تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

آیا می‌توان بدون مدرک زبان (آیلتس) در کانادا تحصیل کرد

هرساله قوانین پذیرش تحصیلی و ویزا دچار تغییر و به‌روز رسانی می‌گردد و بالطبع برخی راه‌‎های آسان برای اعزام دانشجو نیز دچار تغییراتی می‌شوند. چگونگی مراحل دریافت پذیرش تحصیلی نیز از این طریقه دور نمانده و هرساله تغییراتی در روند پذیرش و نحوه اخذ ویزای تحصیلی اتفاق می‌افتد. از سال ۲۰۱۹ برای متقاضی تحصیل در کانادا که توانایی ارائه مدرک معتبری برای زبان انگلیسی ندارد، شرایط آسان‌تری به‌وجود آمده است.
آشنایی با زبان انگلیسی برای زندگی در یک کشور انگلیسی‌زبان از الزامات است؛ چراکه پیش از هر چیز برای ایجاد ارتباط با دیگران در محیط کار یا تحصیل نیاز به یادگیری زبان مطرح می‌شود. اکثر قریب به اتفاق منابع آموزشی نیز به زبان انگلیسی مکتوب شده‌اند. با این حال، بسیاری از مهاجران مقصد کانادا، مدرک معتبر و دانش زبان انگلیسی کافی ندارند. از این‌رو، جهت تسهیل کردن امور پذیرش و ویزا برای این دسته از افراد، با ایجاد دوره زبان انگلیسی، شرط ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۵٫۵ را برچید و در عوض کسب نمره قانع‌کننده از دوره زبان انگلیسی را شرط دریافت پذیرش قرار داده است.
دریافت پذیرش مشروط از دانشگاه‌ها یا کالج‌ها به این معناست که متقاضی پیش از آغاز دوره تخصصی تحصیلی، ملزم به گذراندن دور زبان انگلیسی است. طول این دوره بستگی به میزان آشنایی متقاضی به زبان انگلیسی دارد. در واقع این دانش زبان متقاضی است که طول دوره و در پی آن میزان شهریه را مشخص خواهد کرد. نمره کسب شده از این دوره نقش مجوز ادامه تحصیل را برای متقاضی بازی می‌کند. درصورتی که متقاضی نمره مورد نظر را کسب نکند، این دوره دوباره تکرار می‌شود. برای دریافت ویزای این نوع پذیرش تحصیلی، با استناد بر مشروط بودن پذیرش و الزام برای گذراندن دوره زبان، نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد.
برای دریافت پذیرش افراد زیر ۱۸ سال و تحصیل در مدارس کانادا، الزامی برای ارائه مدرک زبان انگلیسی نیست. به‌عبارت دیگر، نه در مرحله درخواست برای پذیرش و نه در مرحله دریافت ویزا، نیاز و الزامی برای ارائه مدرک زبان انگلیسی وجود ندارد. اما پیشنهاد می‌شود پیش از اقدام برای پذیرش، مراحل مورد نیاز برای آشنایی با زبان انگلیسی طی شود؛ چرا که زبان انگلیسی تنها وسیله برای برقراری ارتباط با همکلاسی‌هاست. علاوه‌بر این، برای درک نکات در مدرسه و یادگیری از طریق کتب آموزشی، تنها از طریق زبان انگلیسی صورت می‌گیرد.

[yasr_overall_rating size="medium"]
[yasr_visitor_votes size="medium"]