تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

ساعات و روزهای کاری سفارت ژاپن در تهران چگونه است

همان طور که پیش‌تر در مطلب معرفی سفارت ژاپن در تهران و نکات دریافت ویزای توریستی به این موضوع پرداختیم، سفارت ژاپن در تهران در روزهای ۱ ژانویه، ۲ ژانویه، ۳ ژانویه، ۱۱ فوریه، ۲۰ مارچ، ۲۱ مارچ، ۲۴ مارچ، ۱ آپریل، ۲ آپریل، ۳ آپریل، ۲۱ آپریل، ۲۷ می، ۵ جون، ۶ جون، ۲۰ آگوست، ۹ سپتامبر، ۱۰ سپتامبر، ۲۷ اکتبر، ۲۹ دسامبر، ۳۰ دسامبر و ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹ تعطیل است.
سفارت ژاپن در تهران به استثنای روزهای جمعه و شنبه و تعطیلات رسمی ذکر‌شده از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ و ۱۲:۴۵ تا ۱۷ به متقاضیان دریافت ویزا خدمات می‌دهد. بر همین اساس متقاضیان ایرانی این امکان را دارند تا بدون نیاز به تعیین وقت سفارت برای انجام اموری هم‌چون ثبت درخواست ویزا و یا دریافت راهنمایی از روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه بین ساعت‌های ۸:۳۰ تا ۱۰:۳۰ به بخش کنسولی سفارت ژاپن مراجعه نموده و بین روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۱۳ تا ۱۵ از خدمات پاسخ‌گویی تلفنی کنسولگری این کشور استفاده نمایند.
در عین حال، متقاضیان می‌توانند در صورت آماده شدن جواب درخواست ویزا طی روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۶ جهت اخذ نتیجه ویزای ژاپن به محل سفارت مراجعه نمایند.
عموما طی ۷ تا ۱۰ روز کاری به درخواست‌های ویزای ژاپن در سفارت رسیدگی شده و در صورت موافقت با درخواست ویزا ضمانت‌نامه مالی از وی دریافت می‌شود. اما در برخی موارد این امکان وجود دارد که به دلایل مختلفی نظیر بررسی بیشتر، نوع ویزای درخواستی، نیاز به ارائه مدارک اضافه، انجام مصاحبه و موارد این چنینی، زمان بررسی پرونده از چند هفته تا چندماه طول بکشد.
 بر همین اساس بهتر است پیش از حضور در محل سفارت برای دریافت جواب ویزا، طی روزهای کاری کنسولگری با شماره ۲۲۶۶۰۷۱۰ تماس گرفته و از خدمات تلفنی این مرکز استفاده نمایید.

[yasr_overall_rating size="medium"]
[yasr_visitor_votes size="medium"]