تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

جاده تریل ریج کلورادو | جاده ای زیبا پر از جاذبه های تماشایی

۲۶ تیر ۱۳۹۶
جاده تریل ریج کلورادو | جاده ای زیبا پر از جاذبه های تماشایی

جاده تریل ریج (Trail Ridge) کلورادو

کلرادو از ایالت‌های جنوب غربی آمریکا است.این ایالت دارای جاده ای زیبا میباشد، جاده تریل ریج مکانی است که با خودرو به سادگی می توان به کوهستان های زیبا آن دسترسی داشت و گزینه عالی برای مسافران سفرهای جاده ای خواهد بود. در این مطلب شما میتوانید با مطالعه آن از اطلاعاتی مفید در سفر خود به جاده تریل ریج بهره مند شوید.


معرفی جاده تریل ریج

جاده تریل ریج بخشی از بزرگراه ۳۴ است که از پارک ملی کوهستان راکی در کلورادو عبور می کند. گستره جاده حدود ۷۷ کیلومتر است و رانندگی با سرعت متوسط در آن حدود دو ساعت طول می کشد. در این جاده، شگفتی های مناظر کوهستان کلورادو و حیات وحش آن بخشی از رانندگی می شود. این سفر تا ارتفاع ۳۷۰۰ متری در نقطه اوج ادامه می یابد و برای همین مرتفع ترین دامنه بزرگراهی آمریکا محسوب می شود. این جاده محیط زیست توندرای آلپ را دارد.

این جاده در آخرهفته بزرگداشت [کشته شدگان جنگ] در ماه مه باز می شود و بعد از روز کلمبوس (بزرگداشت کشف آمریکا و دنیای جدید توسط کلمبوس) در ماه اکتبر بسته می شود زیرا بارش برف است که تعیین می کند جاده چه موقع باز و چه موقع بسته شود. شما میتوانید با گرفتن وقت سفارت آمریکا نهایت لذت را در سفر به این جاده زیبا ببرید.

ویژگی های منحصر به فرد جاده تریل ریج

حدود ۱۰ هزار سال قبل سرخپوستان آراپاهو (Arapahoe) و اوته (Ute) از گذرگاه های منطقه برای عبور از شکارگاه های آبا و اجدادی خود در شرق و رفتن به منزل خود در غرب استفاده می کردند. امروزه پارک هنوز هم به توریست ها این امکان را می دهد که از طریق جاده تریل ریج از این گذرگاه استفاده کنند و به قلمرو جدید شگفتی های طبیعی برسند.جاده تریل ریج 4

مسیر جاده پر از توریست و استراحتگاه است که بسیاری از آن ها مناظر زیبای کوهستان دارند. توقف در مرکز مسافران آلپی در ارتفاع ۳۶۰۰ متری تقریبا اجباری است و مسافران می توانند از آن جا از منظره دشت بزرگ در سمت شرق و وایومینگ در شمال لذت ببرند. بقیه کوهستان را هم می شود از سمت جنوب و غرب مشاهده کرد. دما در مناطق مرتفع تر جاده حدود ۲۰ تا ۳۰ درجه سردتر از دریاچه بزرگ در مناطق کم ارتفاع است.

زیستگاه و مجودات جاده تریل ریج

مسافران با چشمان تیزبین که در این جاده رانندگی می کنند می توانند بخشی از حیات وحش داخل پارک را مشاهده کنند. حیواناتی که از داخل خودرو می شود دید شامل گوزن، گوزن شمالی، کایوت و موش خرمای کوهی هستند و در آسمان می شود عقاب و شاهین دید. پرندگان کوچک را در مناطق کم ارتفاع تر جاده می شود دید و شیرهای کوهی و خرس های سیاه را می شود دید که از جاده عبور می کنند. زندگی گیاهی نزدیک به جاده اغلب شامل گونه های بلندتر درخت مخروطی، به ویژه گونه های غربی کاج هستند.جاده تریل ریج 5

پاییز با تغییر رنگ برگ ها، درختان صحنه بی نظیری از خود به نمایش می گذارند که انواع رنگ زرد، نارنجی و قرمز را کنار بزرگراه دارد. گل های وحشی از جمله کلمباین و گل برسی هندی هم به زیبایی اطراف می افزایند.ما میتوانیم شما را در گرفتن و  اخذ ویزای آمریکا و سفر به این کشور همراهی کنیم.

تهدیدها و خطرات جاده تریل ریج

پارک ملی کوهستان راکی و جاده تریل ریج برخلاف شکوه، خطرات بسیاری برای توریست های کم حواس دارند. ارتفاع زیاد آن به سازگاری بدن با هوای رقیق نیاز دارد که بدون آن ممکن است بیماری ناشی از ارتفاع همراه بیاورد که همیشه مانع رانندگی در چنین جاده ای خواهد شد. هوای ناپایدار ممکن است ظرف آنی از هوای مطبوع به هوای ناخوشایند تبدیل شود. نباید به حیوانات غذا داد زیرا ممکن است بسیار پرخاشگر یا صمیمی شوند و خود یا مسافران را به خطر بیندازند. مسافران فقط باید از بطری آب آشامیدنی بنوشند زیرا آب نهرها ممکن است حاوی آلاینده یا باکتری باشد.

مناطق برفگیر مستعد بهمن هم هست به خصوص حوالی فصل بسته شدن جاده که باید مراقب بود. از آن سو باید مراقب بود که روی مراتع قدم زد زیرا احیای آن دهه ها طول می کشد. از آن سو کسانی که از مسیر اصلی خارج می شوند باید فقط در مسیرهای مشخص شده گام بردارند. توریست ها باید هرچه با خود می آورند را با خود ببرند و نباید از گل ها و گیاهان به عنوان سوخت برای آتش روشن کردن استفاده کنند. هر کدام از این رهنمودها برای محافظت از پارک ضروری هستند زیرا هدف پیدایش این پارک زیبا و سالم نگه داشتن آن برای بازدیدکنندگان و حیات وحش بومی آن هاست.

دسترسی به جاده تریل ریج

جاده تریل ریج به عنوان مسیر تابستانی دیدنی طرفداران فراوان دارد که از پارک ملی کوهستان راکی می گذرد و خود پارک در کل سال باز است. توریست هایی که از فعالیت های فضای باز در پارک لذت می برند از این جاده برای رسیدن به اردوگاه های متعدد و مسیرهای منطقه استفاده می کنند. توریست هایی که بخواهند رانندگی در این جاده را تجربه کنند می توانند در فرودگاه بین المللی دنور (Denver) خودرو کرایه کنند یا سوار اتوبوس شاتل پارک شوند که به پارک استس (Estes Park) کلورادو می رود؛ شهری که مقر پارک ملی کوهستان راکی است. استفاده از قطار آمتراک (Amtrak) هم گزینه دیگری است زیرا نزدیکی دنور توقف دارد و همچنین می توان از خودروهای کرایه ای استفاده کرد.جاده تریل ریج 3

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :
worldatlas

دسته بندی :آمریکا

نظرات