تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

پارک ملی نیتمیلوک تنگه کاترین | منظره ای چشم نواز در استرالیا

۱ مرداد ۱۳۹۶
پارک ملی نیتمیلوک تنگه کاترین | منظره ای چشم نواز در استرالیا

پارک ملی نیتمیلوک و تنگه کاترین ، استرالیا

استرالیا کشوری است که دارای انواع اقلیم های آب و هوایی میباشد ،که باعث به وجود آمدن انواع پارک های ملی و آثار طبیعی از جمله تنگه های منحصر بفردی شده است . یکی از این آثار پارک ملی نیتمیلوک و تنگه کاترین میباشد.در این مقاله شما میتوانید در خصوص پارک ملی نیتمیلوک و تنگه کاترین اطلاعاتی مفید کسب کنید.


خصوصیات پارک ملی نیتمیلوک و تنگه کاترین

پارک ملی نیتمیلوک و تنگه کاترین یکی از نگین های مناطق شمالی استرالیا است. این مجموعه داره ۱۳ چشم نواز با دیوارهای شیب دار که در اثر جریان رود کاترین ایجاد شده است را دارد، جاذبه اصلی پارک است. تنگه ها تا صد متر در فلات سرزمین آرن هم (Arnhem) پایین می رود و ۱۲ کیلومتر امتداد دارد. بعد از آن دوباره به عکس جهت حرکت رود می رسد. این پارک در لبه جنوبی پارک ملی کاکادو (Kakadu) و ۲۴۴ کیلومتری شهر داروین قرار گرفته است.پارک ملی نیتمیلوک 2

برخلاف خاک سنگلاخی و خشک فلات سرزمین آرن هم، جریان دائمی رود کاترین باعث رشد سبزه زارها می شود. رود پاندانوس (Pandanus)، تاکستان های توربندی شده و انجیرهای بومی در کنار رود قرار دارند. طی ماه بارندگی، آب وارد تنگه ها می شود و آبشار از صخره ها سرازیر می شود. طی ماه خشک، سطح آب ممکن است تا ده متر پایین برود و یک سری آبگیر، استخرهای آب طبیعی زیبایی از خود بر جای می گذارند.

پارک ملی نیتمیلوک 3

حیاط وحش پارک ملی نیتمیلوک و تنگه کاترین

حیات وحش این پارک دیدنی است. این پارک جایگاه زیست بیش از ۲۰۶ گونه پرنده، ۴۴ گونه پستاندار بومی مانند خفاش، پاسوم و درازپایان؛ و تعداد زیادی خزنده و کروکدیل آب شیرین است. این حیوانات خجالتی را می توان ابتدای صبح دید و مانند همنوعان آب شور خود زیاد خطرناک نیستند.

پارک ملی نیتمیلوک 4

مالکان پارک ملی نیتمیلوک و تنگه کاترین

طبق قانون حقوق سرزمین های بومیان، زمین پارک ملی نیتمیلوک به صاحب اصلی اش یعنی مردم بومی جاووین (Jawoyn) برگردانده شد و آن ها همین زمین را به دولت کرایه دادند. امروزه مردم جاووین و کمیسیون پارک ها و حیات وحش قلمرو شمالی با همکاری یکدیگر این محوطه حیات وحش با ابهت را اداره می کنند. بازدید کننده ها می توانند از هنر سنگی مردم جاووین در تنگه ماسه سنگی امتداد رود کاترین و در محل های دیگر پارک دیدن کنند. برخی از نقاشی های سنگی، هزاران سال عمر دارند.

عاشقان طبیعت دیدنی ها و کارهای زیادی در پارک می یابند. فعالیت های تفریحی از شنا در آب های خنک و چادر زدن در امتداد رود تا ماهیگیری و پیاده روی در مسیرها متغیر است.

مسیرهای پیاده روی پارک ملی نیتمیلوک در تنگه کاترین

مسیرهای پیاده روی از مرکز راهنمایی مسافران شروع می شود و برای همه نوع توانایی موجود است. مسیرهای ۴٫۵ کیلومتری تا بالای مسیر پنج روزه جاتبولا (Jatbula) هستند که یک مسیر فصلی از مرکز راهنمایی مسافران در نیتمیلوک تا للیین (Leliyn) (آبشار ادیث Edith) است. مسیر جاتبولا ۵۸ کیلومتر طول دارد و دیدنی های آن از زمین های هموار سرسبز و آبشار تا تنگه های سنگی و جنگل های استوایی در تغییر است. در امتداد راه دنبال هنر سنگی جاووین در آمفی تئاتر بگردید. وقتی به للیین رسیدید، در انتهای غربی پارک می توانید استراحت کنید. از پای آبشار هم یک مسیر دو کیلومتری شما را به یک مکان با منظره ای عالی هدایت می کند.پارک ملی نیتمیلوک6

مسیر پرطرفدار دیگر و جایگاه پروانه های رنگارنگ هم مسیر تنگه پروانه ها (Butterfly Gorge Walk) است که مسیر پیاده روی چهار ساعته تا لبه دره در تنگه کاترین است. مسیر ویندولف (Windolf) در امتداد پیچ و خم رود کاترین امتداد دارد و تا مناظر دیدنی پات (Pat) ادامه پیدا می کند. آن جا مسافران می توانند از نمای جهان بین تنگه لذت ببرند. مسیر را دنبال کنید تا به Southern Rockhole برسید. بعد از باران، ابشاری به وجود می آید که روی صخره ها می ریزد.

تورها ی پارک ملی نیتمیلوک و تنگه کاترین

راهنماهای بومی، تورهای عالی دارند که شما را با اکولوژی پارک و مکان های اقامتی متعدد بومیان آن آشنا می کنند. برای پی بردن به اندازه واقعی دره ها، یک تور قایقی در تنگه رزرو کنید. تورها از سفر دو ساعته تا نیم روزه متغیر هستند. کایاک اجاره ای هم هست که در امتداد رود کاترین تجربه عالی پارو زنی برایتان مهیا می کند. اگر مسافران هم بخواهند به دیدن پرندگان بروند، می توانند توری برای گردش با هلیکوپتر انتخاب کنند.پارک ملی نیتمیلوک 8

نکته ها و تاکتیک ها

نکته ها و تاکتیک های زیر به شما کمک می کنند موقع دیدار از این پارک، نهایت بهره را ببرید:

• آفتاب استرالیا گاهی شدید است. وقتی به حیات وحش سفر می کنید، کرم ضد آفتاب بزنید و کلاه بر سر بگذارید. همچنین اگر پیاده روی می کنید موقع گرمای شدید روز دنبال سایبان باشید و برای محافظت از چشمانتان از عینک آفتابی استفاده کنید.

• بابت هر نفر دست کم سه لیتر آب نوشیدنی همراه داشته باشید. کفش مخصوص پیاده روی بپوشید و نقشه توپوگرافی یا جی پی اس همراه داشته باشید.

• اگر می خواهید پرندگان و حیات وحش را از نزدیک تر ببینید همراهتان دوربین بیاورید.

• اگر آماده پیاده روی طولانی می شوید، حتما کمک های اولیه همراه داشته باشید، در مسیرهای ثبت شده حرکت کنید و به خانواده و دوستان، زمان تقریبی بازگشتتان را خبر دهید.

• بهترین ماه ها برای دیدار از پارک از ماه می تا سپتامبر است که هوا خنک تر و خشک تر است. فصل بارش ممکن است در حاشیه رود با سیل همراه باشد و فعالیت های تفریحی محدود می شود. به علاوه، مسیرهای دسترسی ممکن است طی زمان سیلاب، مدتی بسته شود.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت استرالیا،اخذ ویزای استرالیا و در نهایت اقامت در استرالیا با تور استرالیا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع

planetware

دسته بندی :استرالیا

نظرات