تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

گورستان زیر زمینی کاتاکام پاریس | تماشای مکانی فوق العاده و مهیج

۱۱ مرداد ۱۳۹۶
گورستان زیر زمینی کاتاکام پاریس | تماشای مکانی فوق العاده و مهیج

کاتاکام (Catacombs) پاریس – گورستان زیر زمینی فرانسه

نمایش مکانی تماشایی و مهیج که دارای اسکلت میلیون ها فرد مرده در زیر زمین میباشد.در این مطلب شما میتوانید با یکی از جاذبه های معروف به نام گورستان زیر زمینی کاتاکام پاریس آشنا بشوید.

[aparat id=”YmkZM”]


تاریخچه گورستان زیر زمینی کاتاکام پاریس

گورستان زیر زمینی کاتاکام پاریس که محل نگهداری اسکلت بیش از ۶ میلیون نفر است، به گورستان زیرزمینی گفته می شود که در بخشی از شبکه معادن زیرزمینی تونل پاریس قرار دارد. پیشینه کاتاکام به معادن سنگ آهکی در گذشته برمی گردد که مصالح مورد نیاز ساخت ساختمان های شهر را تامین می کرد و نقش مهمی در رشد و توسعه شهر داشت. تغییر و تحول این معادن به گورستان در قرن ۱۸ رخ داد. در این دوران، بسیاری از گورستان های پاریس (مثل گورستان بیگناهان (Innocents)) پر از جسد بود و افرادی که نزدیک گورستان ها زندگی می کردند دائم شکایت داشتند که تعفن و بیماری به محل زندگیشان سرایت می کند.

گورستان زیر زمینی کاتاکام پاریس 2دولت، مدتی این وضع را نادیده گرفت اما در سال ۱۷۸۰ باران طولانی مدت بهاری باعث ریزش دیواره گورستان شد و جسدها وارد زمین مجاور شدند. دولت هم مجبور شد وارد عمل شود. خیلی زود یک محل جدید برای دفن اجساد در معدن تومب-ایسوار (Tombe-Issoire) انتخاب شد که وقفی بود. جسدها در فرایندی دو ساله به مکان جدید منتقل شد. خیلی زود همین کار در مورد بقیه جسدها در گورستان های دیگر هم انجام شد و بعد از انقلاب کبیر فرانسه، دفن اجساد در همین تونل های زیرزمینی انجام شد و امروزه به آن ها کاتاکام پاریس می گویند.

توریسم گورستان زیر زمینی کاتاکام پاریس

تاریخچه توریستی کاتاکام پاریس به قرن ۱۸ برمی گردد و اولین بازدید کننده سرشناس آن، کنت آرتوا (Count of Artois) در سال ۱۷۸۷ بود. بعدها پس از جنگ ۱۸۱۴ تا ۱۸۱۵، این مکان برای بازدید عموم باز شد. با این که ممکن بود کلیسا با به نمایش گذاشتن اجساد مقدس مخالفت کند، اما نمی شد درخواست زیاد مردم برای بازدید از آن جا را نادیده گرفت. در حال حاضر، بازدید کننده ها اجازه دارند از این مکان دیدن کنند. ورودی آن از طریق پلکان به زیرزمینی که در ساختمان باریر دانفر (Barrière d’Enfer) قرار دارد، واقع شده است. بیش از ۲۰۰ بازدید کننده به طور همزمان نمی توانند وارد کاتاکام شوند و کسانی که دارای مشکل قلبی یا عصبی هستند اجازه ورود ندارند.

ویژگی های گورستان زیر زمینی کاتاکام پاریس

مردم پاریس به کاتاکام به چشم «بزرگ ترین گورستان جهان» نگاه می کنند. این مکان دارای استخوان های چند قرن پیش پاریسی هایی است که مرتب و به صورت الگویی چیده شده است و همین باعث ایجاد شدن منظره بی نظیری برای بازدیدکننده ها میشود. تونل های تیره و تاریک و پس مانده های بدن میلیون ها انسان، با فضای سطح پاریس که پر از جنب و جوش و هیاهو است، در تضاد کامل است.گورستان زیر زمینی کاتاکام پاریس 5

مهندسی و معماری گورستان زیر زمینی کاتاکام پاریس

اگرچه کاتاکام در اصل محل نگهداری زیرزمینی بقایای استخوان ها بود، خلاقیت لوئی اتیین هریکار دو توری (Louis-Étienne Héricart de Thury) که مهندس معدن و سرپرست خدمات معدن کاوی بود، اینجا را به مکانی دیدنی و توریست پسند تبدیل کرد. با راهنمایی های هوشمندانه او، بازسازی گسترده کاتاکام در سال ۱۸۱۰ و هنگام قرار دادن استخوان ها، به شکل الگوهای منظم که دارای شم زیبایی شناسی است، آغاز شد. دکورهای مورد استفاده در گورستان های قدیمی را هم به اینجا آوردند و برای تزئین دیوارها و کف استفاده کردند. برای جذب توریست هم یک اتاق مشخص، بقایای وسایل معدنی و اتاقی دیگر، انواع ناهنجاری های استخوانی یافت شده در بین جسدها را در این مکان به نمایش گذاشته است.گورستان زیر زمینی کاتاکام پاریس 6

تهدیدها انسان برای گورستان زیر زمینی کاتاکام پاریس

اگرچه آسیب به استخوان ها و خود ملک کاتاکام، خلاف قانون است و کسانی که مرتکب عملی خلاف آن شوند محاکمه می شوند، می گویند ۳۰۰ کاتافیل (Cataphile) هر هفته از طریق راه های مخفی وارد کاتاکام می شوند. کاتافیل ها، کاشفان مدنی پاریسی هستند که غیرقانونی وارد کاتاکام می شوند. فقط بخش کوچکی از کاتاکام و با روالی مشخص به روی عموم باز است و آن بخش بزرگی که در دسترس عموم نیست، محل مورد علاقه این کاتافیل هاست. آن ها در این محل به کنجکاوی می پردازند، مهمانی های عجیب برگزار می کنند یا مخفیانه با هم ملاقات می کنند.گورستان زیر زمینی کاتاکام پاریس 4

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت فرانسه ،اخذ ویزای فرانسه و در نهایت اقامت در فرانسه با تور فرانسه پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

دسته بندی :فرانسه

نظرات