تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

راهنمای اخذ ویزای توریستی اتریش همراه قیمت ۲۰۱۹

۲۴ بهمن ۱۳۹۷
راهنمای اخذ ویزای توریستی اتریش همراه قیمت ۲۰۱۹

اتریش بی‌شک یکی از جذاب‌ترین و البته خوش‌نام‌ترین کشورهای اروپایی برای سفر، تحصیل و حتی اقامت محسوب می‌شود. کشور هنر، بناهای تاریخی، موسیقی، فلسفه و البته جاذبه‌های ناب توریستی. بسیاری اتریش را با وین یا نهایتاً سالزبورگ می‌شناسند و حتی نام شهرهایی همچون زلامسی، سن آنتون یا اینسبروک را نشنیده‌اند. واقعیت این است که با اخذ ویزای اتریش می‌توان اروپایی متفاوت با هرچه تاکنون دیده‌اید و یا در ذهن ترسیم کرده‌اید را مشاهده کنید.

انواع ویزای اتریش

همان‌طور که می‌دانید اتریش کشوری است عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است. بنابراین جز در مواردی بسیار معدود و خاص قوانین دایر بر صدور ویزا برای این کشور منطبق بر قوانین اخذ ویزای شینگن خواهد بود. به‌بیان‌دیگر وقتی از انواع ویزای اتریش سخن می‌گوییم باید انواع ویزای شینگن را تشریح کنیم.
ویزای کشور اتریش همچون ویزای شنگن ۴ دسته اصلی دارد. ویزای نوع A، B، C و D. دو نوع اول ویزا از نوع ترانزیتی بوده و برای افرادی صادر می‌شود که قصد عبور از خاک اتریش به کشوری دیگر (خارج از حوزه شنگن)را دارند ؛ البته در ویزای نوع B اتریش به فرد اجازه داده‌ می‌شود حداکثر ظرف مدت ۶ روز از اتحادیه اروپا خارج شود. ویزای نوع C ویزای توریستی است و برای مقاصد گردشگری صادر می‌شود و درنهایت ویزای نوع C که ویزایی مولتیپل با مدت اعتبار بیشتر است و برای تحصیل، کار و یا امور پزشکی و درمانی در این کشور صادر می‌شود.

۱- ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش درواقع همان ویزای نوع C شنگن است. ویزایی که خود بسته به انواع آن (سینگل یا مولتی) دارای مدت اعتبار متفاوت است و برای گشت‌وگذار در اتریش و یا دیدار با اقوام دوستان صادر می‌شود. اگر ویزای توریستی اتریش شما از نوع سینگل باشد بر اساس قوانین ویزای شینگن تنها یک‌بار می‌توانید وارد این کشور شوید و تا کمتر از ۳ ماه در اتریش اقامت داشته باشید. البته در شرایط کنونی بیشتر ویزاهای یک‌بار ورود اتریش که برای مقاصد گردشگری صادر می‌شوند مدت اعتباری ۱۵ تا ۳۰ روزه دارند و فرد می‌بایست پیش از پایان مدت اعتبار ویزای اتریش این کشور را ترک کند. حتی اگر فردی دارای ویزای سینگل اتریش با اعتبار ۱۵ روزه باشد اما پس از ورود به این کشور به هر دلیلی بعد از مثلاً ۳ روز از اتریش خارج شود دیگر نمی‌تواند با آن ویزا وارد اتریش یا هر کشور دیگری در حوزه شنگن شود و باید مجدداً برای ویزا اتریش اقدام نماید.
ویزای توریستی اتریش


مطلب مرتبط: ویزای مولتی شینگن یا ویزای بلندمدت اروپا چیست؟


اما موضوع در ویزای توریستی اتریش از نوع مولتی به‌طور کل متفاوت است. دارنده این نوع ویزای توریستی اتریش می‌تواند در طول مدت اعتبار ویزای خود (که می‌تواند از ۳ ما تا ۵ سال باشد) بدون محدودیت وارد اتریش یا هر یک از کشورهای عضو پیمان شنگن شود و اروپا را ترک نماید. البته نکته اینجاست که تعداد روزهای مجاز اقامت در اروپا با ویزای توریستی مولتیپل اتریش ۹۰ روز در بازه ۶ ماهه است. بدان معنی که دارنده این نوع ویزای توریستی اتریش در هر بار ورود خود نمی‌تواند بیشتر از ۳ ماه در اتریش و یا هر یک از کشورهای اروپایی اقامت داشته باشد و پس از طی شدن ۹۰ روز باید خاک ای کشور را ترک نماید.


مطلب مرتبط: مهم‌ترین نکات مدت اعتبار ویزای شینگن که باید بدانید


۲-ویزای تحصیلی اتریش

اتریش یکی از کشورهای درجه‌یک اروپا برای تحصیل است. کشوری با دانشگاه‌ها و مراکز علمی بسیار معتبر که به آخرین تجهیزات روز آموزشی چه در بخش سخت‌افزاری و چه درزمینه نرم‌افزاری مجهز هستند. اما پیش از توضیح درباره ویزای تحصیلی اتریش باید به این کته اشاره‌کنیم که متقاضیان تحصیل در اتریش پیش از اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش می‌بایست برای دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های این کشور اقدام کنند زیرا بدون نامه پذیرش اساساً پرونده ویزای تحصیلی شما در سفارت این کشور بررسی نخواهد شد.
ویزای تحصیلی اتریش
ویزای تحصیلی اتریش همان‌طور که در بالا اشاره کردیم از نوع D و مولتیپل است. مدت اعتبار این ویزا تا زمان پایان دوران تحصیل فرد خواهد بود و می‌تواند هر ۶ ماه تمدید شود. با ویزای تحصیلی اتریش می‌توان بدون محدودیت به اتریش وارد و از آن خارج شد و حتی این امکان وجود دارد که پس از پایان مدت اعتبار ویزای تحصیلی اتریش به‌شرط یافتن شغل مناسب، برای اقامت دائم این کشور نیز اقدام کرد.
ارزیابی تحصیلیبا پر کردن فرم ارزیابی تحصیلی از خدمات ویژه نیلگام بهره مند شوید ثبت نام کنید

۳- ویزای کار اتریش

ویزای کار اتریش نیز همچون ویزای تحصیلی این کشور از نوع D است و اعتباری بلندمدت دارد. اخذ ویزای کار اتریش همچون تمامی کشورهای عضو پیمان شینگن قوانین خاص و سفت‌وسخت دارد. اقدام برای ویزای کار اتریش برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا از دو حالت خارج نیست. یا باید دعوت‌نامه‌ای رسمی از کارفرمایی حقیقی و یا حقوقی در اتریش برای کار در این کشور داشت و یا باید برای فرصت‌های شغلی آگهی شده اقدام کرد. در مورد دوم البته شرطی وجود دارد که از آگهی شغلی مدنظر دست‌کم ۳ هفته گذشته باشد و طی این مدت هیچ متقاضی‌ای از داخل اتحادیه اروپا برای این شغل درخواست نداده باشد. بنابراین می‌توان گفت یافتن شغل مناسب و به طبع آن اخذ ویزای کار اتریش بسیار سخت و بعید است.
تجربه ثابت کرده است که بهترین راه یافتن شغل در اروپا و اتریش ورود به این کشورها با ویزای تحصیلی است تا پس از پایان دوران تحصیل بتوان شغل مدنظر را پیدا کرد و درنهایت به اقامت اروپا دست‌یافت.

شرایط اخذ ویزای کشور اتریش شامل مواردی اجباری و مواردی تکمیلی است. به‌بیان‌دیگر برخی موارد همچون در اختیار داشتن سند ملکی جزء شرایط الزامی برای اخذ ویزا محسوب نمی‌شوند اما وجود سند ملکی در پرونده می‌تواند در اقناع افسر ویزا مستقر در سفارت برای صدور ویزا بسیار کارساز باشد. اما برخی از موارد همچون شغل و تمکن مالی مناسب برای تأمین هزینه‌های مدت سفر جز شرایط لازم و اجباری اخذ ویزای اتریش محسوب می‌شوند. به‌بیان‌دیگر اگر فردی از تمکن مالی مناسب برای پوشش هزینه‌های سفر خود برخوردار نباشد و یا افسر ویزا به مدارک مالی ارائه‌شده توسط متقاضی مشکوک شود، بدن تردید درخواست ویزای وی ریجکت خواهد شد.


حتما بخوانید: آیا ویزای شینگن برای اخذ ویزای کانادا اجباری است؟


در خصوص مدارک موردنیاز برای صدور ویزای توریستی اتریش در ادامه توضیح خواهیم داد؛ اما بد نیست به این نکته نیز اشاره‌کنیم که سفارت‌های اروپایی معمولاً در صدور ویزای اتریش برای متقاضیان مجرد زیر ۳۰ سال وسواس زیادی به خرج می‌دهند و برعکس برای افراد متأهلی که به‌تنهایی به سفر می‌روند سهل گیرتر خواهند بود زیرا این فرض وجود دارد که متقاضیان متأهلی که به‌تنهایی برای ویزای توریستی اتریش درخواست داده‌اند به دلیل وجود پیوندهای خویشاوندی قوی در کشور مبدأ (همسر و یا فرزندان) حتماً به کشور خود بازخواهند گشت.

مدارک لازم برای اخذ ویزا چیست؟

همان‌طور که گفتیم مدارک لازم برای ویزای کشور اتریش به ۲ دسته مدارک الزامی و مدارک تکمیلی تقسیم‌بندی می‌شوند. در ادامه تمامی مدارک لازم  را نام‌خواهیم برد:

   فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا
   عکس بیومتریک
   شناسنامه
   پاسپورت معتبر با دست‌کم ۶ ماه اعتبار
   مدارک شغلی و کاری
   پرینت گردش حساب مالی
   نامه تمکن مالی همراه با مهر
   رزرو بلیط رفت‌وبرگشت و هتل برای تمام شب‌های اقامت
   بیمه مسافرتی
   ۸۵ یورو برای هر نفر در روز تحویل مدارک و مصاحبه

فرم آنلاین درخواست ویزای توریستی و یا تحصیلی اتریش را می‌توانید از لینک‌های پایین دریافت کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزا چیست؟
به خاطر داشته باشید تمامی مدارک برای درخواست ویزا اتریش باید به زبان آلمانی ترجمه‌شده باشند و در خصوص مدارک تحصیلی باید همراه با مهر وزارت امور خارجه و دادگستری باشند.


مطلب مرتبط: مدارک لازم برای ویزای شینگن ۲۰۱۹


چه مواردی باعث ریجکت ویزای اتریش می‌شوند؟

مهم‌ترین دلیلی که باعث رد و یا ریجکت ویزای اتریش می‌شود تردید افسر مهاجرت در خصوص عدم بازگشت متقاضی با کشور مبدأ پیش از پایان اعتبار ویزا است. درواقع در درصد بالایی از پرونده‌های ریجکتی ویزا اتریش شاهد هستیم در نامه ریجکتی ارسالی از سفارت به این نکته اشاره‌شده که مسئول بررسی پرونده قانع نشده است متقاضی پس از پایان سفر به کشور خود بازخواهد گشت. نکته مهم دیگر وجود نداشتن برنامه سفر مناسب و موجه برای حضور در اروپا است. در ست به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم برای اخذ ویزای توریستی اتریش از طریق آژانس و یا شرکتی معتبر درزمینهٔ ارائه خدمات گردشگری و در قالب تور اقدام کنید تا تردید‌ها در خصوص برنامه‌ سفر به حداقل برسد. عامل مهم دیگر مدارک مالی مسافر است. بسیاری از مسافران بدون آگاهی از شرایط سفارت در فاصله کوتاهی از زمان مراجعه به سفارت و ارائه مدارک اقدام به واریز مبالغ نسبتاً زیاد به حساب بانکی خود کرده و اصلاحا حساب خود را پُر می‌کنند. این موضوع ازنظر سفارت حساب‌سازی تلقی می‌شود و بدون شک پرونده رد خواهد شد. سفارت‌های اروپایی در خصوص مدارک مالی بسیار حساس هستند و با دقت بسیاری ورودی و خروجی‌های حساب شما را بررسی می‌کنند.


مطلب مرتبط: مهم‌ترین عوامل ریجکت ویزای شینگن در سال ۲۰۱۹ کدامند؟


موارد بسیار دیگری را می‌توان برشمرد که منجر به ریجکت ویزا می‌شوند. مواردی همچون سوءپیشینه، پاسپورت نامعتبر، پاسپورت سفید (فاقد سابقه سفر) و یا ارائه مدارک جعلی که این آخری نه‌تنها به رد ویزای کور اتریش می‌انجامد بلکه با قرار گرفتن متقاضی در لیست سیاه سفارت این امکان وجود دارد که تا زمان نامعلومی فرد نتواند از طریق هیچ‌یک از سفارت‌های اروپایی برای ویزای شینگن اقدام کند.

صدور ویزای اتریش چقدر طول می‌کشد؟

مدت‌زمان صدور ویزا بر اساس قواعد موجود نباید بیش از ۲ تا ۳ هفته طول بکشد. این مدت تنها به بررسی مدارک ارائه‌شده در سفارت و توسط آفیسر پرونده مربوط می‌شود. برای تعیین وقت سفارت اتریش نیز باید زمانی را در نظر بگیرید که گاها می‌تواند تا ۱ ماه هم طول بکشد. علاوه بر این مدت باید زمانی را صرف تکمیل و ترجمه مدارک کنید.
پیشنهاد کارشناسان دپارتمان ویزا و وقت سفارت نیلگام به متقاضیان محترم ویزای کشور اتریش این است که دست‌کم ۲ هفته پیش از اقدام برای دریافت وقت سفارت اتریش جهت تکمیل و ترجمه مدارک اقدام کنند.

مشاوره رایگان ویزای شینگن۰۲۱-۷۵۲۳۷

قیمت ویزای اتریش

هزینه اخذ ویزا اتریش به ۳ بخش تقسیم می‌شود.

 • هزینه انگشت‌نگاری در دفتر VFS و بررسی مدارک در سفارت. ۸۵ یورو برای بزرگ‌سالان و ۳۵ یورو برای کودکان زیر ۳ سال
 • هزینه خدمات اخذ ویزا در هلدینگ نیلگام ۳۵۰ یورو برای ویزای شینگن و ۴۰۰ یورو برای مولتی
 • هزینه ترجمه مدارک در دارالترجمه

هزینه خدمات مجموعه شرکت‌های نیلگام برای اخذ ویزای کشور اتریش شامل کمک به جمع‌آوری مدارک، پر کردن فرم درخواست ویزا، دریافت وقت سفارت، صدور بیمه مسافرتی و رزرو بلیط و هتل خواهد بود.

ثبت نام آنلاین وقت سفارت ویزای شینگنثبت نام کنید
به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات

داریوش

سلام خسته نباشید
مدارکی که باید به سفارت اتریش تحویل بدیم باید به زبان انگلیسی ترجمه بشن یا به زبان آلمانی؟

ادمین

سلام تمامی مدارکی که به سفارت اتریش باید تحویل بدید باید به زبان آلمانی ترجمه شود.

Leili ebadi

سلام یه سوْال من میخوام براى خواهرم دعوتنامه بفرستم چون تیرماه جراحى دارم میخواستم ببینم کسى هست براى خواهرم ویزا بگیره و کاراشو انجام بده و هزینه جقدر هستش ممنون

ادمین

سلام بله ما خدمات اخذ ویزای شنگن را دارا هستیم که دعوت نامه ای که شما ارسال می کنید شانس ویزا را بالا می برد منتهی عوامل دیگری نیز در اخذ ویزا متاثر هستند همچون سابقه سفر و گواهی شغلی و مالی و همچنین مجرد یا متاهل بودن و …..هزینه اخذ ویزای شنگن ۳۵۰ یورو می باشد.در خدمت شما هستیم.