تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

تالاب های اورگلیدز در فلوریدا | تالاب های گرمسیری در شمال آمریکا

۱۲ مرداد ۱۳۹۶
تالاب های اورگلیدز در فلوریدا | تالاب های گرمسیری در شمال آمریکا

تالاب های اورگلیدز در فلوریدا

بازدید از یکی از تالاب های گرمسیری با بیشترین تنوع زیستی در شمال آمریکا که بخش اعظمی از جنوب فلوریدا را در بر میگیرد. در این مطلب  ما با معرفی تالاب هایی اورگلیدز در فلوریدا قصد همراهی شما را در این مسیر داریم.

[aparat id=”WDt98″]


معرفی تالاب های اورگلیدز در فلوریدا

اورگلیدز اصطلاحا به تالاب های گرمسیری واقع در ایالت فلوریدای آمریکا گفته میشود که بخشی از اکوسیستم ناحیه گرمسیری شمال آمریکا میباشد. این تالاب های اورگلیدز در فلوریدا از نزدیکی اورلندو شروع شده و به داخل دریاچه اوکیچوبی که دریاچه ای وسیع ولی کم عمق است، میریزند. این منطقه آب و هوای بسیار متفاوتی دارد که از باران های سیل آسا در فصول بارانی تا خشکسالی و بی آبی در فصول گرم متغیر است. این منطقه تالابی حدودا ۲۰ میلیون جریب وسعت دارد لذا آب از میان زیستگاه های گوناگون، چمنزارهای مردابی، باتلاق ها و بوته زارهای باتلاقی عبور میکند. آب منطقه اورگلیدز، نیازهای کشاورزی و آب آشامیدنی جنوب فلوریدا را تامین میکند.تالاب های اورگلیدز در فلوریدا 2

نقش تاریخی تالاب های اورگلیدز در فلوریدا

قدمت سکونت انسان در این منطقه به ۱۵۰۰۰ سال قبل بازمیگردد که غالبا تحت سلطه قبایل سرخپوست کالوسا و تکوستا بود. در قرن نوزدهم سرخپوستان سمینول پس از بیرون رانده شدن از شمال فلوریدا در زمینهای مردابی اورگلیدز مسکن گزیدند و توانستند در برابر حملات ارتش آمریکا مقاومت نمایند. مردمانی که پس از جنگهای پیاپی در این منطقه بازماندند، در سال ۱۹۶۲ به عنوان قبیله میکوسوکی سرخپوستان فلوریدا شناخته میشدند. در آن زمان عملیات احداث کانال و ایستگاه های راه آهن نیز آغاز شد و بسیاری از نهادهای توسعه دهنده شروع به فروش زمین در این منطقه نمودند. در قرن بیستم، شکار رواج بسیاری در این منطقه پیداکرد و حیوانات و پرندگان بسیاری به خاطر تجارت پوست و پر کشته شدند.

اهمیت کنونی تالاب های اورگلیدز در فلوریدا

یکی از بهترین جاذبه های سیاحتی این منطقه برای گردشگران، پارک ملی اورگلیدز میباشد که به ویژه در فصل زمستان مسافران بسیاری را به این سو میکشاند. مزرعه پرورش تمساح آمریکایی با هدف حفظ نسل این جانور در حال انقراض احداث شد. در کنار آن یک تفرجگاه ساحلی به صورت یک مسیر پیاده روی ساخته شده است که گردشگران میتوانند از تماشای پرندگان آبی و تمساح های آمریکایی در فصول خاصی از سال لذت ببرند.شما میتوانید با گرفتن وقت سفارت آمریکا از دیدنی های فلوریدا و این تالاب دیدن کنید.

پارک ملی اورگلیدز همچنین از لحاظ حیات وحش و پوشش گیاهی برای گردشگران جاذبیت دارد. مسافران برای چادر زدن، تفریح و لذت بردن از مناظری چون جنگلهای کاج، بوته های مردابی و تخت خوابهای ننویی ساخته شده از درختان چوب سخت گرمسیری به این منطقه سفر میکنند. همچنین امکان گردش و سیاحت در دره شارک بر روی دوچرخه یا به صورت تورهای پیاده روی وجود دارد. به علاوه این تالاب یکی از منابع آب شیرین است و گونه های جانوری بسیاری را به سوی این منطقه جذب میکند.تالاب های اورگلیدز در فلوریدا 5

تنوع زیستی تالاب های اورگلیدز در فلوریدا

بیش از ۷۵۰ گونه جانوری در تالاب های اورگلیدز یافت میشود. همچنین این تالاب زیستگاه ۱۴ گونه جانور رو به انقراض از جمله گاو دریایی و پلنگ فلوریدا میباشد. از گونه پرندگان میتوان به لک لک گرمسیری سفید و براق، حواصیل، مرغ ماهیخوار و شاهین حلزون خوار اشاره نمود. همچنین کروکودیل و تمساح آمریکایی و همچنین ۲۷ گونه مختلف مار را میتوان در این منطقه مشاهده نمود. دلفین های نوک تیز نیز در این منطقه یافت میشوند.

تهدیدهای زیست محیطی و اقدامات صورت گرفته برای محافظت از این منطقه

عمده ترین عاملی که محیط زیست اورگلیدز را تهدید میکند، گونه های جانوری متهاجمی هستند که وارد منطقه شده اند و در سرتاسر زیستگاه گونه های بومی پراکنده شده اند. تهدیدهای دیگر مربوط به وقوع سیلاب در فصول بارانی، توسعه شهر، افزایش مصارف کشاورزی و صنعتی و برخی عوامل دیگر هستند. البته اقدامات پیشگیرانه ای نیز توسط سازمان ملی محافظت از اورگلیدز صورت گرفته اند که از طریق احداث کانالهای زه کشی موفق به کنترل آب و محافظت از حیات وحش شده اند.تالاب های اورگلیدز در فلوریدا7

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

دسته بندی :آمریکا

نظرات