تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

دره ده قله در کانادا | ده قله کوهستانی در پارک ملی بنف

۴ مرداد ۱۳۹۶
دره ده قله در کانادا | ده قله کوهستانی در پارک ملی بنف

دره ده قله (The Valley of ten Peaks)، کانادا

ده قله کوهستانی، برفی و ناهموار مشرف بر دریاچه Moraine در پارک ملی Banff در آلبرتا، کانادا قرار دارند.دراین مقاله شما با ویژگیها و حیاط وحش دره ده قله در کانادا آشنا خواهید شد.


معرفی دره ده قله در کانادا

دره ده قله در کانادا ، پارک ملی بنف در آلبرتا، کانادا در کوه های Canadian Rockies قرار دارد. این پارک در ۱۸۰ کیلومتری غربی کلگری، آلبرتا قرار گرفته است. این ده قله در بالای دریاچه Moraine دیده می شوند. همانطور که از اسم آنها پیداست، ده قله کوهستانی برفی ناهموار در کنار یکدیگر و مشرف به دریاچه Moraine قرار داشته و انعکاس آنها در آبهای آبی و بکر دریاچه دیده می شود.

در آن نزدیکی یخچالهای طبیعی زیادی وجود دارند که به این چشم انداز جالب افزوده شده اند، این مناظر را طبیعت در بهترین حالت خود می دانند. بهترین زمان برای دیدن دریاچه Moraine از اواخر تابستان تا اوایل پاییز است، در این موقع از سال خیلی از گردشگران به خانه رفته و هوا هنوز خیلی سرد نیست. این منطقه در تابستان بسیار شلوغ است زیرا امکان انجام فعالیتهای محیط باز بیشتر و هوا گرمتر می باشد.

ویژگیهای دره ده قله در کانادا

دریاچه Moraine و دره Ten Peaks یکی از جالب ترین مکانها در پارک ملی Banff بوده و سومین قله بلند کوه در Rockies در این مکان قرار دارد. آبهای دریاچه Moraine شفاف، بکر و به رنگ سبز روشن است. به همین خاطر این منطقه برای اجاره یک قایق Canoe، دیدن فضای باز، عکاسی، پیاده روی و راهنوردی عالی است. دیدن این مناظر باشکوه و خیره کننده خود به تنهایی ارزش سفر به این منطقه را دارند، همچنین کمپ زدن و کوهنوردی در نواحی بیرونی این منطقه مجاز است که اشتیاق افراد را برای سفر بیشتر می کند.دره ده قله در کانادا 4

مکانهای مشابه دیگر در همان نزدیکی قرار دارند مانند دره Larch، دریاچه Louise، گذرگاه Sentinel و دریاچه Eiffel که دارای زمینهایی برای کمپ هستند. همچنین یک یخچال طبیعی در نزدیکی آنجا قرار داشته و در زمستان مسیر دریاچه Moraine تبدیل به مکانی برای اسکی بازهای فضای باز و طبیعی می باشد.شما میتوانید با انتخاب و یا گرفتن وقت سفارت کانادا و در نهایت سفر به این کشور از زیبایی های این دره نهایت لذت راببرید.

حیاط وحش دره ده قله در کانادا

دریاچه Moraine و دره Ten Peaks بخشی از سیستم Parks Cananda هستند. حیوانات داخل پارک نیز در منطقه کنار دریاچه گردش می کنند. در بالای زنجیره غذایی این حیوانات گرگها، کایوت ها(از خانواده سگها)، خرسهای گریزلی و خرسهای سیاه قرار دارند، بعد از آن شیرهای کوهی، سیاه گوش ها(از گربه سانان)، دله ها (نوعی جانور بومی شمال آسیا، اروپا و آمریکا و راسوها قرار دارند. پستانداران غیر شکاری در Banff شامل موس (گوزن شمالی)، سمور آبی رودخانه، الک (نوعی گوزن) و آهو می باشند.دره ده قله در کانادا 5

کاربو (گوزن آمرریکای شمالی) نیز گونه ای در حال کمیاب شدن در این پارک است. خزندگان شامل مارها و سمندرها هستند. بزها، گوسفندان، سگ های آبی، جوجه تیغی ها، سنجابها، سمورچه ها، روباه ها و مارموت ها(نوعی سنجاب) در این منطقه کوهستانی فراوان هستند. پرنده ها شامل زاغ کبود، دارکوب، پندوک خوار، پرنده ی آبی، حواصیل، اردک وحشی و پرنده های شکاری می باشند. در میان ماهی های محلی می توان از ماهی قزل آلا، سالمون، کپور، ماهی خاویار نام برد. همچنین درختهای اشنگ، درخت بید، صنوبر،Fir و درخت افرا در این منطقه قرار دارند.

خطرات دره ده قله در کانادا

تاثیرات منفی انسانی در این پارک همچون دریاچه Moraine و دره Ten Peeks دیده می شود. تاثیرات انسانی را گونه های غیربومی گیاهان، پستانداران و ماهی ها تعریف کرده اند. خیلی از این گونه های معرفی شده، گسترش یافته و بر گونه های بومی در این پارک فزونی یافته اند. به خاطر برخورد وسایل نقلیه با حیوانات در حال انقراض در بزرگراه Trans-Canada مشکلات بیشتری برای این حیوانات ایجاد شده است. در مقابل، حیات وحش این منطقه تهدیدی است برای افرادی که بیش از حد به خرسها، شیرهای کوهی، مارها و سایر حیوانات خطرناک نزدیک می شوند. در زمینه توسعه پارک این موضوع برای یکپارچگی اکولوژیکی (زیست بوم شناسی) کاهش یافته است، چنانچه درحال حاضر به محافظت محیط زیستی در برابر انگیزه مالی اولویت داده شده است.دره ده قله در کانادا 7

گردشگری دره ده قله در کانادا

در فصل ۲۰۰۴-۲۰۰۵ تقریبا ۳۹۲۷۵۵۷ گردشگران تور کانادا  از پارک ملی Banff دیدن کردند. این عدد ممکن است عدد نادرستی از واقعیت دره Valley of Ten Peaks باشد اما هیچ عددی برای این پارک دقیق نمی باشد. آنچه حقیقت است این است که انبوه گردشگران به دریاچه Moraine در روزهای تابستان برای تجربه دیدن مناظر بی نظیر به این منطقه می آیند.

دسترسی به دره ده قله در کانادا

در حقیقت سفر به این منطقه به عنوان تجربه ای عالی در زندگی توصیف شده است. گردشگران معمولی می توانند به راحتی از بخش شهری Banff به این پارک دسترسی داشته باشند. از آنجا خود دره از طریق جاده Lake Moraine در پارک قابل دسترسی است. بزرگراه Trans-Canada نیز از میان پارک در جهت غربی-شرقی عبور می کند. به یاد داشته باشید که برای عبور از پارک باید وارد Banff شد.دره ده قله در کانادا 8

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

worldatlas

 

دسته بندی :کانادا

نظرات