تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

راهنمای گرفتن وقت سفارت ایتالیا (فوری و عادی)

۲۲ دی ۱۳۹۷
راهنمای گرفتن وقت سفارت ایتالیا (فوری و عادی)

طی چند سال گذشته تعیین وقت سفارت کشورهای عضو شینگن همواره یکی از دغدغه‌های جدی تمامی متقاضیان اخذ ویزای شینگن بوده است. محدودیت‌ها و سخت‌گیری‌های اعمالی شده توسط سفارت‌های اروپایی همچون ایتالیا برای تعیین وقت سفارت ایتالیا عموماً متقاضیان ویزا و مسافران را با مشکلات بسیاری مواجه‌ کرده است. اگرچه طی دو سال گذشته اکثر سفارت‌های اروپایی با عقد قرارداد با کارگزارانی همچون VFSGlobal کوشیده‌اند اندکی مسیر را برای تعیین وقت هموار سازند اما هنوز هم این روند با مشکلات و چالش‌های خود مواجه است.

در این نوشتار سعی می‌کنیم اطلاعات دقیقی از سفارت ایتالیا در تهران، کارگزار رسمی سفارت و مراحل تعیین وقت سفارت ایتالیا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

اطلاعات سفارت ایتالیا در تهران

سفارت ایتالیا در تهران واقع در تهران خیابان نوفل نوشاتو، شماره ۷۹/۶۸ همه‌روزه بجز روزهای جمعه و شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۵ پاسخگوی مراجعین خواهد بود. از طریق وب‌سایت رسمی سفارت ایتالیا در تهران می‌توانید در جریان اخبار کنسولی مربوط به این سفارت قرار بگیرید.


شماره تماس سفارت ایتالیا در تهران ۶۶۷۲۶۹۷۵ و ۶۶۷۲۶۹۷۶ و شماره فکس سفارت ۶۶۷۲۶۹۷۱ است.
هنچنین می‌توانید از طریق کدپستی ۷۸۶۳-۱۱۳۶۵ با سفارت مکاتبه داشته باشید.

مراحل تعیین وقت سفارت ایتالیا

درخواست تعیین وقت سفارت ایتالیا تنها از طریق آنلاین و دو کانال رسمی انجام می‌پذیرد. درواقع این امکان وجود ندارد که متقاضی ویزای ایتالیا با مراجعه حضوری به سفارت ایتالیا برای تعیین وقت درخواست کند. تمامی درخواست‌ها برای انواع ویزای ایتالیا باید از طریق دو کانال رسمی و به‌صورت آنلاین ثبت شوند.

  1. از طریق وب‌سایت شرکت کاکس اند کینگز گلوبال سرویس
   از طریق وب‌سایت دفتر کنسولی سفارت ایتالیا در تهران
ثبت نام آنلاین ویزای شینگن ایتالیاثبت نام کنید

شرکت کاکس اند کینگز گلوبال سرویس سنگاپور نماینده رسمی سفارت ایتالیا در تهران برای تعیین وقت سفارت است. متقاضیان وقت سفارت ایتالیا می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت این شرکت با ایجاد یک حساب کاربری و تعیین نوع ویزای درخواستی و واردکردن اطلاعات لازم برای دریافت وقت سفارت اقدام کنند.
از طریق این کانال می‌توانید برای وقت سفارت برای اخذ ویزای توریستی، تجاری، تحصیلی و یا تحقیقاتی کوتاه‌مدت درخواست دهید. پس از ثبت درخواست وقت مصاحبه، متقاضی می‌بایست با در دست داشتن مدارک لازم به دفتر کاکس اند کینگس به آدرس تهران، ولنجک، خیابان سیزدهم، پاساژگالریا مال، ساختمان اداری، طبقه چهارم مراجعه کرده و برای انگشت‌نگاری اقدام نمایند. به خاطر داشته باشید در روز مراجعه به دفتر انگشت‌نگاری می‌بایست دست‌کم ۸۵ یورو به همراه داشته باشید. نکته مهم‌تر اینکه در زمان ثبت درخواست آنلاین برای درج اطلاعات و به‌ویژه شماره پاسپورت به‌شدت دقت کنید زیرا در صورت تناقض در شماره پاسپورت و اطلاعات درج‌شده، فقط سفارت شما خواهد سوخت.


بد نیست بدانید: دلایل ریجکت ویزای شینگن ۲۰۱۹


وب‌سایت دفتر کنسولی سفارت ایتالیا در تهران  گزینه دوم برای تعیین وقت سفارت ایتالیا برای اتباع ایرانی است. اگرچه بسیاری از هم‌وطنان با این فرض که این کانال به دلیل انتساب به دفتر کنسولی سفارت اعتبار بیشتری دارد، سعی می‌کنند از این کانال برای دریافت وقت سفارت اقدام کنند، اما واقعیت این است که مسیر اول بسیار راحت‌تر بوده و سریع‌تر به نتیجه می‌رسد. به این دلیل که ترافیک موجود در سفارت ایتالیا بعضاً موجب می‌شود درخواست‌ها پشت خط بمانند و از سوی دیگر سفارت ایتالیا با تعیین نماینده‌ای رسمی، خدمات وقت سفارت را به این شرکت واگذار کرده است.
مراحل تعیین وقت سفارت ایتالیا

به‌هرحال اگر از طریق وب‌سایت دفتر کنسولی سفارت برای تعیین وقت سفارت ایتالیا اقدام کرده‌اید باید پس از ثبت درخواست با همراه داشتن مدارک لازم به دفتر کنسولی سفارت ایتالیا به آدرس بلوار نلسون ماندلا (جردن)، فرزان شرقی، پلاک ۱۵) مراجعه نمایید.

چند نکته مهم را در زمان ثبت درخواست آنلاین و مراجعه برای انگشت‌نگاری حتماً مورد توجه قرار دهید:

  1. فرم درخواست ویزای شینگن باید حتماً به زبان انگلیسی تکمیل شود
   شماره پاسپورت و کلیه اطاعات مندرج در نامه تعیین وقت، می‌بایست دقیق و کاملاً منطبق با اطلاعات مندرج در پاسپورت فرد متقاضی باشد
   مدارک باید حتماً ترجمه شده و روی سربرگ قوه قضاییه همراه با مهر مترجم رسمی دادگستری باشند
   برای هر فرد باید به‌صورت مجزا درخواست وقت سارت کرد
   تمامی اعضای خانواده ملزم به تعیین وقت سفارت جهت درخواست ویزا در مرکز درخواست ویزا هستند
   وقت سفارت بر اساس شماره پاسپورت صادر می‌شود و قابلیت انتقال به فرد دیگری ندارد
   آوردن تلفن همراه، کامپیوتر شخصی و تبلت به داخل اداره کنسولی ممنوع است
   دست‌کم ۴ هفته پیش از زمان سفر برای وقت سفر ایتالیا اقدام کنید

لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ وقت سفارت

مدارک لازم جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا درواقع همان مدارکی است که برای درخواست ویزای شینگن از سفارت ایتالیا باید تهیه شوند. مدارک هویتی، شغلی، مالی و ملکی به همراه فرم تکمیل‌شده درخواست ویزای شنگن از سفارت ایتالیا مهم‌ترین این مدارک محسوب می‌شوند.

نمونه فرم درخواست آنلاین ویزای توریستی شنگن از سفارت ایتالیا به همراه ترجمه فارسی را می‌توانید از طریق این لینک دریافت کنید.

وب‌سایت رسمی سفارت، چک‌ لیستی از مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت ایتالیا را منتشر کرده است که باید به امضای متقاضی رسیده و در روز مصاحبه به همراه تمامی مدرک تحویل دفتر انگشت‌نگاری شود. فرم چک‌لیست مدارک لازم جهت تعیین وقت سفارت ایتالیا را از اینجا دریافت کند.

هم‌چنین به نکات زیر در خصوص مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت ایتالیا توجه داشته باشید:

  • مدارک حتماً به زبان انگلیسی ترجمه شده و روی سربرگ قوه قضاییه همراه با مهر مترجم رسمی دادگستری باشند
    از حساب‌سازی بانکی برای تکمیل مدارک مالی به‌شدت پرهیز کنید
   • بین ۴ تا ۶ هفته پیش از شروع سفر، برای تعیین وقت سفارت ایتالیا اقدام کنید
    • برنامه سفر خود را کاملاً مرور کنید تا در صورت پرسش افسر ویزا، تناقضی با برنامه ارائه‌شده به سفارت نداشته باشد
  • عکس بیومتریک برای ارائه به سفارت را منطبق بر استانداردهای اعلام‌شده تهیه کنید
    حتماً پیش از تکمیل فرم درخواست ویزای شنگن با افراد باتجربه در این خصوص مشورت کنید

مطلب مرتبط: مدارک لازم برای ویزای شینگن ۲۰۱۹


دریافت وقت سفارت چقدر زمان می‌برد؟

مدت‌زمان لازم برای دریافت وقت سفارت به دلیل آنلاین بودن خدمات، به عوامل متعددی بستگی دارد. طبعاً در های‌‌سیزن‌های گردشگری (high season) که تعداد متقاضی برای وقت سفارت شینگن بیشتر است، مدت‌زمان موردنیاز برای تعیین وقت سفارت کمی بیشتر خواهد بود. هیچ زمان ثابتی را نمی‌توان برای تعیین وقت سفارت‌های اروپایی مشخص کرد و وقت سفارت ایتالیا نیز از این قاعده مستثنا نخواهد بود.

کارشناسان اجرایی و با تجربه ویزا و وقت سفارت شنگن در مجموعه شرکت‌های نیلگام اکیداً تأکید دارند دست‌کم ۴ تا ۶ هفته پیش از زمان سفر برای وقت سفارت اقدام کنید. باید توجه داشت که بررسی مدارک در سفارت بین دو تا ۴ هفته به طول می‌انجامد بنابراین داشتن وقت سفارت مزیتی  در کوتاه شدن روند اخذ ویزای ایتالیا خواهد بود. از سوی دیگر وب‌سایت شرکت کاکس اند کینگز در بخشی از وب‌سایت خود خدمات VIP برای تعیین وقت سفارت ایتالیا ارائه می‌دهد که البته استفاده از این خدمات و دریافت وقت سفارت نزدیک مستلزم پرداخت هزینه اضافی خواهد بود.

مجموعه شرکت‌های نیلگام که پیش‌ازاین با نام تجاری ایران-آنکارا در صنعت گردشگری کشور فعالیت می‌کرده است با به‌کارگیری کارشناسان اجرایی باتجربه و به‌ روز در زمینهٔ قوانین حوزه شنگن آماده ارائه مشاوره رایگان و خدمات تخصصی برای اخذ وقت سفارت ایتالیا به متقاضیان محترم است.
هزینه خدمات تعیین وقت عادی و فوری سفارت ایتالیا در نیلگام به ترتیب ۵۰۰ هزار تومان و ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
این هزینه خدمات زیر را در برمی‌گیرد:

   • ایجاد حساب
   کاربری از طریق یکی از کانال‌های تعیین وقت سفارت ایتالیا
   تکمیل اطلاعات در وب‌سایت متناسب با برنامه سفر مسافر
   مشاوره برای تکمیل فرم‌های مربوطه
   • ارائه خدمات VIP در صورت درخواست مسافر

مشاوره رایگان اخذ ویزای ایتالیا۰۲۱-۷۵۲۳۷

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 2    میانگین: 5/5]
دسته بندی :شینگن

نظرات

شهلا بختیاری

برنامه سفر ما برای آخر تابستونه و الان مدارک مالیمون کامل نیست
اما می ترسیم که اون موقع شلوغ بشه و نوبت بهمون نرسه
به نظرتون با تمکن مالی کمتر اقدام کنیم یا اون موقع بهمون نوبت میرسه؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد اخذ ویزای شنگن،از جمله شرایط اخذ ویزای شنگن ، می توان به مجرد و یا متاهل بودن ،سابقه سفر پیشین منظور سفر به کشورهای دارای لیبل نظیر روسیه ،چین،بلغارستان و …. و گواهی شغلی و مالی مناسب نام برد و وجود دعوت نامه نیز شانس ویزا افزایش می دهد با توجه به شرایطی که ذکر کردید تمکن مالی هر فرد حداقل ۸۰ میلیون تومان اگر از این مقدار کمتر است بهتر است که جهت چک کردن وقت مورد نظر و بررسی مدارکتون برای اقدام لطف بفرمایید با دفتر تماس گرفته و با کارشناسان بخش شنگن صحبت فرمایید.با سپاس

اردلان مختاری

سلام و خسته نباشید
ممنون از مطلب خوبتون
برای گرفتن ویزای مولتی، باید جداگانه وقت بگیریم؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد اخذ ویزای شنگن،در هر صورت نیاز به گرفتن وقت است و از جمله شرایط اخذ ویزای شنگن ، می توان به مجرد و یا متاهل بودن ،سابقه سفر پیشین منظور سفر به کشورهای دارای لیبل نظیر روسیه ،چین،بلغارستان و …. و گواهی شغلی و مالی مناسب نام برد و وجود دعوت نامه نیز شانس ویزا افزایش می دهد میتوانید جهت بررسی وقت مورد نظر با دفتر تماس گرفته و با کارشناس بخش شنگن چک فرمایید.با سپاس

نسیم

من یه سوال داشتم
ویزای فوری ایتالیا رو چند روزه میدن؟
وقتش رو هم فوری میدن؟

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد اخذ ویزای شنگن،در مورد وقت فوری ایتالیا اولین وقتی که الان داده می شود برای ۲ جولای است و همچنین مدت صادر شدن ویزا کاملا به سفارت بستگی دارد معمولا سه هفته طول می کشد

نجمه

سلام باتشکر از پاسخگوییتون
من و همسرم جهت سفر به ایتالیا قصد اقدام داریم
در همین زمینه دعوتنامه هم دریافت کردیم و مدارکمون آمادست
با توجه به اطلاعات شما اگر طی یک هفته آینده بصورت آنلاین وقت بگیریم حدودا چند روزه بهمون وقت انگشتنگاری میدن و چند روزه جواب مشخص میشه
و سابقه سفرمون هم فقط یکبار ترکیه و یک بار ارمنستان هستش
و به نظر شما ما با این شرایط ویزا میگیریم یا نه؟
ممنون

ادمین

سلام با توجه به سوال شما در مورد اخذ ویزای شنگن،شرایط کلی اخذ ویزا بدین صورت است که از جمله شرایط اخذ ویزای شنگن ، می توان به مجرد و یا متاهل بودن ،سابقه سفر پیشین منظور سفر به کشورهای دارای لیبل نظیر روسیه ،چین،بلغارستان و …. و گواهی شغلی و مالی مناسب نام برد و وجود دعوت نامه نیز شانس ویزا افزایش می دهد با توجه به شرایطی که ذکر فرمودید دعوت نامه از چه شخصی دارید؟وجود دعوت نامه شانس ویزا افزایش می دهد و همچنین مدت زمان بررسی و تایید ویزای شینگن در سفارت نیز حدودا ۳ هفته بطول خواهد انجامید.

محمدی مترجم رسمی قوه قضائیه

هیچکدام از مترجمین رسمی مهر برجسته ندارند. لطفا اطلاعات صحیح منتشر نمایید تا وقتی ارباب رجوع به دفاتر ترجمه رسمی مراجعه می کنند، اطلاعات صحیح داشته و بی جهت درخواست مهر برجسته ننمایند. با تشکر.

سلام بله حق با شماست به گروه محتوا اعلام شد تا اصلاح کنند