تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

۸ مکان گردشگری کوراندا | اماکن منحصر بفرد کوراندا

۲۳ تیر ۱۳۹۶
۸ مکان گردشگری کوراندا | اماکن منحصر بفرد کوراندا

۸ مکان گردشگری کوراندا

استرالیا سرزمینی تقریباً هموار است.این کشور دارای جاذبه های توریستی وشهر های زیبایی است.در این مطلب در خصوص ۸ مکان گردشگری کوراندا استرالیا اطلاعاتی جمع آوری کرده ایم که در اختیار شما خواهیم گذاشت.


۸ مکان گردشگری کوراندا Kuranda – استرالیا

۸ مکان گردشگری کوراندا :کشور مشترک‌المنافع استرالیا کشوری است توسعه یافته در نیمکره جنوبی.استرالیا ششمین کشور پهناور دنیا است.این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آن را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج دربر گرفته‌است. استرالیا همچنین سرزمین اصلی قاره اقیانوسیه به شمار می‌آید که کوچک‌ترین قاره دنیاست.

Cairns

یکی از ۸ مکان گردشگری کوراندا در جنگل های بارانی سرسبز فلات مه آلود Atherton Tablelands واقع گردیده است، و با سفر به روستای جنگلی کوچک و زیبای Kuranda از Cairns روزی سرگرم کننده را تجربه خواهید کرد. نه تنها مقصد زیبا است بلکه خود سفر هم می تواند به همان اندازه جالب باشد. برای رسیدن به Kuranda می توانید از میان جنگل های بارانی Kuranda Skyrail که در فهرست میراث جهانی ثبت شده اند عبور کرده و یا از روی کوه ها با استفاده از راه آهن Scenic رد شده و از میان آبراه ها و آبشارهای پر جنب و جوش عبور کنید.۸ مکان گردشگری کوراندا 2

هر دو گزینه در خارج از Carins واقع شده اند. اگر خود دارای وسیله نقلیه هستید، می توانید با عبور از مسیر میان جنگل از مناظر لذت ببرید. زمانی که به مقصد رسیدید، از کارهای محبوب، قدم زدن در میان بازار، لذت بردن از گالری های هنر محلی، غذاخوردن در کافه ها، تماشای آبشار زیبای Barron و بازدید از یکی از پارک های حیات وحش می باشد. با دریافت و اخذ ویزای استرالیا میتوانید از سفری لذت بخش و همچنین تماشای ۸ مکان گردشگری کوراندا در استرالیا نهایت لذت را ببرید.

Skyrail Rainforest Cableway

عبور از فراز پارک ملی Barron Gorge بر روی Skyrail Rainforest Cableway یک تجربه فراموش نشدنی در استرالیا خواهد بود که شامل جنگل هایی که در فهرست میراث جهانی ثبت شده اند، دره های ناهموار و آبشارهای خیره کننده زیر آن ها، و خلیج دریای Coral که در فاصله ای دور از شما قرار گرفته است، می باشد. هنگام عبور از روی Skyrail در جنگل های بارانی، مسافران می توانند از مناظر لذت ببرند و از آن ها عکس بگیرند و یا اطلاعاتی را در رابطه با اکوسیستم مناطق گرمسیری مرطوب به دست آورند.

سفر از Cairns به Kuranda حدود ۱٫۵ ساعت زمان برده و امکان رفت و برگشت وجود دارد. برای مشاهده مناظر به شکلی متفاوت می توانید یک مسیر را از Skyrail بروید و برای بازگشت از مسیر راه آهن Kuranda Scenic استفاده کنید.

راه آهن Kuranda Scenic

مسیر راه آهن تاریخی Kuranda از اوایل قرن نوزدهم از میان جنگل های بارانی عبور داده شده است. سفر میان Cairns و Kuranda حدود ۲٫۵ ساعت زمان می برد. پارک ملی زیبای Barron Gorge با آبشارها و جنگل های بارانی خود که در فهرست میراث فرهنگی قرار گرفته اند در کنار ایستگاه راه آهن Skyrail قرار گرفته است و درنتیجه می توانید روش های متفاوت را برای سفر انتخاب کرده و مناظر مختلف پارک را مشاهده نمایید.

بازارهای Kuranda

یکی از جاذبه های برتر گردشگری شهر هستند، بازارهای روستای Kuranda برای دهه ها است که خریداران را به سوی خود جذب می کنند. هم بازار اصلی و هم بازارهای میراث فرهنگی به صورت روزانه باز هستند، و دارای اقلامی مانند اجناس ساخته شده با چرم دست ساز، صنایع دستی بومی، صنایع چوبی، طلا و جواهر، سوغاتی ها و تنقلات می باشند. اجرا کننده های خیابانی باعث شده اند که خیابان جنب و جوش بسیاری داشته باشد و راهنمایی از ایستگاه قطار Skyrail and Kuranda Scenic به صورت رایگان شما را راهنمایی خواهد کرد. در بازار سه جاذبه حیات وحش وجود دارد که عبارتند از: Birdworld، Koala Gardens و Australian Butterfly Sanctuary.۸ مکان گردشگری کوراندا 5

Australian Butterfly Sanctuary بزرگترین مکان نمایش پروانه ها در کشور استرالیا است، و بیش از ۱۵۰۰ نمونه از پروانه های مناطق گرمسیری در میان باغ های آنجا پرواز می کنند. شما می توانید این پروانه های زیبا را از نزدیک تماشا کرده، عکس بگیرید، و درباره چرخه زندگی آن ها بیاموزید. کودکان عاشق لمس کردن بال پروانه ها هستند. افرادی که دوست دارند پروانه ها بر روی بدنشان بنشیند باید لباس های با رنگ روشن (به ویژه قرمز) بپوشند.

برای آنکه همه جای این محل را ببینید حداقل یک ساعت زمان در نظر بگیرید، به شما توصیه می شود که از راهنماهای تور رایگان استفاده کنید. پس از تماشای این محل می توانید به بازدید از موزه بروید.

Birdworld Kuranda

طوطی های دم بلند اسکارلت، طوطی های آمازون، و کاکائوواس ها تنها برخی از نمونه هایی هستند که می توانید در Birdworld Kuranda مشاهده کنید. Birdworld به عنوان یکی از جاذبه های حیات وحش در بازار میراث فرهنگی Kuranda، بزرگترین مجموعه کشور استرالیا است که پرندگان آزادانه در آن پرواز می کنند. عکاسان در این منطقه از پرندگان در هنگام پرواز از میان جنگل های بارانی که پر از گیاهان سرسبز، آبشارها و حوضچه ها است عکس می گیرند.

حتی گاهی برخی از این پرندگان بر روی تماشاگران می نشینند. اگر تمایل دارید که به پرندگان غذا بدهید صبح زود و پیش از اینکه سهمیه غذای خود را خورده باشند به این پارک بروید.

Kuranda Koala Gardens

بسیاری از دوستداران حیوانات که به استرالیا سفر می کنند آرزو دارند که کوالاها را بغل کنند و شما می توانید در Kuranda Koala Gardens این کار را انجام دهید. این باغ وحش کوچک که در میان بازار میراث فرهنگی Kuranda قرار گرفته است دارای حیواناتی مانند جانوران کیسه دار، مارها، مارمولک ها، و تمساح های آب شیرین می باشد.۸ مکان گردشگری کوراندا 8

می توانید به والابی ها و کانگوروها غذا بدهید، ومبات ها را تماشا کنید و (با پرداخت هزینه بیشتر) یک کوآلا و یا مار پیتون را بغل کرده و عکس یادگاری بگیرید. برای داشتن تجربه ای آرام تر، صبح زود پیش از اینکه اتوبوس ها به این به مکان برسند به آن سر بزنید. همچنین صبح ها حیوانات گرسنه تر هستند و بیشتر دوست دارند که غذا بخورند.

پارک ملی Rainforestation

در پارک ملی Rainforestation که در فاصله ۵ دقیقه ای از Kuranda واقع شده است می توانید حیات وحش بومی استرالیا را مشاهده کنید، درباره فرهنگ های بومی بیاموزید، و به اکتشاف جنگل های بارانی هم از مسیر خشکی و هم دریا بپردازید. WWII Army Duck شما را به میان جنگل می برد و راهنماها به شما اطلاعات شگفت انگیزی را درباره گیاهان و جانوران خواهند داد. از لحاظ فرهنگ هم می توانید از تماشای رقص های بومی لذت ببرید و پرتاب بومرنگ و یا نیزه را یاد بگیرید.۸ مکان گردشگری کوراندا 9

دوست داران حیات وحش می توانند در باغ وحش کوچک کوالاها، کانگوروها، دینگوها، کروکودیل ها و کاسوری را ببینند و با پرداخت هزینه ای بیشتر، با کوالاها و یا کروکدیل ها عکس بگیرند. برای افرادی که زمان زیادی در اختیار ندارند، پارک ملی Rainforestation مکان تفریحی چند منظوره ای است.

پارک ملی Barron Gorge

در فاصله حدود ۲ کیلومتری پارک ملی زیبای Barron Gorge قرار گرفته که بخشی از میراث فرهنگی گرمسیری جهان محسوب می شود. مسیرهای پیاده روی تاریخی که اولین بار توسط مردم Djabugay که برای قرن ها در این منطقه گسترش یافتند، ساخته شده اند و از میان جنگال های متراکم بارانی عبور می کنند، یکی از جاذبه های این مکان است. مسیرهای پیاده روی متناسب با سطح توانایی از کوتاه و صاف، مناسب برای پیاده روی تا مسیرهای چالش برانگیزی که از میان مزارع انگور و چمنزارها عبور می کنند، متغیر می باشند.بوقلمون اسکراب، کانگوروها و کیسه داران از جمله ساکنان بومی این منطقه شگفت انگیز هستند.۸ مکان گردشگری کوراندا 10

یکی از ویژگی های برجسته پارک، آبشار ۲۶۰ متری Barron است که در فصول پربارش از میان صخره ها عبور می کند. اگر تمایل دارید چند روزی صرف تماشای این پارک دیدنی کنید، می توانید با خودرو به مکان های اصلی بروید. برای تماشای مناظر از Skyrail Rainforest Cableway و یا راه آهن Kuranda Scenic استفاده کنید.

چگونه بیشترین بهره را از سفر خود ببریم؟

• بلیط Kuranda Wildlife Experience بخرید تا بتوانید در طول مدت بازدید خود از سه جاذبه حیات وحش در بازار میراث فرهنگی Kuranda، از تخفیف استفاده کنید.

• امکان استفاده از اینترنت وای فای رایگان و کافه ها در ایستگاه وجود دارد، اما مجاز به صرف غذا یا نوشیدنی در واگن ها نمی باشید.

• در Kuranda آب زیاد بنوشید. گرمای گرمسیری رطوبت بدن را بیرون می کشد.

• برای تماشای روستای Kuranda و جنگل بارانی مجاور آن کفش های پیاده روی راحت بپوشید، و همراه با خود کلاه، کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی بردارید.

• زمانی که از میان جنگل عبور می کنید از کرم دافع حشرات استفاده کنید.۸ مکان گردشگری کوراندا 11

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت استرالیا،اخذ ویزای استرالیا و در نهایت اقامت در استرالیا با تور استرالیا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

planetware

دسته بندی :استرالیا

نظرات