تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

بازار کامدن لندن | تجربه خرید در یکی از معروف ترین بازارهای دنیا

۲۸ مرداد ۱۳۹۶
بازار کامدن لندن | تجربه خرید در یکی از معروف ترین بازارهای دنیا

بازار کامدن (Camden)

این بازار بعنوان یکی از معروف ترین بازارهای دنیا شهرت فراوانی را میان توریست ها و مردمان لندن کسب کرده است.شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بازار کامدن از محتوای این مطلب استفاده کنید.


خصوصیات بازار کامدن

یکی از معروف ترین بازارهای دنیا به نام بازار کامدن ، آخرهفته ها میزبان ۱۰۰۰۰۰ نفر جمعیت است! این بازار که پوشیده از مغازه ها، غرفه ها، کافه ها و اشتغال در هر گوشه و کناریست، بهشتی برای فروشندگان محسوب می شود. این بازار واقع در لندن، سالهاست که برای گردآورندگان کلکسیون های آنتیک، دوستداران اجناس کلاسیک، دیوانگان خوراکی و کسانی که به دنبال گذراندن یک بعدازظهر عجیب وغریب هستند، جذابیت دارد.یکی از مراحل سفر به انگلیس برای ایرانیان اخذ ویزای انگلیس میباشد،شما میتوانید از راهنمایی همکاران ما در ایران آنکارا در خصوص این موضوع استفاده کنید.

بازار کامدن 2علی رغم نامش، این مجموعه درواقع شامل تعدادی بازار کوچکتر است که درکنارهمدیگر تحت عنوان “بازار Camden” شناخته می شوند. موقعیت آن در شمال لندن است و چهارمین جاذبه ی دیدنی و محبوب لندن محسوب می شود.

بخشهای مختلف بازار کامدن

از نظر تاریخی، قدمت این بازار به اوایل قرن بیستم بازمی گردد. در ابتدا این بازار فقط مختص فروش خوراکی ها بود. اما از دهه ی ۱۹۷۰، غرفه های صنایع دستی هم در روزهای یکشنبه در آنجا شروع به کار نمودند و بازار مسیر خود را برای تبدیل به مجموعه ی عظیم کنونی پیمود. غرفه های اصلی که یک قرن پیش پابرجا بوده اند، مدت هاست که از بین رفته و جای خود را به بازارهای موقتی مدرن و مغازه های از بیخ و بن بازسازی شده داده اند. امروزه بازار Camden به شش بخش مجزا تقسیم می شود.بازار کامدن 5

بازارCamden Lock

بازار Camden Lock در همان محل بازار صنایع دستی دهه ی ۱۹۷۰ قرار دارد. امروزه این بازار محلی برای فروش جواهرات، لباس های نو و دست دوم، کتاب ها و صدالبته صنایع دستی است. همچنین تعدادی مغازه ی فست فود در امتداد محوطه ی بیرونی و خارجی بازار موجود است.

بازار Stables

مدت ها قبل از آنکه بازار Camden وجود داشته باشد، این منطقه میزبان اصطبل های Pickfords بود که کمپانی چندصدساله ی Pickfords، اسب های ویژه ی باربری کالاهایش را در آن نگهداری می کرد. از آنجایی که معماری این اصطبل ها درطول این سالها تغییری نکرده، می توان فهمید که همواره علاقه ی تاریخی خاصی به آن وجود داشته است. امروزه نیز اصطبل هایی وجود دارند که بازدیدگنندگان این بخش از بازار کامدن می توانند در آن قدم بردارند.

در بازار Stables، فروشگاه های زنجیره ای اجازه ی کار ندارند و گرچه در غرفه های آن لباس، زیورآلات و کفش هم به چشم می خورد، اما از جنبه ی فروش مبلمان و اسباب منزل بیشتر شناخته شده است. همچنین محلی فوق العاده برای دوستداران کالاهای آنتیک بوده و علاوه بر مغازه های عتیقه فروشی و لباس های دست دوم، بناهای هنری بسیاری هم قابل مشاهده است. برای کسانی که به دنبال جنبه های غیرمعمول تر هستند، مغازه هایی هم به لباس های عجیب وغریب Goths و Cybergoths اختصاص یافته است.شما یمتوانید با گرفتن وقت سفارت انگلیس  و سفر به این کشور از گشت و گذار در بازار نهایت لذت را ببرید.

روستای Camden Lock

این روستا در طول کانال Regent واقع شده و یک بازار سرپوشیده است که کتاب، خرت و پرت و کالاهای گوناگون دیگری می فروشد. همچنین فضاهای بسیاری برای نشستن درطول کانال وجود دارد و کافی شاپ های آن مناسب افرادی است که خسته شده و نیاز به استراحت دارند!بازار کامدن 8

بازار Buck Street

این بازار همچون بهشتی برای رخت ولباس هاست! این بازار همچنین روباز بوده و به طرز غیرقابل باوری بزرگ است. مغازه های لباس فروشی بسیاری در اینجا به چشم می خورند که اغلب آنها تازه بوده و به طور عمده تولید می شوند. تابلوی نصب شده بالای این بازار، بازار کامدن خوانده می شود و گاهاً موجب ایجاد سوء تفاهم برای بازدیدکنندگانی می شود که بار اولشان است که به این بازار آمده و ممکن است فکر کنند همه بازار کامدن همین است!بازار کامدن 9

بازار Inverness Street

دراصل این بازار مخصوص فروش محصولات خوراکی و غذاهای تازه بوده است. گرچه امروزه غرفه های میوه و سبزیجات تازه، به تعداد محدودی وجود دارند. اینجا در Inverness Street، بازدیدکنندگان می توانند از مغازه های بازسازی شده ای که اجناس متنوعی چون لباس و کفش می فروشند، بازدید کنند. همچنین مغازه های Steampunk، کالاهای کلاسیک و Goths، و سوغاتی های سنتی لندن در اینجا قابل مشاهده است.بازار کامدن10

چگونه به بازار کامدن برویم؟

این بازار در شمال مرکزشهر لندن و در امتداد کانال Regent قرار دارد. همچنین در کنار آن، پارک Regents و باغ وحش لندن وجود دارد. سرویس دهی به این بازار توسط ایستگاه زیرزمینی شهر Camden (خط شمالی) انجام می شود. بعضی از آخرهفته ها این ایستگاه به علت ازدحام جمعیت بسته می شود. بهتر است که برای رفتن به این بازار از ایستگاه های Chalk Farm یا Mornington Crescent استفاده شود.

نزدیک ترین خطوط اتوبوس، مسیرهای ۲۴، ۲۷، ۳۱ و ۱۶۸ هستند. اما اتوبوس های بیشتری هم به این بازار رفت وآمد دارند که می توانیم آنها را لیست کنیم. پیشنهاد ما این است که در هرنقطه ای از لندن که هستید، برای مسیریابی به این بازار حتماً از گوگل مپ استفاده کنید.

ساعات کاری
  • این بازار همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ بعدازظهر باز است.
  • در تعطیلات Bank باز است.
  • در روز کریسمس بسته است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت انگلیس ،اخذ ویزای انگلیس و در نهایت اقامت در انگلیس با تور انگلیس پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

freetoursbyfoot

دسته بندی :انگلیس

نظرات