تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

اخذ ویزای D7 – ویزای بازنشستگی پرتغال

ویزای D7 – ویزای بازنشستگی پرتغال (تمکن مالی)

حتما در خصوص ویزای D7 (ویزای بازنشستگی پرتغال یا قامت ویژه بازنشستگان) شنیده‌اید. نوعی برنامه تشویقی برای متقاضیانی که می‌خواهند از طریق تمکن مالی و با پیش شرط توانایی تامین مالی هزنیه‌های زندگی برای اخذ اقامت دائم پرتغال اقدام نمایند.

اطلاعات بیشتر
شرایط دریافت ویزای تمکن مالی پرتغال

مقدمه

با توجه به برنامه‌های تشویقی دولت پرتغال، امروزه اقامت پرتغال با استقبال فراوانی از سوی بازنشستگان روبه‌رو شده است. از مزایای اقامت در پرتغال می‌توان به معافیت مالیات بر درآمد تا ۱۰ سال، آب و هوای متعادل، هزینه‌های پائین زندگی، سواحل زیبا، امنیت بالا، سلامت عمومی عالی، غذاهای لذیذ، و استانداردهای بالای زندگی اشاره کرد. با در نظر گرفتن ویژگی‌های متعدد کشور پرتغال برای مهاجرت، هلدینگ نیلگام شرایط مهاجرت از طریق درآمد مستمری را برای هموطنان فراهم کرده است تا با استفاده از حقوق بازنشستگی، به‌راحتی اقامت دائم پرتغال را کسب نمایند.

ویزای بازنشستگی پرتغال یا D7 چیست؟

ویزای D7- ویزای بازنشستگی پرتغال یکی از بهترین و راحت‌ترین انواع ویزای اقامتی برای کشور پرتغال محسوب می‌شود و مختص افرادی است که بتوانند ثابت کنند علاوه بر حقوق خود، درآمدی بیشتر از ۶۰۰ یورو در ماه خواهند داشت.

محل این در آمد می‌تواند اجاره بهای منزل و یا مغازه و یا سود بانکی و یا هر عایدی دیگری خارج از حقوق ثابت متقاضی باشد. با اثبات این درآمد ثابت ماهانه می‌توان اداره مهاجرت پرتغال را متفاعد کرد که شخص متقاضی از شرایط لازم برای قرار گرفتن در سیستم خود حمایتی برخوردار بوده و یا تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای D7 پرتغال را دارد. ویزای D7 پرتغال از آن جهت ویزای ویژه بازنشستگان این کشور نیز نام گرفته است که بازنشستگانی که دارای حقوق و مستمری ثابت دست کم ۵۵۷ یورو در ماه باشند خود و خانواده‌شان نیز بر اساس ضوابط تمکن مالی شامل حال این ویزا خواهند شد.

شرایط مهاجرت از طریق ویزای بازنشستگی پرتغال

ویزای بازنشستگی پرتغال به متقاضی مهاجرت به این کشور اجازه می‌دهد تا وارد خاک این کشور شده و مراحل بعدی اخذ اقامت دائم پرتغال را در زمان اعتبار ویزای خود پیگیری نماید. ویزای اولیه برای ورود به کشور پرتغال ۴ ماه اعتبار دارد و از طریق سفارتخانه‌ پرتغال در کشوری که فرد بازنشسته در آن سکونت دارد، صادر خواهد شد. متقاضی با اخذ ویزای اولیه وارد پرتغال شده و مراحل اخذ اقامت دائم و تبدیل ویزای موقت خود به ویزای دائم را در خاک این کشور پیگیری می‌کند. شرایط مهاجرت از طریق ویزای بازنشستگی پرتغال همان است که در سرفصل قبل اشاره شد. در واقع توانایی متقاضی برای اثبات تمکن مالی خارج از حقوق بازنشستگی (۵۵۷ یورو در ماه) شرط اصلی و لازم برای دریافت ویزای D7 ویژه بازنشستگان در پرتغال خواهد بود.

شرایط ویزای بازنشستگی برای اقامت سایر اعضا خانواده

شرایط ویزای بازنشستگی برای اقامت سایر اعضا خانواده بدین شکل است که برای شخص دوم خانواده نصف این هزینه یعنی ۲۷۸٫۵۰ یورو و به ازای هر فرزند ۱۶۷٫۱ یورو عایدی ثابت ماهانه نیاز است. بنابراین اگر یک خانواده ۳ نفره قصد مهاجرت و گرفتن ویزای اقامتی D7 را داشته باشند، کافی است فرد اول بزرگسال خانواده بتواند ثابت کند ماهانه عایدی ثابت حدود ۱۰۰۰ یورو دارد.

مدت زمان اعتبار ویزای D7

ویزای بازنشستگی پرتغال در ابتدا با اعتباری ۴ ماهه صادر خواهد شد و در طی این مدت متقاضی می‌بایست با ورود به پرتغال و مراجعه به اداره مهاجرت این کشور ظرف مدت یک تا دو ماه، این ویزای اولیه تبدیل به اقامت یکساله خواهد شد. این ویزای یکساله سپس برای ۲ دوره دوساله دیگر تمدید خواهد شد تا در سال ششم، کارت اقامت دائم برای متقاضی و سایر اعضا خانواده وی صادر شود.

با دریافت کارت اقامت یکساله در پرتغال، نه تنها نیاز به ویزا برای ورود مجدد به پرتغال نخواهد بود، بلکه برای سفر به هیچ یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز، متقاضی نیاز به ویزای شینگن نخواهد داشت.

مزایای دریافت ویزای D7

ویزای D7 پرتعال در واقع میانبری است برای اخذ اقامت دائم کشوری اروپایی که نه تنها فرصت کار و زندگی در این کشور جداب را فراهم می‌آورد، بلکه مزایای متعددی خواهد داشت که در پی به برخی از آنها اشاره شده‌است:

 • حق تحصیل رایگان فرزندان در مدارس
 • اجازه کار در قالب قراداد کارگر و کارفرما
 • اجازه کار به عنوان نیروی متحصص مستقل
 • دسترسی به بیمه سلامت سراسری و خدمات تامین اجتماعی
 • دسترسی به تمامی حقوق قضایی

روند دریافت ویزای D7

ویزاهای صادرشده برای مهاجرت به پرتغال معمولاً برای چهار ماه معتبر هستند. به محض ورود به پرتغال، متقاضی باید از Serviço de Estrangeiros e Fronteiras – SEF یا همان اداره‌ مهاجرت پرتغال درخواست مجوز اقامت کند. مدت اعتبار این کارت اقامت یک سال است که می‌توان آن را برای دو دوره‌ی ۲ ‌ساله تمدید کرد. پس از ۵ سال اقامت قانونی در پرتغال، متقاضی می‌تواند درخواست اجازه‌ی اقامت ۵ ساله‌ی دوم خود را ارائه کرده و در پایان سال ششم نیز می‌تواند درخواست پاسپورت پرتغالی کند. باید اشاره کرد که این نوع اقامت برای متقاضی، همسر، و فرزندان زیر ۱۸ سال امکان‌پذیر است. فرزندان بالای ۱۸ سال می‌توانند از طریق سایر ویزاها، مثلاً ویزای تحصیلی، وارد کشور پرتغال شوند.

بازنشستگانی که می‌توانند ثابت کنند برای مدت ۱۲ ماه می‌توانند زندگی خود را در پرتغال تأمین کنند می‌توانند درخواست اقامت بازنشستگی در پرتغال دهند. اگرچه هیچ اجبار قانونی مبنی بر این موضوع وجود ندارد، اما اکیداً توصیه می‌شود مقادیر مربوطه به حساب یک بانک پرتغالی واریز شود تا دسترسی به آنها با سهولت انجام شود. بدین ترتیب، دلایل محکم‌تر و ضمانت بیشتری برای نشان دادن منابع کافی به منظور تأمین نیازهای متقاضی و خانواده‌اش وجود خواهد داشت.

ارزیابی اقامت پرتغال

با پر کردن فرم ارزیابی اقامت پرتغال از خدمات ویژه نیلگام بهره مند شوید

تکمیل فرم

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای D7

همانطور که پیشتر اشاره شد، مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای D7 می‌بایست پس از تکمیل و ترجمه برای بررسی و تایید به سفارت پرتغال تحویل داده شود. این مدارک سند اصلی برای صدور ویزای  بازنشستگی پرتغال خواهد بود.

 • تکمیل فرم درخواست ویزای شنگن بلندمدت پرتغال
 • دو قطعه عکس
 • گذرنامه‌ی معتبر و تصویر کلیه‌ی ویزاهای دریافت‌شده‌ی قبلی
 • اصل و ترجمه‌ی رسمی شناسنامه و کارت ملی
 • ترجمه‌ی رسمی حکم بازنشستگی
 • ترجمه‌ی رسمی حکم افزایش مستمری
 • ترجمه‌ی رسمی فیش مستمری
 • ترجمه‌ی رسمی سابقه‌ی بیمه
 • ترجمه‌ی رسمی مدارک مالیاتی
 • اظهارنامه‌ی شخصی مبنی بر مدت و محل اقامت
 • اظهارنامه‌ی شخصی مبنی بر اطلاع از ممنوعیت ورود به پرتغال بدون ویزا
 • گواهی عدم سوءپیشینه (حداکثر برای ۹۰ روز معتبر است)
 • وکالت‌نامه‌ی درخواست بررسی گواهی عدم سوءپیشینه توسط SEF
 • بیمه‌ی سلامت بین‌المللی
 • مدارک اقامت در پرتغال که در مرحله‌ی اول می‌تواند شامل رزرو هتل یا دعوت‌نامه از شخص یا اشخاص مقیم پرتغال باشد که محل اقامت متقاضی را تضمین کنند
 • مدارک نشان‌دهنده‌ی منابع مالی (مثلاً تمکن و ریزحساب بانکی)

توجه داشته باشید که هرچه مدارک مالی قوی‌تر باشد، شانس دریافت ویزا بیشتر خواهد بود.

هزینه دریافت ویزای D7

هزینه دریافت ویزای D7 پرتغال شامل چند بخش مختلف می‌شود.

 • روند افتتاح حساب و دریافت اقامت برای متقاضی و دو نفر از اعضای خانواده: ۶۰۰۰ یورو
 • روند اقامت بیش از ۳ نفر از اعضای خانواده: ۵۰۰ یورو برای هر نفر
 • وکالت امور مالیاتی از سال دوم: ۲۵۰ یورو به‌صورت سالیانه

هزینه‌های اداری اقامت پرتغال:

 • هزینه‌ی درخواست ویزا از سوی سفارت پرتغال: ۶۰ یورو
 • اجازه‌ی اقامت که برای هر نفر به میزان ۷۰ یورو است

سایر هزینه‌های اقامت پرتغال:

 • مدارک تأمین معاش به منظور اقامت در پرتغال: ۶۶۸۴ یورو که برابر با ۱۲ ماه حداقل حقوق در پرتغال است
 • مدارک تأمین معاش به منظور اقامت در پرتغال برای همسر: ۳۳۴۲ یورو که برابر با نصف ۱۲ ماه حداقل حقوق در پرتغال است
 • مدارک تأمین معاش به منظور اقامت در پرتغال برای فرزندان زیر ۱۸ سال: ۲۰۰۵ یورو که برابر با ۳۰ درصد ۱۲ ماه حداقل حقوق در پرتغال است

تخفیف ویژه

با ثبت نام آنلاین برای اخذ ویزای D7 از تخفیف ویژه بهره‌مند شوید

ثبت نام کنید

اخذ اقامت بازنشستگی پرتغال با نیلگام

اخذ اقامت کشوری دیگر و مهاجرت به آن به هیچ وجه تصمیم ساده‌ای نیست. در واقع مهاجرت تصمیمی نیست که بتوان به راحتی آن را تغییر داد و یا در صورت بروز مشکلات احتمالی، بتوان به سادگی از کنار تبعات آن گذشت. متاسفانه طی سال‌های اخیر بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا بواسطه نداشتن اطلاعات کافی و تحقیقات جامع متاثر از تبلیغات سودجویانه عده‌ای به اصطلاح مشاور امور مهاجرتی چوب حراج بر زندگی خود زدند و وارد مسیر پرمخاطره مهاجرت غیراصولی شدند؛ که البته تقریبا در تمامی موارد این چین جز سرخوردگی و ضرر‌های سنگین مالی نتیجه‌ای نیز حاصل نشده‌است.

دپارتمان اقامت و مهاجرت مجموعه شرکت‌های نیگام که طی یک دهه گذشته با نام تجاری ایران-آنکارا برندی آشنا در صنعت گردشگری و مهاجرتی کشور قلمداد می‌شده است، با رویکردی جدید و بهره‌گیری از تیم‌های جدید حقوقی و اجرایی می‌کوشد همچون گذشته خدماتی درخور اعتماد شما متقاضیان محترم ارائه دهد.

دریافت مشاوره جهت اخذ ویزای D7 پرتغال

021-75237

نظرات