تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

آیا داشتن ویزای شینگن برای اخذ ویزای کانادا الزامی است؟

۵ آذر ۱۳۹۷
آیا داشتن ویزای شینگن برای اخذ ویزای کانادا الزامی است؟

آیا برای اخذ ویزای کانادا، باید ویزای شینگن داشت؟ آیا بدون ویزای شنگن می‌توان برای ویزای مولتیپل کانادا اقدام کرد؟ ویزای شنگن تا چه اندازه شانس ویزای کانادا را افرایش می‌دهد؟ آیا بدون ویزای شینگن، درخواست ویزای کانادا ریجکت می‌شود؟ پرسش‌های بالا یکی از رایج‌ترین سؤالاتی است که کارشناسان اجرایی ویزای کانادا با آن مواجه هستند و متأسفانه به دلیل دانش ناکافی و یا دلایل سودجویانه اطلاعاتی در اختیار متقاضی قرار می‌دهند که طولانی شدن مسیر و حتی به مخاطره افتادن کل روند اخذ ویزای مولتیپل کانادا را موجب می‌شود.

در این مقاله سعی می‌کنیم پاسخی دقیق و فنی به این پرسش مهم ارائه دهیم که آیا برای اخذ ویزای کانادا، داشتن ویزای شنگن ضروری است یا خیر؟

عوامل مؤثر در اخذ ویزای کانادا

عوامل متعددی درنتیجه بخش بودن یک پرونده ویزای مولتی کانادا مؤثر است. عواملی همچون:

   تمکن مالی
   برنامه سفر دقیق
   دعوت‌نامه
   سابقه سفر
   تکمیل دقیق و شفاف فرم درخواست ویزا
   پیوند‌های خانوادگی در کشور مبدأ
   شغل
   افسر مهاجرت

اگرچه در نهایت این آفیسر پرونده خواهد بود که سرنوشت یک پرونده را مشخص می‌کند اما مواردی همچون سابقه سفر یا (Travel History) که موضوع بحث این نوشتار است یکی از مهم‌ترین مواردی است که سرنوشت یک پرونده درخواست ویزا را تعیین می‌‌کند. در واقع تعداد ویزاهای موجود در پاسپورت یک فرد بیانگر سابقه سفر و یا به‌بیان‌دیگر قدرت پاسپورت وی خواهد بود.


در همین رابطه بخوانید: دلایل ریجکت ویزای کانادا و نحوه اعتراض به آن


سابقه سفر برای ویزای کانادا

همان‌طور که اشاره شد هر چه تعداد برچسب‌های ویزا در یک پاسپورت بیشتر باشد، آن پاسپورت قوی‌تر شده و نشان‌دهنده سابقه سفر بالای متقاضی خواهد بود. یکی از اصطلاحات رایج در خدمات ویزا و وقت سفارت پاسپورت سفید است. پاسپورت سفید اصطلاحاً به گذرنامه‌ای اطلاق می‌شود که هیچ مهر و یا برچسب ویزایی در آن درج نشده باشد. طبعاً دارنده همچنین پاسپورتی از فاکتور تعیین‌کننده سابقه سفر برای اخذ ویزای کشور کانادا محروم بوده و شانس وی برای اخذ ویزا بسیار پایین خواهد آمد.

دراین‌بین اما برخی ویزا‌ها از اعتبار و ارزش بیشتری در روند تخمین سابقه سفر برخوردارند. یکی از این ویزاهای با ارزش ویزای شنگن است که ورود به کشورهای اروپایی را جواز می‌دهد.

ویزای شنگن

همان‌طور که می‌دانید ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و ۴ کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا از سال ۱۹۸۵ پس از عقد پیمانی موسوم به شینگن (Schengen) محدودیت پاسپورت و ویزا را در مرزهای خود برداشته و توابع این کشورها بدون نیاز به ویزا می‌توانستند به کشورهای همسایه سفر کنند. از سوی دیگر اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا نیز با ویزای شنگن می‌توانند تا زمان اعتبار ویزا بدون محدودیت در تمامی کشورهای عضو این پیمان تردد کنند.

از این رو می‌توان گفت ویزای شینگن، جزء ویزاهای معتبر و اصطلاحاً با ارزش طبقه‌بندی می‌شود.  طبعاً هر چه تعداد این ویزا در یک پاسپورت باشد، پاسپورت متقاضی قوی‌تر خواهد بود و از سوی دیگر با افزایش تعداد ویزای شنگن، این امکان وجود دارد که ویزاهای بعدی با مدت اعتبار بیشتر و از نوع مولتیپل صادر شود.


مطلب مرتبط: دلایل اصلی ریجکت ویزای شینگن


آیا ویزای شینگن برای ویزای کانادا الزامی است؟

واقعیت این است که بر اساس اطلاعات مندرج در وب سایت رسمی سفارت کانادا در خصوص مدارک موردنیاز برای صدور ویزای هیچ الزامی در خصوص ویزای شینگن وجود ندارد و این باور اشتباه دایر بر اینکه برای اخذ ویزای مولتیپل کانادا باید ویزای شنگن داشت از اساس وجهه قانونی ندارد.

اما همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم سابقه سفر یکی از تعیین‌کننده‌ترین عوامل در مجاب کردن افسر پرونده برای صدور ویزا خواهد بود و همچنین ویزای شینگن یکی از ویزاهای با ارزش محسوب می‌شود. از جمع دو گزاره بالا می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که اگر پاسپورت متقاضی ویزای مولتیپل کانادا، پاسپورتی قدرتمند باشد و ویزاهای ارزشمند در آن وجود داشته باشد لزوماً نیازی به ویزای شنگن نیست.

برای مثال اگر فردی پیش از اقدام برای ویزای توریستی کانادا، به کشور چین، هند، بلغارستان سفرکرده باشد و همچنین سابقه سفر به ترکیه و امارات را نیز در پرونده داشته باشد، آنگاه ویزای شینگن به هیچ‌وجه الزام نیست! اما اگر همین فرد هیچ‌یک از ویزاهای اشاره‌شده را نداشته باشد و تنها یک یا دو بار با ویزای شنگن به اروپا سفرکرده باشد، از آنجایی که ویزای شنگن ویزایی ارزشمند است، می‌تواند تا حدود زیادی شامل فاکتور سابقه سفر برای اخذ ویزای توریستی کانادا باشد.

ویزاهای ارزشمند برای اخذ ویزای کانادا کدم‌اند؟

علاوه بر ویزای شنگن، ویزای انگلیس، ویزای آمریکا، ویزای استرالیا و ویزای ژاپن نیز از ارزش و اعتبار بسیار زیادی برخوردار هستند و الصاق برچسب هر یک از آن‌ها در گذرنامه عیار و اعتبار ویژه‌ای به پاسپورت می‌دهد. وجود هر یک از این ویزاها در پاسپورت دلیلی محکم بر سابقه سفر خواهد بود و آفسیر پرونده را به این جمع‌بندی می‌رساند که متقاضی ویزای کشور کانادا اهل سفر است و پیش از پایان مهلت اعتبار ویزا به کشور خود بازخواهد گشت.

بنابراین اگر فردی دارای ویزای انگلیس باشد و همچنین سفری به مالزی داشته باشد، اساساً برای درخواست ویزای مولتیپل کانادا نیازی به ویزای شینگن نخواهد داشت.

مشاوره رایگان اخذ ویزای انگلیس، استرالیا و شینگن۰۲۱-۷۵۲۳۷

شانس اخذ ویزای کانادا بدون ویزای شینگن چقدر است؟

اگر سایر ویزاهای ارزشمند در پاسپورت متقاضی وجود داشته باشد طبعاً بدون ویزای شنگن (و دارا بودن سایر شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا) نیز شانس موفقیت بسیار بالا خواهد بود اما در صورتی‌که هیچ‌یک از ویزاهای اشاره‌شده در گذرنامه وجود نداشته باشد، طبعاً درصد پذیرش درخواست ویزای مولتی کانادا بسیار پایین خواهد بود. البته در این شرایط هم منع قانونی برای درخواست ویزای مولتی وجود ندارد اما طبعاً شامل خدمات ویزای تضمینی کانادا نخواهد شد و احتمال ریجکت ویزای کانادا بسیار بالا خواهد رفت.

بنابراین توصیه کارشناسان اجرایی ویزا و وقت سفارت مجموعه شرکت‌های نیلگام به متقاضیان محترم ویزای مولتیپل کانادا این است که در صورت فقدان ویزای ارزشمند در پاسپورت خود، ابتدا برای اخذ ویزای شینگن اقدام کرده و سپس برای ویزای کانادا اقدام نمایند.

هلدینگ نیلگام با بیش از یک دهه سابقه مستمر و درخشان در اخذ ویزای ۵ ساله کانادا با ارائه پکیج کاملی از خدمات شامل وقت سفارت، اخذ ویزا و پیکاپ پاسپورت آماده ارائه مشاوره رایگان به متقاضیان محترم خواهد بود.

آنلاین برای ویزای کانادا اقدام کنید و تخفیف بگیریدثبت نام کنید
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 3    میانگین: 3.7/5]
دسته بندی :ویزا

نظرات

سارا صبوری

سلام
من یک ویزای ژاپن و استرالیا داشتم در ۲ سال گذشته مجرد هستم و ۳۰ ساله کارمند آیا برای ویزای کانادا باز هم نیاز به ویزای شینگن دارم؟

خیر نیازی دیگه به ویزای شنگن ندارید چون دو ویزای معتبر تر از شینگن دارید

پیمان

سلام
آیا بعد از اخذ ویزای شینگن حتما بایست به کشور اروپایی سفر کرد ، یا اینکه فقط اخذ ویزای شینگن (برای بالا بردن شانس ویزای مولتیپل کانادا) کافی است؟

سلام ماپیشنهاد میکنیم حتما ویزا حتی در حد یک سفر دو روزه استفاده بشه

احمد روفی

درپاسپورت خود ویزه ۳ ویزه هند، ۳ ویزه پاکستان، ۱ ویزه ازبکستان، و ۱ ویزه شنگن ۱۰ روزه دارم نه برایم صادر شده آیا میتوانم ویزه کانادا دریافت نمایم. تشکر

ادمین

سلام برای اخذ ویزای کانادا ،دارا بودن سابقه سفر خوب و یا دعوت نامه از اقوام درجه یک و گواهی شغلی و مالی مناسب لازم است می توانید جهت مشاوره با دفتر تماس بگیرید در خدمت شما هستیم.

منصور

سلام من یه ۲ بار از فرانسه و یک بار از کانادا ریجکت شدم هر بار هم به دلیل عدم داشتن تراول هیستوری بوده اما بعد از اپن یه سفر به ترکیه یکی به بلغارستان و یکی به امارات داشتم البته سفر اماراتن ۲ بار بوده آیا الان میتونم دوباره واسه کانادا اقدام کنم؟

ادمین

سلام باتوجه به سوال شما در مورد ویزای کانادا به صورت توریستی ، شما نیازمند سابقه سفر خوب به معنای دارا بودن ویزای شنگن و یا ویزاهای معتبری همچون کره و ژاپن و گواهی شغلی و مالی مناسب می باشید و وجود دعوت نامه از اقوام دوست یا اشنا شانس ویزا شما بالا می برد طبق شرایطی که فرمودید بهتر که سابقه سفرتون ارتقادهید سپس اقدام کنید چون بدین صورت امکان ریجکتی مجدد شما وجود دارد ابتدا برای اخذ ویزای شنگن اقدام کنید سپس برای کانادا . میتوانید جهت بررسی شرایطو مدارکتون با دفتر تماس گرفته و با کارشناس بخش مربوطه صحبت فرمایید.با سپاس

بابک حبیبی

سلام. بنده ۳۰ سالم هست. امسال به پاریس و استانبول، سال گذشته به سن‌پترزبورگ، دوبی، ارمنستان و آنتالیا سفر کردم. یک ویزای مالزی هم در پاسپورت قبلیم دارم. شاغل هستم به صورت تمام وقت. فیش حقوقی ۶ میلیون و تمکن کافی هم برای سفر دارم. چقدر شانس دریافت ویزای مالتی دارم؟ ممنون از پاسختون.

ادمین

سلام دوست عزیز سابقه سفر شما خوب هست .معمولا بهتر هست دو سفر با ویزای سینگل شنگن داشته باشین بعد برای مولتی اقدام کنید اما پیشنهاد میکنیم مدارک شما با دقت توسط مشاوران برسی شود تا نظر نهایی خدمت شما عرض شود.

شیرین صفری

سلام من متاهل ۳۴ ساله با سابقه اخذ ویزای استرالیا و دو بار سفر به ترکیه و یکبار به عمارات هستم. کارمند بانک هستم (با سمت ریاستی) سند ملک و ماشین دارم. گردش مالی می تونم ارائه بدم. چقدر شانس گرفتن ویزای مولتی کانادا را دارم؟ آیا پیشنهاد می کنید اول برای شینگن هم افدام کنم؟

ادمین

سلام،از جمله شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا شما نیازمند سابقه سفر خوب به معنای دارا بودن ویزای شنگن و یا ویزاهای معتبری همچون کره و ژاپن و گواهی شغلی و مالی مناسب می باشید و وجود دعوت نامه از اقوام دوست یا اشنا شانس ویزا شما بالا می برد با توجه به شرایطی که ذکر فرمودید ویزای استرالیا که اخذ فرمودید از جمله ویزاهای معتبری می باشد که شانس اخذ ویزاتون را بالا می برد وجود سند نیز نکته مثبتی است منتهی باز هم بهتر است که مدارک و شرایطتتون توسط کارشناسان ما بررسی شود در خدمتتون هستیم