تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

اسکاربرو بلافز اونتاریوی | چشم اندازی از اسکله ای فوق العاده در کانادا

۲۵ مرداد ۱۳۹۶
اسکاربرو بلافز اونتاریوی | چشم اندازی از اسکله ای فوق العاده در کانادا

اسکاربرو بلافز

در این بخش ما با جمع آوری اطلاعاتی درخصوص پرتگاهی در ناحیه ی اسکاربرو، واقع در اونتاریوی کانادا قصد همراهی شما را در این مسیر داریم.برای کسب اطلاعات بیشتر با ما باشید.

[aparat id=”tMKey”]


آشنایی اسکاربرو بلافز (Scarborough Bluffs)

اسکاربرو بلافز که به “بلافز” معروف است، پرتگاهی در ناحیه ی اسکاربرو، واقع در اونتاریوی کانادا می باشد. درمیان ۹ پارکی که در امتداد پرتگاه قرار دارند، پارک “بلافرز” تنها موردی است که به ساحل دسترسی دارد. اسکاربرو بلافز که بخش اعظم اسکله  شرقی تورنتو را تشکیل میدهد، روی ساحل دریاچه ی اونتاریو قرار دارد. در بالاترین نقطه آن، ارتفاع به ۹۰متر بالاتر از سطح ساحل هم می رسد و یک مساحت ۱۵کیلومتری را پوشش می دهد. این منطقه برای اولین بار در سال ۱۷۹۳ نام گذاری شد.شما متوانید با انتخاب تور کانادا و سپس سفر به این کشور از جاذبه های این مکان دیدن کنید.

تاریخچه اسکاربرو بلافز

فرانسوی ها نام Les Grands Ecores یا “نقاط بلند برفراز ساحل” را روی این صخره ها نهادند. در نقشه ی سال ۱۷۸۸ تورنتو (رسم شده توسط الکساندر اتیکن)، این پرتگاه به عنوان “زمین های بلند” نام گذاری شده بود. این منطقه در سال ۱۷۹۳ توسط الیزابت سیمکو، همسر نخستین فرماندار ایالت Upper Canada یعنی جان سیمکو، با نام اسکاربرو(شهری واقع در ایالت نورث یورک شایر انگلستان) نام گذاری شد. زیرا این پرتگاه واقع شده در امتداد دریاچه ی اونتاریو، او را به یاد صخره های آهکی زادگاهش می انداخت.اسکاربرو بلافز 3

او همچنین در خاطراتش ذکر کرده: “این ساحل سرسخت ظاهری همچون صخره های گچی دارد؛ اما من بر این باورم که جنس آنها تنها از ماسه ی سفید است و به قدری زیبا هستند که در فکر ساخت یک اقامتگاه تابستانی به نام اسکاربرو در آن هستیم.” این نام بعدها درسال ۱۷۹۶ روی کل شهر گذاشته شد. در همین زمان بود که به صخره ها “بلافز” می گفتند. همچنین یک مدل از بلافز در طراحی پرچم شهر اسکاربرو به کار برده شده است.اسکاربرو بلافز 4

اسکاربرو بلافز، پیشتر در امتداد غربی ساحل دریاچه ی اونتاریو و به سمت لنگرگاه تورنتو کشیده شده بود. اما اغلب این مناطق حاشیه ی غربی توسط اعمال انفجارهایی جهت توسعه های شهری و صنعتی، مسطح شد. حتی همین آرایش موجود نیز به علت فرسایش شدید و پیوسته، به طور قابل توجهی درحال عقب روی است.بلافز امروزه محل اجتماع افراد در تمام سنین است و شامل مسیرهای پیاده روی سرگرم کننده، میز پیک نیک، منقل، محل چادر زدن، محوطه ی پارکینگ، رستوران و یک تفرجگاه ساحلی بزرگ و باشگاه قایقرانی می باشد.

زمین شناسی اسکاربرو بلافز

ابتدای آن از پایه ی خیابان پارک ویکتوریا در غرب شروع شده و پس از طی مسیر ۱۵ کیلومتری نهایتاً در دهانه ی نهر کوهستانی در شرق خاتمه می یابد. ارتفاع آن به ۹۰ متر هم می رسد که معادل با یک ساختمان ۲۵ طبقه است. البته این پرتگاه در غرب کشور هم کشیده می شود و پس از عبور از بین جاده ی Kingston و Queen Street East و توقف در دره ی Don ، دوباره در سمت شمالی جاده ی Davenport ادامه می یابد. همچنین این پرتگاه بخشی از ساحل دریاچه ی یخی Iroquois را که پس از آخرین عصر یخبندان تشکیل شد، دربرمی گیرد و به علت فرسایش بخشی از پرتگاه توسط دریاچه، شواهد زمین شناسی ارزشمندی از آنجا، به جا مانده است. رسوب های فرسایش یافته سپس به سمت غرب کشیده شدند و جزایر تورنتو را تشکیل دادند.اسکاربرو بلافز 5

مشکلات احتمالی اسکاربرو بلافز

اسکاربرو بلافز، از زمان ساخته شدن کلبه هایی در حوالی این ناحیه در دهه ی ۱۹۴۰، با سرعت زیادی شروع به فرسایش نمود و این مسئله در دهه ی ۱۹۷۰ با جدا شدن قطعه ی بزرگ ۶متری از پرتگاه، شدت بیشتری یافت. مالکان و مسئولین می دانستند که این خوردگی ها حتمی است. اما چشم انداز اسکله به قدری زیبا و فریبنده بود که به استقرار در این محل ادامه دادند. حتی خانه سازی در امتداد بلافز ترقی بیشتری یافت و موجب افزایش بیشتری در سرعت فرسایش شد. در تابستان ۲۰۰۸، بلافز به قدری فرسایش یافت که یک چهارم کلبه ای که زمانی متعلق به Billy Van(بازیگر و کمدین) بود، روی صخره ها معلق شد و زنگ خطری برای مسئولین شهر تورنتو شد.اسکاربرو بلافز 6

برای مقابله با مشکل فرسایش، قرار بر این شد که تخته سنگ ها به عنوان سپری برای درختان به کار روند و درختان در پایه کاشته شوند. گرچه برای قراردادن این سنگ ها و کاشت درختان لازم بود که ساحل به گونه ای باشد که امکان عبور کامیون ها در آن برای دسترسی به صخره ها فراهم باشد؛ پس بخش هایی از بلافز ازجمله پارک مذبور، بلافرز، مسطح شد. The Cathedral Bluffs که بخش تاثیرگذاری از بلافز است، نتیجه ی همین فرسایش های مداوم می باشد.قبل از سفر به کانادا باید مراحل دریافت و اخذ ویزای کانادا را به صورت دقیق انجام بدهید ،برای این امر میتوانید از راهنمایی های همکاران ما در ایران آنکارا جویا شوید.اسکاربرو بلافز 7

پارک های اسکاربرو بلافز

تعدادی از پارک های شهر از پارک ویکتوریا تا رودخانه ی Rouge، در امتداد پرتگاه بلافز واقع شده اند. بیشتر آنها در بالای پرتگاه و سایر آنها در امتداد ساحل دریاچه ی اونتاریو واقع شده اند. توسعه ی پارک ها قبل از سال ۱۹۶۰ شروع شد، درحالیکه بخش هایی از آن خصوصی باقی مانده بود. از سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۸، پارک های کنونی توسط “مقامات تورنتو و حفاظت های منطقه ای” (TRCA) گرفته شد و نهایتاً به شکل پارک های امروزی توسعه داده شد. اما خارج از این پارک ها هنوز بخش زیادی از بلافز تحت مالکیت خصوصی است.

لیست پارک ها شامل موارد زیر میشود :

• پارک بلافرز: تنها پارک در بلافز که به ساحل ماسه ای و باریکه های انسانی مشرف به پرتگاه و دریاچه، دسترسی مستقیم دارد. این زمین درسال ۱۹۶۰ دراختیار مقامات تورنتو و حفاظت های منطقه ای (TRCA) قرار گرفت و درسال ۱۹۷۵ به عنوان پارک افتتاح شد.

• پارک Cathedral Bluffs: این زمین درابتدا متعلق به خواهران سینت جوزف بود و به توسعه دهندگان بلافز فروخته شد و درسال ۱۹۶۰ دراختیار TRCA قرارگرفت.

• سواحل Chesterton

• پارک کرسنت وود

• پارک Cudia: درسال ۱۹۶۰ توسط سازمان “مترو تورنتو” از اسکاربرو گرفته شد و بعدها به TRCA منتقل شد.اسکاربرو بلافز 9

پارک East Point: باریکه ها و سایر متعلقات به آن افزوده شده تا نمای اسکله تشکیل شود.

• گذرگاه Doric McCarthy

• آبگذر Gates: شامل بخشی از ساحل و باریکه ها

• پارک Greyabbey

• پارک و باغ های Guild

• دارایی های Harrison

• پارک اسکله ای Port Union: برای محافظت از ساحل از موج شکن استفاده می کنند.اسکاربرو بلافز 10

• باغ Rosetta McClain: درسال ۱۹۵۹ توسط “مترو تورنتو” از رابرت واتسون مککلین گرفته شد. اما در سال ۱۹۷۷ پس از انتقال به TRCA تبدیل به پارک شد.

• پارک ساحلی Rouge

• پارک اسکاربرو بلافز: واقع در هلال سسیل و در غرب پارک بلافرز که به علت قرارگیری در قله ی بلافز، به آب دسترسی ندارد. تورنتو درتلاش است تا با تغییر نام آن به “پارک هلال اسکاربرو” ، از صخره نوردی افراد در آن جلوگیری کند.

اسکاربرو بلافز 11• پارک ارتفاعات اسکاربرو: درسال ۱۹۶۰ در دست مترو تورنتو بود و بعدها به TRCA انتقال یافت.

• پارک South Marine Drive

• پارک Sylvan: درسال ۱۹۶۶ توسط متروپلیس از مالکیت خصوصی خارج شد و به TRCA انتفال یافت. بین این پارک و پارک Cudia، موج شکن هایی وجود دارد.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا، اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

wikipedia

دسته بندی :کانادا

نظرات