تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

دره مرگ کالیفرنیا | گرم ترین و خشک ترین مکان در آمریکای شمالی

۱۵ مرداد ۱۳۹۶
دره مرگ کالیفرنیا | گرم ترین و خشک ترین مکان در آمریکای شمالی

دره مرگ (Death Valley)، کالیفرنیا

پست ترین و از نظر زیست محیطی بدترین شرایط آب و هوایی شمال آمریکا در بخش شرقی ایالت کالیفرنیا یعنی در دره مرگ کالیفرنیا قرار دارد. در این مطلب ما با جمع آوری اطلاعاتی راجع به دره مرگ کالیفرنیا دانسته های شما را در این خصوص افزایش خواهیم داد.

[aparat id=”QYRiy”]


معرفی دره مرگ کالیفرنیا

بیابان دره مرگ کالیفرنیا نزدیک مرز نوادا قرار دارد. گستره آن به ۷۷۷۰ کیلومتر مربع می رسد و جایگاه حوضه بدواتر (Badwater) است که با داشتن ارتفاع ۸۶ متر پایین تر از سطح دریا، پست ترین منطقه در کل این قاره است. دره مرگ در این حوزه قرار گرفته و بخش قابل توجهی از پارک ملی دث ولی و منطقه محافظت شده زیست کره بیابان های کلورادو را در بر می گیرد. مشخصه این دره، چشم انداز گسترده است که کوه، تنگه، واحه، تپه های نمک و گستره های نمکی دارد. اگرچه دره مرگ را گرم ترین و خشک ترین مکان در آمریکای شمالی می دانند اما با این وجود کانون مورد علاقه توریست ها و ماجراجوهای آمریکا میباشد.شما میتوانید با گرفتن وقت سفارت آمریکا و سفر به این کشور از جاذبه های این مکان دیدن کنید.

نقش تاریخی معرفی دره مرگ کالیفرنیا

دست ساخته های یافت شده در دره مرگ حاکی از سکونت در این بیابان در حدود ۹۰۰۰ سال پیش است. حوالی این منطقه هم سکونتگاه قبیله تیمبیشا شوشون (Timbisha Shoshone) است که به این منطقه تومپیسا (tümpisa) می گویند، یعنی «نقاشی صخره ای». نام امروزی منطقه را در سال ۱۸۴۹ ، ماجراجویان طلا انتخاب کردند که حین دوران تب طلا به کالیفرنیا سرازیر شده بودند. در طی سال ها، مهاجران چینی که در معدن های نقره و بوره کار می کردند در آن ساکن شدند. این منطقه در جنگ جهانی دوم نیز، منطقه نگهداری موقت ژاپنی-آمریکایی ها بود.دره مرگ کالیفرنیا 3

جاذبه های دره مرگ کالیفرنیا

در سال ۱۹۳۳ رئیس جمهور هوور، دره مرگ را یادبود ملی اعلام کرد. در سال ۱۹۹۴ آن را پارک ملی دث ولی نامیدند و گستره آن به دره های یوریکا (Eureka) و سالین (Saline) رسید. در حال حاضر، ۹۱% پارک را مناطق محافظت شده حیات وحش اعلام کرده اند و بازدیدکنندگان می تواننند از مسیرهای متعدد تعبیه شده در این منطقه، آن را ببینند. توریست ها می توانند در اقامتگاه های متعدد منطقه هم بمانند یا در آن چادر بزنند.دره مرگ کالیفرنیا 4

جاذبه های پرطرفدار این پارک شامل منطقه زابریسکی (Zabriskie Point)، منطقه دید دنت (Dante’s View)، تپه های ماسه ای یوریکا، زمین گلف شیطان (Devil’s Golf Course)، و قلعه اسکاتی (Scotty’s Castle) هستند. مسافران می توانند با فعالیت های تفریحی منطقه شامل ماشین سواری با خودروهای چهارمحور، پیاده روی، دوچرخه سواری، یا حتی فرا ماراتون ۲۱۷ کیلومتری طاقت فرسای بدواتر، سرگرم شوند.

زیستگاه و تنوع زیستی دره مرگ کالیفرنیا

دره مرگ برخلاف اقلیم خشک و گرم، گونه های گیاهی و جانوری متعددی دارد. گونه های ساکن آن شامل شاهین، الاغ وحشی، کایوت، شیرکوهی، مارمولک شاخ شاخی، عقرب، گوسفند بزرگ شاخ و گربه وحشی هستند. این منطقه انواع درخت شامل سرو کوهی، کاج، درخت پنبه ای و بید دارد. شاید یکی از برجسته ترین درختان دره مرگ، درخت یوکای نخلی باشد که به صورت توده ای می روید و با ارتفاع ۵ متر، شاخه هایی به طول ۳۵ تا ۵۰ سانتیمتر دارد. برآورد می شود که دره مرگ محل زندگی ۱۰۰۰ گونه گیاهی هم هست. برخی گونه های گیاهی آن شامل کاکتوس کوهی، علف پروانه، توتون کایوت، گیلاس زمینی و اونوترا الاتا است.دره مرگ کالیفرنیا 5

تهدیدهای زیست محیطی دره مرگ کالیفرنیا

دره مرگ با تهدیدهای جدی زیست محیطی روبه رو است. برخی مشکلات مثل فرسایش، دلایل طبیعی دارد اما تخریب های دیگر در اثر آلودگی و فعالیت های انسانی است. این بیابان در نتیجه صنعت معدن کاوی که زمانی در این منطقه پررونق بود، آسیب غیرقابل جبرانی دیده است. از جمله عواملی که منطقه را با خطر روبه رو کرده است، گونه های گیاهی غیربومی است که وجودشان به قیمت از دست رفتن گونه های بومی تمام می شود. دره مرگ به دلیل آلودگی نوری و هوایی هم آسیب دیده است. کیفیت هوا در بیابان ها به دلیل آلاینده هایی مثل سولفات ها و نیترات هایی که با جریان باد از کارخانه های صنعتی و شهرهای بزرگ وارد منطقه شده است، آسیب دیده است. آلودگی نوری دره مرگ، عمدتا در نتیجه تابش نئون از شهر لاس وگاس است.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع

worldatlas

دسته بندی :آمریکا

نظرات