تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

سواحل کوت دارژان لاند منظره ای زیبا در فرانسه

۳۰ تیر ۱۳۹۶
سواحل کوت دارژان لاند منظره ای زیبا در فرانسه

سواحل کوت دارژان لاند فرانسه

فرانسه یکی از کشورهایی است که دارای سواحل مختلفی می‌باشد.یکی از ساحل های زیبای آن سواحل کوت دارژان لاند میباشد.ما با ارائه این مقاله اطلاعات شما را در خصوص سواحل کوت دارژان لاند فرانسه افزایش خواهیم داد.


خصوصیات سواحل کوت دارژان لاند فرانسه

سواحل کوت دارژان لاند فرانسه در نیمه راه بین تپه های شنی بزرگ پیلا (Pyla) و استراحتگاه شیک موج سواری و گلف هوزگو (Hossegor) بهترین گستره سواحل ماسه ای در فرانسه، جنوب غربی بوردو از میمیزان پلاژ (Mimizan Plage) جایی که رودخانه ساحل را به دو بخش تقسیم می کند، شروع می شود. در نگاه به سمت جنوب، به نظر بکر می رسد و گستره بی انتهایی از ماسه مسطح دارد که شاهراهی عالی برای سنگ نوردی، دویدن و پیاده روی بردن سگ هاست. بیست دقیقه قدم زدن در امتداد ساحل باعث می شود دیگر حواستان به چیزی نباشد؛ حتی وسط تابستان.شما میتوانید با گرفتن وقت سفارت فرانسه و در نهایت سفر به این کشور فوق العاده نهایت لذت را ببرید.

جاذبه های اطراف سواحل کوت دارژان لاند فرانسه

این استراحتگاه یک کلیسای لب آب هم دارد که نامش نوتردام د دون (Notre Dame des Dunes) است و گنبدی شبیه کلاه جادوگرها و چهار bornes de sauveté پابرجا(دودکش های سنگی قرون وسطایی که محدوده مصونیت مذهبی را نشان می دهد ) دارد. یک برج سنگی ناقوس هم کل چیزی است که از قرن ۱۳ مانده که یک طرفش داخل کاشی های چوبی کوچک از جنس شاه بلوط است. اما بیشتر بیننده ها برای موج های بزرگ، جت اسکی، والیبال ساحلی، چادرزنی، دوچرخه سواری آهسته، و حتی قایق موتوری سواری روی دریاچه اوریلیان (Aureilhan) در همین حوالی به این جا می آیند.سواحل کوت دارژان لاند 3

کمی پایین تر از ساحل هم کونتی له بن (Contis-les-Bains) است، که روستایی از چوب و معروف به موج های بزرگ و فانوس دریایی دارای خط های سیاه و سفید است. این فانوس که در سال ۱۸۶۳ ساخته شده هنوز هم فعال است و بازدید از آن آزاد است (۳ یورو و ۱۴۶ پله تا بالای فانوس). اما جالب است که حالا وسط جنگل درختان کاج قرار دارد.

امکانات سواحل کوت دارژان لاند فرانسه

کسانی که به سفر یک روزه می آیند برای موج سواری در پلاژ میمیزان می مانند یا در پلاژ دو کوران (Courant) برای شنا می روند. رستوران او کوران منظره هایی از هر دو دارد و پیش غذا، غذای اصلی و دسر و پنیر ناهارش عالی است و فقط ۱۵ یورو است.

اگر از بالای تپه های ماسه ای مولیه به پایین نگاه کنید می توانید ببینید آب شیرین نهر به داخل آب دریا می ریزد و این صحنه ای است که هم برای عکاسی عالیست و هم موجب شگفت زدگی کودکان می شود. دوچرخه سواری خانوادگی در کوت دارژنت که شامل مسیر لا ولودیسه (La Velodyssée) می شود عالی است. اول مسیر با مسافتی کوتاه به نمازخانه سن لورن در دهکده ما (Maâ) می رسد که بعد از خانه های عادی لاندی (Landais) ساخته شده با آجر طرح دار چپ و راستی، قرار دارد و پشت بام شیب داری دارد که تقریبا به زمین می رسد.سواحل کوت دارژان لاند 5

در یکی از ویلاهای تعطیلاتی بمانید که در عمارت کلرییر او شورییل (La Clairière aux Chevreuils) به سبک لندی مدرن ساخته شده و مدیریت آن بر عهده مادام واکانس است (از شبی ۲۹ پوند بابت هر نفر).

گذشته سواحل کوت دارژان لاند فرانسه

صد سال پیش، تنها فعالیت ورزشی این اطراف، شکار بود. شاتو وول ساک (Chateau Woolsack) که یک کلبه شکار به سبک تودور بود برای دوک دوم وست مینیستر در سال ۱۹۱۱ ساخته شد و از مدل خانه های رودیارد کیپلینگ (Rudyard Kipling) با همان نام در کیپ تاون الهام گرفته شد. دوک آنجا میزبان افرادی مثل کوکوشنل، سالوادور دالی و وینستون چرچیل بود و تابستان ها خود را با شکار گراز، گوزن و ابیا با دسته انبوهی از سگ های شکاری در کل جنگل سرگرم می کرد.سواحل کوت دارژان لاند6

کل لاند زمانی مرداب نمک بود که گوسفندان در آن نگهداری می شدند. پس از حاصلیخیزی، آب اینجا را تخلیه کردند و در نیمه دوم قرن ۱۹ در آن درختان کاج کاشتند تا چوب مورد نیاز نیروی دریایی ناپلئون سوم را تهیه کنند. چوپان ها هم جنگل بان شدند. جای نگهداری گوسفندان به ارتفاعات تغییر کرد و صنعت محلی به الوار، رزین، چوب بری و تولید تربانتین تغییر کرد. حتی در روشنایی روز هم جاده ای که از میان درختان می گذرد نوعی غبار دارد و پر از میوه و برگ های سوزنی کاج است و حاشیه آن پر از الوارهای آماده برای برش است.سواحل کوت دارژان لاند 7

زیستگاه سواحل کوت دارژان لاند فرانسه

جاده ساحلی تا دریا حدود ۵ کیلومتر فاصله دارد و هر از گاهی مسیرهایی برای رفتن به تپه های ماسه ای هست. نقطه ورودی دیگر، محوطه سایه دار پیک نیک در پلاژ دو لسپسییه (Plage de Lespécier) است که دیرک های چوبی فرورفته در ماسه نشان می دهد آن جا وای فای هست. بزرگ ترین مارمولک های اروپا در تپه های ماسه ای دنبال پیپت های بامزه می گردند. این تپه ها با سرو کوهی، سرده آبی زرد روشن و علف های پاگربه ای محافظت می شوند. این گیاهان شاید شبیه دار و دسته خلافکارها به نظر بیایند اما باعث می شوند جلوی محو شدن تپه های ماسه ای در جنگل گرفته شود.سواحل کوت دارژان لاند 9

در جنگلی پر از کاج و بلوط، مسیری در هم پیچیده که گاهی در آب ناپدید می شود و همانجاست که درختان سرو مثل دم عصایی چوبی، درخت مانگروی لوئیزیانایی در ساحل غربی فرانسه سر از آب برآورده اند. تورها شما را با قایق به یک سفر دو ساعته (به ازای هر نفر ۱۳٫۵ یورو) در نهر سوار می کنند تا مرغ های ماهیخوار، سمورهای دریایی و گل های شیپوری را تماشا کنید.

سواحل کوت دارژان لاند 10

در میانه راه تا لیون هم شاتو دو پیشلب (Chalet de Pichelèbe) قرار دارد که انباری در دل جنگل است و درب هایش مثل یک خانه عروسکی بزرگ به بیرون باز می شود و پر است از صفحه های اطلاعات مربوط به گیاهان و جانوران و توریست ها می توانند توری برای مناطق طبیعی محافظت شده رزرو کنند (از آپریل تا سپتامبر).

خطرات احتمالی سواحل کوت دارژان لاند فرانسه

تپه های ماسه ای مرتفع و عدم امکان دسترسی باعث می شود در قدم زدن های ساحلی، صبرتان را از دست بدهید. چند گستره طبیعی هست (که از مسیر ماسه سواری دور است) و حس عجیب فضا به انسان دست می دهد. این جا قلمرو کشش جذر و مدی و یا قلعه های ماسه ای نیست؛ حیات وحش خالص است؛ زیارتی چشمگیر در ماسه تا وقتی که به مولیه (Moliets) برسید. نجات غریق ها در تابستان در مولیه پلاژ، استراحتگاهی که کافه، زمین گلف، کلاس های موج سواری، بازار شبانه و غذای عالی دریایی (Grill de l’Océan به قیمت ۲۵ یورو) دارد، مستقرند و امواج را رصد می کنند.سواحل کوت دارژان لاند8

مولیه هم مثل کل ساحل آتلانتیک بیشتر برای موج سواری مناسب است تا قایق سواری و پارو زنی و علایم هشدار دهنده مربوط به حوضچه های جذر و مدی در هر ورودی نصب شده است. این ساحل، وسیع ترین ساحل منطقه است و در امتداد منطقه طبیعی حفاظت شده کوران دوشه (d’Huchet) ادامه می یابد. می توانید در امتداد ساحل نهر (courant) که تا ۹ کیلومتر به سمت خشکی می رود و به آب شیرین اتان دو لیون (Etang de Léon) می رسد قدم بزنید.

اگر از بالای تپه های ماسه ای مولیه به پایین نگاه کنید می توانید ببینید آب شیرین نهر به داخل آب دریا می ریزد و این صحنه ای است که هم برای عکاسی عالیست و هم موجب شگفت زدگی کودکان می شود. دوچرخه سواری خانوادگی در کوت دارژنت که شامل مسیر لا ولودیسه (La Velodyssée) می شود عالی است. اول مسیر با مسافتی کوتاه به نمازخانه سن لورن در دهکده ما (Maâ) می رسد که بعد از خانه های عادی لاندی (Landais) ساخته شده با آجر طرح دار چپ و راستی، قرار دارد و پشت بام شیب داری دارد که تقریبا به زمین می رسد.

اقامتگاه های سواحل کوت دارژان لاند فرانسه

شاتو وول ساک حالا مالک خصوصی دارد اما می توان از میان درختان حاشیه دریاچه اوریلیان آن را دید. اولین هتلی که در منطقه لاند بازگشایی شد، یک خانه بزرگ در میمیزان پلاژ به نام لمرود دو بوا (L’Emeraude des Bois) بود (قیمت هر اتاق دو تخته شبی ۸۹ یورو) و دارای ۱۷ اتاق، دوچرخه اجاره ای و مسیر مستقیم به مسیر دوچرخه سواری ساحلی از پشت باغ است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت فرانسه ،اخذ ویزای فرانسه و در نهایت اقامت در فرانسه با تور فرانسه پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

theguardian

دسته بندی :فرانسه

نظرات