تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

هزینه تحصیل در ایالت کبک چقدر است

یکی از شهرهای مهاجرپذیر کانادا، شهر مونترآل است که مرکز ایالت کبک برشمرده می‌شود. این شهر بزرگ ایرانیان بسیاری را در دل خود جای داده است و مورد توجه بسیاری از متقاضیان ایرانی نیز قرار گرفته است. کبک در شرق کانادا واقع شده است و بزرگترین استان این کشور به شمار می‌رود. برخلاف دیگر ایالت‌های کانادا، زبان رسمی در ایالت کبک زبان فرانسوی است؛ بنابراین بسیاری از مراکز تحصیلی در این کشور به زبان فرانسوی تدریس می‌شود و از شروط دریافت پذیرش آن‌ها دانش این زبان است.
حال به بررسی دقیق هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویی در این ایالت می‌پردازیم. دانشجویان خارجی که موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از موسسات آموزشی کبک شده‌اند و دارای مجوز تحصیلی هستند، در هنگام دریافت مدرک تحصیلی در کبک، باید هزینه‌های مشخصی که مختص دانشجویان خارجی است پرداخت کنند.
هزینه‌های تحصیل در دانشگاه
دانشجویان بین‌المللی موظف به پرداخت هزینه‌های تعیین شده توسط وزارت آموزش عالی (MEES) هستند که شامل شهریه، بیمه درمانی و … می‌شود. با توجه به مدت زمان دوره تحصیل و تعداد واحدهای مربوط به این درس، که بسته به رشته متفاوت است، هزینه‌های دیگری مربوط به پروسه پذیرش، ثبت‌نام، وسایل و تجهیزات آموزشیِ ارائه شده توسط دانشگاه و … باید پرداخت شود. طبق اعلامیه سال ۲۰۱۷ از سوی اداره آمار کانادا، این هزینه حدود  ۲۲۹۳ دلار کانادا برآورد می‌شود. علاوه‌بر این هزینه که برای تمامی دانشجویان ثابت است (خواه خارجی، خواه بومی) هزینه تکمیلی برای دانشجویان خارجی نیز وجود دارد که این مبلغ از ۱۰۷۳۱ دلار تا ۱۳۸۶۴ دلار کانادا نوسان دارد.
هزینههای تحصیل در کالج
براساس اعلامیه‌ای که سال ۲۰۱۷ منتشر شد و تا کنون نیز اعمال می‌شود، هزینه تحصیل در یک دوره تمام‌وقت آکادمیک در کالج‌های عمومی از ۵۶۸۲ دلار تا ۸۸۰۸ دلار کانادا برآورد شد. علاوه‌بر این مبلغ، هزینه‌های مربوط به پذیرش، ثبت‌نام، بیمه درمانی و … نیز همانند تحصیل در دانشگاه‌های کبک بر عهده دانشجو خواهد بود.
هزینه‌های زندگی در کبک کانادا
 هزینه‌های زندگی در هر نقطه‌ای از جهان بستگی کامل به ذائقه افراد دارد اما با توجه بر معیار زندگی دانشجویی، برآورد هزینه‌هایی که اداره آمار کانادا منتشر کرده است، ماهانه حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار است. هزینه حمل‌ونقل داخل شهر با اتوبوس و مترو حدود ۴۵ دلار کانادا، استفاده از تاکسی حدود ۱۰۰ دلار کانادا و هزینه خوردوخوراک، صرفه نظر از هزینه رستوران حدود ۳۰۰ دلار کانادا در ایالت کبک هزینه در بر دارد.

[yasr_overall_rating size="medium"]
[yasr_visitor_votes size="medium"]