تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

آیا برای تحصیل دانش‌آموزی در کانادا به مدرک زبان نیاز است

پرورش استعدادهای فرزندان یکی از دغدغه‌های پدران و مادران است که آن‌ها را به‌سوی تصمیم به دریافت پذیرش تحصیلی برای فرزندانشان سوق می‌هد. سیستم آموزشی بی‌نظیر کانادا در کنار دیگر مزایای تحصیل در این کشور، موجب شده تا اولین انتخاب متقاضیان تحصیل در خارج از کشور باشد. دریافت پذیرش تحصیلی از مدارس کانادا چندان دشوار نیست اما نیازمند توجه به نکاتی‌ست که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.
با اینکه دانش زبان انگلیسی برای تحصیل در خارج از کشور، آن هم به مقصد کشوری انگلیسی زبان از ضروریات است، دریافت پذیرش از مدارس کانادا الزامی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارد. پیشنهاد نیلگام به مخاطبان خود و متقاضیان تحصیل درمدارس کانادا آشنایی به زبان انگلیسی است. علیرغم عدم الزام به ارائه مدرک زبان، دانش زبان انگلیسی به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا راحت‌تر با همکلاسی‌ها ارتباط برقرار کند. فراموش نکنید که تدریس در مدارس به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد و اگر دانش‌آموز متوجه درس‌گفتارها نشود، زمان زیادی را از دست خواهد داد. هرچند در روزهای ابتدایی ورود به کانادا و آغاز سال تحصیلی، کلاس‌های زبان نیز همگام با دروس آموزشی آغاز می‌شود.
همان‌طور که گفتیم برای دریافت پذیرش تحصیلی الزامی به داشتن مدرک زبان نیست اما برای قانع کردن آفیسر ویزا در مرحله بعدی اقدام برای تحصیل در مدارس کانادا، دانش زبان انگلیسی اهمیت پیدا می‌کند. پس اگر تصمیم دارید فرزندانتان را برای تحصیل روانه کشور پهناور کانادا کنید، پیش از هرچیز دیگر آن‌ها را به کلاس زبان بفرستید.
شرایط سنی برای دریافت پذیرش از مدارس کانادا چندان اهمیتی ندارد اما برای افیسر ویزا مهم است؛ به همین دلیل، پیشنهاد ما به والدین دانش‌آموزان این است که برای فرزندان بالای ده‌سال جهت پذیرش و اخذ ویزا اقدام کنند. کم‌تر بودن سن متقاضی منجر به ریجکت ویزا خواهد شد.
نکته قابل توجه دیگر در مقوله اخذ پذیرش تحصیلی از مدارس کانادا، داشتن تمکن مالی کافی است. بسیاری از مدارس کانادا، شهریه یک‌سال تحصیلی را در زمان ثبت‌نام دریافت می‌کنند. علاوه‌بر مخارج مدرسه، ارائه هزینه یکسال زندگی دانش‌آموز و همراهش در حین اقدام برای ویزای تحصیلی از موارد بسیار مهم اخذ ویزای تحصیلی کانادا برشمرده می‌شود.
برای فرزندان زیر ۱۸ سال نیاز است فردی را به عنوان قیم به مدرسه معرفی کنید. این فرد که می‌تواند کانادایی باشد یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد، چه در حضور یکی از والدین و چه بدون حضور آن‌ها در خاک این کشور، مسئولیت دانش‌آموز را بر عهده دارد. برخی از مدارس خصوصی کانادا در یافتن قیم به والدین دانش‌آموزان کمک می‌کنند. در غیر این صورت، همکاران ما در یافتن فردی مسئولیت‌پذیر شما را یاری خواهند کرد.

[yasr_overall_rating size="medium"]
[yasr_visitor_votes size="medium"]