تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

جاده ۶۶ ایالات متحده |جاده ای با تاریخ و فرهنگی غنی

۸ مرداد ۱۳۹۶
جاده ۶۶ ایالات متحده |جاده ای با تاریخ و فرهنگی غنی

Route 66 U.S. (جاده ۶۶ ایالات متحده)

جاده Route 66 بین سال های ۱۹۲۶ و ۱۹۸۵، با طولی برابر با ۲۴۵۵ مایل، بیش از هر جاده دیگری نماد آمریکا بود. ما در این مطلب در خصوص معرفی جاده ای که به نماد آمریکا تبدیل شده است توضیح خواهیم داد.برای کسب اطلاعات بیشتر با ما باشید.

[aparat id=”nNWCd”]


معرفی جاده ۶۶ ایالات متحده

جاده ۶۶ ایالات متحده عنوان «خیابان اصلی آمریکا» و یا «جاده مادر» در نظر گرفته می شود. این جاده منحصر به فرد آمریکایی همچنین به عنوان «بزرگراه ویلی راجرز» شناخته شده، و گفته می شود جاده اصلی است که سیستم بزرگراه های ملی ایالات متحده را به وجود آورده است. Route 66 U.S. در ۱۱ نوامبر سال ۱۹۲۶ ساخته شد. این جاده از Chicago و سپس Illinois عبور کرده و سپس از میان Missouri Kansas, Oklahoma, Texas, New Mexico و Arizona عبور می کند. این جاده مسیر اصلی عبور افرادی بوده است که از غرب و به ویژه در دهه ۱۹۳۰ مهاجرت می کردند. همچنین مشاهده شده است که برخی از ایالت ها بخشی را در امتداد جاده و شبکه جاده ایالتی در نظر گرفته اند که به عنوان جاده ۶۶ ایالتی شناخته می شود.

گردشگری جاده ۶۶ ایالات متحده

Route 66 U.S. بین سال های ۱۹۲۶ تا ۱۹۸۵ جاده ای نمادین بوده و طولی برابر با ۲۴۵۵ مایل را داشته است. این جاده از لحاظ فرهنگی هم غنی می باشد به این دلیل که عامل اصلی جذب گردشگران بوده و از میان ایالات متفاوتی عبور می کند. می توان هتل ها، متل ها و غذاخوری های زیبا، و حتی نوشیدنی فروشی ها و مغازه ها را در امتداد آن مشاهد کرد. برخی از این موارد عبارتند از هتل Campbell در Oklahoma، Three Roses Bed and Breakfast در Illinois، متل Blue Swallow واقع در New Mexico، متل Wigwam در California و بسیاری از موارد دیگر.شما میتوانید با گرفتن وقت سفارت آمریکا و سفر به این کشور از جاذبه های این جاده دیدن کنید.جاده 66 ایالات متحده 3

اگر به دنبال کافه ها و نوشیدنی فروشی ها هستید می توانید از کافه Ariston در Illinois، Lou Mitchell’s در Chicago، Green Mill Cocktail lounge در Chicago، Dollar Bill Bar در Arizona، Route 66 Gift Shop و بسیاری دیگر دیدن نمایید.

ویژگی های منحصر به فرد جاده ۶۶ ایالات متحده

ویژگی منحصر به فرد Route 66 U.S. این است که به این جاده در فرهنگ پاپ و به وسیله آهنگ Bobby Troup و برنامه تلویزیونی که در دهه ۶۰ پخش می شد اشاره شده است. عامل منحصر به فرد دیگر در مورد این جاده این است که به آن در کتاب خوشه های خشم نوشته جان اشتاین بک اشاره شده است که او در کتاب آن را جاده مادر نامید. همچنین می توان بسیاری از پمپ بنزین ها و یا اتومبیل های کلاسیکی که در بیرون هتل ها و متل ها پارک شده اند را در مسیر آن مشاهده کرد. حتی مغازه های عمومی نیز نوشیدنی مختص جاده Route 66 و یا برخی از تصاویر خاطره انگیز آن را به فروش می رسانند.

جاذبه های جاده ۶۶ ایالات متحده

جاده Route 66 U.S. مکان های تاریخی، پارک های ملی و زمین های مهم بسیاری را دارا می باشد. مکان های تاریخی آن عبارتند از پل Bush Creek، مغازه William و پل Route 66 Canyon Diablo. چند پارک ملی هم در امتداد مسیر وجود دارند از جمله Coconino National Forest در Sedona و Red Rock Scenic Byway .

وضعیت کنونی جاده ۶۶ ایالات متحده

گفته می شود که وضعیت ۸۵ درصد از طول جاده U.S. Route 66 قابل قبول است. رانندگان هم به دلیل اینکه بسیاری از بخش های مسیر به صورت بزرگراه دو خطه است باید به علائم موجود توجه نمایند. با این حال برخی از بخش های مسیر دارای دست انداز، بالا و پایینی، و سوراخ می باشد. در طی یک سال گذشته حوادث بسیاری اتفاق افتاده و شرایط آب و هوایی مانند برف، باد و گرمای شدید هم بر روی رانندگی تاثیر گذار بوده است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

دسته بندی :آمریکا

نظرات