تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

هزینه یک سال تحصیل در کانادا چقدر است

سیستم آموزشی کانادا شرایطی را فراهم آورده که توجه بسیاری از پژوهشگران و علاقه‌مندان به کسب علم را به خود جلب کرده است. علاوه‌براین، امکانات رفاهی و شرایط زندگی در کانادا، نام این کشور را در سکوهای نخست جهانی قرار داده و قلم نقش‌آفرین آفرینش این سرزمین را به زیباترین کشور جهان بدل کرده است؛ پس بی‌راه نیست، بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، این کشور را مقصد خود برمی‌گزینند. نکته حائض اهمیت در گزینش کانادا، هزینه‌های زندگی است که در ادامه به تفضیل به آن می‌پردازیم.
در میان کشورهای انگلیسی زبان هزینه‌های زندگی در کانادا به نسبت ارزان‌تر از استرالیا، انگلیس و امریکا است. برآورد سایت آمار این کشور برای یک‌سال زندگی در کانادا حداقل ۱۲۰۰۰ دلار کانادا است. البته این مبلغ برای زندگی دانشجویی تخمین زده می‌شود. به‌عبارت دیگر، یک دانشجو که در کانادا اشتغال به تحصیل دارد، ماهانه ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار کانادا هزینه زندگی دارد.
در کنار هزینه‌های زندگی، شهریه دانشگاه یا کالج نیز مطرح است. شهریه‌های مراکز آموزشی بر اساس نوع رشته متفاوت است. علاوه بر آن، دانشگاه‌های سراسر کانادا نیز شهریه‌های متفاوتی برای یک رشته مشخص در نظر گرفته‌اند. اما با وجود همه این‌ها، به‌طور کلی می‌توان گفت، شهریه دانشگاه‌ها در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد سالانه از ۱۴هزار تا ۱۷هزار دلار کانادا برآورد می‌شود. شهریه کالج‌های کانادا نیز سالانه از ۷هزار دلار شروع می‌شود و بسته به رشته تا ۲۰هزار دلار نیز می‌رسد.
افزون‌بر شهریه مراکز آموزشی و هزینه‌های زندگی که باید در هنگام اقدام در حساب متقاضی موجود باشد، بیشتر مراکز آموزشی مبلغی تحت عنوان اپلیکیشن فی application fee برای بررسی مدارک دانشجو در مرحله پذیرش دریافت می‌کنند.
یکی از شروط برخی دانشگاه‌ها یا کالج‌ها، دریافت شهریه یکساله در هنگام ثبت‌نام است؛ بنابراین متقاضی باید آمادگی پرداخت این مبلغ را در هنگام اقدام داشته باشد. برای اقناعِ آفیسر ویزا، گواهی تمکن مالی یکساله باید در کنار دیگر مدارک ارائه شود. همان‌طور که گفتیم، این مبلغ از سال ۲۰۱۷ حدود سه‌هزار دلار کانادا اعلام شده است که در هنگام درخواست برای ویزا، باید در حساب جاری متقاضی موجود باشد.
تحصیل در مدارس کانادا نیز مورد توجه بسیاری از خانواده قرار می‌گیرد؛ این مبلغ برای مدارس دولتی ۱۳هزار تا ۱۵ دلار کانادا ذکر شده و برای مدارس خصوصی ۸هزار تا ۳۰هزار دلار کانادا برآورد می‌شود. شهریه مدارس شبانه‌روزی نیز از ۳۰هزار دلار کانادا به بالا است. لازم به ذکر است که هزینه درخواست ویزای کانادا ۴۲۰ دلار است.

[yasr_overall_rating size="medium"]
[yasr_visitor_votes size="medium"]