تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

هزینه زندگی در آمریکا در سال ۲۰۱۹ چقدر است؟

۱ بهمن ۱۳۹۷
هزینه زندگی در آمریکا در سال ۲۰۱۹ چقدر است؟

آمریکا، ایالات‌متحده آمریکا … برای بسیاری زندگی در آمریکا نهایت آرزوست. مصداق تمام‌عیار زندگی غربی و رؤیاپردازی مدرن. حتماً شنیده‌اید که می‌گویند: “تمام اروپا در مقایسه با آمریکا شبیه یک دهات بزرگ است”. چه چیزی این کشور را تا این اندازه برای زندگی جذاب می‌کند؟ از همه فاکتورهای مثبت این برای زندگی که بگذریم هزینه زندگی در آمریکا حتماً موضوعی است که باید در مورد آن بیشتر بدانیم. برای مقدمه همین یک جمله کافی که هزینه زندگی در آمریکا در مقایسه با بیشتر کشورهای توسعه‌یافته دنیا به‌مراتب بالاتر است.

در این نوشتار قصد داریم هزینه‌های زندگی در آمریکا را به تفکیک بررسی کنیم و مقایسه‌ای بین این هزینه‌ها با دیگر کشورها و حتی ایران داشته باشیم. خواندن این مقاله شاید برای هر فردی که به هر دلیلی قصد زندگی در آمریکا را دارد، واجب باشد.

ثبت نام آنلاین وقت سفارت آمریکاثبت نام کنید

متوسط هزینه زندگی در آمریکا چقدر است؟

وقتی از متوسط هزینه زندگی در آمریکا حرف می‌زنیم ابتدا باید تعریف مشخصی از سبک زندگی و یا Life Style داشته باشیم که طبعاً از فردی تا فرد دیگر و خانواده‌ای به خانواده دیگر متفاوت خواهد بود.
مثال ساده‌ای بزنیم: بسیاری از ما وقتی می‌خواهیم به همراه دوست و یا همسرمان شام را بیرون از منزل بخوریم، با یک فست فود باکیفیت کنار می‌آییم ولی برخی حتماً باید در یک رستوران شیک منویی آنچنانی را انتخاب کنند. یا برای بسیاری از ما یک برند باکیفیت ترک در انتخاب کفش، راضی‌کننده است اما هستند عده‌ای که حتماً باید برند اروپایی بپوشند. محل زندگی، مبلمان، مدل خودرو، آرایشگاه، باشگاه ورزشی، دفعات نشستن روی صندلی تئاتر، سفرهای خارجی، تفریحات و بسیاری دیگر از موارد این‌چنینی سبک زندگی ما را تعیین می‌کنند و بدیهی است هر یک از این موارد می‌توانند در تخمین متوسط هزینه زندگی چه در ایران، چه در کانادا و چه در آمریکا و یا هر شهر و کشور دیگری در جهان تعیین‌کننده باشند.
نکته مهم و تعیین‌کننده دیگر اما در تعیین متوسط هزینه زندگی در آمریکا به شهری مربوط می‌شود که در آن زندگی می‌کنید؛ برخی شهرهای آمریکا همچون نیویورک، لس‌آنجلس و بوستون هزینه به‌مراتب بیشتری در مقایسه با دیگر شهرهای مرکزی این کشور به فرد تحمیل می‌کنند. به‌طور میانگین برای تمام ایالات آمریکا می‌توان گفت متوسط هزینه زندگی یک فرد مجرد در آمریکا ۳۲۵۰۰ دلار در سال است.


بیشتر بدانید: زندگی در کانادا چگونه است؟


هزینه اجازه خانه

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در برآورد هزینه زندگی در آمریکا به آن توجه کرد، اجاره‌بهای مسکن است. نزدیک به ۳۵ درصد هزینه‌های زندگی در آمریکا صرف مسکن و اجازه بهای خانه می‌شود. بسیاری از مشاورین مدیریت هزینه و دستمزد در آمریکا بر این باورند اگر فردی بتواند یک‌سوم درآمد خالص خود را صرف مسکن کند و مابقی حقوقش به‌طور متناسب بین هزینه‌های دیگر زندگی در آمریکا تقسیم شود، از نظر مالی در شرایط مناسبی برخوردار خواهد بود.
متوسط اجاره یک آپارتمان یک‌خوابه در نیویورک ۱۶۰۰ دلار است که اگر به همراه یک همخوانه این خانه را اجاره کنید طبعاً هزینه مسکن نصف خواهد شد. در شهرهای کوچک آمریکا می‌توان یک فلت یک‌خوابه را با حدود ۸۰۰ دلار نیز اجاره کرد. اجاره یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر نیویورک تا ماهی ۵۸۰۰ دلار نیز می‌رسد. البته نیویورک و سن فرانسیسکو جزو گران‌ترین شهرهای آمریکا محسوب می‌شوند.
هزینه اجازه خانه

هزینه خورد و خوراک

هزینه خوردوخوراک در آمریکا نیز تا حدود بسیار زیادی به سبک زندگی هر فرد بستگی دارد. اینکه تا چه اندازه به منهای هیجان‌انگیز علاقه داشته باشید و یا چند بار در ماه به رستوران ایتالیایی بروید. به‌طور کل هزینه خوردوخوراک و مایحتاج سوپرمارکتی در آمریکا نزدیک به ۴۰ درصد هزینه‌های ماهانه را به خود اختصاص می‌دهند.
برای مثال گوشت گوساله درجه ۱ در این کشور ۱۰ دلار برای هر کیلو است و سینه مرغ آماده ۵/۴ دلار. هر لیتر شیر در آمریکا کمتر از یک دلار قیمت دارد و هر کیلو برنج سفید نزدیک به ۴ دلار. هر بطری ۵/۱ لیتری آب آشامیدنی ۷۷/۱ دلار و هر پاکت سیگار مارلبرو ۸ دلار قیمت دارند.

هزینه‌های درمانی در آمریکا

هزینه بهداشت و درمان در آمریکا بسیار بالاست مخصوصاً وقتی بیمه درمانی نداشته باشید. در واقع گران‌ترین خدماتی که در آمریکا ارائه می‌شود خدمات درمانی و دندانپزشکی است. اگر به خاطر داشته باشید لایحه بیمه خدمات درمانی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا (به‌ویژه در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما) یکی از بحث‌برانگیزترین موضوعات موردتوجه رأی‌دهندگان آمریکا بوده و هست. شاید به همین خاطر است که مردم آمریکا بیش از درمان به فکر پیشگیری هستند و شاید به همین دلیل است که دندانپزشکی در آمریکا یکی از پردرآمدترین مشاغل هستند.
هزینه یک چک‌آپ معمولی نزد پزشک خانواده ۱۱۰ دلار آب می‌خورد و هر نسخه آنتی‌بیوتیک ۲۳ دلار هزینه دربر خواهد داشت. هزینه دارو برای یک سرماخوردگی معمولی نیز ۷ دلار است.


پیشنهاد خواندن: راهنمای زندگی در تورنتو


هزینه حمل‌ و نقل در امریکا

هزینه حمل‌ و نقل در آمریکا نیز از آن مواردی است که مبلغ نسبتاً قابل‌توجهی از هزینه‌های ماهیانه زندگی در آمریکا به خود اختصاص می‌دهد. اگرچه هزینه خدمات درمانی در آمریکا بالاست اما فرد هر ماه لزوماً بیمار نمی‌شود و یا هر ماه نیاز به مراجعه به دندان‌پزشک ندارد. اما همه ما هر روز باید از وسایل نقلیه عمومی برای رسیدن به محل کار، تحصیل و یا هر مقصد دیگری استفاده کنیم و اگر خودرو شخصی داریم می‌بایست هزینه بیمه و سوخت آن را بپردازیم.
قیمت هر لیتر بنزین در آمریکا با افزایشی بی‌سابقه نسبت به چند سال گذشته به ۰.۷ دلار (حدود ۷ هزار تومان) در هر لیتر رسیده است. کرایه تاکسی در آمریکا به ازای هر یک کیلومتر ۱.۷ دلار (حدود ۱۰۷۰۰ تومان) است. قیمت هر بلیط اتوبوس ۲.۷۵ دلار است و اشتراک نامحدود اتوبوس و یا و دیگر خدمات حمل‌ونقل عمومی به‌طور میانگین ۱۱۹ دلار قیمت دارد.
هزینه حمل‌ و نقل در امریکا

هزینه اینترنت، تلویزیون کابلی و تلفن

همان‌طور که می‌دانید سیستم پخش کابلی (Cable Broadcasting) در آمریکا همچون بسیاری دیگر از کشورهای جهان سرویسی تعرفه‌ای است و برای تماشای تلویزیون و شبکه‌های مختلف باید اشتراک ماهانه و یا سالانه خرید. تعرفه ماهانه پکیج‌های Basic تلویزیونی در آمریکا از ماهی ۲۰ دلار شروع می‌شوند. برخی از این پکیج‌ها به دلیل نوع سرویسی که ارائه می‌دهند تا ۱۰۰ دلار در ماه نیز هزینه خواهند داشت.
تعرفه مکالمه درون شبکه و داخلی تلفن همراه در آمریکا ۱۰ سنت است و طبعاً مکالمه‌های خارجی و خارج از شبکه تعرفه‌های سنگین‌تری دارند. هزینه اینترنت پرسرعت در آمریکا (Mbps 60 یا بیشتر) نیز به‌طور میانگین ۵۶ دلار است.

هزینه تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا می‌تواند گران باشد. بسته به شهری که در آن تحصیل می‌کنید و یا مدرسه و یا دانشگاهی که می‌روید. طبعاً مدارس خصوصی در مقایسه با مدارس دولتی هزینه بیشتری دربر خواهند داشت. اما به‌طور کل هزینه تحصیل در آمریکا بالاست.


بیشتر بدانید: شرایط تحصیل در کانادا


برای مثال هزینه ماهانه پیش‌دبستانی و یا مهدکودک به‌طور میانگین ۱۸۷۵ دلار است. هزینه مدارس خصوصی در مقاطع ابتدایی و راهنمایی حدود ۲۵ هزار دلار در سال است و هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی در آمریکا برای دانشجویان بومی نزدیک به ۱۰ هزار دلار.
با این تفاصیل هزینه زندگی در کلان‌شهرهای آمریکا به مراتب گران‎‌تر از هزینه زندگی در کانادا و یا بسیاری از کشورهای حوزه شینگن خواهد بود.

ارزیابی تحصیلیبا پر کردن فرم ارزیابی تحصیلی از خدمات ویژه نیلگام بهره مند شوید ثبت نام کنید

۵ شهر گران برای زندگی در آمریکا

اما هزینه زندگی در کدام شهرهای آمریکا بیشتر است؟ در ادامه ۵ شهر گران برای زندگی در آمریکا را نام می‌بریم. هزینه زندگی در این شهرهای آمریکا از متوسط دیگر شهرها بیشتر است و اگر از درآمد مناسبی (بیش از ۴۰ هزار دلار در سال) برخوردار نیستید، انتخاب این شهرها برای زندگی چندان منطقی به نظر نمی‌رسند. گران‌ترین شهرهای آمریکا برای زندگی عبارت‌اند از:

   سانفرانسیسکو: برای زندگی راحت در این شهر باید دست‌کم ۱۲۳ هزار دلار در سال درآمد داشته باشید. درواقع بیش از ۱۰ هزار دلار در ماه. سانفرانسیسکو گران‌ترین شهر آمریکا و جهان است.
   نیویورک: اگرچه نیویورک دومین شهر گران آمریکا برای زندگی و یکی از گران‌ترین‌ها در جهان است اما بازهم در مقایسه با سانفرانسیسکو ارزان به نظر می‌رسد. برای زندگی در نیویورک به درآمد ۹۹.۶۶ هزار دلاری در سال نیاز دارید که در مقایسه با سانفرانسیسکو ۲۰ هزار دلار کمتر است.
   سن خوزه: زندگی در قلب سیلیکون ولی! خرجتان زیاد می‌شود. ۹۹.۴۳۰ هزار دلار در سال. اجاره یک سوئیت ۴۰ متری در این شهر ماهانه ۲۴۰۰ دلار می‌شود. البته متوسط درآمد در این شهر ۹۰ هزار دلار در سال است.
   اُکلند: همسایگی سانفرانسیسکو طبعاً باید اوکلاهاما را به یکی از گران‌ترین شهرهای آمریکا تبدیل کند. برای زندگی راحت در این شهر هم باید دست‌کم ۹۵.۶۰۰ دلار در سال درآمد داشته باشید.
   واشنگتن DC: برای یک زندگی راحت در پایتخت آمریکا باید بیش از ۹۰ هزار دلار در سال درآمد داشته باشید. البته متوسط درآمد در این شهر جزو بالاترین‌ها در آمریکا است.

شهرهای سیاتل، بوستون لس‌آنجلس، آناهایم و هانا لولو به ترتیب گران‌ترین شهرهای آمریکا پس از ۵ شهر بالا هستند.

مشاوره رایگان اخذ وقت سفارت آمریکا۰۲۱-۷۵۲۳۷

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 12    میانگین: 3.3/5]
دسته بندی :امریکا

نظرات

میر جلیلی

متشکرم

مشاور نیلگام

سپاس از توجه شما دوست عزیز … زنده باشید.