تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

قلعه دورام انگلستان | یک بنای منحصر بفرد در انگلستان

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
قلعه دورام انگلستان | یک بنای منحصر بفرد در انگلستان

قلعه دورام انگلستان

آیا تمایل به تماشای قلعه دورام انگلستان که با معماری زیبا بنا شده است را دارید؟ شاید بهتر باشد قبل از تماشا و سفر به آنجا ، با تاریخ قلعه دورام انگلستان آشنا شوید.برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص این مجموعه با ما باشید.


خصوصیات قلعه دورام انگلستان

قلعه دورام  انگلستان دژی است متعلق به دوران نورمان‌ها که در شهر دورامِ انگلستان، بر بلندای تپه‌ای بالاتر از رود ور و جنب کلیسای جامع دورهام بنا شده است. این بنا از سال ۱۸۴۰ تاکنون به‌ طور کامل در اختیار کالج دانشگاه دورام قرار داشته و بازدید عمومی از آن، به سبب آنکه خالی نبوده و بیش از ۱۰۰ دانشجو در آن ساکن هستند تنها از طریق گشت‌های ویژه امکان ‌پذیر است.

قلعه دورام 1
در سال ۱۹۸۶، قلعهٔ دورام به‌طور مشترک با کلیسای جامع دورام که در فاصلهٔ کمی از فضای سبز کاخ واقع شده است در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

تاریخ قلعه دورام انگلستان

قلعهٔ دورام در سدهٔ یازدهم میلادی در شمال انگلستان ساخته شد. دلیل انتخاب این منطقه نمایش قدرت پادشاه نورمان‌ها به انگلیسی‌تبارهای شمالی بود که در پی شکست فتوحات نورمان‌ها در سال ۱۰۶۶، هنوز مردمانی رام ‌نشدنی و بی‌ثبات باقی‌مانده بودند. پادشاه نورمان همچنین کسی را برای مقام اسقفی دورهام تعیین کرده و اختیارات سلطنتی به او داده بود و این فرد در قلعهٔ دورام اقامت داشت.این قلعه تا زمانی که قلعه اوکلند به اقامتگاه اصلی اسقف‌های دورام تبدیل شد کاخ اسقف‌ها بود و سپس آنرا به کالج تبدیل کردند.

قلعه دورام 2تالار بزرگ قلعهٔ دورام که توسط اسقف آنتونی بک در اوایل سدهٔ ۱۴ میلادی ساخته شد بسیار بزرگ بوده و تا اواخر سدهٔ پانزدهم که اسقف ریچارد فوکس آن را کوچکتر نمود بزرگترین نوع تالارهای سلطنتی در بریتانیا شناخته می‌شد. با این حال این تالار پس از کوچک‌شدن نیز هنوز ۳۰ متر طول و ۱۴ متر ارتفاع دارد.

قلعه دورام 3

کالج قلعه دورام انگلستان

قلعهٔ دورام در سال ۱۸۳۷ از سوی اسقف ادوارد مالتبی به دانشگاه تازه‌تأسیس دورام به‌عنوان مسکن دانشجویان هدیه شد و کالج دانشگاه (به انگلیسی: University College) نام گرفت. معمار آنتونی سالوین با استفاده از نقشه‌های اصلی، برج ویران‌شدهٔ قلعه را بازسازی نمود و بنا در سال ۱۸۴۰ افتتاح شد. امروزه نیز بیش از ۱۰۰ دانشجو در این قلعه سکونت دارند که بیشترشان در همان برج ساکن هستند.

قلعه دورام 4دانشجویان و کارکنان کالج دانشگاه غذایشان را در تالار بزرگ اسقف بک صرف می‌کنند. دو نمازخانهٔ کوچک قلعه هنوز هم برای عبادت و یا کارهایی همچون اجرای نمایش مورد استفاده قرار دارد. دیگر امکانات درون قلعه شامل کتابخانهٔ کالج، دفاتر مربوط به کالج و بخش IT است. در طی تعطیلات دانشگاهی، اتاق‌های قلعه برای کنفرانس‌های بیشتر علمی و یا استفاده به‌عنوان اتاق هتل عرضه می‌شود. بازدید عمومی از قلعه تنها محدود به گشت‌هایی است که برای بازدید از آن درنظر گرفته‌شده است. با این حال قلعه دورهام در سال ۲۰۱۱ به‌منظور انجام عملیات نوسازی بسته شده و پیش‌بینی می‌شود در اکتبر ۲۰۱۱ دوباره بازگشایی گرد.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت انگلیس،اخذ ویزای انگلیس و در نهایت اقامت در انگلیس با تور انگلیس پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع
wikipedia

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
دسته بندی :سایر

نظرات