تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

موزه لئوپلد | تماشای شاهکارهای هنری در وین

۳۰ تیر ۱۳۹۶
موزه لئوپلد | تماشای شاهکارهای هنری در وین

موزه لئوپلد وین

ویَن پایتخت کشور اتریش و بزرگترین شهر این کشور به حساب می آید.این شهر دارای انواع جاذبه های مختلفی میباشد. موزه لئوپلد وین یکی از این جاذبه ها است که شامل بیش از ۵۰۰۰ آثار هنری برگزیده میشود.شما با مطالعه این مقاله اطلاعاتی مفید در خصوص موزه لئوپلد وین کسب خواهید کرد.


شاهکارهای هنری در موزه لئوپلد

به سختی می توان موزه ای را یافت که از نظر برانگیختن شورو شوق برای تماشای آثارهنری، با موزه لئوپلد وین برابری کند. درطول چندین دهه، چشم پزشک، رودولف لئوپلد، به خرید و نگه دارای بیش از ۵۰۰۰ آثار هنری برگزیده پرداخت. این موزه که شامل شاهکارهایی از گوستاو کلیمت، بزرگترین مجموعه آثار اگون شیله و آثار کلیدی اسکار کوکوشکا می باشد، بینشی فوق العاده را از هنر قرن بیستم به مخاطبان ارائه می دهد.شما میتوانی با انتخاب تور  تور اتریش از آثار منحصر بفرد این موزه بازدید به عمل بیاورید.

بزرگترین مجموعه آثار اگون شیله در موزه لئوپلد

موزه ی لئوپلد در وین، مالک بزرگترین مجموعه از آثار اگون شیله (۱۸۹۰-۱۹۱۸) است. “کاردینال و راهبه”، “غروب آفتاب”، “پرتره ی شخصی با فانوس های چینی”، “شهر مرده”، “زن خمیده” و “جزیره” نمونه هایی از آنهاست. می توان گفت از تمام دوره های حرفه ای او، حداقل یک اثر موجود است.رودولف لئوپلد3

گوستاو کلیمت

موزه ی لئوپلد همچنین چند اثر کلیدی از گوستاو کلیمت دارد؛ ازجمله “مرگ و زندگی”، “Attersee ” و “تالاب خاموش”.گوستاو کلیمت از جمله کسانی بود که گروه انشعابی Secession وین را در سال ۱۸۹۷ بنیان گذاری کرد و به عنوان اولین رییس آن شروع به فعالیت نمود. او همچنین نقشی اساسی را در ارتقای مکتب هنری آرنوو (هنر نوین قرن نوزده و اوایل بیست) ایفا کرد. استفاده ی فراوان او از خط وخطوط به عنوان ابزاری پرمعنی و ترکیب آنها باهم، پیشرفتی نوین بود که تاثیری شگرف بر نقاشان نسل بعد ازجمله اگون شیله و اسکار کوکوشکا گذاشت.رودولف لئوپلد 4

آثار وین ۱۹۹۰ در موزه لئوپلد

درکنار وجود آثار اکسپرسیونیم اگون شیله، موزه ی لئوپلد به موزه ی هنر آرنوو اتریشی هم معروف است. هیچ موزه ی دیگری به اندازه ی موزه ی لئوپلد چنین دستاوردهای استثنایی از سنت منحصربه فرد اتریشی را دارا نمی باشد. برترین نمونه های هنر اتریشی این قرن با ترکیب نقاشی، هنر گرافیک و مجسمه سازی تصویری از این دوره ی مهم را در اختیار مردم قرار میدهد. این مضامین که توسط هنرمندانی چون کولو موزر و جوزف هافمن طراحی و وینر ورکشتات ساخته شده اند، شواهدی دال بر این شکوه بی انتهای هنر اتریشی قرن ۱۹و۲۰ به شمار می روند.با گرفتن وقت سفارت اتریش و در نهایت سفر به این کشور میتوانید از زیبایی های این موزه دیدن کنید.

نمایش “اتریش ۱۹۹۰” در موزه ی لئوپلد به صورت مجموعه ای مهیج از گالری های موضوعی و زمانبندی شده تنظیم گردیده است. منحصربه فرد بودن آن به گونه ایست که هیچ موزه ی دیگری توان ساخت آن را ندارد و دید وسیعی از Secession و هنر آرنوو تا اکسپرسیونیسم را ارائه می دهد. همچنین در آن آثاری از گوستاو کلیمت، کولو موزر، جوزف هافمن، آدولف لوس، ریچارد گرستل، اگون شیله و اسکار کوکوشکا به نمایش درآمده است. ذکر متونی از زیگموند فروید و سایر نویسندگان نیز به روشن تر کردن موضوع کمک کرده اند.

مکعب سفید در موزه منطقه ای وین

در سال ۲۰۰۱، یک ساختمان موزه جدید در این مجموعه ساخته شد که آن را موزه لئوپلد نام گذاری کردند. واقع در موزه ی منطقه ای وین، یک مرکز تفریحی فرهنگی در قالب مکعبی سفیدرنگ به ارتفاع ۲۴متر در مجموعه ای از ساختمان ها و حیاط ها (که زمانی اصطبل سلطنتی بودند) ساخته شد. شرکت معماری Ortner & Ortner با همکاری رودولف لئوپلد، موفق به برپا کردن این مجموعه سنگی و یکپارچه شدند. این مکعب دارای پنجره های بزرگی است که با خلق محیطی نورانی، خلوص کلاسیک را از خود تراوش می کند.

اتاق میانی ۱۹متری آن با سقف شیشه ای در زمره ی تاثیرگذارترین دکوراسیون های موزه های معاصر قرار می گیرد. پنچره های پانوراما در طبقه ی چهارم، چشم اندازی فوق العاده از هافبورگ و پشت بام های این شهر تاریخی دارد.

رودولف لئوپلد، گردآورنده ی آثار هنری در موزه لئوپلد

رودولف لئوپلد (۱۹۲۵-۲۰۱۰)، موسس موزه لئوپلد وین بود. داستان شروع ساخت موزه خود می تواند به یک فیلم هالیوودی تبدیل شود. رودولف لئوپلد در دهه ی ۱۹۵۰ زمانیکه یک دانش آموز بود، شروع به جمع آوری آثار هنری کرد. او با داشتن حس هنردوستی و سماجت پس از چند دهه موفق به گردآوری مهم ترین کلکسیون شخصی هنرمندان اتریشی قرن نوزدهم و بیستم شد.

حتی اولین اثری که او بدست آورد نیز یک شاهکار هنری بود (“معتکفان” اثر اگون شیله). به علاوه یک اثر از شوله که پرتره ی خود را درکنار گوستاو کلیمت کشیده بود، از آرتور ستمر در لندن در سال ۱۹۵۳ خریداری کرد. ارزش این نقاشی در آن زمان با یک اتومبیل فلوکس برابری می کرد. مادر لئوپلد ماشین را به عنوان جایزه ی فارغ التحصیلی او در رشته ی پزشکی قول داده بود. اما رودولف تصمیم گرفت که اثر شیله را بخرد و شروع به جمع آوری آثار کند.

کافه لئوپلد

کافه لئوپلد یک مکان عالی برای ملاقات های جمعی در روز و پاتوقی برای شب زنده داران است. همچنین امکان استراحت و آرمیدن را برای هنردوستان خسته فراهم می کند. برای کسانی که به دنبال خوراکی های مخصوص اتریشی مثل اشترودل سیب یا یک فنجان قهوه ی وین هستند، مکانی مناسب است. به علاوه تراس آفتاب گیر کافه، فضایی منحصر به فرد دارد که نباید آن را از دست داد.

سرویس برای مهمانان در موزه لئوپلد

در میان کالاهای گوناگون قابل فروش در مرکز خرید موزه، کلکسیونی از آثار کلیدی لئوپلد وجود دارد که دربرنامه های بین المللی رونق بیشتری می گیرد. همه ی بازدیدکنندگان دراینجا به دنبال یافتن چیزی زیبا و خلاقانه هستند تا با خود به خانه ببرند.رودولف لئوپلد 9

یک تالار کنفرانس برای مطالعه و فیلم دیدن وجود دارد و اتاق های بالایی و پایینی آن مختص رویدادهای ویژه است. یک استودیوی گرم و صمیمی نیز وجود دارد که برنامه های مختلفی را ارائه می کند و هر یکشنبه با میزبانی از کودکان، برنامه های مهیجی برای کودکان بین ۵ تا ۱۲ سال اجرا میکند. تور، کنسرت، مطالعه و دیگر برنامه های فرهنگی، موزه ی لئوپلد را به مرکزی فعال درزمینه ی ارتباطات تبدیل کرده است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت اتریش،اخذ ویزای اتریش و در نهایت اقامت در اتریش با تور اتریش پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

museumsinvienna.org

دسته بندی :اتریش

نظرات