تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

سرزمین های سن لورنس کانادا | منطقه ای زیبا در جنوب کانادا

۱۵ مرداد ۱۳۹۶
سرزمین های سن لورنس کانادا | منطقه ای زیبا در جنوب کانادا

سرزمین های سن لورنس (Saint Lawrence)، کانادا

بخش اعظم مهم ترین صنعت اونتاریو و کل کانادا را این پهنه که اثر آب شدن یخچال ها شکل گرفته، تشکیل می دهد.شما میتوانید با مطالعه این مطلب اطلاعاتی را در خصوص سرزمین های سن لورنس کانادا کسب کنید.

[aparat id=”s8B0H”]


آشنایی با سرزمین های سن لورنس کانادا

سرزمین های سن لورنس کانادا ، منطقه ای کاسه ای شکل در ایالت اونتاریو است. طی دوران یخبندان، صفحه ای یخی، این منطقه را به سمت پایین هل داد و خاک در زمین های عمیق تر جای گرفت. بعد از آب شدن این صفحه یخی، این منطقه شکل یک دریاچه را به خود گرفت و خط نشست عمیقی در آن پدیدار شد که آب را به سمت کمربند اقیانوسی هدایت کرد. این محل در جنوب کانادا قرار دارد و از سرزمین های کم ارتفاع دریاچه بزرگ تا رود سن لورنس به مساحت ۴۶ هزار کیلومتر مربع امتداد دارد.

این سپر کانادایی، دورتادور منطقه را فراگرفته است و شبه جزیره اونتاریوی جنوبی را تشکیل می دهد. این منطقه، کوچک است اما بابت حاصلخیزی کشاورزی روزافزون، محبوب است و صنعت و شهرنشینی در آن رونق دارد.شما میتوانید با گرفتن وقت سفارت کانادا و سفر به این شهر زیبا از زیبایی های آن دیدن کنید.

تاریخچه سرزمین های سن لورنس کانادا

شکل گیری سرزمین سن لورنس در نتیجه شکل گیری یخچال ها در قاره بوده و پس از آب شدن آن ها، فرسایش رودخانه و جابه جایی ها شکل این منطقه را تعیین کرده اند. رسوب هایی که در دره نمود یافتند بیشتر اثرات آب و هوایی و رسوب رودخانه را نشان می دهند. این دوران بین ۷۰ تا ۳۴ هزار سال طول کشیده است و اخرین تشکیل یخچال در حدود ۱۸ هزار سال قبل، منطقه را پوشاند.

به علاوه، حدود ۱۰ هزار سال قبل، سرزمین های پست تر به سرعت ارتفاع گرفتند و هر قرن حدود ۲۰ متر افزایش پیدا کردند. دوران جدید هم ۶۵۰۰ سال قبل و با تخلیه آبراه سن لورنس در نزدیکی کبک، شکل گرفت. قبل از رسیدن فرانسوی ها به منطقه، اهالی ایروکویی (Iroquoian) در سال ۱۵۳۵ ساکن آن بودند. بعد از رسیدن آن ها، کشت نواری نزدیک رود سن لورنس شروع شد. مواد معدنی منطقه فراوان است و می توان در آن آب تازه، جنگل و خاک مرغوب یافت.

اهمیت اقتصادی سرزمین های سن لورنس کانادا

این منطقه با این که کوچک ترین منطقه رسمی در کانادا است، جمعیت زیادی دارد و اکثرا جمعیت اهالی کبک را در خود جای داده است. این منطقه بابت داد و ستد، مناطق تفریحی، کشاورزی و حمل و نقل معروف است. صنایع اصلی منطقه شامل تولید فولاد، کارخانجات خودرو سازی، تصفیه نفت، کارخانه پوشاک، کارخانجات تولید مواد غذایی، اداره و بانک است به طوری که حتی «قلب تولید صنعتی» ملت کانادا محسوب می شود. این منطقه، دومین منطقه بزرگ کشاورزی کانادا است و انواع محصولات کشاورزی که در آن می رویند انگور، سیب، گیلاس، یونجه، ذرت، لوبیا، پیاز، و بسیاری محصولات دیگر است.سرزمین های سن لورنس کانادا 4

زیستگاه و تنوع زیستی در سرزمین های سن لورنس کانادا

گونه های حیوانی که در منطقه یافت می شوند شامل سنجاب خاکستری، کایوت، سار، مرغ دریایی نوک حلقه ای، گنجشک، و گوزن دم سفید است.بیشتر گونه های در معرض خطر این منطقه، سمور دریایی، روباه قرمز، خرگوش پاشنه برفی، خفاش، راسو و راکون هستند.

تهدیدهای زیست محیطی سرزمین های سن لورنس کانادا

سرزمین های این منطقه دارای مواد معدنی هستند؛ پس معدن کاوی یکی از راه های رونق دادن به آن است که به نوبه خود تاثیر منفی بر محیط زیست می گذارد. مسائل دیگر رودرروی آن جنگل زدایی، قطع درختان برای تولید مبلمان یا کاغذ، و آلودگی آب است. برای محافظت، مردم در حال کاهش استفاده از سموم صنعتی هستند که به محافظت از آب و هوای منطقه کمک خواهد کرد.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا ،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

دسته بندی :کانادا

نظرات