تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

دریاچه ایری | با سیزدهمین دریاچه بزرگ جهات آشنا شوید!

۹ تیر ۱۳۹۶

دریاچه ایری

شاید برای شما هم بازدید از سیزدهمین دریاچه بزرگ جهان که در دل خود ۳۱ جزیره جای داده است جالب باشد و از آن جالبتر اینکه این جزایر بین دو کشور آمریکا و کانادا تقسیم شده است.در ادامه با ما باشید تا با معرفی دریاچه ایری در خدمت شما باشیم.


دریاچه ایری (به انگلیسی: Lake Erie) یکی از دریاچه‌های بزرگ واقع در آمریکای شمالی است که در مرز ایالات متحده آمریکا با کانادا قرار گرفته است. مساحت این دریاچه ۲۵٬۷۴۴ کیلومتر مربع است و از نظر مساحت، در میان پنج دریاچه‌ای که به «دریاچه‌های بزرگ» مشهوراست رتبه چهارم را دارد و سیزدهمین دریاچه بزرگ در جهان است. ایری، جنوبی‌ترین، کم‌عمق‌ترین و کم‌حجم‌ترین دریاچه در میان پنج دریاچه بزرگ است. دریاچه اونتاریو نسبت به دریاچه ایری مساحت کمتری دارد اماعمق آن بیشتر است.

علت نام گذاری دریاچه ایری

این دریاچه نام خود را از قبیله سرخ‌پوستان ایری گرفته‌ است که در کرانه‌های جنوبی آن می‌زیستند. این دریاچه آخرین بخش از دریاچه‌های بزرگ بود که کاشفان اروپایی به آن رسیدند.دریاچه ایری از سوی شمال به ایالت انتاریو در کانادا محدود می‌شود و از سمت جنوب با ایالات آمریکایی اوهایو، پنسیلوانیا و نیویورک و از سوی غرب با ایالت میشیگان در آمریکا هم مرز است.به‌ویژه در قسمت آبشار نیاگارا با گرداندن توربین سدها، برای آمریکا و کانادا نیروی برق‌آبی تولید می‌کند.

دریاچه ایری 1

جزایر دریاچه ایری

جزایر این دریاچه بیشتر در بخش غربی آن واقع شده‌اند و تعداد آن‌ها جمعاً ۳۱ جزیره است که ۱۸ جزیره متعلق به ایالات متحده آمریکا و ۱۳ جزیره متعلق به کانادا می‌باشد.بزرگ‌ترین جزیره این دریاچه، پلی (Pelee) نام دارد که دارای اکوسیستمی منحصربه‌فرد است وبازدید از آن خالی از لطف نیست.
امیدواریم مطلب فوق برای سفر شما مفید واقع شود.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع

Wikipedia

نظر شما راجع به این مطلب چیست؟دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید!

دسته بندی :کانادا