تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

پارک ایالتی آبشار آکاکا هاوایی | آشنایی با طبیعت هاوایی

۱۳ مرداد ۱۳۹۶
پارک ایالتی آبشار آکاکا هاوایی | آشنایی با طبیعت هاوایی

پارک ایالتی آبشار آکاکا (Akaka)، هاوایی

آبشار آکاکا ،دارای مسیرهای جنگلی و حیات وحش فوق العاده میباشد که شهرت فراوانی در آمریکا دارد. در این مقاله شما با قسمت های مختلفی از پارک ایالتی آبشار آکاکا هاوایی آشنا خواهید شد.

[aparat id=”IDSGR”]


معرفی پارک ایالتی آبشار آکاکا هاوایی

پارک ایالتی آبشار آکاکا هاوایی یک جاذبه طبیعی است که ۲۳ هکتار مساحت دارد و در شمال شرق جزیره هاوایی در ایالت هاوایی آمریکا واقع است. مشخصه اصلی این پارک، آبشار آکاکا به زیبایی خیره کننده اش معروف است. مشخص تر این که این پارک ملی در یک تنگه واقع است که در ۲۳ کیلومتری شمال شهر هیلو (Hilo) در بخش هاوایی است. می توانید از روستای هونومو (Honomu) در ۶٫۵ کیلومتری پارک وارد پارک شوید. دورتادور آبشار پارک را هم جنگل های استوایی گسترده و سرسبز فراگرفته که حیات گیاهی و جانوری مختص خود را دارد.پارک ایالتی آبشار آکاکا هاوایی 2

نقش تاریخی پارک ایالتی آبشار آکاکا هاوایی

پارک ایالتی آبشار آکاکا در طول تاریخ، دست نخورده و بکر باقی مانده است. شواهد بسیار کمی دال بر وجود انسان در این منطقه یافت شده است. احتمالا این منطقه هزاران سال قبل محل سکونت اهالی پولینزی بوده است. شواهد باستان شناسی سکونتگاهی انسانی که به ۳۰۰ قبل از میلاد برمی گردد در برخی مناطق این جزایر یافت شده است. با از راه رسیدن اروپایی ها به این جزایر، آن ها را به شدت کاوش کردند و از منابع طبیعی آن بهره برداری زیادی شد. مناطق بسیار کمی مانند پارک آکاکا امروزه هنوز دست نخورده باقی مانده است که انسان در آن دخالت کمی داشته است.پارک ایالتی آبشار آکاکا هاوایی 3

توریسم هاوایی پارک ایالتی آبشار آکاکا هاوایی

هر ساله هزاران توریست به پارک ایالتی آبشار آکاکا می آیند تا این آبشار خیره کننده را ببینند. ارتفاع خیره کننده ۱۳۵ متری این آبشار با پس زمینه گیاهان انبوه، واقعا چشم نواز است. مسیر ۶۰۰ متری آن، توریست ها را از پارکینگ خودروها به آبشار و آن طرف تر به آبشار کاهونا (Kahuna) می برد. عکاسان اغلب اوایل صبح که اطراف آبشار خلوت تر است به آن جا می روند و عکسی بی بدیل ثبت می کنند.پارک ایالتی آبشار آکاکا هاوایی 4

زیستگاه و تنوع زیستی پارک ایالتی آبشار آکاکا هاوایی

پارک ایالتی آبشار آکاکا الگوی گیاهی بسیار متنوعی دارد که پر از درخت، بامبو، تاک، زنجبیل، ارکیده، گیاهان هاوایی و انواع گونه های کمیاب گیاهی است. این پارک همچنین بهشت پرنده دوستان است زیرا می توانند پرندگان باشکوه بهشتی و گونه های پرندگان رنگارنگ را ببینند که در آسمان پرواز می کنند یا در درختان نزدیک آبشار لانه دارند. یکی از گونه های بی همتایی که در این پارک می توان دید، گونه ای ماهی گوبی به نام اواوپو آلامو او (ʻoʻopu ʻalamoʻo) است.

این ماهی، ساکن اقیانوس آرام است اما در زمان تخم ریزی، کل مسیر را از اقیانوس و از طریق نهرها و رودخانه های منتهی به ابشار طی می کند تا در نهر بالای آبشار تخم ریزی کند. این ماهی های کوچک (که طولشان حدود ۷٫۵ سانتیمتر است) با کشنده های خاصی که در بدن خود دارند، از دیواره غارهای کنار آبشار بالا می روند تا به نهر بالای آن برسند. بعد از تخم گذاری، جریان آب آن ها را تا اقیانوس می برد و آن جا از تخم بیرون می آیند.

تهدیدات زیست محیطی و محافظت پارک ایالتی آبشار آکاکا هاوایی

درست مثل همه جای هاوایی، پارک ایالتی آبشار آکاکا هم در معرض خطرات احتمالی حال و آینده انسان هاست. احتمال افزایش توریست ها در پارک ممکن است ماهیت این طبیعت بکر را با تهدید روبه رو کند. امروزه هاوایی محل اسکان ۴۰ درصد گونه های در معرض خطر آمریکا است. اگر مناطق طبیعی هاوایی مثل آبشار آکاکا درست نگهداری نشوند، نظارت نشوند و محافظت نشوند، تعداد زیادی از گونه های گیاهی و جانوری این محل ممکن است ظرف چند دهه منقرض شوند.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

دسته بندی :آمریکا

نظرات