تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

خور لاجولا | مکانی محبوب برای شناگران و غواصان در سن دیه گو

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
خور لاجولا | مکانی محبوب برای شناگران و غواصان در سن دیه گو

خور لاجولا (La Jolla)

سَن دیـِگو یک شهر ساحلی در جنوب کالیفرنیا واقع در گوشه جنوب غربی ایالات متحده آمریکا است.این شهر دارای جاذبه ای به نام خور لاجولا است که در این متن در خصوص آن توضیحاتی را داده ایم.

[aparat id=”QCMtN”]


آشنایی با خور لاجولا

خور لاجولا یک خور کوچک و تماشایی و یک ساحل در احاطه صخره ها در لاجولای سن دیه گو کالیفرنیا است. این خور بخشی از منطقه محافظت شده دریایی است و داخل آب هایش، زیستگاه غنی آبزیان است. این خور محبوب غواصان، شناگران و غواصان آب های عمیق است.شما میتوانید با گرفتن وقت سفارت آمریکا و سپس سفر به این کشور از جذابیت های این ساحل لذت ببرید کنید.خور لاجولا 2

موجهایی که از اقیانوس به اینجا وارد می شوند نسبتا بزرگ و قوی هستند و برای همین آب های خور برای کسانی که مهارت کافی برای شنا ندارند چندان مناسب نیست. دمای آب هم کمی سردتر از ساحل سن دیه گو است. بدی این ساحل این است که هنگام مد، بخش ماسه ای بسیار کمی دارد. اما برعکس موقع جزر، آبگیرهای جزر و مدی زیبایی در خور نمایان می شوند.

توصیف خور لاجولا

ساحل خور بسیار کوچک است و ماسه کمی دارد. غریق نجات ها هر روز از ۹ صبح تا غروب آفتاب حضور دارند. این خور برای شنا، غواصی آماتور و غواصی در آب های عمیق، محبوب است. تابستان ها، دو راهنمای شناور در فاصله ۱٫۹ و ۲٫۲ کیلومتری از خور قرار می گیرند. شناگران ماجراجوتر تلاش خواهند کرد تا اسکله اسکریپس بروند و بازگردند که کلا ۴٫۸ کیلومتر است. این خور جایگاه رویدادهای فراوان شنا در فضای باز در کل سال است که از جمله آن شنا در آب های خروشان و شنای ۱۶ کیلومتری امدادی هستند.خور لاجولا 3

چون خور لاجولا در محدوده پارک زیر آبی لاجولای سن دیگو واقع است (محدوده امن دریایی)، ابزارهای شنا مثل تخته موج سواری و حتی قایق های بادی و کایاک در این خور ممنوع هستند. غریق نجات های حاضر در محل با دقت این قوانین را زیر نظر دارند. چون این خور یک منطقه محافظت شده اکولوژی هم هست، ماهیگیری در آن مجاز نیست. به علاوه، جمع کردن بی مهرگان دریایی (حتی جسد آن ها یا صدف) در منطقه ممنوع است. همه حیوانات دریایی منطقه تحت محافظت قانون هستند؛ از جمله ماهی نارنجی گاریبالدی (orange Garibaldi fish) که در اطراف خور فراوان هستند. صدها شیردریایی هم هستند که زیستگاهشان، همین خور است و گاهی می شود در آب های عمیق یا روی صخره ها آن ها را دید.

درست مثل ساحل های دیگر، برد نجات غریق ها حاوی مشخصات جزر یا مد بعدی است و دمای آب را نشان می دهد. دمای آب در خور گاهی از خطوط ساحلی دیگر سن دیه گو خنک تر است زیرا خور به سمت آب های خنک و عمیق تر قرار گرفته است. آب و هوای ساحل هم در طول سال به ندرت از محدوده ۱۵ تا ۳۲ درجه بالاتر می رود.

بوهای سمی در خور لاجولا

مسافران باید آگاه باشند که هوای کل خور لاجولا پر از مدفوع فوک ها و پرندگان است. در روزهای گرم تابستان، این بو آزاردهنده می شود. همچنین این مدفوع ها باعث شرایط غیرمساعد برای شنا می شود.خور لاجولا 6

امکانات خور لاجولا

درست بالای خور یک گروه دوش و سرویس های بهداشتی بزرگ هست که دوش فضای بسته و محوطه سربسته ای دارد که نیکمت و جارختی دارد تا لباس عوض کنید.

مناطق اطراف خور لاجولا

پارک اسکریپس بالای پرتگاه مشرف به ساحل است و تا سواحل اطراف از جمله ساحل شل (Shell) و ساحل چیلدرنز پول (Children’s Pool) به سمت جنوب امتداد دارد. این پارک یک محوطه سرسبز در وضعیتی مناسب پر از درخت و گیاه است. از پارک برای پیک نیک و استراحت استفاده می شود.

غارهای دریایی لاجولا («یا همان ۷ غار») درست در شمال خور هستند. معروف ترین این غارها، «غار سانی جیم (Sunny Jim)» است که تا خور و منطقه تجاری محلی آن طرف خط ساحلی، فاصله کمی دارد. از طریق Cave Store می توان به غار رفت و بابت پایین رفتن از پلکانی که به خود غار منتهی می شود باید مبلغی بپردازید.

رویدادها خور لاجولا

خور لاجولا هر سال محل برگزاری «شنای آب های خروشان خور لاجولا» است که یکی از قدیمی ترین رویدادهای شنای اقیانوسی در جهان است.خور لاجولا 8

دسترسی به خور لاجولا

پارکینگ عمومی رایگان کوچکی در کنار خیابان وجود دارد. در محوطه، پارکینگ های پولی هم موجود هست. از پارکی که بالای خور قرار دارد، چند قدم تا محوطه ایستگاه نجات غریق فاصله است. برد نجات غریق ها در این ایستگاه اطلاعات مفید و به روزی را به شما ارائه می دهد. از این ایستگاه، دو سری پله سیمانی با شیب زیاد هست که به ساحل می رسد. البته مسافران مجبورند برای پایین رفتن عملا از روی سنگ ها راه بروند.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

wikipedia

دسته بندی :آمریکا

نظرات