تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

صخره های جگوینز فسیل | مجموعه از فسیل های ۳۰۰میلیون ساله

۳۱ تیر ۱۳۹۶
صخره های جگوینز فسیل | مجموعه از فسیل های ۳۰۰میلیون ساله

صخره های جگوینز فسیل کانادا

صخره های جگوینز فسیل کانادا واقع در ایالت Nova Scotia به خاطر فسیل هایش شهرت دارد که نشان دهنده ی وجود حیات در یک اکوسیسیتم بارانی حدود ۳۱۰ میلیون سال پیش بود. این مکان ثبت شده در میراث جهانی یونسکو میباشد.در این مقاله اطلاعاتی در خصوص صخره های جگوینز فسیل کانادا جمع آوری شده است که در اختیار شما گذاشته خواهد شد.


صخرهای جگوینز فسیل (Joggins Fossils) چه هستند؟

صخره های جگوینز فسیل در خلیج Fundy در شرق کانادا قرار دارند. این ناحیه ی دیرین شناسی، میزبان پیچیده ترین مجموعه از فسیل های عصر ۳۰۰میلیون ساله Carboniferous در دنیاست. این دوره به عنوان “عصر زغالی” هم شناخته می شود. زیرا گیاهان و جانوران آن بخش اعظمی از معادن زغال سنگ عصر حاضر را تشکیل داده اند. این صخره ها با ارائه ی دیدگاهی به سوی دوران ماقبل تاریخ زمین، بیش از صد سال است که برای محققان پراهمیت شده است. خلیج Fundy بلندترین ارتفاع جزر و مد (بیش از ۴۳ فوت) را در دنیا دارد و با فرسایش این صخره ها، فسیل های جدیدی را به توریست های تور کانادا به  نمایش می گذارد.

صخره های جگوینز فسیل 2

صخره های جگوینز فسیل چرا جز میراث جهانی یونسکو هستند؟

منطقه ی Joggins Fossil از ۹ مایل صخره ی دریایی تشکیل شده است. مساحت کل این ناحیه ۲٫۶ مایل مربع است که فرصتی فوق العاده را برای مطالعه ی زندگی ماقبل تاریخ فراهم می کند. ازآنجایی که این صخره های دریایی دارای بزرگترین و کامل ترین مجموعه ی فسیل های عصر زغالی است، اطلاعاتی گران بها را در زمینه ی تکامل زمین در اختیار قرار می دهد. ردپا و آثار باقیمانده از حیوانات اولیه و نیز جنگل های بارانی محل سکونت آنها ( شامل ۹۶ دسته، ۲۰ نوع ردپا و ۱۴۸ گونه فسیل)، همگی در این محل قابل مشاهده اند. همچنین به سه اکوسیستم مشخص تقسیم شده است: جنگل های سیلابی، خلیج کشندانی و آبرفت ها.

یکی از مهم ترین خصوصیات این میراث جهانی این است که محققان با استفاده از فسیل های آن موفق به کشف نخستین خزندگان زمین شده اند. شناخت این خزندگان اولیه، یکی از مهم ترین کشفیات زیست شناسی بوده است. فسیل های این ناحیه درمیان درختان جنگل قرار دارند و توسط سایر گیاهان و جانوران محاصره شده اند. این سناریو به محققان این امکان را می دهد تا جنگل هایی را که زمانی در این ناحیه وجود داشتند دوباره بازسازی کنند. اطلاعات استخراج شده از صخره های Joggins Fossil منجر به ارائه ی چندین اصل زمین شناسی و تکاملی شده است.با اخذ  ویزای کانادا و سفر به این کشور زیبا میتوانید از جاذبه های این صخره ها دیدن کنید.صخره های جگوینز فسیل 4

اهمیت صخره های جگوینز فسیل

همچنین این منطقه در چند کار آکادمی ایفای نقش کرده است؛ ازجمله دو اثر منتشرشده ی معروف به نام های اصول زمین شناسی و خاستگاه گونه ها و نیز Great Debate Oxford درسال ۱۸۶۰٫ این ناحیه برای اولین بار درسال ۱۸۲۰ برای زمین شناسان اهمیت پیدا کرد. خصوصاً زمین شناسی به نام سر ویلیام داسون که مسئول جمع آوری بسیاری از شواهد اولیه ی این ناحیه بود. از زمان شروع اولین کارهایش، زمین شناسان بسیار دیگری هم به این ناحیه برای تحقیق آمده اند. از گونه های کشف شده در این ناحیه می توان به سرخس، کالامیت، بندپایان، دوزیستان، لپیدودندرون و ماهی ها اشاره نمود.

مدیریت صخره های جگوینز فسیل

تمام سطوح دولت کانادا برای محافظت از این صخره ها مسئولیت هایی بر عهده دارند. به طوری که نحوه استفاده از این ناحیه توسط تعدادی از اسناد قانونی، قانون گذاری شده است. همچنین این منطقه تحت پشتیبانی منابع مالی بسیاری است و اخیراً درآن یک مرکز بازدید جدید درحال احداث است. دانشمندان، موزه ها، انجمن های محلی و تجارت های بسیاری همگی تحت نظر چندین پیمان نامه، پیرو مدیریت کارامد این میراث جهانی مهم، مشغول به کارند. چند کارشناس قانونی، مدیریت این بخش را به عنوان الگو و مثالی بارز برای دیگر بخش های دنیا معرفی کرده اند.صخره های جگوینز فسیل 6ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :
worldatlas

دسته بندی :کانادا

نظرات