تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

ویزای مولتی شینگن یا ویزای بلندمدت اروپا چیست؟

۷ آذر ۱۳۹۷
ویزای مولتی شینگن یا ویزای بلندمدت اروپا چیست؟

ویزای شینگن در یک تقسیم‌بندی سه دسته اصلی را شامل می‌شود. ویزای سینگل، دو بار ورود و ویزای مولتی شینگن. ملاک این تقسیم‌بندی دفعات مجاز ورود به اروپا است. ویزای مولتی یا مولتیپل شینگن ( البته با نام‌هایی همچون ویزای بلند مدت اروپا یا ویزای مولتی اروپا نیز شناخته می‌شود) که بنا به درخواست متقاضی و از طرف یکی از سفارت‌های اروپایی عضو این پیمان صادر می‌شود، به دارنده آن این امکان را خواهد داد تا در دوره اعتبار ویزای خود به دفعات و بدون محدودیت وارد کشورهای اروپایی شده و تا زمان معینی در آن‌ها اقامت داشته باشد. میزان مجاز برای اقامت در کشورهای اروپایی با ویزای بلند مدت اروپا ۹۰ روز در هر دوره ۶ ماهه است.

اعتبار ویزای مولتی شینگن نیز می‌تواند از ۳ ماه تا ۵ سال باشد. بیشتر ویزاهای مولتی شینگن اعتباری ۳ ماهه، ۶ ماهه و یا ۱ ساله دارند.

انواع ویزای مولتی شینگن

ویزای مولتی شینگن خود نوعی از ویزای نوع ۳ یا تایپ c شینگن است. ویزای تایپ c شینگن که در واقع نوعی ویزای کوتاه‌مدت برای سفر به حوزه شینگن است، به ۳ دسته ویزای سینگل یا یک‌بار ورود، ویزای دو بار ورود و ویزای مولتیپل یا چند بار ورود تقسیم‌بندی می‌شود.

   ویزای توریستی
   ویزای بیزنسی
   ویزای تحصیلی

هر یک از ۳ ویزای شینگن نام‌برده شده در بالا می‌تواند به‌صورت مولتیپل صادر شوند. برای مثال، دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در اروپا نیاز به ویزای تایپ D شینگن از نوعی مولتی دارند. ویزای تایپ D درواقع همان ویزای تحصیلی شینگن است که در اینجا به شکل مولتی یا چند بار ورود صادرشده و به دانشجو و یا محصل این امکان را می‌دهد تا برای مدتی مشخص (عموماً تا پایان دوران تحصیل) بدون نیاز به اخذ مجدد و یا تمدید ویزای شینگن در تمامی کشورهای این منطقه تردد کنند.

ویزای مولتی توریستی شینگن نیز همان‌طور که از نامش برمی‌آید برای مقاصد گردشگری صادرشده و به دارنده آن این اجازه را می‌دهد تا زمان اعتبار ویزا حداکثر تا ۹۰ روز در یک بازه ۶ ماهه در این منطقه اقامت داشته باشد. نکته مهم درباره ویزای توریستی شینگن از نوع مولتی این است که مهلت ۹۰ روزه این ویزا می‌تواند در یک نوبت سفر طی شده و یا طی چند بار سفر پایان یابد.

شرایط لازم برای دریافت ویزای بلندمدت اروپا

بسیاری از متقاضیان سفر به اروپا می‌پرسند شرایط لازم برای اخذ ویزای بلند مدت اروپا یا مولتی شینگن چیست؟ در پاسخ باید گفت شرایط کلی همان شرایط اخذ ویزای شینگن است ولی با برخی تفاوت‌ها. برای مثال: ویزای بلند مدت اروپا عموماً به افرادی تعلق می‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود داشته و به کشور مدنظر سفرکرده‌ باشند. در برخی موارد دعوت‌نامه‌ از یک شرکت معتبر با تشریح دلایل سفر متقاضی به کشور مقصد نیز می‌تواند شرایط لازم برای اخذ ویزای مولتی را تسهیل کند. پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه اروپایی نیز یکی دیگر از مواردی است که به صدور ویزای بلند مدت شینگن از طرف سفارت مدنظر منجر می‌شود.

اما به‌طور کل داشتن سابقه سفر مناسب، تمکن مالی کافی، دلایل موجه برای سفر و برنامه سفری مشخص و شفاف همگی از شرایط اصلی اخذ ویزای شینگن محسوب می‌شوند.


مطلب مرتبط: دلایل اصلی ریجکت ویزای شینگن چیست؟


مزایای ویزای مولتی اروپا چیست؟

ویزای شینگن یکی از ویزاهای ارزشمند و معتبر محسوب می‌شود که می‌تواند فاکتور سابقه سفر دارنده آن را تا حدود بسیاری ارتقا بخشد. فاکتوری که در اخذ دیگر ویزاها همچون ویزای کانادا بسیار تأثیرگذار خواهد بود. بنابراین ویزای مولتی اروپا یا شینگن با اعتباری بیشتر و اجازه ورود متعدد به خاک اروپا طبعاً از ارزش بسیاری برخوردار است.

نخستین مزیت ویزای مولتی شینگن این است که دارنده آن پس از بار نخست که می‌بایست از همان کشوری که ویزا را از آن گرفته وارد اروپا شود، می‌تواند در دفعات بعدی از هر کشور دیگری وارد حوزه شینگن شود. برای مثال اگر فردی ویزای ۲ ساله مولتی شینگن از کشور هلند دریافت کرده باشد، در اولین سفر می‌بایست از طریق مرزهای هلند وارد اروپا شود؛ اما از سفر بعد بدون نیاز به ویزا می‌تواند از هر کشور دیگری وارد اروپا شود و هیچ‌گونه محدودیتی نخواهد داشت.
آیا امکان تمدید ویزای مولتی شینگن وجود دارد


مطلب مرتبط: راحت‌ترین کشورها برای اخذ ویزای شینگن کدامند؟


از طرف دیگر ویزای مولتی اروپا وزنی خاص به پاسپورت می‌دهد و در هر بار اقدام مجدد می‌تواند اعتبار آن افزایش یابد. برای مثال اگر بار اول ویزای ۳ ماهه شینگن دریافت کردید برای دفعات می‌توانید ویزای ۶ ماهه یا یک‌ساله درخواست کنید. ویزای بلند مدت اروپا همچنین برای اخذ ویزای دیگر کشورها نیز مدرکی مهم تلقی خواهد شد.

و درنهایت ویزای مولتی اروپا این امکان را به فرد می‌دهد تا به دفعات و بدون محدودیت در زمان اعتبار پاسپورت به حوزه شنگن سفر کرده و به گشت‌وگذار، دیدار اقوام، پیگیری پروژه‌ای کاری و یا درمانی بپردازد. درواقع ویزای مولتی یا بلند مدت شینگن یک اعتبار محسوب می‌شود.

هزینه ویزای بلند مدت شینگن چقدر است؟

هزینه اخذ ویزای بلند مدت اروپا بسته به کشور و سفارتی که از آن اقدام می‌کنید متفاوت خواهد بود. خدمات مجموعه شرکت‌های نیلگام برای اخذ ویزای مولتی شینگن شامل موارد زیر می‌شود:

   تکمیل فرم آنلاین ویزای شینگن
   بررسی مدارک
   وقت سفارت
   رزرو بلیط
   رزرو هتل
   بیمه مسافرتی
   تهیه دعوت‌نامه در صورت نیاز

تعرفه اخذ ویزای مولتیپل شینگن به شرح زیر است:

خدماتهمکارمسافر
ویزای مولتی(هلند، فرانسه، چک، اسپانیا، پرتغال)۲۸,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال۳۰,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال
ویزای مولتی ایتالیا با وقت عادی۳۳,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال۳۵,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال
ویزای مولتی ایتالیا با وقت فوری۳۸,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال۴۰,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال

آنلاین برای ویزای شینگن اقدام کنید و تخفیف بگیریدثبت نام کنید

شرایط تمدید ویزای مولتی یا بلند مدت شینگن چیست؟

اساساً چیزی به اسم تمدید ویزای مولتیپل شینگن وجود ندارد. پس از پایان اعتبار ویزا می‌بایست مجدداً با ارائه مدارک موردنیاز مراحل اشاره‌شده را طی کرده و برای ویزای مولتی شینگن درخواست دهد.‌

نکته مهم در خصوص درخواست مجدد و یا تمدید ویزای مولتیپل شینگن این است که در درخواست‌‌های مجدد می‌توان مدت اعتبار ویزا را افرایش داد. برای مثال اگر ویزای ابتدایی ۶ ماهه صادرشده باشد؛ می‌توان برای ویزای بعدی درخواست ۱ ساله یا بیشتر داد.

مشاوره رایگان اخذ ویزای شینگن۰۲۱-۷۵۲۳۷

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 13    میانگین: 4.5/5]
دسته بندی :شینگن

نظرات

مریم امامی

آیا امکان گرفتن ویزای ۳ ساله از ایتالیا وجود داره یا باید اولین بار رو مدت کمتری بگیرم؟

سلام خیر احتمال اینکه برای بار اول به شما ویزای ۳ ساله بدن خیلی کمه و بهتر هست برای بار اول رو نهایتا ۶ ماهه اقدام کنید

صدف

سلام وقت بخیر.من با ویزای ورزشی از سفارت اسپانیا میخوام ب کشور اسپانیا سفر کنم.اما فقط میخوام یک روز اقامت داشته باشم و ب کشور دیگه سفر کنم امکانش هست؟

بله هیچ مشکلی براتون پیش نمیاد

سميعي

سلام،در فرم سفارت،قسمت ٢۵،برای تعداد روزها،چطوری باید بنویسیم،من یک ساله می خوام مولتی

ادمین

سلام.در این درخواستی که دارید تاریخی که سفر میخواهید بروید را بنویسید و رزرو هتل و پروازتون هم طبق این سفرتون باشد یک گزینه دیگری وجود دارد که در آن محل تعداد دفعات ورود رامی پرسد شما باید گزینه مولتی را بزنید.

مهرداد شیرویی

سلام و عرض ادب .
من حدود ۹ ساله که ویزای شینگن کاری سوئد میگیرم و رفت و آمد دارم و تقریبا ۲۰ ویزا دارم .الان تصمیم گرفتم دعوتنامه رو طوری تنطیم کنم که ویزای مولتی بگیرم که راحتتر باشم .خواستم سوال کنم که درخواست اولیه من ۶ ماه یا یکسال یا دو سال باشه بهتره؟
واینکه دعوتنامه رو باید به چه صورتی بفرستن برام ؟

ممنون از همکاری شما

سلام ما توصیه میکنیم ابتدا ۶ ماهه اقدام بکنید

میرموسی

سلام من چهارتا ویرای سینگل شینگن و یک مولتی سه ماه هلند و یک ویزای شش ماه انگلیس دارم
آیا میتوانم ویزای یکساله شینگن بگیرم

ادمین

سلام ،می توانیم براتون از سفارت فرانسه اقدام کنیم احتمال این که این سفارت بهتون ویزای یکساله شنگن بدهد است منتهی جهت بررسی مدارکتون بهتر که با دفتر تماس بگیرید کارشناسان ما راهنمایییتون می کنند.

راز

سلام. من یک ویزای سینگل شینگن ۶ روزه از ایتالیا دارم که طی اون در سال ۹۸ به ایتالیا و هلند سفر کردم. میخوام یک ویزای سه ماهه بگیرم که بتونم بصورت قانونی در حوزه شینگن (ترجیحا در سوئد) یا در انگلستان اقامت داشته باشم. بهترین اقدام چیست؟

ادمین

سلام ،با توجه به سوال شما در مورد اخذ ویزای شنگن،از جمله شرایط اخذ ویزای شنگن ، می توان به مجرد و یا متاهل بودن ،سابقه سفر پیشین منظور سفر به کشورهای دارای لیبل نظیر روسیه ،چین،بلغارستان و …. و گواهی شغلی و مالی مناسب نام برد و وجود دعوت نامه نیز شانس ویزا افزایش می دهد که با توجه به شرایطی که ذکر کردید دارای سابقه سفر و شرایط خوبی هستید و مشکلی جهت اقدام ویزا وجود ندارد منتهی شما با اخذ ویزای شنگن نمیتوانید در انگلیس اقامت داشته باشید و پروسه ویزای انگلیس کاملا جداگانه است با ویزای شنگن و باید ویزای انگلیس اخذ کنید تا بتوانید در انگلیس اقامت توریستی داشته باشید.می توانید برای اخذ ویزای شنگن نیز به صورت مولتی اقدام کنید جهت مشاوره می توانید با دفتر تماس بگیرید و با کارشناس بخش مربوطه صحبت کنید در خدمت شما هستیم.

مهیار ترنم

سلام
من ویزای شنگن یکساله مولتی دارم.

درحال حاضر المان هستم اگر ۳ ماه اقامت داشته باشم و برگردم میتونم در مدت اعتبار ویزا مجددا به المان سفر کنم ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

م.ترنم

ادمین

سلام وقت بخیر با توجه به سوال شما در مورد ویزای شنگن ،بستگی به بازه اقامتی ویزاتون دارد .بازه اقامتیتون چند وقته است؟

مهیار ترنم

سلام
ویزای یکساله مولتی ۹۰ روزه دارم.
متشکرم
م.ترنم

ادمین

سلام از سفارت آلمان اقدام کردید؟می تواتنید دو تا ۹۰ روز اقامت داشته باشید ولی باید بعد از ۹۰ روز یک خروج داشته باشید مجددا ورود کنید.

بابک کشاورز

من دوبار به اروپا اول به آلمان دوم به ایتالیا میتوانم ویزای مولتی ۵ساله بگیرم

بله به احتمال ۹۰% با ویزای شما موافقت میشه البته لازم هست همکاران ما سایر شرایط شما رو بررسی کنند

زهرا خسروزاده

من سه تا ویزای شینگن دارم و سه بار به کشور سوئد و آلمان سفر کردم
دو هفته دیگه مصاحبه دارم با توجه به اینکه دو تا خواهرم در سوئد
و یک خواهر و سه برادرم در آلمان زندگی می کنند آیا می توانم درخواست ویزای مولتی بدهمو شرایط همان هست یا فرق می کند. ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

ادمین

سلام شما دارای سابقه سفر خوبی می باشید و همچنین وجود دعوت نامه از خانوادتون شانس اخذ ویزای شما را افزایش می دهد بله میتوانید درخواست ویزای مولتی را بدهید میتوانید جهت بررسی مدارک و شرایطتتون لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناس بخش مربوطه صحت فرمایید.

حسین

سلام دو ویزای مولتی ۱ و ۳ ماهه از هلند دارم و متاسفانه المان منو ریجکت کرد ۸ ماه پیش! الان برای مولتی هلند ۱ ساله میتونم اقدام کنم؟

ادمین

سلام وقتتون بخیر علت ریجکتیتون چی بوده؟دارای سابقه سفر خوبی هستید میتوانیم با بررسی شرایط و مدارکتون برای ویزای مولتی براتون اقدام کنیم لطف بفرمایید جهت مشاوره رایگان با دفتر تماس بگیرید.

معراج معراجی

سلام با ویزای مولتی شینگن،میشه به مدت ۲۴ساعت در خاک انگلیس رفت درسته؟

Admin

سلام خیر برای ورود به انگلیس باید ویزای مربوطه را اخذ فرمایید.

آرش

با سلام و سپاس از توضیحات مفیدتان
من ١/۵سال قبل با اتفاق همسرم ویزای سوئد (١۵روزه)و یکماه قبل هم ویزای ایتالیا(٨روزه) رو داشتیم.حالا میتونم تقاضای مولتی از سفارت ایتالیا بدهیم برای نوروز ٩٩
با سپاس

Admin

سلام وقتتون بخیر دارای سابقه سفر خوبی هستید،بله میتوانید اقدام فرمایید جهت بررسی مدارک و شرایط با مشاوره رایگان در خدمت شما هستیم.

مونا

من و همسرم دوبار رفتیم آلمان یک بار ٢۶ روز سال ٩٣ و دفعه بعدی ١٨ رو سال ٩۵ الان میتونیم درخواست مولتی ۵ ساله کنیم؟

Admin

سلام وقتتون بخیر با توجه به شرایطی که ذکر فرمودید دارای سابقه سفر خوبی می باشید و میتوانید برای ویزای مولتی اقدام کنید لطفا جهت مشاوره و بررسی مدارک و شرایط لطف بفرمایید با دفتر تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

دینا

با سلام.من در حال اقدام برای ویزای شینگن تایپDیونان هستم ولی راستش رو بخواید بخاطر شرایط سخت خودم و خانواده ام میخوام بعد از ورود به یونان به آلمان برم و تقاضای پناهندگی بدم.امکانش هست؟

Admin

سلام وقت بخیر ،دوست عزیز در این باره اطلاعی ندارم و کلیه خدمات ما قانونی می باشد.

سپهر

سلام، وقتتون بخیر، من اخیرا موفق به گرفتن ویزاس تجارس شنگن از ایتالیا شدم و سفرم رو هم انجام دادم میخام مجدد اقدام کنم برای ویزا از ایتالیا و اینبار مولتی، به نظر شما ۶ ماهه اقدام کنم یا یک ساله که احتمال موفقیت بالا بره؟ هرچند یکساله بنا به فعالیت کاریم برام مناسب تر خواهد بود.

Admin

سلام وقتتون بخیر،دوست عزیز بهتر است مدارک و شرایط شما توسط کارشناسان بخش شنگن ما بررسی شود و با توجه به آن راهنمایی لازم خدمتتون داده شود لطف بفرمایید جهت مشاوره با دفتر تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

حمیدی

با سلام

از آژانس مسافرتی رزان پرواز تهران هستیم
مسافران درخواست ویزای مدت دار هلند و سایر کشورها دارند
همه هم قبلا ۵ ساله و ۳ ساله شینگن ژ انگلیس و امریکا داشتن

شرایط اعلام بفرمایید.

با تشکر

حمیدی
۰۹۱۲۱۰۷۱۳۴۷

Admin

سلام وقتتون بخیر،شمارتونو اعلام می کنم هکاران خدمتتون تماس خواهند گرفت.

سارابيات

با سلام
اگر درخواست ویزا یک ساله یا شش ماهه بدیم و انها نخواستند بدهند و کمتر بدن ریجکت میکنن یا مثلا زمانشو کم میکنن؟

Admin

سلام وقتتون بخیر ،اگر بار اول برای اخذ ویزای شنگن اقدام می کنید توصیه برای این کار نمی شود. در غیر این صورت میتوانید درخواست ویزای مولتی دهید .جهت بررسی شرایط و مدارک لطف بفرمایید با دفتر تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

فرناز فنائی

سلام ، من شهریور۹۸ ویزای ۱۲روزه ایتالیا داشتم که. رفتم و برگشتم الان میتونم برای مولتی ایتالیا درخواست بدم؟ یا همون یکبار ورود را تیک بزنم؟

Admin

سلام وقتتون بخیر ،میبایست شرایط و مدارک شما توسط کارشناسان ما مورد بررسی قرار گیرد لطفا جهت مشاوره با دفتر تماس بگیرید.

زهرا

سلام
ببخشید من برای ایتالیا، از یک استاد دعوت نامه ۶ ماهه دارم، فرصت مطالعاتی وزارت علوم
میخواستم همسرم هم این ۶ ماه با من باشند
امکانش هست بعد از گذشت ۳ ماه ویزای توریستی بلافاصله اون رو برای ۳ ماه دیگه تمدید کرد؟
در کل راحت بهشون ویزای توریستی میدن؟
ممنون

Admin

سلام وقتتون بخیر در این باره میایست مدارک شما توسط کارشناسان ما مورد بررسی قرار گیرد لطفا با دفتر تماس بگیرید در خدمتتون هستیم.

غفاری

سلام وقت بخیر
من دو سال گذشته رو شنگن گرفتم از فرانسه
میخواستم بپرسم میتونم درخواست مولتی داشته باشم و اینکه بیمه مسافرتی باید به تعداد روزهای سفر و طبق بلیط باشه یا بیشتر؟

Admin

سلام وقت بخیر ،با توجه به شرایطی که ذکر فرمودید بله میتوانید برای ویزای مولتی اقدام کنید و در مورد خدمات اجرایی کارشناسان ما در خدمتتون هستند .لطف کنید با دفتر تماس بگیرید.