تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

بنای یادبود ملی پل رنگین کمان | بلندترین پل طبیعی دنیا

۲۹ تیر ۱۳۹۶
بنای یادبود ملی پل رنگین کمان | بلندترین پل طبیعی دنیا

بنای یادبود ملی پل رنگین کمان (Rainbow Bridge)

این مکان از سال ۱۹۱۰ تا به امروز به عنوان بنای یادبود اعلام گردیده و از آن محافظت شده است. این بنا که بلندترین پل طبیعی دنیا است به راحتی در دسترس مسافران مشتاق می باشد. شما میتوانید با مطالعه این مقاله اطلاعاتی را در خصوص جاذبه های بنای یادبود ملی پل رنگین کمان کسب کنید.


معرفی بنای یادبود ملی پل رنگین کمان

بنای یادبود ملی پل رنگین کمان یک پل طبیعی با طول ۲۳۴ فوت است. این پل در جنوب Utah، در ایالات متحده واقع گردیده است و توسط خدمات پارک ملی به عنوان بخشی از منطقه تفریحی ملی Glen Canyon اداره می شود. به عنوان بلندترین پل طبیعی دنیا شناخته می شود. دو مورد از دیگر جاذبه های طبیعی نزدیک به آن، Landscape Arch و Kolob Archبا وجود آنکه دهانه بسیار طولانی تری از Rainbow Bridge دارند اما به جای پل به عنوان طاق در نظر گرفته می شوند.بنای یادبود ملی پل رنگین کمان 2

این جاذبه های مشهور جهان یکی از مراکز گردشگری دورافتاده هستند. اما پس از ساخت سد Glen Canyon دریاچه Powell ایجاد شد و مسیرهای بیشتری به وجود آمدند که هزاران بازدیدکننده را به سمت Rainbow Bridge هدایت می کنند. آب و هوای اطراف منطقه بسته به فصل تغییر می کند، تابستان ها نسبتاً گرم با اندکی ابر هستند. در زمستان ها دمای هوا در شب به زیر صفر می رسد. و در بهار بادهای شدیدی می وزد. در نهایت پاییز در این نواحی خفیف بوده و همراه با بارش های شدیدی که ممکن است منجر به جاری شدن سیل شوند.در صورت گرفتن وقت سفارت آمریکا میتوانید سفری لذت بخش را به این بنا فراهم سازید.بنای یادبود ملی پل رنگین کمان 3

گردشگری بنای یادبود ملی پل رنگین کمان

سالانه نزدیک به ۹۰۰۰۰ نفر از بنای یادبود ملی Rainbow Bridge دیدن می کنند. در میان تمامی طاق های طبیعی جهان، این پل به دلیل ایجاد دریاچه Powell پس از زدن سد Glen Canyon و بسیاری از مسیرهایی که پس از آن ایجاد شده، به عنوان در دسترس ترین پل جهان در نظر گرفته می شود.

جاذبه های بنای یادبود ملی پل رنگین کمان

جدا از مناظر منحصر به فرد اطراف بنای یادبود ملی Rainbow Bridge، چندین مرکز تفریحی در اطراف آن وجود دارند از جمله منطقه تفریحی ملی Glen Canyon. این پل در سال ۱۹۱۰ به عنوان یک بنای یادبودی ملی اعلام شد و از آن زمان مورد حفاظت قرار گرفته شده و انجام بسیاری از فعالیت ها بر روی پل ممنوع می باشد. از جمله راه رفتن بر روی آن و یا در زیر آن، شنا کردن، ماهیگیری، و شکار کردن.شما میتوانید با اخذ ویزای آمریکا از زیبایی های این بنا نهایت لذت را ببرید.بنای یادبود ملی پل رنگین کمان 6

افراد ماجراجویی که از این محل دیدن می کنند می توانند از پیاده روی و یا اسب سواری بر روی مسیر کوه Navajo لذت ببرند. گفته می شود که پیاده روی در این مسیر دو روز زمان می برد و افرادی که به اندازه کافی زمان در اختیار ندارند، می توانند به جای آن اطراف دریاچه Powell را طی یک تور ۷ ساعته با قایق طی کنند. یکی دیگر از جاذبه های کلیدی قرار گرفته در نزدیکی Rainbow Bridge، Grand Staircase است که مردم می توانند در آن به پیاده روی، کمپ زنی، دوچرخه سواری در کوهستان و یا ماشین سواری بپردازند.

همچنین یکی از مکان های دیدنی منطقه، پارک Monument Valley Navajo Tribal است که در آن می توان از تورهای هیجان انگیز در جیپ لذت ببرید و سازه های شنی بسیار زیبایی را هم مشاهده خواهید کرد. Kanab یک شهر کوچک و منحصر به فرد است که در نزدیکی Rainbow Bridge قرار گرفته است. این شهر زیبایی و خاص بودن غرب وحشی کلاسیک را دارد، و منظره آن با چشم اندازی از صخره های «Navajo Sandstone» کامل می شود.

زیستگاه بنای یادبود ملی پل رنگین کمان

مکانی که پل در آن واقع گردیده محل زندگی بیش از ۸۵۰ گونه از گیاهان صحرایی و نزدیک به ۳۰۰ گونه پرنده صحرایی می باشد. بسیاری از این موجودات به تازگی و پس از ساخت سد Glen Canyon به این محل مهاجرت کرده اند. در دریاچه Powell تعداد فراوانی دوزیست، خزنده و گونه هایی از پستانداران نیز یافت می شود از جمله ماهی هایی مانند والی، ماهی خاردار دهان کوچک، آفتاب ماهی، اردک ماهی شمالی، و ماهی های آفتابی.

قوانین و مقررات بنای یادبود ملی پل رنگین کمان

تنها خطر بزرگ مرتبط با Rainbow Bridge از سوی مسافرانی است که در زمان بازدید از این محل مسئولانه رفتار نمی کنند. Rainbow Bridge یک شگفتی طبیعی است که مردم Navajo به شدت به آن احترام می گذارند و گردشگران نیز باید به این صورت با آن رفتار کنند. افرادی که به دنبال پیاده روی و یا اسب سواری بر روی مسیر کوه Navajo هستند باید مجوز لازم را دریافت کرده و از آن ها خواسته می شود تا قوانین و مقررات منطقه را رعایت کنند.بنای یادبود ملی پل رنگین کمان 8

شکار بر روی مسیرها ممنوع می باشد و برای حیوانات منطقه نباید مزاحمتی ایجاد شود. امکان استفاده از هیچ سرویسی بر روی پل وجود ندارد، بنابراین بهتر است پیش از حرکت اگر هرگونه نگرانی و یا سوالی در رابطه با سفر به این محل شگفت انگیز دارید با رنجرهای پارک صحبت کنید.

بنای یادبود ملی پل رنگین کمان 9

 

دسترسی به بنای یادبود ملی پل رنگین کمان

قایق ها از یک مسیر دو ساعته و یک طرفه مهمانان را به فاصله دو مایلی پل رسانده و افرادی که تمایل دارند پیاده روی و یا اسب سواری کنند می توانند این کار را بر روی مسیرهای واقع بر روی قسمت جنوبی دریاچه انجام دهند.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

دسته بندی :آمریکا

نظرات