تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

۵ پیست اسکی در سوئیس | تجربه ای مهیج در سوئیس(قسمت ۲)

۱۶ تیر ۱۳۹۶
۵ پیست اسکی در سوئیس | تجربه ای مهیج در سوئیس(قسمت ۲)

۵ پیست اسکی در سوئیس

آیا به دنبال مکانی برای ورزش های زمستانی ،پیست های مناسب و پرهبجان هستید؟ سوئیس دارای تعداد زیادی از این مجموعه ها میباشد.ما با معرفی ۵ پیست اسکی در سوئیس اطلاعات لازم برای لذت بردن در این سفر را در اختیار شما خواهیم گذاشت.


بهترین مکان ها برای اسکی در سوئیس(قسمت ۲)

۵ پیست اسکی در سوئیس :سوئیس کشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است. پیست اسکی ناحیه‌ای است که کاملا برای اسکی و دیگر ورزش‌های زمستانی اختصاص یافته است. سوئیس یکی از کشورهایی است به دلیل شرایط آب و هوایی زمستانی دارای پیست های اسکی متعددی میباشد.

۶/۱۰-گریندل والد (Grindelwald)

قله های معروف ایگر (Eiger)، مونخ (Mönch)، یونگ فراو (Jungfrau)، و لوبرهور (Lauberhor) را وقتی بیرون روستای سوئیسی گریندل والد اسکی می کنید ببینید. طبق افسانه ها، اسکی وقتی شروع شد که یک انگلیسی در اتاق هتلش چوب اسکی به پا کرد و از بار محلی خارج شد، قدم به بیرون گذاشت و شروع به اسکی کرد. شاید این منطقه برای تازه کارها عالی باشد و یک مدرسه اسکی معتبر هم برای تازه کارها داشته باشد. وقتی از برف بازی خسته شدید، می توانید به ونگن (Wengen) و لوژ سواری و پیاده روی بروید. در گذشته قهرمانان المپیکی مثل هدی شلونگر و مارتینا شلید این جا را خانه خود می دانستند.

5 پیست اسکی در سوئیس 2وضعیت: برای اخذ مجوز ورود و دسترسی به ۱۶۵ کیلومتر محل اسکی باید ۶۲ دلار بپردازید. (بزرگترین مسیر منطقه هم حدود ۱۰ کیلومتر است!)
آن اطراف کجا می شود غذا و نوشیدنی پیدا کرد؟ گراند هتل ویکتوریا-یونگفراو (Victoria-Jungfrau) که بار ویکتوریایی دارد جایی است که می توانید یک نوشیدنی یا کوکتل میل کنید و غذاهای با حال و هوای مدیترانه ای را در رستوران لاتراش (LaTerrasse) میل کنید. همچنین می توانید با سوپ خانگی و سوسیس های ذغالی بار برفی اسپای شر (Spycher) گرم شوید.

5 پیست اسکی در سوئیس 3کجا اقامت کنم؟ اگر نمی خواهید در خود گریندل والد بمانید گراند هتل ویکتوریا-یونگفراو در همان حوالی در اینترلاکن (Interlaken) عالی است. فاصله آن تا شیب های گریندل والد کمتر از ۲۴ کیلومتر است و حال و هوای غنی ویکتوریایی را در ۲۱۲ اتاق خود عرضه می کند. البته ویکتوریای مدرن و شیک.

۷/۱۰-داووس (Davos)

در مرتفع ترین شهر اداری اروپا به ستاره ها نزدیک شوید. ارتفاع داووس بیش از ۱۵۰۰ متر است اما ارتفاع قله هایش ۳۰۰۰ متر است. علاقمندان به اسکی می توانند در منطقه گراوبوندن (Graubünden) و محدوده داووس، هم اسکی شیب دار و هم اسکی صحرایی را تجربه کنند. ریشه های داووس به سال ۱۲۱۳ و زمانی باز می گردد که این منطقه اولین بار به عنوان محل مهاجرت رومی های رایتو (Rhaeto-Romans) ذکر شده است. در اوایل دهه ۱۹۰۰ توریسم اینجا به اوج رسید اما پس از آن کاهش داشت و باعث شد داووس منطقه اصلی، اما کم جمعیت تر، گذراندن تعطیلات زمستانی باشد. 

وضعیت: دسترسی به ۵۶ تله کابین و ۸۵ مسیر که طولانی ترین آن ها حدود ۱۲ کیلومتر طول دارد و هزینه بلیت روزانه تله کابینش ۶۹ دلار است. ۲۳ درصد مسیرها برای نیمه حرفه ای ها، ۴۲ درصد برای حرفه ای ها و ۳۵ درصد برای تازه کاران است.

آن اطراف کجا می شود غذا و نوشیدنی پیدا کرد؟ صبحانه را در کپریکورن (Capricorn) میل کنید، در ناتس اند کو (Nuts & Co.) هم میان وعده میل کنید و خودتان را با کاکائو داغ گرم کنید، یا مستقیم به طبقه دهم اینترکانتیننتال داووس (InterContinental Davos) بروید و وعده های کوچک بین المللی میل کنید و مناظر فوق العاده قله های اطراف را ببینید. وقتی در داووس هستید، در «آخرین ایستگاه نوشیدنی قبل از بهشت» که به بییرویژن مونشتاین (BierVision Monstein) معروف است و در شهر مجاور مونشتاین قرار دارد نوشیدنی میل کنید.

کجا اقامت کنم؟ اینتر کانتیننتال داووس اتاق های بزرگ، نمای داخلی الهام گرفته از آلپ و مناظر باورنکردنی از گریسون آلپی است.

۸/۱۰-ویلارز (Villars)

ویلارز-سور-اولون (Villars-sur-Ollon) روستایی در بخش واد (Vaud) است که زمانی خانه راهب های صومعه سنت موریس بود و حالا بهشت اسکی است. در ارتفاع ۱۲۰۰ متری آن می توانید منظره هایی از مون بلان و دره رون (Rhône) را ببینید. ویلارز برای خانواده ها عالی است و گریون (Gryon) در آن حوالی، تله کابین های کودک پسند و سورتمه های بلند و مسیرهای اسکی با کفش دارد (برخی از این مسیرها حتی برای کالسکه هم مناسب است) و مسیرهای مخصوص اسکی صحرایی تعبیه کرده است. حدود نیمی از مسیرهای اسکی آن برای نیمه حرفه ای ها یا تازه کاران و فقط جند مسیر برای حرفه ای هاست. این جا برای کودکان یا تازه کاران اسکی عالی است.

5 پیست اسکی در سوئیس 6وضعیت: در این محل ۷۸ مسیر با ۱۲۰ جریب مسیر قابل اسکی وجود دارد. باید حدود ۶۱ دلار برای مجوز روزانه بپردازید تا به ۴۵ تله کابین دسترسی داشته باشید. آن اطراف کجا می شود غذا و نوشیدنی پیدا کرد؟ ناهار یا شام را در رستوران لالکیمیست (L’Alchimiste) صرف کنید که بهترین استیک های شهر را دارد. بهترین جا برای نوشیدنی هم ویلارز جاز بار (Villar’s Jazz Bar) است که موسیقی و سیگاربرگ و نوشیدنی دارد.

5 پیست اسکی در سوئیس 7کجا اقامت کنم؟ می توانید در هتل و اسپای شاله رویالپ (Chalet RoyAlp Hôtel & Spa) اقامت کنید که اتاق هایش با چوب تزئین شده و اجاق و مبلمان راحت دارد. اگر جایی شیک تر می خواهید، کلاب مد ویلارز سور اولون عالی است و خانواده پسند هم هست.

۹/۱۰-لاکس (Laax)

اسکی بازها و اسنوبوردسوارها با درجات تخصص مختلف در لاکس تعطیلات بی نقصی خواهند داشت. همیشه در این محل برف هست و چیزی مثل اسکی در شیب های تند یخچال محلی، به نام وراب (Vorab)، پیدا نمی شود که در گروبوندن قرار دارد و در دره ای زیباست که ماه های زمستان پر از برف تازه است و اخیرا دو مسیر کابلی هم برای اتصال آن برقرار شده است. این اضافه شدن یعنی دسترسی بیشتر به مغازه ها، بارها و غذاخوری ها و همین فرهنگ آلپی را همتای خود مسیرهای اسکی مطرح کرده است.

5 پیست اسکی در سوئیس 8وضعیت: چهار پارک گسترده، ۱۰۰ جریب محوطه قابل اسکی، ۶۴ مسیر و ۲۸ تله کابین. هزینه روزانه میانگین برای آن هم ۷۶ دلار است.

آن اطراف کجا می شود غذا و نوشیدنی پیدا کرد؟ لاکس به عنوان یک شهر خانواده پسند بابت زندگی شبانه اش معروفیت ندارد. مدرن ترین بار آن هم کراپ بار است که همیشه بهترین موسیقی را دارد. گرسنه اید؟ در پیتزریا کریستالینا (Pizzeria Cristallina) غذا بخورید یا در رستوران ارنا (Arena) میان وعده یا پنیر سنتی سوئیسی میل کنید.

کجا اقامت کنم؟ یکی از محبوب ترین هتل های لاکس، هتل بالایال (Ballayal) است که خدمه مهمان نواز، اتاق های گرم و مسافت آن تا دریاچه زیبای لاکس کم است.

۱۰/۱۰-ساس-فی (Saas-Fe)

ساس فی در احاطه چهار کوه با ارتفاع بیش از ۱۰۰۰ متر (حتی بیش از ۴۰۰۰ متر) ماجراجوترین اسکی بازان و اسنوبورد سواران را به سوی خود می خواند. ساس فی سوئیس یکی از روستاهای اطراف دره رون در منطقه والاس است. یخچال های دوم (Dom) و آلالین هورن (Allalinhorn) همانجا هستند و اسکی در آن حتی پس از ماه های زمستان هم شدنی است. در این استراحتگاه به برخی قله های مرتفع آلپ سوئیس بروید. تازه کاران می توانند نزدیک روستا آموزش ببینند و اسکی بازان دیگر به پارک برفی میتلالالین (Mittelallalin) بروند. معتادان به آدرنالین هم می توانند برف یا یخچال را انتخاب کنند.

وضعیت: هزینه بلیت روزانه حدود ۷۱ دلار است. با این مبلغ می توانید به ۲۲ تله کابین و ۴۸ مسیر در ۱۰۰ جریب دسترسی داشته باشید.
آن اطراف کجا می شود غذا و نوشیدنی پیدا کرد؟ اسکی بار نستی (Nesti) مکان کلاسیک نوشیدنی ها در انتهای مسیر است. اگر می خواهید بیرون بروید، کلوپ شبانه پویزون (Poison) تا ۴ باز است. برای این که کالری های از دست رفته را هم بازبیابید از والدهتل فلش بورن (Waldhotel Fletschhorn) غذاهای خوشمزه سوئیسی سفارش دهید که قارچ سیاه پخته شده در مارسان سفید، حبزون دوکپه ای و ۴۵ هزار بطری انواع نوشیدنی دارد.

کجا اقامت کنم؟ در ساس فی از بین ۵۰ هتل موجود، همیشه جای خالی پیدا می کنید. اما استراحتگاه و اسپای فرینارت (Ferienart) با اتاق های شیک و درمان های سونای عالی، یکی از برترین هاست.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت سوئیس،اخذ ویزای سوئیس و در نهایت اقامت در سوئیس با تور سوئیس پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

cntraveler

دسته بندی :سوئیس

نظرات