تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

پارک ملی Sandbanks | تماشای یکی از برترین سواحل کانادا

۲۸ تیر ۱۳۹۶
پارک ملی Sandbanks | تماشای یکی از برترین سواحل کانادا

پارک ملی Sandbanks

پارک ملی Sandbanks در آنتاریو واقع شده و یکی از برترین سواحل کشور کانادا است.دسترسی به این مکان که در یکی از شهرهای شلوغ شرق کانادا واقع شده برای همه افراد آسان است.در این مطلب در خصوص ویژگی های منحصر به فرد پارک ملی Sandbanks اطلاعاتی جمع آوری شده است که در اختیار شما خواهیم گذاشت.


خصوصیات پارک ملی Sandbanks

اسم پارک ملی Sandbanks از تپه های شنی آن گرفته شده که در امتداد ساحل برای مایل ها و در دو جهت ادامه یافته اند. موانع شنی و گونه های به وجود آمده در دهانه خلیج آب شیرین آن در نوع خود یکی از بزرگترین ها در جهان است. این مکان دارای سه ساحل شنی بوده که بر اساس گفته های مردم محلی در کانادا بهترین هستند. یکی از آن ها دارای ساحلی کم عمق و تمیز بوده و به وِیژه برای شنای خانواده ها مناسب است.پارک ملی Sandbanks2

گردشگران همچنین می توانند مسیرهای پیاده روی را طی کرده که به تالاب هایی منتهی می شوند که زیستگاه گونه های مختلف حیات در کانادا هستند. مکان پارک نزدیک به شهرPicton و Wellington واقع در Edward County ایالت انتاریو می باشد. گفته می شود که بهترین زمان برای بازدید از کمپ تابستان ها است اگرچه هوا در کل طول سال عموماً مناسب می باشد.شما میتوانید با گرفتن وقت سفارت کانادا و درنهایت سفر به این کشور نهایت لذت را از سواحل زیبای این پارک ملی ببرید.

ویژگی های منحصر به فرد پارک ملی Sandbanks

در تمام طول سال امکان انجام فعالیت های گوناگونی برای خانواده ها و گردشگران در این پارک وجود دارد. ۴ اردوگاه وجود دارد که از آن جا می توان به پارکینگ دسترسی داشت و دارای ۵۰۰ محل اردوزنی می باشد که تعداد ۱۴۰ تای آن ها دارای برق هستند. امکانات پارک عبارتند از یک فروشگاه، مکانی برای قایق ها، حمام، توالت های دارای فلاش، و مکانی برای پارک تریلر ها، با توجه به اینکه چه زمانی از سال باشد و روزهای کاری یا تعطیلات، برای اطمینان از اینکه بتوانید به پارک بروید باید از قبل جا رزرو کنید.

دیگر اقامتگاه ها عبارتند از کلبه ها، و همچنین خانه میراث فرهنگی که دارای اتاق هایی برای مهمانان است. در آب و هوای گرم، گردشگران می توانند از تفریحاتی مانند پیاده روی، غواصی، قایق رانی، دوچرخه سواری و کایاک سواری لذت ببرند. در زمستان، می توانند به پیاده روی در برف و یا اسکی کردن بپردازند. یکی دیگر از دلایلی که افراد به این محل می آیند تماشای پرندگان است. با وجود آنکه خود پارک دارای مکان هایی برای کمپ زنی نمی باشد اما پارک هایی در نزدیکی آن قرار گرفته اند که دارای مکان های صحرایی جذابی برای این کار می باشند.

محیط زیست پارک ملی Sandbanks

Sandbanks دارای مکان هایی دیدنی است که بازدیدکنندگان می توانند به تماشای حیات وحش و حیوانات در زیستگاه بومی خود بپردازند. در اینجا تماشای پرندگان محبوب بوده و ۲۴۰ گونه از پرندگان در این پارک زندگی می کنند. گونه های پرندگانی که در این پارک زندگی می کنند عبارتند از غازها، اردک ها، یلوه ها، مرغ های بارانی، مرغ های انجیرخوار، دارکوب های تاج دار، چکاوک ها، و زاغ های کبود. پرندگان مهاجری مانند بیترنزها، دارکوب های کله سرخ، و چلچله های دریایی سیاه نیز در بخش هایی از سال به این پارک می آیند.

از جمله خزندگان قابل توجه این پارک عبارتند از لاک پشت های مشک دار نادر؛ همچنین چندین گونه مار غیر سمی هم در این پارک زندگی می کنند. گیاهان آبزی این پارک به این دلیل که هم می توانند در آب شور و هم آب شیرین زندگی کنند برای محیط زیست این منطقه مناسب می باشند. گونه های گیاهان ساحلی از فرفیون شنی گرفته تا راکت های دریایی و پونک های هوازی متغیر هستند. در خشکی هم، درختان معمول مشاهده می شوند از جمله افرا، کاج، سرو کوهی و شوکران.

خطرات پارک ملی Sandbanks

در این پارک خطری جدی بازدیدکنندگان را تهدید نمی کند اما از آن ها خواسته می شود که در زمان شنا در ساحل احتیاط کنند به این دلیل که نظارتی بر شناگران وجود ندارد. Sandbanks دارای مکان هایی با شن های عمیق بوده و پوشش گیاهی ضعیف ممکن است به آسانی از بین رفته و هنگام پیاده روی باید احتیاط کنید، بازدیدکنندگان باید از محل های پیاده روی طراحی شده استفاده کنند.پارک ملی Sandbanks7

برخی از قسمت های مسیر، بسته به شرایط آب و هوایی ممکن است لغزنده باشند. از طرف دیگر بازدیدکنندگان مجاز نیستند چیزی که طبیعی باشد را از پارک خارج کنند که این موارد شامل برگ درختان هم می شود. گیاهان بخشی از محیط زیست طبیعی پارک بوده و برداشتن آن ها مجاز نمی باشد. حیوانات باید به منظور امنیت قلاده داشته باشند و به هیچ وجه نباید جایی آشغال ریخته شود.

تفریحات پارک ملی Sandbanks

سواحل Sandbanks مکانی ایده آل برای تعطیلات و انتخاب تور کانادا است. همچنین در غرب Picton در Quinte واقع شده و جاذبه های اطراف آن عبارتند از روستاهای عجیب، فروشگاه های عتیقه فروشی و مکان های تفریحی قرار گرفته در فضای باز که برای خانواده ها مناسب هستند. بسیاری از افراد تابستان ها برای دیدن کمپ و مشاهده حیات وحش اطراف، از جمله تماشای پرندگان به آن می روند. همچنین دسترسی افراد به آنجا نسبتاً آسان است.پارک ملی Sandbanks 8

دسترسی به پارک ملی Sandbanks

بازدیدکنندگانی که از تورنتو به آنجا می روند می توانند با خودرو به راحتی از بزرگراه ۴۰۱ و از شرق به Trenton رفته پس از آن به سمت جنوب و بزرگراه ۳۳ بروند، از Wellington عبور کرده تا به بزرگراه ۱۲ برسند که مستقیم به سمت پارک می رود. فاصله اتاوا تا پارک با خودرو حدود سه ساعت است و از مونترال حدود ۴ ساعت و از تورنتو ۲ ساعت فاصله دارد.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع : 

worldatlas

دسته بندی :کانادا

نظرات