تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

موزه بریتانیا | موزه ای پر از آثار تمدن های مختلف

۱۰ تیر ۱۳۹۶
موزه بریتانیا | موزه ای پر از آثار تمدن های مختلف

موزه بریتانیا 

موزه بریتانیا یکی از عظیم‌ترین و غنی‌ترین موزه‌های جهان است.شما میتوانید موزه ای انتخاب کنید که تمام تمدن بشر را در خود جای داده است این موزه با بیش از پنج میلیون بازدیدکننده در سال یکی از برترین های جهان است.


پیش زمینه

موزه بریتانیا یکی از عظیم‌ترین و غنی‌ترین موزه‌های جهان است که بیش از ۷ میلیون گنجینه و آثار باستانی از بسیاری از فرهنگ‌ها، قوم‌ها و کشورهای جهان را از دوران پیش از تاریخ تا زمان حال در خود جای داده است. این موزه در سال ۱۷۵۳ میلادی و با مجموعه اهدایی از هنس اسلون طبیعی‌دان انگلیسی، شامل دست‌نوشته‌ها، کتاب‌های قدیمی و آثار باستانی گردآوری شده از برخی مستعمرات وقت بریتانیا رسماً تأسیس شد.


این موزه با بیش از پنج میلیون بازدیدکننده در سال برخی از نفیس‌ترین آثار تاریخ تمدن بشر را در خود جای داده است. بازدید از موزه بریتانیا، مجانی است و پولی بابت بلیط و یا ورودیه دریافت نمی‌شود. اما در برخی نمایشگاه‌های ویژه، برای برخی از آثار ویژه و تخصصی که از دیگر موزه‌های معتبر جهان به امانت گرفته می‌شوند، بازدید به صورت مجانی نخواهد بود و پولی بابت بازدید از برخی نمایشگاه‌های موقتی که بصورت امانتی گردآوری شده‌اند، دریافت می‌شود.

بخش‌های مختلف موزه:

بخش‌های اصلی موزه بریتانیا عبارتند از

 • نقاشی، گراوور و تصویر
  سکه و نشان
  آثار ایران باستان
  مصر و سودان باستان
  آسیای غربی
  یونان و روم
  هنر اسلامی
  آثار باستانی شرقی
  آثار پیش از تاریخ
  آثار قوم شناختی
  آثار لئوناردو داوینچی
  بخش مصر باستان

اشیای موجود در بخش مصر باستان، جنبه‌های گوناگون دربارهٔ فرهنگ و تمدن نیل، از ۱۰ هزار سال پیش از میلاد تا صدو دوازدهم میلادی را پوشش می‌دهد.موزه بریتانیا، بزرگ‌ترین مجموعه از اشیای مصری را در خارج از مصر در اختیار دارد.

بخش یونان باستان

از مهم‌ترین گنجینه‌های موجود در موزه بریتانیا می‌توان به مجموعه مرمرهای الگین اشاره کرد که زمانی بخشی از معبد ۲۵۰۰ ساله پارتنون بوده‌است. موزه بریتانیا هم‌چنین ۱۷ مجسمه و ۱۵ صفحه سنگی از میان ۹۲ صفحه معبد پارالیسوس، را در اختیار دارد.

بخش ایران باستان

نمایی از منشور حقوق بشر کوروش کبیر که در «بخش ایران باستان» موزه بریتانیا نگهداری می‌شود.بخش خاورمیانه موزه بریتانیا شامل اشیای باستانی بسیار پرارزشی است که از کشورهای ایران، عراق، و دیگر کشورهای منطقه را شامل می‌شود.گفتنی است بیش از سیزده هزار شئی باستانی ایران در موزه بریتانیا قرار دارد.موزه بریتانیا 3

کتابخانه

کتابخانه موزه بریتانیا در اواسط دهه ۱۸۰۰ پایان گرفت. آنتونی پانتیسی که ابتدا مسوول کتب چاپی و سپس به ریاست کتابخانه منصوب شد، طرح سالن قرائت مدور آن را داد که شهرت بسیاری دارد. این کتابخانه عظیم در سال ۱۸۵۷ افتتاح شد.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت انگلیس،اخذ ویزای انگلیس و در نهایت اقامت در انگلیس با تور انگلیس پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع

vaghtsefaratuk

دسته بندی :انگلیس

نظرات