/۱۰-وربییر (Verbier)

وربییر به عنوان یکی از بزرگترین استراحتگاه های اسکی اروپا عملا برخی از تجمعات برفی دلخواه را تا قله های ۳۳۰۰ متری دارد. مسیرهای شیب دار و شرایط متنوع آن باعث شده این مجموعه جنوب غربی سوئیس رویای همه اسکی بازان حرفه ای باشد. بسیاری از مسیرهای این محل از جمله بک دس انتاگن (Bec des Étagnes)، مارلناز (Marlenaz)، کروا دو کور (Croix de Coeur)، کول ده مینه (Col des Mines)، و کولوار دو لا بانان (Couloir de la Banane) در کل جهان معروف و محبوبند.تازه کارها هم می توانند در مدرسه اسکی محلی چند حرکت بیاموزند و درس ها بر اساس سن و سختی مختلف هستند. چشمتان به اشراف و افراد معروف باشد زیرا این محل پاتوق آن هاست.

اسکی در سوئیس 9

وضعیت: بیش از ۴۰۰ جریب عرصه قابل اسکی، ۳۷ مسیر و ۳۹ تله کابین که هم کیفیت و هم کمیت دارد. هزینه میانگین بلیت تله کابین ها حدود ۷۳ دلار است.

آن اطراف کجا می شود غذا و نوشیدنی پیدا کرد؟ نوشیدنی بعد از اسکی را از و آف پیست (W Off Piste)بگیرید، آرام آرام سوشی و ساشیمی را در کارو سوشی بار (Carve Sushi Bar) بجوید و از ایت هولا تاپاس بار (Eat-Hola Tapas Bar) غذا سفارش بدهید. همه اینها در دبلیو وربییر قرار دارد. اگر اهل غذای التقاطی آسیایی هستید، به لو میلنیوم (Le Millennium) هم سربزنید.

اسکی در سوئیس 10کجا اقامت کنم؟ مکان محلی دابلیو در و وربییر بهترین مکان برای اقامت راحت است. در این هتل ۱۲۳ تخت خوابه، سبک آلپی و شیکی شهرنشینی به هم پیوند می خورد. بهتر از آن می خواهید؟ این هتل به واگن جابه جایی هم نزدیک است و این یعنی در کوتاهترین زمان می توانید برای اسکی بروید و خارج شوید.

۵/۱۰-کرانز-مونتانا (Crans-Montana)

این مکان یکی از بهترین پیست های اسنوبورد اسکی در سوئیس را دارد، همان طور که از شیب های کرانز-مونتانا حرکت می کنید، به ماترهورن و مون بلان (Mont Blanc) بلندترین کوه آلپ بروید. یک پارک برفی برای اسنوبورد سوارها هست و قله های بلند آن به حدود بیش از ۳۰۰۰ متر می رسد. در منطقه فرانسوی زبان واله (Valais) می توانید در یخچال پلین مورت (Plaine Morte) اسکی کنید (که تابستان ها هم باز است!) و اگر خوش شانس باشید، برخی قهرمانان جام جهانی را هم ببینید چون در این استراحتگاه رقابت هم برگزار می شود (کرانز-مونتانا در سال ۱۹۸۷ وقتی میزبان رقابت های اسکی بود معروف شد). دلتان هیجان پایین رفتن از تپه را می خواهد؟ مستقیم به سمت محل اسکی صحرایی بروید تا اسکی در ارتفاع را تجربه کنید.

اسکی در سوئیس 11وضعیت: مجموعا ۲۷ تله کابین شما را به ۴۱ مسیر می برد و پهنه آن ۱۴۰ کیلومتر است. حتی در سال های کم برف هم ۱۶ جریب محل اسکی است. بلیت تله کابین روزانه تان احتمالا حدود ۶۴ دلار خواهد بود.

آن اطراف کجا می شود غذا و نوشیدنی پیدا کرد؟ بهترین انتخاب ممکن برای شام و نوشیدنی، لومون بلان (LeMontBlanc) است؛ یکی از رستوران ها و بارهای عضو هتل و اسپای لوکران (LeCrans). وقتی آن جا هستید حتما از بین فهرست ۴۸ نوشیدنی متنوعش سفارش دهید. یا در کافه محلی شرمینون (Cher-Mignon) مخلوط بیسترو و گاسترونومی را سفارش بدهید.

اسکی در سوئیس 12کجا اقامت کنم؟ دکور دنج و اعیانی ۱۵ اتاق هتل لوکران به اندازه مناظر خیره کننده پربرف اطراف، چشمتان را می گیرد.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت سوئیس،اخذ ویزای سوئیس و در نهایت اقامت در سوئیس با تور سوئیس پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :
cntraveler

 

دسته بندی :سوئیس

نظرات