تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

معرفی کارگزاری کاکس اند کینگز

۲۴ دی ۱۳۹۸
معرفی کارگزاری کاکس اند کینگز

اگر چند سال قبل برای گرفتن ویزای شینگن اقدام کرده باشید احتمالا صف‌های طولانی جلوی سفارت کشورها را یادتان می‌آید. متقاضیان پرشمار و وجود بی‌نظمی زیاد از جمله عواملی بودند که باعث ایجاد این صف‌ها شده و گرفتن ویزای شینگن را تبدیل به یک کار پردردسر و مشقت‌بار کرده بود! اما در چند سال اخیر و با ورود کارگزاری‌های بین‌المللی به عنوان نماینده سفارت‌ها در امور اخذ ویزا این مشکلات حل شده است. در حال حاضر چندین کارگزاری مختلف در ایران فعالیت می‌کنند که خدمات آن‌ها به یک یا چند کشور مربوط می‌شود. یکی از این کارگزاری‌ها کاکس اند کینگز CKGS است که به طور اختصاصی خدمات اخذ ویزای شینگن ایتالیا را ارائه می‌کند.

معرفی شرکت کاکس اند کینگز CKGS

کاکس اند کینگز یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های دنیا در حوزه تور و مسافرت است. شروع فعالیت این شرکت از سال ۱۷۵۸ میلادی و با ماموریتی در کشور هندوستان بوده است. کاکس اند کینگز در طول سالیان متمادی خدمات زیادی را در زمینه سواره‌ نظام، توپخانه، قطار، ناوگان دریایی و هوایی سلطنتی به دولت بریتانیا ارائه می‌کرده است. در سال ۱۹۴۷ دولت بریتانیا از هندوستان خارج شد اما کاکس اند کینگز به دلیل گستردگی روابط همچنان در هند باقی ماند و روند شکوفایی خود را ادامه داد.

شعبه های کاکس اند کینگز

اکنون شرکت کاکس اند کینگز تبدیل به یک برند برتر در حوزه خدمات مربوط به مسافرت در شبه‌قاره هند شده است. این شرکت علاوه بر شعبه‌های پرتعداد در شهرهای مختلف هند به عنوان یک شرکت چندملیتی شناخته می‌شود که دارای دفاتر بین‌المللی در کشورهایی مانند انگلستان، آمریکا، ژاپن، روسیه، سنگاپور و امارات است. ضمن این که دفاتر همکار این شرکت در کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، اسپانیا، سوئد و استرالیا فعالیت دارند. در حال حاضر خدمات متنوع کاکس اند کینگز در ۴ قاره و ۲۲ کشور جهان ارائه می‌شود.

خدمات کاکس اند کینگز

شرکت کاکس اند کینگز مجموعه‌ای بزرگ با شعباتی در سراسر جهان است که بیش از ۲۵۰۰ نیروی متخصص در آن مشغول به کار هستند. در حال حاضر این شرکت بین‌المللی در زمینه‌های مختلفی به ارائه خدمات می‌پردازد اما عمده فعالیت‌های این شرکت در زمینه خدمات فارکس و تامین مالی است. بر اساس خدمات فارکس نیازهای روزافزون موسسات مالی، شرکت‌ها، مسافران و دانشجویانی که به نقاط مختلف جهان سفر می‌کنند از طریق ارائه ارز و کارت اعتباری قابل‌قبول در تمام دنیا برطرف می‌شود. خدمات تامین مالی این شرکت نیز شامل مواردی نظیر تامین مالی در حوزه آموزش و مشاغل مرتبط با تامین مالی می‌شود.

ثبت نام آنلاین ویزای شینگنثبت نام کنید

علاوه بر این دو حوزه اصلی، خدمات دیگری نیز توسط CKGS ارائه می‌شود که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است:

 • برگزاری انواع تورهای مذهبی آموزشی، تعطیلات آخر هفته، اسپا، ساحل و…
 • انجام کلیه امور مربوط به مدیریت تور از جمله رزرو هتل، خرید بلیط هواپیما یا قطار، ترنسفر، برنامه‌ریزی سفر و…
 • انجام امور مختلف در ارتباط با برگزاری رویداد، جلسات و قرارهای کاری، مدیریت کنفرانس و…
 • مدیریت امور مربوط به سفرهای تجاری از جمله سفرهای شرکتی و شغلی
 • انجام امور مربوط به بازدید از نمایشگاه‌های تجاری
 • انجام فرآیند مربوط به اخذ ویزا

خدمات کاکس اند کینگز در زمینه اخذ ویزا

خدمات جهانی شرکت کاکس اند کینگز Cox & Kings Global Services در حوزه امور مربوط به اخذ ویزا از سال ۲۰۰۸ میلادی راه‌اندازی شد. این مرکز به عنوان یک آژانس برون‌سپاری در زمینه فرآیند اخذ ویزا شناخته شده و تمرکز اصلی آن روی ارائه خدمات به بخش‌های کنسولی هیئت‌های دیپلماتیک است. در واقع CKGS کلیه خدمات مربوط به پشتیبانی اداری و مدیریت امور خارج از داوری و تصمیم‌گیری ویزا را ارائه می‌دهد. این امور شامل کلیه موارد مرتبط با چرخه اخذ ویزا از ثبت درخواست گرفته تا بررسی مدارک، تحویل پاسپورت و انگشت‌نگاری را انجام می‌دهند. انجام این امور از یک سو باعث کاهش حجم کاری سفارت‌ها شده و از سوی دیگر موجب صرفه‌جویی در وقت متقاضیان ویزا خواهد شد.

تصمیم‌گیری در رابطه با قبول یا رد درخواست ویزا خارج از مسئولیت کارگزاری‌ها بوده و به طور کامل بر عهده سفارت مربوطه است.

شرکت کاکس اند کینگز گلوبال برای رفع نیازهای مرتبط با امور برون‌سپاری ویزا در سرتاسر جهان ایجاد شده و مبنای فعالیت‌های آن امنیت، یکپارچگی، اثربخشی و سرعت در انجام این امور است. این شرکت خدمات مربوط به ویزا، گذرنامه و سایر خدمات کنسولی را در نقاط مختلف دنیا ارائه می‌کند. سفارت‌خانه‌های کشورهایی مانند هند، ایتالیا، ژاپن، تایلند، امارات، عمان و مراکش از جمله مهم‌ترین مشتریان خدمات ویزای CKGS در دنیا محسوب می‌شوند.

کاکس اند کینگز در ایران

در ایران تعداد زیادی از سفارت‌ها از جمله سفارت هلند، فرانسه، استرالیا و … با کارگزاری VFS Global همکاری می‌کنند. به همین دلیل کارگزاری وی‌اف‌اس گلوبال شناخته‌شده‌ترین کارگزاری در داخل ایران است. اما برخی از کشورهای اروپایی از جمله آلمان، اسپانیا و ایتالیا با کارگزاری‌های دیگری همکاری می‌کنند. در حال حاضر کارگزاری کاکس اند کینگز طرف قرارداد سفارت ایتالیا در ایران بوده و کلیه امور اداری اخذ ویزای ایتالیا در ایران توسط این کارگزاری انجام می‌شود. از زمان ورود کارگزاری CKGS به ایران امور مربوط به اخذ ویزای ایتالیا با نظم و سرعت بالایی انجام شده و دیگر خبری از صف‌های طولانی در مقابل سفارت ایتالیا به منظور گرفتن وقت سفارت نیست.

درخوست ویزای ایتالیا

سفارت ایتالیا به منظور کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های ویزا و همچنین حذف افراد واسطه در زمینه گرفتن وقت سفارت اقدام به برون‌سپاری بخش مهمی از فرآیند اداری اخذ ویزا به شرکت CKGS کرد. این اقدام باعث تسریع و سهولت در فرآیند گرفتن ویزای ایتالیا شده است. بنابراین کلیه متقاضیان اخذ ویزای ایتالیا در ایران باید امور مربوط به دریافت ویزای خود را از طریق کارگزاری کاکس اند کینگز پیگیری کنند.

فرآیند اخذ ویزای ایتالیا از طریق کاکس اند کینگز

جهت درخواست ویزای ایتالیا و پیگیری امور مربوط به اخذ آن باید مراحلی را از طریق کارگزاری CKGS طی کنید که در ادامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت:

۱- اولین کار این است که بررسی کنید آیا واجد شرایط درخواست ویزای ایتالیا هستید یا خیر.

۲- در این مرحله باید بر اساس هدف خود مشخص کنید که به چه نوع ویزایی نیاز دارید. مهم‌ترین انواع ویزای ایتالیا که در سایت کاکس اند کینگز قابل دسترس هستند در زیر آمده است:

 • ویزای توریستی ایتالیا
 • ویزای بیزینس ایتالیا
 • ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت
 • ویزای کوتاه‌مدت برای انجام تحقیقات علمی
 • ویزای ترانزیتی

دقت داشته باشید که از طریق کارگزاری CKGS تنها امکان اخذ ویزاهای کوتاه‌مدت ایتالیا با حداکثر مدت اقامت ۹۰ روز را خواهید داشت. برای دریافت ویزاهای بلندمدت ایتالیا از جمله ویزای تحصیلی بلند مدت باید درخواست خود را از طریق سفارت ایتالیا ثبت و پیگیری نمایید.

۳- رزرو کردن وقت سفارت: انجام این کار از طریق وب‌سایت کاکس اند کینگز در ایران امکان‌پذیر خواهد بود.

۴- فرم درخواست ویزا را پر کرده و حتما آن را امضا نمایید. این فرم همراه با سایر مدارک شخص متقاضی به سفارت ایتالیا ارسال خواهد شد.

۵- در صورتی که قصد پرداخت آنلاین هزینه درخواست را دارید می‌توانید با داشتن کارت اعتباری بین‌المللی نسبت به پرداخت هزینه اقدام نمایید. در غیر این صورت می‌توانید با حضور در مرکز کاکس اند کینگز در ایران هزینه را به صورت نقدی پرداخت کنید.

۶- حضور در مرکز کاکس اند کینگز: بعد از این که با شخص متقاضی تماس گرفته شد باید همراه با مدارک و اسناد مورد نیاز به مرکز CKGS مراجعه نمایند. سپس مدارک متقاضی با توجه به نوع ویزای درخواستی و چک لیست آن بررسی شده و مورد تایید قرار خواهد گرفت. دقت داشته باشید در صورتی که فرم درخواست ویزای شما ناقص باشد از سمت CKGS پذیرفته نخواهد شد. همچنین در صورت فقدان برخی مدارک این موضوع به اطلاع متقاضی رسیده و در رابطه با اقدامات بعدی به وی توضیح داده خواهد شد.

۷- شخص متقاضی می‌تواند وضعیت درخواست ویزای ایتالیا را از طریق صفحه پیگیری وضعیت درخواست ویزا در سایت کاکس اند کینگز ایران پیگیری نماید.

برای پیگیری وضعیت درخواست باید اطلاعات زیر را در کادر مربوطه وارد کنید:

 • شماره پاسپورت
 • تاریخ تولد
 • شماره پیگیری

۸- پاسپورت خود را تحویل بگیرید

 • سفارت ایتالیا در ایران درخواست ویزا را بررسی می‌کند
 • یک پیامک یا ایمیل به متقاضی داده خواهد شد تا برای تحویل گرفتن پاسپورت خود مراجعه کند
 • متقاضی باید برای تحویل گرفتن پاسپورت، رسید پرداخت را همراه خود داشته باشد

خدمات بیومتریک کاکس اند کینگز

در صورتی که برای اولین بار قصد سفر به ایتالیا را داشته باشید باید برای انجام بیومتریک اقدام کنید. کارگزاری‌ها موظف هستند که داده‌های بیومتریک متقاضیان ویزا را جمع‌آوری کنند. بنابراین در زمان حضور در کاکس اند کینگز باید نسبت به انجام بیومتریک نیز اقدام نمایید. افراد زیر از انجام بیومتریک معاف هستند:

 • کودکان زیر ۱۲ سال: بر این اساس کودکان زیر ۱۲ سال برای گرفتن ویزای ایتالیا نیازی به حضور در مرکز CKGS نخواهند داشت.
 • متقاضیانی که گرفتن اثر انگشت از آن‌ها از لحاظ جسمی غیرممکن باشد
 • رئیس جمهور و اعضای دولت در صورتی که توسط دولت‌های عضو یا سازمان‌های بین‌المللی برای اهداف رسمی دعوت شده باشند
 • پادشاه یا سایر اعضای خانواده سلطنتی در صورتی که توسط دولت‌های عضو یا سازمان‌های بین‌المللی برای اهداف رسمی دعوت شده باشند

هزینه اخذ ویزای ایتالیا از طریق کاکس اند کینگز

برای اخذ ویزای شینگن یک هزینه ثابت در نظر گرفته شده که برای تمامی کشورهای عضو این حوزه یکسان است. هزینه ویزای شینگن برای افراد بالای ۱۲ سال ۶۰ یورو و برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال ۳۵ یورو تعیین شده است. ضمن این که کودکان زیر ۶ سال از پرداخت هزینه معاف خواهند بود. دقت داشته باشید که هزینه‌های مذکور تنها بابت رسیدگی به درخواست ویزا توسط سفارت ایتالیا است. اما کارگزاری کاکس اند کینگز نیز به عنوان ارائه‌دهنده خدمات هزینه جداگانه‌ای را دریافت می‌کند که در حال حاضر ۲۱ یورو است. علاوه بر این در صورتی که بخواهید از خدمات اضافی CKGS استفاده کنید باید هزینه آن را به صورت جداگانه پرداخت نمایید. به عنوان مثال در صورت تمایل به دریافت خدمات VIP باید ۴۰ یورو هزینه اضافی نیز پرداخت نمایید.

آدرس و ساعت کاری کاکس اند کینگز در تهران

دفتر کارگزاری کاکس اند کینگز در تهران، ولنجک، انتهای خیابان سیزدهم، ساختمان اداری گالریا و طبقه چهارم واقع شده است.

در جدول زیر ساعات کاری این مرکز بر اساس امور مختلف آن‌ها ذکر شده است:

عنوانروز و ساعت انجام کار
روزهای کاری مرکز CKGSیک ‌شنبه تا پنج‌ شنبه
ساعات کاری۸ صبح تا ۴:۳۰ بعد از ظهر
ارائه درخواست۸ صبح تا ۲ بعد از ظهر
تحویل پاسپورت۲:۳۰ تا ۴:۳۰ بعد از ظهر
ساعات تماس با مرکز۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر

به این نکته توجه داشته باشید که این مرکز در روزهای تعطیل از جمله روز سال نو میلادی و روز عاشورا تعطیل است.

کاکس اند کینگز یکی از معتبرترین مراکز درخواست ویزا در جهان است که در حال حاضر در داخل ایران تنها با سفارت ایتالیا همکاری می‌کند. در صورتی که قصد داشته باشید یکی از انواع ویزای کوتاه‌مدت ایتالیا از جمله ویزای توریستی آن را بگیرید باید مراحل درخواست را از طریق این مرکز پیگیری کنید. برای مشاهده مدارک مورد نیاز برای هر یک از انواع ویزای ایتالیا می‌توانید به سایت CKGS مراجعه کنید.

مشاوره رایگان اخذ ویزای شینگن۰۲۱-۷۵۲۳۷

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 3    میانگین: 5/5]
دسته بندی :ویزا

نظرات