تغییر برند ایران آنکارا به نیلگام

آبشار دم اسب کالیفرنیا | یکی از جاذبه های منحصر بفرد آمریکا

۲۴ تیر ۱۳۹۶
آبشار دم اسب کالیفرنیا | یکی از جاذبه های منحصر بفرد آمریکا

آبشار دم اسب کالیفرنیا

کالیفرنیا یکی از ایالت هایی است که دارای جاذبه های گوناگونی میباشد،یکی از این جاذبه ها آبشار دم اسب کالیفرنیا است. آبشار دم اسب کالیفرنیا مکان است که در تمام روز های سال به خصوص تابستان به شدت پر طرفدار است.در این مطلب میتوانید اطلاعات کافی درخصوص این آبشار کسب کنید.


معرفی آبشار دم اسب کالیفرنیا

پارک ملی Yosemite، در منطقه کوهستانی Sierra Nevada در مرکز کالیفرنیا و ارتفاعی برابر با ۴۰۰۰ فوت قرار گرفته و در طی ماه های گرم تر سال بسیار شلوغ می باشد. علی رغم طبیعت ناهموار آن، دارای ابعادی برابر با ۱۲۰۰ مایل مربع بوده و در فاصله ۱۹۵ مایلی از منطقه شهری San Francisco Bay واقع شده است. بازدید از پارک در تابستان لذت بخش است، اما در این زمان بسیار شلوغ هم میباشد و دارای مناظری است که توسط عکاسی به نام Ansel Adams شهرت یافته اند. یکی از بهترین مناظر آن آبشار دم اسب کالیفرنیا است. این آبشار به خاطر رنگ آتش گونه اش مشهور می باشد.آبشار دم اسب کالیفرنیا 2

با وجود آنکه Yosemite در تابستان جمعیت زیادی را به سوی خود جذب می کند، در اوایل بهار، که در این بخش ها برابر با اوایل فوریه است، و زمانی که لایه ای از برف بر روی پارک Yosemite را پوشانده، یکی از بی نظیر ترین زمان ها برای بازدید از آن خواهد بود. در آن زمان، نور خورشید در حال غروب منجر می شود آبی که از آبشار فرو می ریزد آتشین به نظر برسد. این رویداد جالب اما بسیار کوتاه، پس از اینکه افراد تلاش کردند با انجام آتش بازی از طبیعت تقلید کنند و در سال ۱۹۶۸ متوقف شد «آبشار آتشین» نامیده شده است.

دلایل نامگذاری آبشار دم اسب کالیفرنیا

این اسم هنوز هم بر روی آبشار شگفت انگیزی که همانند گدازه های آتش می ماند و از شرق El Capitan جریان می یابد، نام سنگی که آبشار از روی آن جریان دارد، باقی مانده است. با وجود اینکه این محل در تابستان به دلیل صخره نوردانی که از آن بالا می روند شلوغ است، اما در زمستان سخت، عریان، و باشکوه می باشد. El Capitan 3000 فوت بالاتر از کف دره قرار گرفته و بزرگترین سنگ گرانیتی جهان است و آبشار Yosemite بلندترین آبشار شمال آمریکا می باشد.آبشار دم اسب کالیفرنیا 4

چنین مناظری هنوز هم منجر می شود که عکاسان از سراسر جهان به دره بیایند و منتظر بمانند تا پس از آب شدن برف ها در اواخر ماه فوریه از آبشاری عکس بگیرند که آب های آن در هنگام غروب یادآور گدازه های آتشین می باشد.

ویژگی های و تفریحات آبشار دم اسب کالیفرنیا

می توان با خودرو از قسمت جنوب و سان فرانسیسکو طی یک روز به تماشای این نمایش منحصر به فرد نور آمد، همچنین می توان پیاده از مسیر شمال Twin Bridges بر روی جاده ۵۰ ایالات متحده هم به این مکان آمد. با این حال، Ahwahnee، Yosemite Lodge در آبشار، هتل Wawona و روستای Curry در زمان زمستان قیمت های خود را کاهش داده و امکان دسترسی به پیست اسکی را دارند که خود مزیت دیگری محسوب می شود. زمین و خورشید با یکدیگر همراه شده و امکان انجام فعالیت های گوناگونی را برای دوست داران طبیعت فراهم می آورند از جمله پیاده روی، پیاده روی بر روی برف، اسکی کردن، اسنوبورد سواری، اسکیت روی یخ و سایر فعالیت هایی که در فضای باز امکان پذیر می باشند.

این فعالیت ها در راستای دیدگاه زیست محیطی پارک از آغاز، از طریق همکاری میان خدمات پارک ملی و سازمان غیرانتفاعی Yosemite سفر از میان برف ها، کلبه های برفی و دیگر فعالیت ها را برای گردشگران امکان پذیر می کنند. با این وجود، همواره امکان نظارت دقیق بر چنین فعالیت هایی وجود نداشته و این مطلب به این دلیل اهمیت می یابد که پارک در طول ماه های گرم سال حدود ۳ میلیون نفر بازدید کننده دارد.ما میتوانیم شما را در گرفتن وقت سفارت آمریکا و سفر به این کشور همراهیم کنیم.

محل اقامتگاه در کنار آبشار دم اسب کالیفرنیا

انواع مختلفی از فعالیت ها برای بازدیدکنندگانی که به پارک می آیند وجود دارد. از آبشار شگفت انگیز که دارای صخره های ناهموار گرانیتی برای بالا رفتن است تا چشمه های آب گرم، مسیر میان درختان عظیم زمستانی، بیش از ۲۵۰ گونه از پرندگان و همه گونه های جانوری، از جمله بزرگترین جمعیت بوسن های وحشی در جهان، و دریاچه های عمیق، همه این ها در این پارک موجود هستند. بسیاری از آن ها را می توان همراه با ستاره ها، سیاره ها و کهکشان ها مشاهده نمود و همچنین می توان از بسیاری از مغازه های سنتی، هتل ها و محل های کمپ زنی که دارای چشم اندازی از مناطق زیبا می باشند، تماشا کرد.

آبشار دم اسب کالیفرنیا6

خطرات احتمالی آبشار دم اسب کالیفرنیا

کتاب Off the Wall – Deaths at Yosemite که می توانید آن را از مغازه های Yosemite خریداری کنید را باید برای پیشگویی هایش تهیه کنید. کتاب دارای داستان هایی از سقوط افراد از روی صخره ها، مورد حمله خرس ها قرار گرفتن، گم شدن در کشوری وحشی، سقوط به درون آبشار از بالای صخره های لغزنده، و غرق شدن در آب های بسیار سرد امتداد دره است. این طبیعت بی نظیر و ناهموار پیشگامان و اکتشاف کنندگان است و بسیاری از شکوه، عظمت و زیبایی های آن دست نخورده باقی مانده است. آبشار Horsetail الهام بخش است اما باید احتیاط هم کرد.آبشار دم اسب کالیفرنیا 7

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا ، اخذ  ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :
worldatlas

دسته بندی :آمریکا

نظرات