تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

دریاچه کادو تگزاس | معرفی یکی از بزرگترین جنگل های تالابی دنیا

۲ مرداد ۱۳۹۶
دریاچه کادو تگزاس | معرفی یکی از بزرگترین جنگل های تالابی دنیا

دریاچه کادو تگزاس

دریاچه ی کادو و جنگل آبی سرو، درسال ۱۹۹۳ به عنوان یکی از تالاب های قرارداد RAMSAR معرفی شد.شما میتوانید با مطالعه این مقاله اطلاعات فراوانی را در خصوص دریاچه کادو تگزاس کسب کنید.


دریاچه کادو (Caddo) و جنگل تالابی در تگزاس

دریاچه کادو تگزاس یک تالاب ۱۰۵ کیلومتر مربعی است که میان ایالت های تگزاس و لوییزیانا قرار دارد. این دریاچه میزبان یکی از بزرگترین جنگل های تالابی دنیاست. در میان خشکی های این تالاب های گسترده که با خزه پوشانیده شده اند، گونه های مختلفی از حیات وحش ساکن است. حیات گیاهی پررونق در این تالاب، نتیجه ی وجود چندین نهر، برکه و باتلاق است. نام دریاچه ی کادو، برگرفته از بومیان سرخ پوست کادویی است که در این محل سکونت داشتند و در قرن ۱۹ اخراج شدند.

درواقع، ریشه ی کلمه ی تگزاس نیز یک کلمه ی کادویی به نام “tay-shas” است که به معنی دوست یا متحد می باشد. اسپانیایی ها فکر می کردند که این کلمه، اشاره به نام منطقه دارد و آن را Tejas نقل می کردند. نهایتاً این کلمه به شکل امروزی آن یعنی Texas تبدیل شد. دریاچه ی کادو یک تالاب بین المللی تحت قرارداد RAMSAR است. همچنین یکی از معدود دریاچه های طبیعی در تگزاس و نیز دومین دریاچه ی بزرگ جنوب آمریکاست.شما میتوانید از همراهی ما در گرفتن وقت سفارت آمریکا استفاده کنید.دریاچه کادو تگزاس 3

تاریخچه دریاچه کادو تگزاس

طبق عقیده ی کادویی ها، این دریاچه براثر زلزله های New Madrid درسال ۱۸۱۱و۱۸۱۲ تشکیل شد. اما زمین شناسان بر این باورند که به صورت تدریجی، توده ای از دسته الوارهای بزرگ ۱۰۰ مایلی و شناور روی آب های رودخانه ی سرخ لوییزیانا، موجب ایجاد سیلاب در آبگیر شده اند. بوم شناسی به نام لیونل جیمز، برخورد این درختان را در سال ۱۹۱۳ و تشکیل دریاچه را میان سالهای ۱۷۷۰ و ۱۷۸۰ تخمین زد. این ناحیه به مدت هزاران سال، سکونتگاه کادویی ها بود، اما رشد بازرگانی که با آمدن کشتی های بخار همراه بود، این روند را مختل کرد. در دهه ی ۱۸۰۰ چندین بندر مهم در دریاچه وجود داشت که به قایق ها سرویس دهی می کردند.

هنگامیکه توده الوارها پاکسازی شد، دریاچه به میزان ۱۰فوت تخلیه شد و موجب نابودی بنادر تگزاس شرقی گردید. سپس با کشف نفت در اوایل دهه ی ۱۹۰۰، پالایشگاه خلیج، نخستین سکوی نفتی آبی را به همراه یک سد برروی دریاچه تاسیس کرد. با تولید فراوان ۴۵۰ بشکه در روز، در مدت زمانی کوتاه دکل های نفتی سرتاسر دریاچه را فرا گرفتند و باعت تخریب تدریجی اکوسیستم شدند. پس از اتمام نفت در کادو، قلعه های مهمات ارتش آمریکا در سواحل دریاچه ساخته شدند. پس زمین بیشتر آلوده شد؛ تا اینکه در دهه ی ۱۹۹۰ حضور ارتش منحل شد و دولت این ناحیه را تحت حفاظت خود قرار داد.

اهمیت دریاچه کادو تگزاس در عصر حاضر 

امروزه دریاچه ی کادو، شامل نهرها و باتلاق هایی به صورت پراکنده بوده که نقش تامین منابع این تالاب ۱۰۵ کیلومترمربعی را ایفا می کنند. همچنین یک حفاظتگاه حیات وحش برای گونه های متنوع حیوانات و پرندگان دریاچه می باشد. عمق متوسط دریاچه بین ۸ تا ۱۰ فوت و نهرها، ۲۰ فوت است. همچنین این پارک ،از یکی از بهترین جنگل های درختی و تالابی در جنوب آمریکا حفاظت می کند.

دریاچه ی کادو محلی مناسب برای ماهیگیری است که شامل ۷۱ گونه ماهی ازجمله ماهی سفید، آفتاب ماهی و ماهی خاردار دهان گشاد می باشد. جنگل انبوه این منطقه شامل سروهای باشکوه، نیلوفر آمریکایی و زنبق آبی است که همانند بهشت طبیعی میباشد. بازدیدکنندگان می توانند با انجام فعالیت های رایگانی چون کمپینگ، شنا، پیک نیک، پیاده روی و قایق سواری از حیات وحش لذت ببرند. همچنین امکان اجاره ی موتور و قایق برای ۶ مایل از مسیر وجود دارد.دریاچه کادو تگزاس 6

زیستگاه دریاچه کادو تگزاس

پناهگاه حیات وحش ملی دریاچه ی کادو، به منظور حفاظت از مرغ های آبی بومی و مهاجر و پرندگان استوایی و نیز به عنوان توقفگاهی در دریاچه ی کادو ساخته شد. جنگل ها و تالاب های دریاچه هم خود به نوعی یک حفاظتگاه برای حیات وحش و گونه های گیاهی محسوب می شوند. تا سال ۲۰۰۳، این پناهگاه، منزل ۱۸۹ گونه درخت و درختچه، ۴۲ تاکستان انبوه و ۷۵علف مختلف بود. گونه ی جانوری شامل ۲۱۶ گونه پرنده مثل جغد و مرغ آبی، ۹۰ ماهی و خزنده و ۴۷ پستاندار می باشد. ۴۴ گونه از این جانوران، در معرض خطر انقراض قرار دارند و کمیاب شده اند.دریاچه کادو تگزاس 7

مراقبت ها ی دریاچه کادو تگزاس

دریاچه ی کادو امروزه تحت هجوم علف های هرز آبی به نام “Salvinia Monesta” قرار گرفته اند که به “سالوینیای بزرگ ” هم معروفند. این سرخس سمی در طول ۲ تا ۴ روز اندازه اش دوبرابر شده و سریعاً حیات زیر سطح دریاچه را تخریب می کند. نخستین بار به صورت تصادفی توسط قایق رانان کشف و به پارک معرفی شد. رویش این گیاهان بیشتر در سمت لوییزیاناست و مسئولین به علت رسیدگی به گردبادهای Rita و Katrina، شدیداً از آن غافل شده اند.

دریاچه کادو تگزاس 8تلاش های انجام شده برای نابودی این علف ها از طریق روش های زیستی مثل سوسک ها بوده است؛ اما متاسفانه این سوسک ها نمی توانند در برابر سرمای تگزاس دوام بیاورند. پروژه ی نابودی سالوینیا در “موسسه ی منابع آبی تگزاس”، از تکنیک های مختلفی برای از بین بردن این تهدید استفاده کرده است. اما درحال حاضر، سلاح متداول به کاررفته در مقابل این گیاهان، علف کش هاست.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات