تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

چطور ویزای تحصیلی آلمان بگیریم؟

۱۵ بهمن ۱۳۹۷
چطور ویزای تحصیلی آلمان بگیریم؟

در طول زندگی فرصت‌های کوچک و بزرگی در حال رخ دادن هستند که توجه به هر یک از آنها می‌تواند تحول عظیم و مثبتی در آینده و زندگی فردی‌تان ایجاد کند، اخذ ویزای تحصیلی آلمان و ادامه تحصیل در این کشور  به عنوان مهد علم، صنعت و تجارت یکی از این فرصت‌های استثنایی و به اصطلاح برد-برد به شمار می‌رود. پیش از این در مقاله تحصیل در آلمان (مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل) به تمامی جوانب مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان و شرایط مختلف تحصیل در آلمان پرداختیم و در  این نوشتار با ما همراه باشید تا به شرح مسایل مختلفی نظیر  مدارک لازم و مراحل اخذ ویزای دانشجویی آلمان، هزینه ویزای تحصیلی و مواردی از این قبیل بپردازیم.

چرا آلمان مقصد جذابی برای تحصیل است؟

شاید از خودتان بپرسید چرا دریافت ویزای تحصیلی آلمان و انتخاب این کشور به عنوان مقصد تحصیلی در قیاس با دیگر کشورهای مطرحی همچون آمریکا، انگلیس و یا تحصیل در کانادا یک فرصت برد-برد به حساب می‌آید؟ جواب ساده است، براساس یکی از آمارهای اخیر وب‌سایت Study.EU ، کشور آلمان به عنوان یکی از موفق‌ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن با بیش از ۴۰۹ موسسه آموزشی و دانشگاه تراز اول، بعد از کشور آمریکا به عنوان برترین مقصد تحصیلی در قیاس با ۳۰ کشور اروپایی و کشور انگلستان در رتبه اول قرار گرفته است.
چرا آلمان مقصد جذابی برای تحصیل است؟
در کنار این اطلاعات، لازم به ذکر است که آلمان جزو معدود کشورهای اروپایی است که همچنان در آن امکان تحصیل رایگان در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکتری برای دانشجویان ایرانی وجود دارد. از این رو با در نظر گرفتن نسبت ناعادلانه ارز داخلی به ارزهای بین‌المللی نظیر یورو، دلار و پوند، عملا تحصیل در دانشگاه‌های آلمان و پرداخت هزینه کمتر گزینه‌ای منطقی و ایده‌آل برای دانشجویان ایرانی خواهد بود، این بدین معنی است که با دریافت ویزای تحصیلی آلمان و تحصیل در دانشگاه‌های برتر آلمان می‌توانید مدارک تحصیلی معتبر و بین‌المللی را با کمترین هزینه دریافت کنید.

به همین خاطر با وجود سطح کیفی بالای دانشگاه‌های آلمان به نسبت دانشگاه‌های داخل کشور، اخذ ویزای تحصیلی آلمان و ادامه تحصیل در این کشور برای دانشجویان ایرانی فرصتی برد – برد محسوب شده و بدون شک متضمن شغلی پولساز و ترسیم آینده‌ای موفق برای آنها خواهد بود.

مراحل و نکات اخذ ویزای دانشجویی آلمان

در ادامه مراحل اخذ ویزای دانشجویی آلمان را  بر اساس آخرین تغییرات سال تحصیلی ۲۰۱۹ مرور خواهیم کرد:

۱-  نامه پذیرش دانشگاه آلمان

یکی از موارد مهم و در واقع پیش نیاز گرفتن ویزای تحصیلی آلمان، انتخاب دانشگاه، رشته، مقطع تحصیلی و اخذ پذیرش از دانشگاه آلمانی مورد نظر است.

نخست می‌توانید با استفاده از ابزار وب‌سایت DAAD  از واجد شرایط بودن برای ورود مستقیم به دانشگاه‌های آلمان (Hochschulzugangsberechtigung) مطمئن شوید، بر طبق اطلاعات این وب‌سایت چنانچه دارای مدرک پایان تحصیلات متوسطه باشید و حداقل دو تا سه ترم و یا به اندازه ۴۰ واحد درسی در دانشگاه تحصیل کرده باشید شامل پذیرش General شده و بدون نیاز به گذراندن دوره کالج( Studienkolleg ) که معادل دو ترم است، می‎‌توانید برای پذیرش دانشگاه‌های آلمان در مقطع کارشناسی اقدام کنید.

چنانچه شامل شرایط بالا نباشید به عنوان دانشجوی  subject-related ملزم به گذراندن دوره Studienkolleg  و قبول شدن در امتحان ورودی دانشگاه (Feststellungsprüfung ) و تست زبان، پیش از ورود به دانشگاه آلمان هستید.
مراحل و نکات اخذ ویزای دانشجویی آلمان
علاوه بر این موارد برخورداری از مهارت‌های کامل زبان آلمانی یکی دیگر از الزامات دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه و ویزای تحصیلی آلمان است. به عنوان یک دانشجو و متقاضی دریافت ویزای تحصیلی آلمان شما میبایست توانایی و مهارت خود در زبان آلمانی را به آفیسر پرونده و مسئول پذیرش دانشگاه آلمان اثبات کنید. B2 حداقل سطح آکادمیک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان و شروع تحصیل در دانشگاه‌های آلمان است، مدارکی نظیر TestDaF و DSH زبان آلمانی با پوشش دادن به تمامی مهارت‌های خوانش، نوشتاری، شنیداری، درک مطلب و توانایی برقراری ارتباط در اجتماع مدرک مناسبی برای این منظور تلقی می‌شوند.

البته برای برخی رشته‌ها در مقاطع فوق لیسانس و دکتری و یا دانشگاه‌های خصوصی آلمان در تمامی مقاطع، امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد که در این‌صورت میبایست مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل ۶- ۶٫۵ ارائه دهید.

شما برای تکمیل فرآیند پذیرش دانشگاه و همچنین ویزای تحصیلی آلمان ملزم به ارائه فرم درخواست پذیرش و انجام پروسه ثبت‌نام، ترجمه آخرین مدارک تحصیلی توسط دارالترجمه رسمی، تاییدیه مدارک تحصیلی توسط سفارت، ویزا ، اثبات تمکن مالی و بیمه سلامت نیز خواهید بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌شود تا مطلب مرتبط تحصیل رایگان در آلمان را مطالعه کنید.
لازم به ذکر است که شما می‌توانید با توجه به وجود نکات زیاد در زمینه اخذ ویزای تحصیلی آلمان و پذیرش دانشگاه‌های آلمان از خدمات ویژه گروه شرکت‌های نیلگام بهره‌مند شده و با پر کردن فرم ارزیابی تحصیلی از اطلاعات و جزییات به روز دانشگاه‌های آلمان مطلع گردید.

مشاوره رایگان جهت تحصیل در آلمان۰۲۱-۷۵۲۳۷

۲-  تعیین وقت سفارت و درخواست ویزای دانشجویی آلمان

با توجه به حجم بالای درخواست‌های تعیین وقت سفارت آلمان برای اخذ ویزای شینگن که ویزای تحصیلی آلمان نیز شامل آن می‌شود (ویزای تحصیلی آلمان در واقع همان ویزای شینگن نوع D است)، گرفتن وقت سفارت آلمان به پروسه زمان‌بری بدل شده است. از این رو سفارت جمهوری فدرال آلمان در تهران جهت اطلاع متقاضیان از شرایط موجود فایل PDF توضیح زمان انتظار متقاضیان ایرانی را در وب‌سایت رسمی خود قرار داده است.

در حال حاضر تعیین وقت سفارت آلمان تنها از طریق سامانه آنلاین وب‌سایت سفارت انجام می‌پذیرد، برای رزرو وقت سفارت ویزای تحصیلی آلمان میبایست بر روی این لینک کلیک کرده و اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل، تکرار آدرس ایمیل، شماره پاسپورت، شماره تماس را به انگلیسی وارد کرده و در انتها رمز یگانه درخواست شده و گزینه Submit را بزنید.

پس از ثبت‌نام، ظرف ۳۰ دقیقه ایمیل تاییدیه‌ای از سوی سفارت آلمان حاوی شماره پیگیری (reference number) دریافت خواهید کرد و سپس ایمیل دومی (appointment email) حدود  ۴ تا ۶ هفته پیش از وقت مصاحبه همراه با اطلاعاتی نظیر تاریخ و ساعت زمان مقرر شده برای وقت مصاحبه و لینک تایید و لغو وقت مصاحبه ویزای تحصیلی آلمان دریافت می‌کنید.

نکته: شما طی مدت ۷ روز از زمان دریافت ایمیل دوم مهلت دارید تا ایمیل دریافتی از سفارت آلمان را تایید کنید، در غیر این‌صورت وقت شما لغو می‌گردد. پس حتما از درستی آدرس ایمیل و چک کردن بخش‌های مختلف حساب ایمیل خود نظیر Spam مطمئن گردید.

متقاضی تعیین وقت سفارت ویزای دانشجویی آلمان میبایست شماره گذرنامه خود را با حروف بزرگ لاتین وارد نموده و پیش از ارسال اطلاعات به سفارت، از صحت مطالب و آدرس ایمیل مطمئن گردد.
مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان

۳- مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان

بنابر آخرین اطلاعات ارائه شده توسط سفارت جمهوری  فدرال آلمان، دانشجویان و متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی آلمان میبایست به هنگام حضور در سفارت مدارک ذیل را ارائه دهند:

فرم درخواست ویزا

   1. ( تکمیل شده به همراه امضا)
    ۲ قطعه

عکس بیومتریک

   1. و جدید گذرنامه در اندازه (۳۵×۴۵ میلی متر) مطابق

نمونه سفارت

   1. گذرنامه با اعتبار بیش از ۶ ماه به همراه کپی از صفحات ۲ و ۳
   1. مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی معتبر
   1. اصل و ترجمه کپی مدارک شناسایی دارای تاییدیه وزارت امور خارجه، دادگستری و سفارت آلمان
   1. مدارک اثبات تمکن مالی ( داشتن حداقل معادل ۸۶۴۰ یورو در حساب بانکی ایرانی برای پوشش هزینه‌ها) – ریز حساب بانکی و گردش مالی
   1. اصل نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه آلمان
   1. مدارک و سوابق شغلی
   1. ۶۰ یورو به عنوان هزینه صدور ویزای تحصیلی آلمان
   1. رزومه فردی به همراه اطلاعات کامل و امضا
   1. انگیزه‌نامه تحصیلی دقیق (sop)، کامل و متقاعد کننده به همراه امضا
   1. بیمه مسافرتی معتبر
    تاییدیه رسمی درخواست تحصیلی از دانشگاه و یا سامانه

Uniassist

  1. مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی و یا دانشگاهی به انضمام ریز نمرات و ترجمه
  1. کارت دانشجویی و یا هرگونه گواهی تحصیل در دانشگاه
  1. مدرک فارغ‌التحصیلی مقطع کارشناسی (برای درخواست تحصیل در مقطع ارشد در آلمان)
  1. پذیرش و یا دعوت‌نامه استاد راهنما به همراه شرح طرح و پروپوزال دکترا ( برای تحصیل در مقطع دکترا)

کپی تمامی مدارک قید شده در بالا میبایست در دودسته (کپی‌های ترجمه مدارک و اصل مدارک تحصیلی) و در برگه A4 ارائه گردند، دسته اول کپی‌ها میبایست پس از ترجمه توسط دارالترجمه رسمی و به تایید رسیدن توسط وزارت امور خارجه و دادگستری، توسط سفارت آلمان تایید شود.
اما برای دسته دوم کپی‌ها نیازی به ارائه اصل مدارک و ترجمه نیست و حالت معمولی کفایت می‌کند.
برای به تایید رسیدن مدارک توسط سفارت آلمان میبایست به ازای هر یک کپی از مدرک به زبان لاتین مبلغ ۱۰ یورو و به زبان‌های دیگر ۱۵ یورو پرداخت کنید.
برای افراد متقاضی دریافت ویزای تحصیلی آلمان و تحصیل در دانشگاه‌های آلمان این موضوع کمی فرق دارد، از این رو به ازای تایید حداکثر پنج نسخه کپی از ترجمه که دارای تاییدیه وزارت امور خارجه است هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.
لازم به ذکر است که تنها مدارکی که برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه ضروری هستند شامل این قانون می‌شوند.
با توجه به حجم بالای درخواست‌های متقاضیان ایرانی ویزای تحصیلی آلمان، مراحل تعیین وقت و رسیدگی به درخواست‌ها توسط آفیسر پرونده، پروسه‌ای زمان‌بر و حساس بوده و هرگونه اشتباه کوچک و یا نقصی در مدارک و اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی به هنگام مصاحبه، به سادگی موجب ریجکت شدن ویزای شینگن فرد می‌گردد.
از همین رو می‌توانید با استفاده از خدمات رایگان مشاوره تحصیلی گروه شرکت‌های نیلگام، از اطلاعات و نکات ارزشمند تحصیل در دانشگاه‌های آلمان باخبر شده و در صورت تمایل با عقد قرارداد با هلدینگ نیلگام، انجام امور اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان را با اطمینان خاطر به کارشناسان مجرب دپارتمان تحصیلی نیلگام بسپارید.

ارزیابی تحصیلیبا پر کردن فرم ارزیابی تحصیلی از خدمات ویژه نیلگام بهره مند شوید ثبت نام کنید

۴-  مصاحبه حضوری و ارائه مدارک به سفارت آلمان

با گذراندن مراحل تعیین وقت ویزای تحصیلی آلمان و اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر، نوبت به مصاحبه حضوری با آفیسر پرونده و ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت آلمان می‌رسد. همانطور که پیش‌تر به این موضوع اشاره شد، با در نظر گرفتن زمان بسیار طولانی نوبت‌دهی سفارت آلمان ( ۱ سال تا یکسال و نیم) و حساسیت آفیسر پرونده نسبت به اطلاعات پرونده‌های ویزای شنگن متقاضیان آسیایی، بهتر است به قول معروف با تمام قوا و اطمینان خاطر از صحت و سقم مدارک در محل سفارت حضور پیدا کنید.

فارغ از چاشنی شانس متقاضی ویزای تحصیلی آلمان، سهم زیادی از موفقیت پرونده متقاضی در گرو ارائه مدارک کامل و بی نقص، حفظ خونسردی و آرامش و داشتن آمادگی به هنگام مصاحبه با آفیسر پرونده ویزای تحصیلی آلمان است.

در روز مصاحبه بهتر است از یک ساعت قبل از زمان معین شده در محل سفارت حضور داشته باشید، میبایست برای ورود به سالن سفارت آلمان پاسپورت و نامه تاییدیه وقت سفارت شما چک شده و گوشی موبایل به مامور رسیدگی امور تحویل گردد.

معمولا پس از چک کردن مدارک و گرفتن اطلاعات بیومتریک اثر انگشتان دست، مصاحبه شما با آفیسر پرونده ویزای تحصیلی آلمان در حدود ۱۵ دقیقه به طول خواهد انجامید.

در زمان مصاحبه بنابر مدارک ارائه شده و زبان تحصیلی مورد نظر شما ( آلمانی و یا انگلیسی)، ممکن است سوالاتی با موضوعات مختلف زیر از شما پرسیده شود:

  1. علت درخواست ویزای تحصیلی آلمان و انتخاب این کشور برای تحصیل
  1. توضیح دلایل انتخاب دانشگاه
  1. اطلاعات کلی در مورد آلمان و شرایط تحصیل، دلایل ترجیح دادن آلمان به سایر کشورها
  1. توضیح روش‌های پوشش هزینه‌های زندگی و تحصیلی
  1. اطلاعات و جزییات خانوادگی (شغل والدین و مواردی از این قبیل)
  1. توضیح برنامه‌های آتی زندگی پس از اتمام تحصیل در آلمان
  1. توضیح سوابق علمی و تحصیلی

مصاحبه حضوری و ارائه مدارک به سفارت آلمان
پس از انجام مصاحبه اصل مدارک به شما تحویل داده شده و الباقی مدارک برای بررسی و انجام امور اداری نزد سفارت باقی خواهد ماند. براساس اطلاعات ذکر شده در وب‌سایت رسمی سفارت آلمان، مدت زمان پاسخگویی به قبول (Approved) و یا رد شدن (Rejected) ویزای تحصیلی آلمان از هشت هفته تا چند ماه به طول خواهد انجامید.

البته زمان پاسخگویی به وضعیت ویزای تحصیلی آلمان همیشه ثابت نیست، در برخی موارد براساس پرونده دانشجو و مواردی نظیر سابقه تحصیلی، روند مصاحبه و غیره، زمان رسیدگی به پرونده کاهش پیدا کرده و به کمتر از دو هفته نیز رسیده است.

پس از انجام مصاحبه و ارائه مدارک، گذرنامه به همراه یک برگه حاوی کد پیگیری به شما تحویل داده خواهد شد. سپس میبایست برای اطلاع از وضعیت ویزای تحصیلی خود منتظر بمانید تا از طریق ایمیل سفارت آلمان به شما اطلاع‌رسانی شود.

در صورت دریافت ایمیل تایید ویزا به شما وقت ملاقات دیگری داده می‌شود که میبایست با در دست داشتن گذرنامه و برگه حاوی کد پیگیری در روز مقرر از ساعت ۷ تا ۹ صبح به بخش ویزای سفارت مراجعه کنید تا ویزای تحصیلی آلمان توسط سفارت بر روی پاسپورت شما درج شود.

شما میبایست پاسپورت، برگه حاوی کد پیگیری و تاریخ سفر را به بخش ویزای سفارت آلمان تحویل دهید تا به به پرونده رسیدگی پیوست شوند و در نهایت پس از طی کردن مراحل اداری و تکمیل نهایی پرونده در همان روز بین ساعت ۱۴ تا ۱۴:۳۰ ، پاسپورت با برچسب ویزای تحصیلی آلمان به شما تحویل داده خواهد شد.

متاسفانه در صورت دریافت پیام ریجکت ویزای شینگن دانشجویی آلمان، امکان اقدام برای تجدید نظر وجود نداشته و عملا به دلیل از دست رفتن تاریخ پذیرش دانشگاه آلمان تنها می‌توانید در صورت تمایل پس از تصحیح و بازنگری مدارک، دوباره برای وقت سفارت و دریافت ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنید.

آدرس و اطلاعات سفارت آلمان

سفارت آلمان به عنوان مجری رسمی ارائه انواع خدمات روادید نظیر ویزای اقامت شینگن، ویزای توریستی و ویزای تحصیلی آلمان در تهران، خیابان فردوسی، روبروی بانک مرکزی، پلاک ۳۲۰ – ۳۲۴ واقع شده است.

ساعات کاری سفارت آلمان به استثنای روزهای جمعه و شنبه و روزهای تعطیل رسمی در روزهای یکشنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه از ساعت ۷:۰۰ تا ۱۵:۳۰ و در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه از ساعت ۷:۰۰ تا ۱۶:۰۰ است.

لازم به ذکر است که ساعات کار سفارت آلمان در ماه‌های July (تیر) و August (مرداد) از یک‌شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ است و برای تایید مدارک متقاضیان میبایست با تعیین وقت قبلی از یک‌شنبه تا پنج‌شنبه از یاعت ۷:۳۰ تا ۱۰:۳۰ به سفارت آلمان مراجعه کنند.

شما همچنین می‌توانید از طریق شماره تلفن ۳۹۹۹۱۴۹۹ در روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۲:۰۰ با اطلاعات بخش ویزا تماس بگیرید و جهت آگاهی از مدارک مورد نیاز ویزا از طریق شماره ۳۹۹۹۱۲۱۳ از خدمات تلفن گویای سفارت استفاده کنید.

در ضمن شما مجاز هستید تا از طریق آدرس ایمیل visainfo@teheran.diplo.de و شماره فاکس ۳۹۹۹۱۸۶۰ به زبان آلمانی و یا انگلیسی با سفارت المان مکاتبه نمایید.
آدرس و اطلاعات سفارت آلمان

هزینه اخذ ویزای تحصیلی آلمان با نیلگام

تیم‌ اجرایی دپارتمان ویزا و پذیرش تحصیلی هلدینگ نیلگام با بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان و موفق در زمینه دریافت انواع  ویزا و برخورداری از نمایندگی دانشگاه‌های برتر آلمان، آماده ارائه کامل خدمات اجرایی، حقوقی و تحصیلی آلمان به شما عزیزان می‌باشد.

شما می‌توانید با استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب دپارتمان تحصیلی گروه شرکت‌های نیلگام، پس از انجام ارزیابی تحصیلی و با توجه به موقعیت تحصیلی‌تان از خدمات نرمال ویزای تحصیلی آلمان و یا پکیج پذیرش فوری و ویزای تضمینی آلمان بهره‌مند شوید.

در صورت تمایل می‌توانید با عقد قرارداد با گروه شرکتهای نیلگام و پرداخت مبلغ ۴ میلیون تومان از خدمات نرمال پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان استفاده کنید، که شامل موارد زیر می‌گردد:

   1. تکمیل و ارزیابی مدارک برای ویزای تحصیلی آلمان
    ترجمه مدارک (در صورت استفاده از تخفیف ویژه خدمات

دارالترجمه نیلگام

  1. برخوردار می‌شوید)
  1. دریافت تایید مدارک تحصیلی از سفارت آلمان
  1. ارسال مدارک به دانشگاه آلمان
  1. دریافت پذیرش تحصیلی از برترین دانشگاه‌های آلمان
  1. تعیین وقت سفارت آلمان
  1. اخذ ویزای تحصیلی آلمان

اما در صورتی که پس از مشاوره با کارشناسان دپارتمان تحصیلی گروه شرکت‌های نیلگام برای استفاده از خدمات تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی آلمان واجد شرایط نباشید، امکان استفاده از خدمات پکیج پذیرش فوری و ویزای تضمینی آلمان برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی و تراز اول آلمان را خواهید داشت.

هزینه این بسته خدماتی ۵۰۰۰ یورو بوده و با استفاده از این پکیج به صورت تضمینی برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آلمان اقدام خواهد شد، این بدین معنی است که در صورت ناموفق بودن پرونده و ریجکت ویزا از سوی سفارت آلمان، کل هزینه قرارداد از طرف گروه شرکت‌های نیلگام به متقاضی مسترد خواهد شد.

مشاوره رایگان جهت تحصیل در آلمان۰۲۱-۷۵۲۳۷

سوالات متداول

بله در صورتی که هنوز امتحان زبان شما برگزار نشده باشد، می‌توانید با ارائه برگه تاییدیه رسمی ثبت‌نام در امتحان زبان آلمانی و یا انگلیسی به همراه دیگر مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی، مدرک زبان خود را قبل و یا همزمان با صدور ویزای خود به سفارت تحویل دهید.

از آنجایی که ویزای تحصیلی آلمان جزو ویزای اقامت طولانی مدت به حساب می‌آید، بررسی پرونده متقاضی ویزای شینگن تحصیلی آلمان در مقایسه با انواع دیگر ویزا زمان بیشتری خواهد برد.

سفارت آلمان با توجه به حجم بالای درخواست متقاضیان ایرانی ویزای تحصیلی آلمان در تلاش است تا براساس تاریخ ورود و فرصت باقی مانده برای متقاضیان برای شروع کلاس‌های دانشگاه آلمان نسبت به پرونده‌های درخواستی اقدام کند، از این رو شما می‌توانید از چهار هفته باقی مانده از آخرین تاریخ ممکن برای سفر نسبت به پیگیری وضعیت ویزای تحصیلی خود از طریق سفارت اقدام کنید.

ویزای تحصیلی آلمان ویزای شنگن نوع D برای اقامت بلند مدت یا بیش از ۳ ماه در کشور آلمان است. فرد دانشجو میبایست پس از عزیمت به آلمان و ثبت‌نام در دانشگاه نسبت به اخذ مجوز اقامت آلمان از اداره مربوطه اقدام کند تا از این طریق اعتبار ویزای تحصیلی وی از ۳ ماه به یکسال تغییر کند.

خیر کار دانشجویی تنها بخشی از هزینه‌های زندگی شما را به عنوان دانشجو در آلمان پوشش خواهد داد، جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید به مطلب کار دانشجویی در آلمان مراجعه کنید.

بله، ویزای تحصیلی آلمان از نوع شنگن تایپ D بوده و به دانشجویان اجازه می‌دهد بدون محدودیت به خاک آلمان وارد و یا از آن خارج شوند.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
دسته بندی :تحصیلی

نظرات

mohammad

سلام وقتتون بخیر
من ۳۵ سالمه و قصد دارم سال دیگه اقدام کنم
الان در حال گذروندن دوره زبان آلمانی هستم تا مدرک زبان هم بگیرم
اما یکی از آشناهام توی آلمان می گفت برای تحصیل محدودیت سنی وجود داره
واقعا این محدودیت وجود داره یا اشتباه میکنه؟ و اگه وجود داره تا چند سالگی مجاز هستیم؟

ادمین

سلام بله محدودیت سنی وجو دارد،برای اقدام در پذیرش تحصیلی آلمان فاصله بین مقطع کارشناسی تا کارشناسی ارشد شما در واقع(گپ تحصیلی)نباید بیشتر از سه سال باشد.