تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا

انگشت نگاری برای ویزای کانادا یا بیومتریک کانادا

۱۰ تیر ۱۳۹۷
انگشت نگاری برای ویزای کانادا یا بیومتریک کانادا

انگشت نگاری برای ویزای کانادا یا بیومتریک کانادا یکی از مراحل درخواست ویزای کانادا است که هر متقاضی باید شخصا با حضور در یکی از VACهای VFS  نسبت به انجام آن اقدام نماید. به بیان دیگر درخواست ویزای کانادا تا پیش از انجام انگشت نگاری رسمیت نیافته و اصطلاحا به جریان نمی‌افتد. در این مقاله با فرآیند انگشت نگاری سفارت کانادا بیشتر آشنا می‌شویم و دفاتر بیومتریک برای ویزای کانادا را معرفی خواهیم کرد.
به چند روش می‌توان برای ویزای کانادا اقدام کرد که در این بین درخواست آنلاین ویزای کانادا یکی از معمول ترین روش‌های موجود به حساب می‌آید. در این روش متقاضی پس از تکمیل فرم آنلاین و آپلود مدارک مورد نیاز، یک کد رهگیری دریافت می‌کند و پس از چند روز نامه‌ای از سوی سفارت برای فرد یا موسسه‌ای که وکالت متقاضی را بر عهده دارد ارسال می‌شود. در ثبت نام آنلاین ویزای کانادا متقاضی یک ماه فرصت دارد از زمان صدور نامه، به یکی از دفاتر VAC مراجعه نموده و نسبت به انگشت نگاری اقدام نماید.

انگشت نگاری برای ویزای کانادا

نکات مهم در مورد انگشت نگاری برای ویزای کانادا

متقاضی تنها ۳۰ روز فرصت دارد نسبت به انگشت نگاری یا بیومتریک کانادا اقدام نماید و درصورت عدم مراجعه متقاضی، پرونده کنسل و در نهایت مردود اعلام خواهد شد.

  1. تمام افراد پرونده (همسر و یا پدر و مادر) می‌بایست همزمان برای انگشت نگاری اقدام نمایند.
  1. اگر خالکوبی روی دست و صورت خود دارید قبل از انگشت نگاری آنها را پاک کنید.
  1. برای انگششت نگاری نیاز نیست مدارک پرونده را به همراه داشته باشید و نامه انگشت نگاری به تنهایی کفایت می‌کند.
  1. برای انگشت نگاری سفارت کانادا نیاز به وقت قبلی نیست و متقاضی در هر زمان (یک بازه ۳۰ روزه) می‌تواند برای بیومتریک کانادا اقدام نماید.
  1. تمامی پرونده‌های درخواست ویزای کانادا برای ایرانیان برای بررسی نهایی به سفارت کانادا در ترکیه (آنکارا) ارجاع داده می‌شود و می‌بایست برای دریافت پاسخ به این شهر مراجعه شود.

اگرچه انگشت نگاری برای ویزای کانادا روندی اجباری است اما در موارد خاص و برای افرادی خاص نیاز به بیومتریک نیست. این موارد عبارتند از:

  1. افراد بالای ۸۰ سال و کمتر از ۱۴ سال
  1. افرادی که ویزای مهاجرتی دارند
  1. افراد مقیم کانادا
  1. افراد با پاسپورت کانادایی
  1. دیپلمات ها و افرادی که در سازمان ملل متحد و سازمان های دولتی کار می‌کنند
  1. افرادی که حین درخواست ویزا در کانادا هستند

در تمامی موارد دیگر و برای به جریان افتادن درخواست ویزای کانادا، فرد متقاضی به شرحی که در بالا اشاره شد، می‌بایست با حضور در یکی از سفارت های کانادا نسبت به انگشت نگاری خود اقدام نماید.

بدلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران، هموطنان عزیز به ناچار می‌بایست به یکی از دفاتر VAC در کشورهای همسایه سفر کنند. در ادامه تعدادی از سفارت های کانادا که بیشترین میزان مراجعین ایرانی را به خود اختصاص می‌دهند، بررسی می‌کنیم.

 

الزامات و نکات مهم در انگشت نگاری برای ویزای کانادا

انگشت نگاری یا بیومتریک سفارت کانادا را شاید بتوان یکی از مهم‌ترین مراحل درخواست ویزای شما قلمداد کرد. مرحله‌ای مهم که با حضور هر فرد در یکی از VACهایVFS  نسبت به انجام آن اقدام می نماید. در ادامه باید و نباید‌های بیومتریک را با هم مررور می‌کنیم:

روش صحیح انگشت نگاری:

  1. انگشتان دست راست به صورت هموار بر روی اسکنر قرار بگیرند
  1. انگشتان دست چپ به صورت هموار بر روی اسکنر قرار بگیرند
  1. انگشت شست به صورت هموار بر روی اسکنر قرار بگیرد

بیومتریک کانادا - روش صحیح انگشت نگاری

روش غلط انگشت نگاری:

  1. زاویه نامناسب انگشتان
  1. زاویه نامناسب انگشت شست
  1. خم بودن انگشتان
  1. نزدیک بودن بیش از اندازه انگشتان به یکدیگر
  1. تمامی ۴ انگشت بر روی اسکنر قرار نگرفته باشند
  1. آرایش دست

برخی از صدمات و شرایط پزشکی ممکن است مانع ارائه ۱۰ اثر انگشت و یا تصویر شما گردند. اگر شما دارای آسیب و یا شرایط پزشکی موقتی در صورت و دست های خود می باشید، باید صبر کنید تا پیش از انجام بیومتریکتان این آسیب های ترمیم شوند.اگر شما دارای آسیب و یا شرایط پزشکی دائمی در صورت و دست های خود می باشید، تصویر شما همچنان گرفته خواهد شد و از شما درخواست می گردد که تا حد امکان اثر انگشت بدهید.

در زمان ورود به کانادا یک مسئول خدمات مرزی تصویر گذرنامه و یا مدارک مسافرتی شما را با تصویر گرفته شده در زمان انجام بیومتریک مقایسه می‌کند. ممکن است جهت تایید مجدد هویتتان از شما اثر انگشت گرفته شود.

 

دفاتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا

  1. دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در استانبول و آنکارا
  1. دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در تفلیس – گرجستان
  1. دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در ارمنستان
  1. دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در باکو
  1. دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در دبی

هر یک از این دفاتر (مشاهده اطلاعات و آدرس سفارت کانادا در ترکیه و سایر شهرها) برای ثبت انگشت نگاری معایب و محاسنی دارند که اطلاع از آنها می‌تواند به میزان موفقیت شما در اخذ ویزای کانادا بیافزاید. برای مثال بسیاری از متقاضیان ایرانی بعضا بدلیل اطلاعات غیر کارشناسی ارائه شده توسط برخی موسسات بر این باورند دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در تفلیس بهترین گزینه برای ثبت انگشت نگاری است. دلایلی همچون جاذبه‌های توریستی کشور گرجستان و خلوت‌تر بودن دفتر VAC  در تفلیس بر این باور دامن زده است اما واقعیت چیز دیگری است.
توصیه دپارتمان ویزا و وقت سفارت هولدینگ نیلگام (ایران-آنکارا سابق) به متقاضیان محترم ویزای توریستی کانادا یا ویزای ۵ ساله کانادا این است که چند نکته را در زمان تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزا در ذهن داشته باشند:

  1. در زمان تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزای کانادا می‌بایست محل مورد نظر برای انگشت نگاری مشخص شود.
  1. تا جای ممکن از انگشت نگاری در دفتر دبی و یا ابوظبی (بدلیل برخی ملاحضات) خودداری کنید تا بروز مشکل در مسیر رسیدگی به پرونده شما به حداقل برسد.
  1. برخی دفاتر بیومتریک همچون دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در گرجستان، بدلیل کافی نبودن اشراف کارکنان سفارت به شرایط متقاضیان ایرانی، شانس قبولی درخواست ویزا را کاهش می‌دهند.
  1. انگشت نگاری برای ویزای کانادا در استانبول و یا آنکارا، تقریبا بیشترین میزان مراجع ایرانی را دارند و این موضوع بویژه در های ‌فصول توریستی موجب بوجود آمدن صف‌های طولانی در این دفاتر می‌شود.
  1. هزینه بیومتریک کانادا در استانبول و آنکارا از تمامی دفاتر دیگر VFS پایین‌تر است. (حدود ۶۵ لیر)

اما یکی از خدماتی مهمی که متقاضیان محترم به راحتی می‌توانند در مسیر درخواست ویزای کانادا ازآن بهره‌مند شوند، خدمات پیکاپ ویزا است. همانگونه که اشاره شد برای انگشت نگاری هر فرد باید در دست داشتن نامه انگشت نگاری به یکی از سفارت‌های این کشور در خارج از ایران سفر کند. این در حالی است که پس از بررسی نهایی می‌بایست برای دریافت جواب بیومتریک کانادا و یا نتیجه نهایی بار دیگر به ترکیه سفر کند.
با استفاده از خدمات پیکاپ ویزا‌ نیاز شما برای سفر مجدد به ترکیه را مرتفع می‌شود. هولدینگ نیلگام با برخورداری از مجوزهای قانونی از پلیس مهاجرت و همچنین دفاتر برون مرزی خود، از طریق نماینده‌ای قانونی و پروازهای اختصاصی هفتگی (دو پرواز رفت و برگشت تهران-آنکارا در هفته) پاسخ درخواست ویزا به همراه پاسپورت شما را در تهران تحویل خواهد داد.
یکی دیگر از خدماتی که متقاضیان محترم می‌توانند در جریان انگشت نگاری برای ویزای کانادا از آن بهره‌مند شوند، خدمات تور هولدینگ نیلگام است. برای مثال شرکت نیلگام سفر (یکی از زیرمجوعه های هولدینگ نیلگام) پس از صدور بلیط رفت و برگشت به مقصد ایروان، هتل  و محل اقامت متقاضی را در این شهر رزرو می‌نماید. در روز مد نظر برای انگشت نگاری کارگزار نیلگام با ارائه خدمات ترانسفر شما را تا دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در ارمنستان همراهی کرده و حتی در زمان پر کردن و یا ترجمه فرم‌های مربوطه در کنار شما خواهد بود.
هولدینگ نیلگام با میانگین سالانه ۲۰۰۰۰ پیکاپ پاسپورت، ۳۰۰۰ وقت سفارت اخذ شده و ۱۰۰۰ ویزای موفق برای کشور کانادا آماده ارائه خدمات تخصصی به شما متقاضیان محترم خواهد بود.

به این مقاله امتیاز دهید:
[تعداد: 11    میانگین: 3.1/5]
دسته بندی :سایر

نظرات

كيهان كياني

با سلام و احترام
در خصوص مهاجرت و روشهای آن سوالاتی دارم و اینکه در صورت مشخص شدن روش مهاجرت با راهنمایی شما هرچه سریعتر اقدامات لازم را با کمک شما شروع کنم

سلام
در فرم ۵۲۵۷ میتونید مشاهده کنید

سلام متاسفانه در حال حاضر در این زمینه ما خدماتی نداریم

مينا

من تو هیچ کدوم از فرما ندیدم محل انگشت نگاری رو بپرسن . ممکنه بگین کدوم فرم

سامان دستگیر

سلام اگر یکبار برای ویزای توریستی کانادا انگشت نگاری رفته باشیم و رجکت شده باشیم برای دفع بعد نیاز به انگشت نگاری مجدد هس یا اعتبار دارد تا چند سال؟؟

سلام نیاز به انگشت نگاری ندارید تا ۱۰ سال آینده ولی حتما برای اقدام مجدد دقت کنید که ریجکت نشید میتونید از همکاران ما مشاوره رایگان بگیرید

بهمن نوری

با سلام و خسته نباشید
ببخشید اگر انگشت نگاری جهت ویزای کانادا در یک کشور مثل ژاپن انجام بگیره برای پیکاپ میتوان از طریق این شرکت اقدام کرد.
با تشکر

سلام بله میتونید و اینکه میتونه پیکاپ از ترکیه انجام شه

Shahab Azizi

سلام، ممنون از مطالب مفیدتون.
قسمتی از متن نوشته بودین به دلیل برخی ملاحضات بهتره از دفتر دبی یا ابوظبی اقدام نشه میشه بدونم چرا؟ چون من خودم ساکن دبی هستم، آیا انجام این کار از دبی شانس موفقیتمون رو پایین میاره؟
ممنون.

سلام معمولا سفارت ترکیه آشنایی بیشتری با پرونده های ایرانی داره و ما به کسانی که میخوان از ایران اقدام کنن اینطوری توصیه میکنیم شما احتمالا اقامت دارید اگر دارید حتما جز مدارک آپلود کنید

Najibullah hosseini

اگر در ترکیه ثبت سازمان ملل باشم میتوانم در سفارت کانادا در خواستی ویزا کنم؟؟؟؟

ادمین

سلام برای اخذ ویزای کانادا شما نیازمند سابقه سفر خوب یعنی دارا بودن ویزای شنگن و یا دار بودن ویزاهای معتبری همچون کره و ژاپن و ..و گواهی شغلی و مالی مناسب می باشید و در صورت نداشتن دعوت نامه ،ما برای شما دعوت نامه معتبر می گذاریم.

رویا صادقیان

سلام وقت بخیر،میخاستم بپرسم من توی فرمی که اطلاعات خانواده درجه اول رو میخاد،اطلاعات رو کامل و واضح نوشتم بجزآدرس محل زندگی خواهربرادرها بدلیل اینکه نمیخاستم از مسئله مهاجرتم با خبربشن،به نظره شما این میتونه اثرمنفی داشته باشه و باعث ریجکتی بشه؟؟

ادمین

سلام پیشنهاد می شود که اصلا این کار را انجام ندهید چون تمام اطلاعات در سیستم آن ها ثبت شده است و چیزی که رخ می دهد عدم صداقت شماست و باعث می شود که دیگر نتوانید برای این مورد اقدام کنید.

احسان باقري

ایا نیاز به وقت کرفتن هست برای انگشت نکاری؟

ادمین

سلام ،بله بهتر که وقت گرفته شود چون اولویت با کسانی است که وقت می گیرند.

مصطفی احمدی

سلام
برای انگشت نگاری وک کانادا در استانبول گرفتن وقت آنلاین مهم است یا خیر ؟ بدون داشتن وقت هم کار انگشت نگاری رو انجام میدن ؟ متاسفانه من نتونستم واسه ۲۱ می که استانبول هستیم وقت بگیرم و تا ۲۴ می وقتا پر بود . بلیط برگشت ما هم ۲۲ می هستش و بلیط رو هم نمیتونیم کنسل کنیم . ممنون میشم راهنمایی کنید.؟

ادمین

سلام ،با توجه به سوال شما در مورد انگشت نگاری کانادا میتوانید بدون گرفتن وقت تشریف ببرید مشکلی نیست.

طیبه امیری

متشکرم اطلاع رسانی خیلی خوب ومفید بود

ادمین

در خدمت شما هستیم دوست عزیز.