تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

قوانین کار دانشجویی در کانادا چگونه است

Best Answer

شهریه دانشگاه، هزینه خوابگاه یا اقامتگاه و … هر دانشجویی را به سمت کار نیمه‌وقت سوق می‌دهد. با توجه به هزینه‌های زندگی در کشور کانادا، اکثر متقاضیان تحصیل در این کشور از لحظه پذیرش به فکر یافتن کار نیمه‌وقت هستند. هر دانشجویی که در دوره‌های آموزشی کانادا شرکت کند، اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته را با همان ویزای تحصیلی دارد.
مهمترین شرط کار در کانادا در حین تحصیل، داشتن پذیرش به‌صورت تمام‌وقت از دانشگاه‌ها یا دیگر مراکز آموزشی این کشور است که در نتیجه آن مجوز تحصیلی دریافت کرده باشد. در این صورت، دانشجو می‌تواند شغل پاره‌وقت داشته باشد. البته باید توجه داشت در صورتی متقاضی دانشجو محسوب می‌شود که به‌صورت حضوری و تمام‌وقت در این مراکز مشغول به تحصیل باشد.

همان‌طور که در تمامی شهرهای جهان مرسوم است، میزان درآمد در کانادا نیز بسته به شهرها و ایالت‌های مختلف، متنوع است. برای مثال، حقوق یک‌ساعت کار در آلبرتا ۱۳ دلار کانادا است و در ایالت سسکچوان برای هر ساعت کار مبلغ $۱۰٫۹۶ درنظر گرفته شده است. در جدول زیر به تفکیک استان‌ها حداقل حقوق دریافتی به ازای هرساعت کار مشخص شده است.

نام استانحقوق به ازای یک ساعت کار
آلبرتا$۱۳٫۶۰
بریتیش کلمبیا$۱۲٫۶۵
منیتوبا$۱۱٫۱۵
نیوبرانزویک$۱۱٫۲۵
نیوفاندلند و لابرادور$۱۱٫۱۵
نواسکوشیا$۱۱٫۰۰
اونتاریو$۱۴٫۰۰
جزیره پرنس ادوارد$۱۱٫۵۵
کبک$۱۲٫۰۰
سسکچوان$۱۰٫۹۶

تجربه کار دانشجویی برای یافتن شغل در دوران پس از تحصیل تاثیرگذار است؛ چراکه دانشجو در حین آموختن تخصص مورد نظر، تجربه کافی در زمینه کار کردن در کانادا را نیز کسب می‌کند و خود را برای بازار کار کانادا در دوران پس از تحصیل آماده می‌کند. با داشتن این تجربه می‌توانید نظر کارفرماها را نیز به خود جلب کنید. یکی دیگر از نکات مورد توجهِ کارفرما، داشتن دانش زبان‌انگلیسی است. با افزودن بر دانش زبان خود راه‌های دریافت پذیرش و ویزا، ارتباطات و کار تمام‌وقت در آینده را تسهیل خواهید کرد.
لازم است بدانید، متقاضیان کار در کانادا به‌طور کلی نیاز به داشتن سین نامبر (Social Insurance Number) کانادا یا همان شماره تامین اجتماعی کشور کانادا است. پس از ورود به خاکاین کشور و آغاز دوران تحصیل، متقاضی با ارائه مسندات مبنی بر دانشجو بودنش، باید برای دریافت این کد اقدام کند. توجه داشته باشید که شماره سین نامبر افراد مقیم با دانشجویان یا افرادی که با ویزای کار به کانادا آمده‌اند متفاوت است و کارفرما پس از رویت سین نامبر به ساعات مجاز و نوع ویزا پی می‌برد.

[yasr_overall_rating size="medium"]
[yasr_visitor_votes size="medium"]